|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 8:49:22   
Akil
Prosim za vaše mnenje. Ali je nujno imeti avtosedež jajčko user posted image .
Ali pa lahko imam takšnega user posted image    skupina 0+/1 ?

Sicer sem jajčko imela za prvega sina, ampak se je očitno ugreznala v zemljo. Sedaj če je res nujno imeti jajčko, jo bom kupila. Če pa ni ravno nujna bi pa uporabila ta avtosedež od 0 do 13kg, ker za tega pa vem kje jeuser posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 9:03:30   
AnciM
Če se ga da na montirat v avto tako, da gleda otrok nazaj, in če se ga da poležat, da otrok leži tako kot v lupinici. Jaz ne vidim nobenih zadržkov. Saj zato pa ima deklaracijo od 0kg naprej.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 9:04:28   
Cveta28
Obvezno lupinico ker otrok v avtosedežu ob rojstvu ne more sedeti sam. Kolikor sem sama seznanjena s temi rečmi otrok ni priporočljivo dajati v sedeči položaj dokler samostojno ne sedijo. V tem primeru avtosedež totalno odpade. Poleg tega je lupinica ful bolj varna itd. In mislim, da je tudi zakonsko predpisana.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 9:28:46   
barika
lahko tudi sedež od 0+, ampak se mi osebno zdi, da je lupinica bolj varna (pa še to tiste, ki so bile testirane in imajo dobro oceno)

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
26.2.2009 12:14:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 16:41:30   
Maya80
http://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/avtosedezi-in-dodatki/od-0-do18-kg/concord-avtosedeZ-ultimax-umx-2/510183830032051018
Jaz imam ta avtosedež in je moj sinko not od četrtega meseca. Prej smo imeli jajčko in ker je velik in še bunda je bil v tisti jajci ful utesnjen. Glede varnosti pa mislim ,da nobena jajčka ni tako varna, ker se da sedež fajn priterdit. Jaz sem ful zadovolna z njim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 19:16:59   
zaspanka
mi smo tudi imeli concordov ultimax, ki je od 0 naprej. in sedaj ga bomo imeli zopet. važno je, da je od 0 naprej in vsi ti se dajo v popolnoma ležeč položaj, enako kot jajčka. meni pa jajčka ne deluje varna.

(odgovor članu Maya80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 20:33:44   
benika
Obvezno lupinico ker otrok v avtosedežu ob rojstvu ne more sedeti sam. Kolikor sem sama seznanjena s temi rečmi otrok ni priporočljivo dajati v sedeči položaj dokler samostojno ne sedijo. V tem primeru avtosedež totalno odpade. Poleg tega je lupinica ful bolj varna itd. In mislim, da je tudi zakonsko predpisana.


Ne, pa ni. Zakonsko je predpisan ustrezen avtosedež. In avtosedež z oznako 0+ je namenjen tudi za novorojenčke, seveda pod pogojem, da se da poležat in obrnit v nasprotni smeri vožnje.

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 21:32:29   
mayci
Mi smo imeli najprej lupinico, vendar je bil mali v njej v tako zgrbljenem položaju, da sva se kmalu odločila za Concord Ultimax, ki je tudi meni super sedež.user posted image
Naš fant ima zdaj 15 kg, pa 100cm in še vedno leoin udobno sedi v njem. Zdaj je sedež v dedkovem avtu in imamo v našem MC Rodi XR, vendar za dolge poti (več kot 2 uri vožnje v eno smer) še vedno raje vzamemo s sabo Concorda. Priporočam!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež za novorojenčka
26.2.2009 22:11:36   
metka_zone
Zdravo!
Mi smo imeli avtosedež Peg-Perego Primo viaggio SIP, Skupina 0+ in naj povem da je fantastičen!Otrok je bil notri od rojstva dalje, ker se ga lahko da v ležeč položaj, zaščita super za glavico, raste z otrokom ( mi smo ga imeli do 1 leta ), ima več naklonov in tudi ko je mali večji in zaspi, ga lahko daš v ležeč položaj. Kar se tiče udobnosti,mi smo ga imeli v bundi in kombinezonu, pa mu je bilo udobno (pri enem letu). Je pa obvezno, da ga imaš v nasprotni smeri vožnje, kar je tudi v navodilih, drugače se sploh ne da inštalirati v avto zaradi Cabrio Fixa. Ti toplo priporočam!

Lp

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež za novorojenčka
27.2.2009 7:02:33   
mayuri
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Zdravo!
Mi smo imeli avtosedež Peg-Perego Primo viaggio SIP, Skupina 0+ in naj povem da je fantastičen!Otrok je bil notri od rojstva dalje, ker se ga lahko da v ležeč položaj, zaščita super za glavico, raste z otrokom ( mi smo ga imeli do 1 leta ), ima več naklonov in tudi ko je mali večji in zaspi, ga lahko daš v ležeč položaj. Kar se tiče udobnosti,mi smo ga imeli v bundi in kombinezonu, pa mu je bilo udobno (pri enem letu). Je pa obvezno, da ga imaš v nasprotni smeri vožnje, kar je tudi v navodilih, drugače se sploh ne da inštalirati v avto zaradi Cabrio Fixa. Ti toplo priporočam!

Lp



tudi nam je všeč ta avtosedež, vendar ne bi kupovali še tistih isofix podstavkov, s katerim ga fiksiraš v avtu...zato me zanima, če se ga da uporabljati v avtu samostojno, brez podstavka, ali je še vedno stabilno vse skupaj??


(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež za novorojenčka
27.2.2009 8:19:36   
barika
mayuri, ne vem kako je pri PP,ampak maxi cosi se da s pasi privezat (tritočkov, gotov si pa v pol minute).

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež za novorojenčka
27.2.2009 8:27:21   
Pika Zoja
No, jaz pa sem proti tem avtosedežem 0+.

Prvič dosegajo slabše rezultate na testih, kar mi je pri izbiri avtosedeža prva in odločilna izbira. Nimajo slabih rezultatov, to ne rečem, imajo pa slabše od maxi cosijevih in romerjevih lupinic. Torej mi ostaneta na izbiro ti dve. Pri prvem fantku smo se odločili za maxi cosi cabriofix -> in sem bila z njo zadovoljna -> brez problema se pritrdi v avtu, kompatibilna je z dosti vozički (meni je zelo pomembno, da če mi otrok zaspi v avtomobilu, pa da grem recimo v trgovino - da zgolj prestavim lupinico - pa za kakšne hitre opravke je to res super - za daljše vožnje v vozičku pa vzamem košaro), predvsem pa takrat je imela najboljše teste.
Nekako se za drugega otroka tudi nagibam k maxi cosiju, ker se mi romerjeve lupinice zdijo majhne, prav tako imamo namen kupiti voziček, ki ni kompatibilen z romerjevo lupinico, da se pa dokupit adapterje za maxi cosi. In moram še malo pobrskati po testih, katera se je odrezala najboljše.

Punce, ne šparat na otrokovi varnosti - res je, da so ti avtosedeži dlje časa v uporabi, pa vendar, tudi v lupinici mora biti do 9m oziroma čimdlje (in recimo maxi cosijeve so dosti velike, da gre tudi večji 9mesečnik bp notri), pa sama izdelava in oblika lupinice je primerna novorojenčku. Raje tu kakšen evro več, pa tudi potem avtosedeži 9 -18 kg so dosti bolj varni, kot pa kombinirani, prišparale boste pa € raje na čem drugim.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avtosedež za novorojenčka
27.2.2009 14:40:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Punce, ne šparat na otrokovi varnosti - res je, da so ti avtosedeži dlje časa v uporabi, pa vendar, tudi v lupinici mora biti do 9m oziroma čimdlje (in recimo maxi cosijeve so dosti velike, da gre tudi večji 9mesečnik bp notri), pa sama izdelava in oblika lupinice je primerna novorojenčku. Raje tu kakšen evro več, pa tudi potem avtosedeži 9 -18 kg so dosti bolj varni, kot pa kombinirani, prišparale boste pa € raje na čem drugim.


Se podpišem!

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 15:32:53   
Tinko Polovinko iz M
Da osvezim temo. Tudi jaz sem za varnost, AMPAK moj mali je star sedaj 2 meseca in je prerasel svojo lupinico, sedaj imam drugo, ki pa jo bo tudi kmalu prerasel! Imam ogromnega otroka in mi ne preostane drugega kot avtosedez skupine 0/1user posted image Verjetno je se kaka mamica na istem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 16:05:40   
Anonimen
Si ne predtavlajm,da bi vozila novorojenčka v tistih sedežih,ki so od O+ dalje.Tam ja otrok ne leži,ampak sediuser posted image Ko sem dala mojo malo pri 2 mesecih not(mi je kolegica lani ga hotla posodit za na morje)se je drla kot jesihar,ker je čist sedela ,čeprav sem dala sedež v najbolj ležeč položaj.
Men je jajčka še najbolj primerna,v tadrug sedež pa dat otroka,ko je čas za to.

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 16:07:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Punce, ne šparat na otrokovi varnosti - res je, da so ti avtosedeži dlje časa v uporabi, pa vendar, tudi v lupinici mora biti do 9m oziroma čimdlje (in recimo maxi cosijeve so dosti velike, da gre tudi večji 9mesečnik bp notri), pa sama izdelava in oblika lupinice je primerna novorojenčku. Raje tu kakšen evro več, pa tudi potem avtosedeži 9 -18 kg so dosti bolj varni, kot pa kombinirani, prišparale boste pa € raje na čem drugim.


Se podpišem!


S tem se tudi jaz popolnoma strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 16:52:38   
mayci
V Ultimaxu otrok ne sedi, se mi zdi, da je zelo odvisno od vsakega sedeža posebej...user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 19:26:22   
Taddy78
Tinkopolovinko ti pa res malo pretiravaš user posted image  ...no razen če ima tvoj user posted image  pri 2.mesecih vsaj 75cm in 10 kg.... user posted image
Ne vem če katera od nas pozna kakšnega dojenčka, ki je pri 2.mesecih prerastel lupinico.

Mi smo se v lupinici vozili do enega leta enostavno zato, ker je dosti bolj varna, pa ker je dostikrat spal v avtu in mu ni glava bingljala naokoli. Ne vem zakaj se enim tako mudi otroka dati iz lupinice, tudi če noge malo bingljajo ven ni to nič narobe.
Sicer pa smo ta sedež do 19kg mi tudi menjali že pri 3.letih, ker ga v zimskih jaknah nisem mogla več varno pripet...

Bom probala poiskati video ki prikazuje posnetke z lutkami, kakšne so reakcije telesa pri nesrečah ko so v lupinici, ali pa avtosedežu in če bi to videle, bi si marsikatera premislila...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 19:40:20   
*Mojca*
Uffff do 1 leta v lupinici? Naš je drobižek pa smo ga pri 9mesecih dali v Tobija ker mi glava ni šla več v lupino, da o kakih debelih jopcal al bundah sploh ne govorimo user posted image .

Sicer pa sem tudi jaz definitivno za lupinico za novorojenčka.


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 19:56:59   
Taddy78
Evo, tu je za primer video kako odreagira otrok v nesreči-v avtosedežu

http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest/gesamt.htm
na desni strani poiščeš Frontcrash video...

http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest/gesamt.htm
isto greš na frontcrash video kjer se lepo vidi primerjava jajčke z avtosedežom...


Če daš dvomesečnika v smer vožnje in se kam zaletiš, ali pa se kdo vate user posted image


(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 20:01:53   
Taddy78
Eh ne gre dati pravega linka... user posted image
Klikneš v glavnem na sedež, pol pa na video na desni strani...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avtosedež za novorojenčka
16.5.2009 22:13:09   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Tinko Polovinko iz M

Da osvezim temo. Tudi jaz sem za varnost, AMPAK moj mali je star sedaj 2 meseca in je prerasel svojo lupinico, sedaj imam drugo, ki pa jo bo tudi kmalu prerasel! Imam ogromnega otroka in mi ne preostane drugega kot avtosedez skupine 0/1user posted image Verjetno je se kaka mamica na istem.


Otrok preraste lupinico, ko glava gleda čez rob. In dvomim, da vašemu gleda čez rob, ker potem je fenomen. Verjetno pa gledajo noge čez rob, kar je seveda normalno.

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Avtosedež za novorojenčka
17.5.2009 14:19:41   
Tinko Polovinko iz M
Imam lupinico Jane, ki je tako ali tako majhna. Ni je prerasel po dolzini, ampak po sirini user posted image Enostavno ga ne morem vec stlacit tja notri. 

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?