|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: železo
18.5.2011 10:33:24   
mariy
IZVIRNO SPOROČILO: mariy

IZVIRNO SPOROČILO: petekjan

Lep pozdrav.
Pomanjkanje železa ni čisto nedolžna zadeva. Če primanjkuje železa to pomeni, da nimate dovolj hemoglobina v krvi kar posledično privede, do nezadostne oskrbe organov s kisikom, ki pa je (kot vemo) zeloooo pomemben.
Če mati nima dovolj hemoglobina ga v večini primerov nima niti otrok ki ga nosi (odvisno kakšno je njegovo pomanjkanje). In če otrok nima dovolj hemoglobina se njegovi organi, zaradi premalo kisika, ne razvijajo tako kot bi se morali.



lp

Sem sama slabokrvna in že od začetka nosečnosti jem Floravital. Nato sem zasledila na forumu, da poleg njega zaužijem še vodo z dodatkom limone in en kivi, seveda to zjutraj na tešče. Čez nekaj časa imam pregled Hg in seveda se mi stanje izboljša, kar pa ne pomeni da sem prenehala z dodatkom železa.
Zopet mine nekaj časa, ko opravim ponovni pregled železa in vsa razočaranauser posted image ugotovim da mi je Hg padel.
Zakaj, kako, sem se spraševala in seveda če to kako vpliva na otroka?
Dobila sem odgovor od G., da si otrok že vzame kolikor pač potrebuje, problem je samo pri meni, ker to za mene ni dobro, saj lahko nastanejo težave pri samem porodu, kjer že tako in tako izgubiš dosti krvi, jaz pa ker sem slabokrvna je še toliko slabše.
Zato sem poleg Floravitala, ki ga zaužijem zjutraj dobila še tabletke, ki pa jih jemljem zvečer.
Kakšen je sedaj moj Hg še ne vem, ker imam kmalu preglet, pa vam takrat javim




No pa vam sedaj lahko povem, da sem bila na pregledu Hg in zelo vesela izvem da mi je iz 95 narastel na 120user posted image , to pa ne pomeni, da sem končala z jemanjem železa, še vedno nadaljujem isti tempo, zjutraj Floravital,vodo z limono in enim kivijem, zvečer pa tabletko.



(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: železo
18.5.2011 21:40:14   
TIBIDABO
user posted image Superca! Le tako uspešno naprej!

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: železo
13.7.2011 0:14:25   
Roberta69
Melasa je ekstra bogat vir železa, samo meni ima žal zoprn okus, ampak HB nimam težav s pomanjkanjem železa user posted image .


_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: železo
3.2.2012 21:04:13   
bUbAmAmA
Pozdravček, sicer vidim da tema ni ravno "frišna" ampak bom vseeno napisala en seznamček, ki mi ga je dala sestrica pri ginekologinji, bo mogoče prav prišel kdaj kateri/komu....user posted image Takole, 100g naštetih živil vsebuje naslednjo količino železa izraženo v mg...Pusto goveje,telečje,konjsko meso 2,4mg
Goveje srce 4 mg
Goveja jetra 6,5mg
Telečja jetra 8,8 mg
Goveja, telečja vranica 10,4mg
Jetrna pašteta 5,4mg
Kokoš 4,4mg
Piščanec 1,3mg
Fižol 7,8mg
Soja 8,4mg
Sojina moka 11,1mg
Suhi šipek 2mg
Borovnice 1mg
Bezeg 1,6mg
Ržena moka 3,7mg
Koruzni zdrob 2,3mg
Svež fižol 2,3mg
Regrat 3,1mg
Paradižnik 3,5mg
Špinača 3mg
Dateljni 3mg
Rozine 3,5mg
Jagode 1mg
Malinov sirup 1,7mg
Pomarančni sirup 1,3mg
Ječmen 3,6mg
Prosena moka 6,8mg
Leča 6,8mg
Grah 5,1mg
Kokošje jajce 2,3mg
Rumenjak 5,5mg
Mandeljni 4,7mg
Lešniki 3,4mg
Orehi 3,1mg
Suhe fige 3,4mg
Sveže fige 0,6mg
Suhe slive 3,9mg
Sveže slive 0,5mg
Slivov kompot 0,9mg
Kakav 10,07mg
Mlečna čokolada 1,4mg
Peteršilj 6,2mg
Pesa 1mg
Kuhana čokolada 5mg
Kostanj 1,7mg
Tako, to sem prepisala dobesedno iz lista, sicer tudi meni ni čisto vse jasno, npr. tisti malinov in pomarančni sirup (kaj je to sploh mišljeno, un za razredčit za sok, al nek iz lekarne? ) potem kakav ( napitek oz. tisti iz katerega nardimo napitek)....Uglavnem, upam da sem komu pomagala, olajšala zadevco z tem železom! user posted image Pozdravček vsem!

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: železo
20.2.2012 15:36:53   
Mojci1984
Pozdravljene,
še jaz bi nekaj dopisala k tej temi, saj je v nosečnosti pomanjkanje železa zelo pogosto.
Predvsem za tiste, ki ne jeste mesa, vam mogoče tale nasvet prav pride. No jaz sem imela lansko leto železo čisto na meji, zdaj v nosečnosti (sem sicer šele 15. teden) pa imam super kriuser posted image

Vsak dan si naredim smoothie iz banane, šopa sveže ali zmrznjene špinače, nekaj peteršilja in sveže iztisnjenega pomarančnega soka.
Zadeva je zelo okusna, špinače in peteršilja se sploh ne čuti, čuti se samo banano in pomarančouser posted image

(odgovor članu bUbAmAmA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?