|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   puding in kašice
15.10.2008 15:37:38   
suprmedo
zanima me se strikno držite pravila dojenja do 6 meseca? Midve sva stari 3 in pol  meseca pa že malo pudinga popapcama. in ji ugaja, kaj menite je prehitro?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: puding in kašice
15.10.2008 15:39:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

zanima me se strikno držite pravila dojenja do 6 meseca? Midve sva stari 3 in pol  meseca pa že malo pudinga popapcama. in ji ugaja, kaj menite je prehitro?


Če se tebi ne zdi prehitro, potem ni prehitro. Vsaka mama najbolje ve, kaj je dobro za njenega otroka. Čeprav pediatri pravijo drugače, ampak, kaj pa oni vedo. Puding je pa dejansko najboljša zadeva za seznanjanje otroka z gosto hrano. To si pa dobro zadela.

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: puding in kašice
15.10.2008 15:43:56   
Vrtnica79
Ne, nisem samo dojila do 6. meseca. Sem pri kakih 5. mesecih začela z uvajanjem sadja. Potem je prišla na vrsto zelenjava,.............. Puding vsekakor ni nek "dober" začetek, ampak malo za obliznit res nebo škodilo.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: puding in kašice
15.10.2008 15:58:26   
travica
PUDING?
kuhan na mleku in s sladkorjem, ali iz hladilnika? al kuhan z adaptiranim mlekom?
no, meni se ne zdi glih najbolše (moja je stara 1 leto pa še ga ni jedla).
mogoče so za začetek najboljše kašice, sicer primerne za 4 mesece+

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: puding in kašice
15.10.2008 16:11:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

zanima me se strikno držite pravila dojenja do 6 meseca? Midve sva stari 3 in pol  meseca pa že malo pudinga popapcama. in ji ugaja, kaj menite je prehitro?


Če se tebi ne zdi prehitro, potem ni prehitro. Vsaka mama najbolje ve, kaj je dobro za njenega otroka. Čeprav pediatri pravijo drugače, ampak, kaj pa oni vedo. Puding je pa dejansko najboljša zadeva za seznanjanje otroka z gosto hrano. To si pa dobro zadela.


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
15.10.2008 16:46:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu travica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: puding in kašice
15.10.2008 19:32:33   
gajči

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

zanima me se strikno držite pravila dojenja do 6 meseca? Midve sva stari 3 in pol  meseca pa že malo pudinga popapcama. in ji ugaja, kaj menite je prehitro?


Če se tebi ne zdi prehitro, potem ni prehitro. Vsaka mama najbolje ve, kaj je dobro za njenega otroka. Čeprav pediatri pravijo drugače, ampak, kaj pa oni vedo. Puding je pa dejansko najboljša zadeva za seznanjanje otroka z gosto hrano. To si pa dobro zadela.

user posted image


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: puding in kašice
15.10.2008 22:44:21   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

zanima me se strikno držite pravila dojenja do 6 meseca? Midve sva stari 3 in pol  meseca pa že malo pudinga popapcama. in ji ugaja, kaj menite je prehitro?
 

Sem te že na eni drugi temi, kjer si omenila to, hotla vprašat, kakšen je to puding? Pa nima veze, kakšen je, ker puding ima dodanih toliko enega sladkorja in umetnih zadev, da jaz vsekakor z njim ne bi začela, sploh pa ne pri 3,5m.
Dojila sem jo polno do 5,5m, potem pa sva počasi začeli z GH. Mislim, da ti otrok sam pove, kdaj je pripravljen, čeprav pred 5m jaz ne bi začela z GH. Sem za to, da se poskusi čim dalj časa dojit.

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: puding in kašice
15.10.2008 23:00:19   
kaya2007
ja, puding je zakon user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: puding in kašice
15.10.2008 23:03:39   
Anonimen
Pomoje si pa ful falila. Bi blo verjetno boljš da bi dala krvavico al pa kaj tacga. Bl nasiti.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: puding in kašice
16.10.2008 8:10:42   
Anonimen
pa še boljš bi bla krvavica, kt pa pudinguser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: puding in kašice
16.10.2008 12:47:21   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

ker puding ima dodanih toliko enega sladkorja in umetnih zadev, da jaz vsekakor z njim ne bi začela, sploh pa ne pri 3,5m.
Dojila sem jo polno do 5,5m, potem pa sva počasi začeli z GH. Mislim, da ti otrok sam pove, kdaj je pripravljen, čeprav pred 5m jaz ne bi začela z GH. Sem za to, da se poskusi čim dalj časa dojit.



Se strinajm z napisanim...midva sva z gh tudi začela pri 5,5.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: puding in kašice
16.10.2008 18:11:08   
Tisana
upam, da je vsaj čokoladni user posted image user posted image user posted image  njami, še bi mami user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: puding in kašice
16.10.2008 20:19:53   
ThinkPink
Mi smo začeli gh uvajati po 4m (nasvet P),nikakor pa ne s pudingi, katere koli sorte. Začne se s sadjem, zelenjavo, mogoče kakim rižolinom na Am ipd. Za pudinge bo še čas celo življenje...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: puding in kašice
16.10.2008 22:01:30   
pizamca
Poznam enega tipa, ki je gor zrasel na pudingu - od 3m naprej so ga futrali s pudingom , tip je zdaj star cca. 38 let, ene 190 cm, 90 kg user posted image Sam nisem pa vprašala, ali je bil čokoladni/vanillijev/jagodni itd. puding:)
Za stare čase verjetno ni tako mimo, saj so dojenčki jedli, kar je pač bilo pri hiši, danes pa niti ne bi mogla reči, da kompliciramo (kot npr. moji starši pravijo meni - da kompliciram pri uvajanju GH), ampak da smo samo bolj pazljivi zaradi alergij.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: puding in kašice
16.10.2008 23:38:27   
Zofy
PUDINGuser posted image user posted image user posted image
Jaz še bio sadnega jogurta ne bi dala tako hitro, puding pa čim kasneje. Od mene ga še zeloooo dolgo ne bo dobila. Najbrž bo 1. jedla to svinjarijo v vrtcu ali pri varuški (če jo bo imela).

Moj nasvet je, da raje doji čim dlje kot pa da tako malemu otročku dajaš puding. Boš naredila dosti več škode kot koristi, pa še zelenjave ne bo hotel, ko bo večji, ker se bo navlekel na sladko. In pol boš bolj težko gor spravila zdravega otroka, če pa ne bo hotel nič zdravega jesti...

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: puding in kašice
17.10.2008 22:19:54   
suprmedo
nevem zakaj tak ostro odgovarjate saj nisem napisala da pojema vsega oziroma celega  pojema ga zelo malo samo za okus.
drugače pa itak samo dojima in trudima že od samega začetka kljub moji operaciji na dojki pred mescem dni.user posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: puding in kašice
18.10.2008 8:15:01   
Tisana
saj nisem napisala da pojema vsega oziroma celega pojema ga zelo malo samo za okus.
 Očitno ne razumeš, da ti punce želimo povedati, da puding sploh ni za tako majhnega otroka, ne glede na to, ali mu daš en liz, ali pa celi puding.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: puding in kašice
18.10.2008 13:13:21   
tanja25
v glavnem stvar je taka, da če se otrok več ne doji in ima adaptirano mleko lahko brez skrbi začneš z uvajanjem druge hrane. jaz sem pri mojem malčku začela z fruteki in kašicami pri 3,5 meseca zdaj pa sma stara 5 mesecev in že na veliko papcama beli piščančji mesek z korenčkom in rezanci ali ribanci in celo rižem . dala sem mu tudi že krompir in pire krompir pa še do danes ni bilo nobene reakcije. počasi boma začela tudi s pudingi jogurti in podobnimi rečmi. tako da ne se bat. če pa bi zvečer mogoče malo šraufalo pa so najboljše vetrovne kapljice iz koroških lekarn, ker takoj pomirijo in otrok lepo mirno pančka.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: puding in kašice
19.10.2008 9:10:12   
suprmedo
pozdravljena Tanja!
O vidva  pa sta že pridna. hvala za odgovor Ja saj za 4 meseci lahko začneš z uvajanjem kašic in podobno.mi bomo tako  naredili. kapljice pa tudi imamo če bi šraufalo pa pri nas ni bilo nikoli panike glede tega.

lp

(odgovor članu tanja25)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: puding in kašice
19.10.2008 23:00:17   
Nasy
O, super, kaj bi komplicirali, zakaj hudiča ne napišejo že kar pudinga pa še česa podobnega v priporočeni seznam za v P? Naj se mali že tam navadi, kaj bo doma na jedilniku, naj najde hitro svoj okus, da bo mami vedla, kupit vanili ali čokoladni puding ali pa morda kar unega s smetano! Itak je v lekarnah na voljo vse sorte kapljic, da če mu bo slučajno kaj od te zdrave hrane nagajalo, bo dobil ali ene ali druge. Sej zato pa so, kajne..jao, kaj mi ni kdo že prej tega povedal? Mislim, kolk sm jst ena nevedna mama in še toliko drugih tukaj gor! Jutri grem v nabavo, saj naša 7 mesečnica še ni poskusila nobenega pudinga..najbrž sem do sedaj res preveč kompliciralauser posted image  

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: puding in kašice
20.10.2008 21:02:15   
Naja30
Meni je pa včaih prav hudo ko berem, kako se nekaterim mamam mudi s to GH. Meni je bilo najlepše, ko sem jo samo dojila in ni bilo treba na nič druga mislit. Škoda, se vam mudi, ko je itak še prehitro ta čas tukaj.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: puding in kašice
20.10.2008 21:05:15   
Anonimen
Meni je pa včaih prav hudo ko berem, kako se nekaterim mamam mudi s to GH.


To je res, ja.
Ce bi se se enkrat odlocala, prej kot pri sedmih mesecih sploh ne bi nic poskusala.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: puding in kašice
20.10.2008 21:07:43   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Meni je pa včaih prav hudo ko berem, kako se nekaterim mamam mudi s to GH.


To je res, ja.
Ce bi se se enkrat odlocala, prej kot pri sedmih mesecih sploh ne bi nic poskusala.


Ne ČE, KO!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: puding in kašice
20.10.2008 21:09:01   
Anonimen
Psssssssssst user posted image .
Ne mi lustov delat.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?