|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čemu se izogibati
18.3.2005 18:43:32   
KMALU
Zanima me cemu ste se v nosecnosti izogibale. Kaj je za nosecnico slabo in neprimerno ...in kaj je bilo tisto, kar vam ni disalo ali vam je pac povzrocalo slabosti ali druge neprijetnosti.. ?

Rada bi, da bi na enem mestu napisali vse, da ne skacemo gor in dol... ;)

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 19.12.2010 21:26:09 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 18:51:39   
bskrle
Tvoje vprašanje je preveč široko.
Vsaka nosečnost ima svoje posebnosti.
Npr. Meni je smrdelo meso, a se je kmalu pokazalo, da imam dosti manj železa. Tako sem se včasih malce posilila z mesom.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 19:22:54   
Petra P.
Oh, jej. Tega je pa ogromno. Najbolj moraš pač paziti pri hrani, ki lahko pri tebi povzroči tako bolezen, da škodi še malemu. Takšne so npr. salmonela - se pravi brez surovih jajc ali hrane, v katerih so surova jajca (domača majoneza, domač sladoled, kaka peciva...), surovo ali slabo kuhano meso... Pol je tu toksoplazmoza, ki jo prav tako lahko dobiš iz ne dovolj kuhanega mesa in slabo oprane zelenjave (sicer pa od mačk!!!) ipd. Zdaj se že kar ne spomnim vsega. Bi pa bilo dobro, da si vzameš kar kakšno knjigo...

Sicer pa se je fino izogibat stvarem, ki te zapirajo (no, odvisno kako prebavo imaš), jaz sem lahko jedla vse.

Če ti kaj ne paše se tistemu izogibaj, če se ti pa kaj lušta, pa le po tistem. Telo običajno ve kaj potrebuje. Kljub temu pa le ubogaj G. Bo že vedel, pa tudi kri ti bodo kontrolirali.

Ah ja, pa kava ni preveč dobra (no, vsaj omejit je potrebno količine), pa pravi čaj. Alkohol pa itak.

Če se še kaj "pomembnega" spomnim, ti povem,
Petra.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 19:26:05   
KMALU
Zanima me tole glede jajc.
A trdo kuhana ali prazena jajca se lahko je? Mislim, da so jajca v nosecnosti pomembna, ne bi pa rada naredila kaksnega "sranja". :ups:

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 19:32:35   
Petra P.
Jajca moraš pustiti vreti vsaj 10 minut. Pri pečenih pa jih peči tako dolgo, da res ne bo nikjer več kake sluzi ali kaj takega. Sicer pa le po njih.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 19:36:33   
Mojca P.
Problem je hrana, ki je surova. S kuho, pecenjem pa unicis parkticno vse, kar bi bilo lahko problematično. Jajca niso problem, ce so dobro pripravljena, kot je pa Petra rekla, majoneza pa je cist nekaj drugega (tud ce nisi nosec pazis pri majonezi).
V bistvu jes lahko prakticno vse, razen napol surovega mesa (biftek ipd.), pa mastne in panirane stvari, ki skodijo tebi in s tem neposredno otrocku.
Skodit ne mores kar tako hitro, pazi le, da vse dobro prekuhas in pripravis.
Nic bat, prehrana med nosecnostjo ni noben baubau. Poskrbi za cimbolj pestro hrano, da bos zagotovila cimvec vitaminov tebi in malemu, pa bo.
:rozica:

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   CEMU SE IZOGIBATI
18.3.2005 20:37:41   
puncica
Izogibala sem se:
- mačkom :)-
- pršutu

Ni mi dišalo:
- klobase (fuj)
- salame (še bolj fuj)
- moj parfum
- mcdonalds
- pa še kaj

Sem že pozabila.:)-

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   CEMU SE IZOGIBATI
19.3.2005 11:02:11   
BARBARA R.
Konzervirani in surovi (salame,tatarski biftek)hrani.Seveda alkoholu in kavo zmanjšaj na največ dve na dan.......Pij VELIKO vode.

:muca:

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   CEMU SE IZOGIBATI
19.3.2005 11:33:20   
Natasa-6
Meni med nosečnostjo niso pasali jajca, mleko in paradižnik, pa sem zdaj ugotovila, da je mala na vse to alergična. Ne vem, ali ima to kakšno povezavo, je pa zanimivo.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   CEMU SE IZOGIBATI
21.3.2005 15:28:08   
KMALU
Tuna pravis? Tega pa nisem vedla. Jaz jo namrec obozujem... :zmeden:
Ne maram mesa - zaradi otroka bi jedla samo piscancje in puranje - rdecega pa ne... Jem pa vse ostalo - nisem pravi vegetarijanec.... In prav zato brez tunice ne bi slo... Je res tako slaba ali pac ni priporocljiva pa jo vseeno lahko jemo?

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   CEMU SE IZOGIBATI
22.3.2005 10:43:02   
Petra P.
Tega o tuni nisem nikjer zasledila. Ker sem sama vegetarianka, mi je G med nosečnostjo rekla, da bi bilo fino, če bi jedla vsaj ribe. Ni nič omenila tune. Ampak jaz nisem jedla niti rib. So mi redno kontrolirali kri in mi je G rekla, da ni nobene potrebe, da spreminjam prehrambene navade. (sicer sem zelo zdrava in tudi otroček je čil in zdrav)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CEMU SE IZOGIBATI
13.12.2010 10:26:37   
matejast
Dejstvo je da čim manj komplicirat, ampak to, da rečejo da se je treba določene hrane izogibat pa tud ni čist brezveze. Zaradi toxe, listerioze in salmonele se moraš izogibati slabo pečenemu mesu, suhomesnatim izdelkom (ker so v bistvu surovo meso), pršutu, bifteku in slabo kuhanim jajcem- kjer je rumenjak še tekoč (domača majoneza, kupjena ni problematična, ker je toplotno obdelana.), svežim sirom, ki niso pasterizirani (brie, gorgonzola,...) Velika zmota, ki jo pri marsikateri slišim je pa ta, da če si prebolel toksoplazmozo, da pol se nimaš pa kaj bat in navali narod na biftek in spršut, itd. Še bolj problematična kot toksa je v teh izdelkih listerioza, s katero se ravno tako lahko okužiš in ima usodne posledice za otročka. Saj je res, da verjetnost, da boš naletela ravno na okuženo hrano je res majhna, samo nikol pa ne veš, zato je boljša previdnost.

(odgovor članu Petra P.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CEMU SE IZOGIBATI
24.4.2011 8:39:55   
*bučka*
Kaj pa kupljeni mascarpone? user posted image

(odgovor članu matejast)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čemu se izogibati
25.4.2011 20:12:45   
m_o_i
Zanima me cemu ste se v nosecnosti izogibale.


- TAKOJ mi je zasmrdel Lenor(vsi vonji-in mi naredijo tezek zelodec se danesuser posted image )
- zobna pasta aquafresh-sploh zveceruser posted image  (pogruntala sem nekje v cetrtem mesecuuser posted image  in presaltala na milerjevo tapoceni)

evo, tolko z moje strani

pies: nase macke se nisem hudo izogibala(je skoz noter), nisem ji pa cistla WCja oz. sem si nadela PVC rokavice. suhomesnatih stvari itak ne jem, sir je aktualen samo ementaler...aja, pa kavo sem pila cca. 3, 4 na dan(kar je za mene full pod minimumom) z dovoljenjem G
hocem rect-sto noseck, stiristo nasvetovuser posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čemu se izogibati
25.4.2011 21:06:23   
fluf
Jedla celo nosečnost vse normalno... edin kar je, če mi kaj ni pasalo nise, če mi je dišalo sem...

vključno z vsemi stvarmi, ki naj jih ne bi oz. se jih odsvetuje... edin brie in gorgonzolo ne vem če sem kdaj jedla... lahko pa da tudi... vrjetno mi bo kira rekla da sem na glavo padla, ampak jaz prehrane nisem spreminjala... (to vključuje tud biftek in pršut - stanje toxe: prekuženost)...



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?