|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:07:39   
madela
A katera ve,kaj točno je ta avtoimuna bolezen? A je to ena sama bolezen,ali je to skupek več bolezni?

< Sporočilo je popravil madela -- 12.1.2009 10:08:39 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:12:36   
@lina
Avtoimunih bolezni je več, ni ena sama. V osnovi pomeni, da telo "samo sebe" napada, svoje celice ali karkoli prepozna kot tujek in imunski sistem jih uničuje. Avtoimuna bolezen je npr. tudi revma, sladkorna ipd.... 

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:15:09   
Felicita
to je ena bolezen, ki ima lahko ene tisoč različnih simptomov. avtoimune so npr revma, lupus, fosfolipidni sindrom, Kronova bolezen, addisonova bolezen... večina teh bolezni je zelo težko diagnosticirat, ker majo lahko tok različnih oblik in simptomov. v osnovi gre pa za to, da telo napada lastne celice kot sovražnike.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:17:33   
madela
Se mi je dozdevalo,da je tako,ampak ne najdem pravih podatkov. Zanima pa me zato,ker imam sama cel kup težav in sem kar naprej pri zdravnikih. Vse kar me muči pa sploh ni povezano. Ampak mi je zelo čudno,da bi bilo toliko stvari naenkrat.
Kako pa ugotovijo to bolezen? A so to kakšne posebne preiskave,ali jo ugotovijo tudi pri normalnih preiskavah?
Namreč v zadnjem letu sem jim že valda en liter krvi tam pustila,ampak delajo teste za vsako boleze posebej,oziroma so tudi razlini zdravniki.

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:26:27   
Felicita
kot rečeno, lahko zlo težko ugotovijo... večina teh bolezni ima simptome, ki so navidez čisto nepovezani (primer: vrtoglavica, utrujenost, bolečina v sklepih, pogoste slabosti, kri v blatu, modrice po telesu, izpuščaji - lahko je vsak simptom posebi, pa rata pomanjaknje B kompleksa, glivice in zastrupitev s hrano, lahko pa je lupus).
včasih so imeli v KC oddelek za AI bolezni, ne vem če je še. sicer pa ne vem kako diagnosticiranje pri nas poteka, ker kokr vem sploh nimamo nekega spodobnega diagnostičnega oddelka.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:30:47   
Mišni
Ve različnih simptomov je lahko tudi znak borelioze.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:39:17   
madela
Ne borelioza ni.
Moje težave se kar kopičijo. Najprej so se mi zaele pojavljat hude težave z astmo,ki je več nisem mogla nadzorovat. Pristala v bolnici.
Ugotovili so mi povečano izločanje beljakovin skozi urin in me še letos aka biopsija ledvic,ker sumijo na kronično ledvično odpoved,
Ugotovili so mi,da imam zelo povečano šćitnico,izvidi delovanja ščitnice so ok,vendar tudi za to me še čakajo pregledi.
Sedaj pa sem na dojki zaznala kot lešnik veliko bulo,pa je še verjetno ne bi,ampak me boli,sploh ko si slečem modrc. Niti si več ne upam k zdravniku,ker me sam terajo sem ter tja.
Poleg tega,ap imam kar naprej še ginekološke težave.

Poleg vseh teh težav in simptomov sem pomislila,na to avtoimuno bolezen. Pa niti ne vem,kam se naj obrnem. Oziroma niti ne vem,če razmišljam v pravo smer user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 10:45:30   
Felicita
madela, si že bla pri endokrinologu? ker ščitnica, ginekološke težave, bula v dojki,... lahko kaže na probleme z žlezami oz. hormoni.
in zdej res ni primeren čas, da se 'bojiš' oz izogibaš zdravnikov. in seveda te pošiljajo naprej, sej osebni zdravnik preprosto ne more diagnosticirat tok kompliciranega stanja.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 11:05:56   
madela
Ne,nisem bila pri endokrinologu. So mi pa zaradi povečane ščitnice naredili teste,kako je z delovanjem le te,pa so bili testi v redu. Zdaj pa čakam na UZ ščitnice,da vidijo zakaj je povečana.
Tako,da sklepam da potem hormoni ne bi smeli biti problem,ker hormone uravnava ravno ščitnica.
Kar se tiče bule v dojki pa si jo bom še nekaj časa spremljala in če ne bo izginila bom morala it k zdravniku.
Resnično več ne vem kaj naj.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtoimnua bolezen?
12.1.2009 14:35:43   
bumerang
Katere hormone pa so ti pregledovali - TSH, T3, T4? Ker hipofizne radi izpustijo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtoimnua bolezen?
13.1.2009 8:02:08   
madela
Bumerang,imam en A4 list poln nekih številk. In sama res ne vem kaj točno so testi za ščitnico,ampak to kar si napisala je gor napisano in so vrednosti  v redu. Ravno nekje v sredini priporočljivih vrednosti.
Sem pa poklicala mojo ginekologinjo,da mi vseeno pove,če je ta bula sumljiva ali ne?
Imam že jutri pregled.
Sam se mi zdi oziroma imam v prsih večkrat občutek,kot da se mi dela mleko,kot takrat ko sem še dojila user posted image
Dojim pa ne,zdaj že dve leti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtoimnua bolezen?
13.1.2009 20:53:16   
tanjusi
ej držimo pesti da bo vse ok javi se še!!

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?