|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Handling video - pravilno dvigovanje dojenčka
19.11.2008 11:49:56   
Tajska
Video posnetek pravilnega rokovanja z dojenčkom:
http://www.youtube.com/watch?v=WfZDWtXDewA

< Sporočilo je popravil Seven RR -- 3.12.2008 17:43:36 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Handling vdeo
19.11.2008 13:40:58   
LenaG
Super video. Škoda, da nam niso tako pokazali že v bolnišnici in smo  3 mesece delali po svoje. Nekaj prav, nekaj pa narobe.
Vsekakor koristen posnetek. Hvala za link.

< Sporočilo je popravil LenaG -- 19.11.2008 13:42:20 >

(odgovor članu Tajska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Handling vdeo
19.11.2008 14:37:24   
Gilo
Mislim halo!!! V naročje ga je vzela prav, odložila pa ne! Ma kak video posnetek je to?

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Handling vdeo
19.11.2008 15:25:45   
Natali07
Kaj pa je naredila narobe pri odlaganju???

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Handling video
19.11.2008 16:53:57   
Tajska
Odlaganje dojenčka res ni najbolje prikazano. Odlaganje naj bi bilo v obratnem vrstnem redu kot dvigovanje.

Menim pa, da je kljub tej napaki video vseeno koristen za vse tiste, katerim to ni bilo prikazano v porodnišnici ali pa kasneje pri pediatru ali razvojni ambulanti oziroma fiziterapevtu.

So pa seveda vsake opombe dobrodošle...

(odgovor članu Tajska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Handling video
19.11.2008 18:21:26   
Alči
Odlaganje je čisto tako kot je mene naučila pediatrinja v RA, ne vem kaj je narobe, saj da najprej ritko dol, pol pa hrbet in na koncu glavico....

(odgovor članu Tajska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Handling vdeo
19.11.2008 20:17:43   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: LenaG

Super video. Škoda, da nam niso tako pokazali že v bolnišnici in smo  3 mesece delali po svoje. Nekaj prav, nekaj pa narobe.
Vsekakor koristen posnetek. Hvala za link.


Pod to se podpišem user posted image user posted image user posted image

Toliko je govora o dojenju, o pravilnem handlingu je pa kar težko dobiti informacije, sploh ker ti ga mora nekdo dejansko pokazat, pa mislim da AM naredi bistveno manj škode otroku kot pa nepravilni handling. 

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Handling video
19.11.2008 20:56:29   
Gilo
IZVIRNO SPOROČILO: Alči

Odlaganje je čisto tako kot je mene naučila pediatrinja v RA, ne vem kaj je narobe, saj da najprej ritko dol, pol pa hrbet in na koncu glavico....



Nam je pa v šoli za starše drugače pokazala. Pa tud ko sem brala po drugih forumih, naj bi dojenčka dvigovali z boka in potem obratno nazaj. Men se na tem videu ni tako zdelo.... ali pač.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Handling vdeo
20.11.2008 1:27:16   
Pia77
Zloženka Inštituta za varovanje zdravja
http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/1583-Dojencek_2008_splet.pdf

(odgovor članu Tajska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Handling vdeo
1.12.2008 16:07:02   
poli*
Mogoče še ena opomba. Meni je bilo rečeno na prvi posvetovalnici, da je treba pazit, da ne dvigujemo ritke PREVEČ gor h glavi. Na videu se mi je zdelo čisto preveč, saj je bil otrok prav zvit

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Handling vdeo
27.2.2009 9:00:41   
Metka69
Zdravo,

Se strinjam s predhodnicami, da bi nam handling lahko predstavili v porodnišnici.

Sama imam 3,5 mesečnega fantka, ki je precej velik (64 cm) in tehta že dobrih 7kg. Kakšno je pravilno dvigovanje tako velikega dojenčka, saj ga iz posteljice na v videu predstavljen način ne morem več dvigniti?

lp
M.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Handling vdeo
5.6.2009 22:45:50   
emina83
evo, to pa tudi mene zanima.

imam 7,5 mes. starega fantka in dvigovanje in polaganje v posteljico ali na tla, pri vsem njegovem usloševanju nazaj in upiranju skoraj sploh ni mogoče!?

kako je pa s starejšimi in večjimi dojenčki?

(odgovor članu Metka69)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Handling vdeo
4.8.2009 12:55:41   
meduzica
IZVIRNO SPOROČILO: emina83

kako je pa s starejšimi in večjimi dojenčki?



naš je 3 mesece pa tale handling ni najlažje prakticirati pri njem. Sovraži položaj na boku in se na vse pretege bori z mano. Steguje noge, se zakrči v ramenskem obroču ... še težje ga je polagat na podlago .. takrat se tudi cel zakrči in ne morem recimo najprej odložiti bok in šele potem glavico .. kvečjemu vse na enkrat user posted image

Bomo pa šli čez 1 teden h privatni nevrofiziatrinji, da nam pokaže pravilen hendling (kot del terapije). Upam da bo potem kaj lažje user posted image

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Handling vdeo
29.9.2009 13:49:37   
metka_zone
Živjo!

Jaz sem bila menda v celem nadstropju edina,ki so mi dali v roke papirje in sem se učila handlinga,ki pa sprva sploh ni tako enostaven,saj sem mislila,da mi bo otrok padel dol na tla user posted image ...Ampak,ko se ga naučiš,je to najboljša zadeva,saj je dojenček veliko bolj miren in manj napet z načinom handlinga,kot pa z navadnim rokovanjem,katerega sem imela pri prvem otroku.Kljub prvotnemu upiranju proti fizioterapetvki,da se tega ne bom učila,bi sedaj z veseljem ponovila še kakšno vajo z njo.Upam tudi,da čimprej vpeljejo handling za vse novorojenčke v P,...


Lp

(odgovor članu meduzica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Handling vdeo
3.10.2009 21:43:47   
yania
Kako dvigniti s posteljice, lupinice ali s kakšne druge podlage, kjer je handling nemogoč?...
Meni je na fizioterapiji rekla, da če je tako, da ne gre s handlingom, pa vseeno otroka na bok, iz boka pa gor, ker ko bo večji bo sam pomagal z rokico in ga že zdaj navajamo...se pravi, ga bolj na stran da in dvigneš...če se le da...najbolj narobe je dvigovanje s hrbta! ker začne zategovat telo nazaj, postane krčevit...
Aja, pa še nasvet, meni je rekla prejšnji teden, (imam namreč 7 mesečnika ki drugače lepo napreduje v razvoju, le 1 mesec je bil prej rojen in imava pač te preglede...prvotno pa malo asimetrije...)
da če hoče iti s  hrbta v sedeč položaj, da je to potrata energije, da mu itak ne bo uspelo, z ravne podlage seveda...drugo je, če je v vozičku malo dvignjen...no in če sili gor, mu pomagam na bok in nato iz stranskega položaja gre gor...tako je pravilno..
Ma fino je ko ti takole svetujejo in povejo kako delati vaje da se otroček pravilno razvija...pri 1.ni bilo sploh nič poudarka na razvoju, handling sem poznala samo kot besedo, niti vedela nisem kaj to v bistvu je (no dvigovanje in osnove sem že vedla, ampak ne pod to besedo)...


_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Handling vdeo
23.10.2009 19:55:13   
Anonimen
lepo pozdravljeni vsi skupaj.
če koga zanima pripenjam stran, sicer hrvaška, o baby handlingu.

http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf

upam da dela.

(odgovor članu yania)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Handling vdeo
23.10.2009 20:03:10   
rožca26
Glede handlinga - moje mišljenje je, da moraš to izkusit in narest pod budnim očesom fizioterapevtke. Tile videi so ok za predstavo, ampak pravo pa je tisto ko vadiš in ti fizioterapevt natančno razloži kaj si naredil prov/narobe, kako je lažje, kako dvigovat iz posteljice, lupince ...

_____________________________

Doma imam dva sončka - Vida in Elo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Handling vdeo
4.12.2009 21:53:48   
hmmm
Lep pozdrav. Sem mamica novorojenčka in mi je bila
svetovana uporaba teh prijemov v porodnišnici. Sicer je še v porodnišnici prišla k nama
fizioterapevtka in mi v "šnelkurzu" pokazala par prijemov, dala list z navodili in to je bilo to;
na koncu pa sem domov dobila na odpustnici zapisano, da sem le-tega priučena user posted image , ja valda
po 15 minutah.
Zanima me sledeče, ker do pediatra še ne bom prišla v parih dneh: ker moram dete široko povijat,
zelo težko dosežem ramico in glavico s prijemom med nogicami, bojim se da bi mu poškodovala
kolena, ker nogico čudno zvije. Kako si pomagati?
Kako pravilno podreti kupčka, v skladu s handlingom- vem, da je odsvetovano, da ga dvigujem
pod pazduhami ali s hrbta. Na trebuščku preko kolen noče biti.
Kako mu obleči majčke, ki niso na preklop in morajo preko glavice?
Hvala za odgovore





(odgovor članu rožca26)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Handling vdeo
13.1.2013 12:48:17   
knofla
živjo.tudi midva s sinkotam hodiva v razvojno ambulanto,čeprav so nas že v porodnišnici naučili handlinga.vendra pa se je lump še vedno preveč zvijal vstran oz glavico nazaj držal in naju je pediatrinja poslala v razvojno.sedaj hodiva že dva meseca in res se pozna razlika.seveda je tam celo uro samo dretje in nejevolja iz njegove strani,ampak bo treba še mal potrpet.jaz sem včasih že prov živčna ker vem da naju spet to čaka,ker ga kar fajn izmučijo,da potem spi kar par uric skupajuser posted image .

_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Handling vdeo
5.7.2015 17:19:24   
janezb1
Mal je treba po svoji pameti delat, ne pa sam neki iskat in spraševat druge, kako to in ono. Po svojem občutku in pameti, pa bo!

_________________________
odvetnik | etiketa | marketing | vedeževanje

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Handling vdeo
21.3.2016 11:10:17   
janezb1

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

lepo pozdravljeni vsi skupaj.
če koga zanima pripenjam stran, sicer hrvaška, o baby handlingu.

http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf

upam da dela.



Dobro, ja. Sej čez par let bo pa spet neki drugega...


______________________________
vedeževanje | kamnoseštvo | majica | registrski račun

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?