|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
18.1.2009 14:06:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pohano meso
18.1.2009 14:09:06   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Naša user posted image  je stara eno leto in je ravno zadnjič zmazala čist celo pohano bedro - s tem, da sem ji jaz meso grizla in dajala malo prežvečeno iz ust. Se pa spomnim, da je že tudi enkrat par mesecev nazaj pojedla malo pohane perutničke - isto tako, da sem ji jaz zgrizla in dala iz ust. Smo bili pač na eni fešti in sem ji dala, kar je pač bilo za jest - pa še všeč ji je bilo - ker drugače je zelo zelo izbirčna in jo težko pripravim, da poje še kaj drugega kot čokolino in juhice. Imela je pa že pri 8 mesecih 8 zob.


O šit, a to še kdo dela?? user posted image user posted image


Niti na kraj pameti mi ne pride. Bi raje zmiksala....user posted image


Meni je pa padlo na pamet.
Ko sem poskusila tisto zmiksano hrano...tisto je bil sele bljak user posted image


Sem mislila....da bi narezala na mini koščke.,...user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pohano meso
18.1.2009 16:30:42   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa


tolko v vednost ti povem, da se karies prenaša iz tvojih ust na otroka.




to je res. enako velja celo za mame ki poližejo dudo, če pade na tla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pohano meso
18.1.2009 20:34:42   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Pandica

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ampak to je pa res nagravžno, nouser posted image Kaj pa če bi tebi desc najprej šnicl prežvečil, pol bi ti ga pa v usta dal? Narežeš mini koščke, pa otrok sam poje.



Se strinjam user posted image



Meni je še zdaj hudo, ko pomislim, da mi je kot mali babica prežvekovala hrano user posted image user posted image user posted image Ni me bilo konec, samo fajn za pomisliti pa ni glih user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pohano meso
18.1.2009 20:37:34   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa


tolko v vednost ti povem, da se karies prenaša iz tvojih ust na otroka.




to je res. enako velja celo za mame ki poližejo dudo, če pade na tla.



Nam je P rekla, da se to ne dela zaradi bakterije kandide v ustih odraslih...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pohano meso
18.1.2009 22:16:42   
Volga
Pa saj ni tako nagravžno, no.  Jaz sem enkrat moji frendi, ko sva bili obe precej pod gasom, jaz malo manj kot ona, pa še vedno orng, kruh namazan s turstično pašteto prežvečila in potem dala njej v usta, da je jedla, ker ni mogla sicer prežvečit oz. se ji ni dalo oz. je bila preveč nažgana. Se dogaja tudi to. 

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pohano meso
19.1.2009 10:24:18   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa


tolko v vednost ti povem, da se karies prenaša iz tvojih ust na otroka.




to je res. enako velja celo za mame ki poližejo dudo, če pade na tla.



Nam je P rekla, da se to ne dela zaradi bakterije kandide v ustih odraslih...




tudi- pri kandidi se prenašajo gljivice, pri kariesu pa bakterije.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pohano meso
19.1.2009 11:07:45   
zmajaz
Se mi zdi, da je moderatorka že eno stran nazaj prosila, da se osredotočite na prvotno vprašanje v tej temi in pustite žvečenje mesa.

Drugače pa - kot sem napisala - pohano meso je naša jedla do zdaj 2x, kar pomeni, da sem ji ga 2x žvečila in to sploh ni nekaj, kar delam dan na dan. Pa tudi če bi, bi bila to moja stvar in nenazadnje to sploh ni predmet te teme.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pohano meso
19.1.2009 13:11:56   
Felicita
jao jao...
a) karies se NE prenaša iz ust v usta... pomislte kaj bi potem blo pr vsem frnacoskem lizanju v najstništvu. pri vsem poljubljanu na usta, ki ga doživimo tekom življenja?
b) slina (pa solze tudi) vsebuje antibakterijske snovi, in to precej močne (delajo se raziskave, da bi jih uporabljali v konzerviranju živil). je res potem tok nesmiselno (in ogabno) da mama poliže dudo?
c) praktično vse živali imajo sistem prežveči in daj mladiču. hrana se tako navlaži, dodajo se pa tudi encimi iz sline mame, ki olajšajo prebavo (predvsem OH). ljudem je pa to 'ogabno, nagnusno in fuj'. ja, mama narava nima pojma o pojmu.

pa še pohano meso - če je narejeno doma v svežem olju... zakaj pa ne? nč bolj nezdravo kot mnogo drugih stvari, ki jih otroček dobi al pa še bo dobil.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pohano meso
19.1.2009 13:17:31   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

jao jao...
a) karies se NE prenaša iz ust v usta...


ne prenaša se karies ampak bakterije, ki ga povzročajo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pohano meso
19.1.2009 13:37:09   
annya
...sam zanimalo me je mnenje nekoga ki se na te zadeve spozna in kot že veliko x sem spet nardila budalo iz sebe...čeprav to ni zraslo na mojem zelniku...in sicer sosed (zobozdravnik) mi je svetoval, da naj ne berem več teh forumov in se mi smejal ko sem mu prejle prišla s temi bakterijami in kariesom ven...user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pohano meso
19.1.2009 14:05:11   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: annya

...sam zanimalo me je mnenje nekoga ki se na te zadeve spozna in kot že veliko x sem spet nardila budalo iz sebe...čeprav to ni zraslo na mojem zelniku...in sicer sosed (zobozdravnik) mi je svetoval, da naj ne berem več teh forumov in se mi smejal ko sem mu prejle prišla s temi bakterijami in kariesom ven...user posted image



res je ven teme,ampak moram komentirat.  ravno za smejat se ni...je že res da otrok zaradi tega ne bo takoj imel vso zobovje gnilo, ampak se ne priporoča ravno zaradi prehajanja bakterij, ki povzročajo karies. naj si omenjeni sosed malo pogleda pedontologijo (v primeru, da je pozabil nekatera dejstva). ne priporoča se žvečenje hrane, lizanje dude in žličk s katerim hranimo otroka.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pohano meso
19.1.2009 15:27:17   
Bonnie_RR
Tema o prenašanju kariesa, ki se je zdaj razvila, spada na kakšen drug forum, zato prosim na tem mestu s tem zaključite in se, kot sem že prej napisala, osredotočite na samo temo, v nasprotnem jo zaklepam.

Hvala in lp, Bonnie

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pohano meso
19.1.2009 20:42:51   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Tema o prenašanju kariesa, ki se je zdaj razvila, spada na kakšen drug forum, zato prosim na tem mestu s tem zaključite in se, kot sem že prej napisala, osredotočite na samo temo, v nasprotnem jo zaklepam.

Hvala in lp, Bonnie
 Sorry Bonnie, vem da si moderatorka, samo se ne morem strinjati, da tema prenosa bakterij kariesa z matere na otroka spada na kakšen drug forum, ko pa o tem opozarjajo tudi v šoli za starše. Na predavanju zobozdravnika lahko celo izveš, da je za otroka manj škodljivo, če mu damo v usta dudo, ki je padla na tla, pa je pred tem seveda ne poližemo, ker je nimamo možnosti izprati oz. sterilizirati, kot pa če bi jo očistili s pomočjo lizanja.Res je mogoče, da je bolje o tem govoriti pod samostojno temo, ampak teme se vedno razvijajo spontano, in le-ta je zame povsem aktualna, s katero je dobro, da je seznanjena sleherna mati.No, upam, da zaradi tega ne bom deležna kakšnega individualnega ukrepa user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pohano meso
20.1.2009 7:30:54   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Tema o prenašanju kariesa, ki se je zdaj razvila, spada na kakšen drug forum, zato prosim na tem mestu s tem zaključite in se, kot sem že prej napisala, osredotočite na samo temo, v nasprotnem jo zaklepam.

Hvala in lp, Bonnie
 Sorry Bonnie, vem da si moderatorka, samo se ne morem strinjati, da tema prenosa bakterij kariesa z matere na otroka spada na kakšen drug forum, ko pa o tem opozarjajo tudi v šoli za starše. Na predavanju zobozdravnika lahko celo izveš, da je za otroka manj škodljivo, če mu damo v usta dudo, ki je padla na tla, pa je pred tem seveda ne poližemo, ker je nimamo možnosti izprati oz. sterilizirati, kot pa če bi jo očistili s pomočjo lizanja.Res je mogoče, da je bolje o tem govoriti pod samostojno temo, ampak teme se vedno razvijajo spontano, in le-ta je zame povsem aktualna, s katero je dobro, da je seznanjena sleherna mati.No, upam, da zaradi tega ne bom deležna kakšnega individualnega ukrepa user posted image


Ne, nisi me razumela. Tema o kariesu (kakršna se je zdaj razvila tukaj) ne spada na forum Uvajanje goste hrane, ampak na kakšen drug - v sklopu Ringaraje.

lp, Bonnie


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pohano meso
22.1.2009 17:20:44   
ZARA
Pri nas obvezno prežvečimo eden drugemu meso in si ga potem razdelimo. Super praktično in hitro.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pohano meso
22.1.2009 19:03:33   
Bonnie_RR
Začetno vprašanje:

IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Kdaj ste dale pohano meso vašim otrokom? Verjetno se bo večina mamic križala, ampak me vseeno zanima. Vem, da ni dobro, ker je ocvrto, ampak naša je že jedla beljak in za spremembo bi ji pripravila pohano meso. Včeraj je npr. jedla polpete, z vsemi začimbami ki spadajo zraven, le z manj soli. Spet mislim, da ni potrebno komplicirati, kaj???


Se lahko, prosim, držite teme? user posted image




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pohano meso
23.1.2009 14:20:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

jao jao...
a) karies se NE prenaša iz ust v usta... pomislte kaj bi potem blo pr vsem frnacoskem lizanju v najstništvu. pri vsem poljubljanu na usta, ki ga doživimo tekom življenja?
b) slina (pa solze tudi) vsebuje antibakterijske snovi, in to precej močne (delajo se raziskave, da bi jih uporabljali v konzerviranju živil). je res potem tok nesmiselno (in ogabno) da mama poliže dudo?
c) praktično vse živali imajo sistem prežveči in daj mladiču. hrana se tako navlaži, dodajo se pa tudi encimi iz sline mame, ki olajšajo prebavo (predvsem OH). ljudem je pa to 'ogabno, nagnusno in fuj'. ja, mama narava nima pojma o pojmu.

pa še pohano meso - če je narejeno doma v svežem olju... zakaj pa ne? nč bolj nezdravo kot mnogo drugih stvari, ki jih otroček dobi al pa še bo dobil.



Felicia, kaj si ti po stroki?

Ker zdaj pa ena spodaj (sori, ne vem katera) piše,d a je na predavanju zobarja bilo rečeno, da se ne sme sline prenašat.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pohano meso
23.1.2009 14:23:15   
Felicita
Mišni, mikrobiologinja in ljubiteljska medicinka (beri: hodim tja na predavanja in najedam predavateljem z vprašanji user posted image )

in verjetno zobozdravniki že vejo, nič ne rečem. sam kar pač vem o kariesu (in mikrofilmih, ki ga povzročajo) in slini se mi zdi to pač čudno no. če mi nekdo ponudi dober in konkreten razlog zakaj... se bom pustila prepričat verjetno.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 23.1.2009 14:26:24 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pohano meso
23.1.2009 14:54:51   
Lalica1
Naša punca je pri 1 letu jedla že čisto vse. Sem pa pazila da hrana ni bila preveč soljena. Pa nikoli ni imela težav s tekom ali odklanjanjem hrane. Meni se zdi, da starši preveč kompliciramo in poslušamo "zdrave nasvete". Potem pa vse mogoče alergije in nevemkajševsene...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?