|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sin govori kot punca
28.11.2008 21:05:03   
Žima
Živjo!
Imam sina, ki je star 3 leta. Spregovoril je zelo kmalu, ampak od vsega začetka, ko je začel uporabljati glagol v polnih povedih, uporablja žensko gl. obliko npr. bom se igrala, sem se vozila s kolesom ... Ima katera podobno izkušnjo, koliko časa je trajala ta faza, če je to faza?, ali naj ga popravljam?
Če ga opozorim, potem se popravi in uporabi moško glagolsko obliko.
Dama
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 21:06:55   
Ribica **
Pri malemu od mojega je minila kar hitro, samo smo ga popravljala oz. vprasala, ce je punca.

(odgovor članu Žima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 21:23:54   
lara larissa
Pri moji sestrični pa je lih obratno, hčerka se  ima za fantka, stara pa je že tri leta in pol. Ona bi pil , se igral, jedel, plesal itd.....Se trudimo jo popravljat.  Jo popravljamo, se popravi včasih, včasih nas vržne na ignor. Mislim da je težava v tem da ima 6 bratrancev in niti ene sestrične, in se druži redno samo z temi bratranci, tako da je po moje od njih pobrala da govori tako, ker pač njih sliši.
Kako ukrepat ne vem, mi se pač trudimo jo popravljat in ji na lep način dopovedovat da je punčka, da samo fantje govorijo tako pa ne uspeva najbolj. Po moje bo treba še mal vztrajat in počakat da dojame ali kako :)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 21:35:10   
ribica.
moj je star 2in pol, pa se ma tud za punco. Mogoče zato ker ima starejšo sestrico. Jaz ga popravljam, pa nič ne zaleže, še opazi ne. Sploh ne zašteka kaj mu hočem rečt. Sam pomoje ni sile, enkrat bo že skapiral.

(odgovor članu lara larissa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 22:04:40   
timoteja
Pri nas je deklica v tej starosti govorila kot fant, ker se je tudi v vrtcu zelo veliko igrala z dvema fantkoma, smo jo popravljali, po kakšnem letu je preklopila , da je punčka in tako tudi govorila.

(odgovor članu Žima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 23:01:52   
tajtaja
Naš Taj je tudi Taja, on bo pila, papala...
Ker je prva začela govoriti Taja, predvidevam da jo Taj (sta dvojčka) posnema in zato je tako.
In če ga vprašamo kako mu je ime, pravi zase Taja in kako sestrici, je tudi Tajauser posted image .
Nam je zdaj malo smešno, bo pa sigurno minilo.
Sicer paše zgleda ko ena pupa, tak nežen drobčkan bjondo fantek z dolgimi laski, Taja pa je ena taka bolj konkretna babnica z temnimi lasmi. Sta res kot noč in dan.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sin govori kot punca
28.11.2008 23:07:18   
barika
men se zdi, da je to ena faza v razvoju. Moj brat je bil-/a istiuser posted image user posted image user posted image , pa oba sestriča itd ...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 0:45:56   
tabi
a ti mogoče mojga 3 letnika opisuješuser posted image user posted image user posted image sam da sem jst mislila da to prihaja z vrtca ker so skor same pončke v skupiniuser posted image .Drugač pa ga tudi mi stalno popravljamo pa mal zaležeuser posted image po moje bodo kmal pokapiraluser posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 8:15:07   
tjašun
Ni panike, se preneha. Moja velika punca je bila fant kar nekaj časa. Ni pomagalo niti popravljanje niti govorenje, da je punca. En dan je preprosto preklopila in to je to. Z najmlajšo ni bilo težav, je pa sestrin sin sedaj punčka, saj ima moji dve punci za igrat. Nobeden ga ne popravlja.

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 9:31:05   
lenika
Naš je pa govoril v drugi osebi in občasno se še vedno zmoti. Npr. Ti boš jedel, ti se boš igral,...

(odgovor članu tjašun)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 10:08:58   
janja 27
user posted image user posted image user posted image
sem se nasmejala da naša manca ni edina k si vse pravi da je on user posted image user posted image user posted image sedaj bo stara 3 leta pa se ta faza kr vleče...mal jo popravljamo mal se ji nasmejimo....verjetno bo minilo....se pa veliko igra z starejšim bratrancem..mogoče tud zato....čeprav reče da je punčka in da se je njen lulček skril v lulikouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jah no....mogoče bo boljš sedaj k je dobila sestricouser posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 11:36:02   
soncek&luna
mojega triletnika, ce se zmoti in rece kot puncka, ga popravim, da zveni citk tko mimogrede in se popravi.... se pa sicer tudi redko zmoti, da rece kot puncka...glede na to, da ziviva sama, sem prav vesela, da me ne oponasa

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sin govori kot punca
29.11.2008 15:03:15   
TanjaK
Naša je do tretjega leta govorila v drugi ali tretju obliki (T. bo pila sok, T. ni zaspana...), pa je psihologinja na pregledu rekla, da naj jo poskušamo popravljati. Začeli smo takoj, tudi ona je večkrat ponovila za nami pravilno, pa je težava v dveh mesecih popolnoma izginila. Probajte!

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?