|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bi se pogovorile z vzgojiteljico?
2.12.2008 20:26:19   
živa
Hoj!

Imam sledeč problem: moj skoraj triletnik je v vrtcu od oktobra (pa še to je bil vmes kar precej bolan; sicer ne gre ravno rad v vrtec, je pa tam menda čisto v redu), pri babicah pa se varuje 13-mesečnik. Do vstopa v vrtec ni bilo med njima nobenega opaznega nasilja (kvečjemu mlajši je kdaj čofnil starejšega, ker še nima občutka v rokah, pa smo vedno ustrezno ukrepali - pač po naši presoji). No, zdaj pa večji non-stop drega mlajšega brata, ga poriva, skuša uščipniti, ga udari ipd. Ko ga vprašam, če to kdo njemu dela v vrtcu, mi pove, da mu nagaja fant z enakim imenom, kot ga ima naš mali. Recimo mu Matej. Ta Matej je v vrtcu od septembra in poleg našega edini novi v skupini, ki je sicer sestavljena iz otrok, ki so bili prejšnja leta (v jaslih) v dveh skupinah. Zdaj smo šli dvakrat slučajno istočasno domov in sem videla, da ga je Matej res dregal, tudi s prstom po obrazu ali z roko po glavi ali po roki, vendar naš ni pretirano odreagiral (se je malo umaknil) niti nisem mogla presoditi, ali je Matej to naredil bolj grobo ali pa pač nežno, kot iz prijateljstva. Možno pa je tudi, da naš otrok prenaša jezo, ki jo čuti do bratca Mateja, na Mateja v vrtcu in da nekako na tak način opravičuje, zakaj je doma grob s svojim bratom - ali obratno (čeprav je to manj verjetno). da je jezen na Mateja iz vrtca in se mu ne upa postaviti po robu in se potem znaša nad domačim Matejem, ki je pač premajhen, da bi se postavil zase. 

Kaj bi ve storile? Kaj je v navadi ob takih situacijah? Bi kaj rekle vzgojiteljici, jo vprašale, če se kaj dogaja?

Pa tudi to me zanima, kako bi z otrokom rešile problem nasilja nad njim in nad drugimi, kot izhaja iz tega primera?

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bi se pogovorile z vzgojiteljico?
2.12.2008 23:47:43   
tweed
Hojla,

pri nas je bilo tako, da je Neli (2,5) šla v vrtec, kjer je na novo prišel tudi Neno (3,5), ki ima navado udarit po hrbtu, kar tako, "u prolazu". Mi je Neli povedala, da jo Neno tepe, pa sem rekel, da bomo uredili...
Naslednjič je "udaril" tudi mene, vendar je bila to za njega zabava, saj mu še nihče do tedaj ni rekel, da to ni prav...
Pa sem rekel, Neno, ustavi se in pridi nazaj, prosim.
Je ubogljivo prišel in rekel: ka.
A je bilo to v redu, kar si naredil?
Je rekel, ne.
Potem veš, da drugi tega ne marajo?
Ja.

Zdaj, po 2 mesecih, tega ne dela več, saj mu je tudi vzgojiteljica rekla parkrat, da tega ne sme delati.
In zdaj je Neli nehala tudi Reo tako "nadlegovat", kar je prej bilo običajno, začelo pa se je po prihodu tega fanta, tako da, ja, jaz mislim, da je kriv prav ta fant. Vzgojiteljica pa tudi ne more vsega videt in predvidet...


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bi se pogovorile z vzgojiteljico?
3.12.2008 11:37:16   
asso
Ja, v vrtcu se tudi tepsti navadijo...

Jaz bi povprašala vzgojiteljico kako je v vrtcu, če vidi, da ga tisti fant kaj pretepa... kako se tvoj v vrtcu obnaša in potem boš počasi našla naslednji odgovor oz. vprašanje. Najprej preveri kakšno je realno stanje in potem boš lahko ukrepala naprej...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bi se pogovorile z vzgojiteljico?
4.12.2008 15:29:15   
tažana
zakaj se bojite vprašat vzgojiteljico user posted image ? Saj vzgojiteljica tudi vpraša če ponoči ni spal, ker je bil ves dan blazno siten!
Jaz bi vprašala, le na podlagi tega, da boš vedela kaj se dogaja z otrokm v celem dnevu, boš lahko prepoznala vzrok in ustrezno ukrepala. user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bi se pogovorile z vzgojiteljico?
7.12.2008 9:42:14   
zinkazi
pri starejšem je prišlo do ljubosumja. to, da mora on v vrtec, stari starši pa so samo za mlajšega, je zanj hudo. kontaktirate me na Z.S.

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 10.1.2009 20:48:33 >


_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bi se pogovorile z vzgojiteljico?
7.12.2008 20:08:32   
živa
Hoj!

No, vprašala sem pomočnico, ker vzgojiteljice popoldne ni več, ko pridem po malega. In mi je povedala, da ta fant (Matej) vsem otrokom nagaja in jih tepe ipd. In da se naš, ki je nov, še ne zna postavit zase.

Rečem mu, naj Mateju pove, da mu ni všeč, da ga teše, drega, poriva ali karkoli mu pač dela. In vem, da ga tudi vzg. + pom. opozarjata. Ali lahko naredim še kaj drugega? Doma pa seveda jaz kar naprej opozarjam njega, da se ne tepemo, da to malega boli, da mi to ni všeč, razlagam, demonstriram in še kaj.

zinkazi, ljubosumje je bilo pa pri nas že od začetka, nikoli pa ne nasilja med njima, in je seveda še vedno ljubosumen, nikoli pa ni (bil) problem v tem, da gre v vrtec, bratec pa ostane doma. Tudi nikoli ni problem, da ne bi hotel od doma, samo tam mu je malo hudo, ko jaz grem. Če bi bila jaz zraven, bi bil tam presrečen - sva šla npr. popoldne na neko delavnico, pa je bil več kot vesel.

Lp,

živa

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?