|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Služba
4.3.2009 19:47:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pljunek v morje pa tudi meni uspe. Dobesedno in v prenesenem pomenu. user posted image


Zdej pa še pljuvate v morjeuser posted image
A ni dost da ščijete notuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Služba
4.3.2009 19:48:37   
Kerensa*
E, majkumilu, v morje pa ne ščijem, no. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Služba
4.3.2009 20:05:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

E, majkumilu, v morje pa ne ščijem, no. user posted image


Jah, saj pa 90% RRjauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Služba
4.3.2009 20:06:10   
Kerensa*
Ja če tukaj serjejo, morajo nekje tudi scat, a ne? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Služba
4.3.2009 20:07:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja če tukaj serjejo, morajo nekje tudi scat, a ne? user posted image


Sm presrečna da vsaj serjejo ne v morjeuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Služba
4.3.2009 20:08:23   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Ma kaj pa vem, a veš, da smo matematiko tud meli v šoli user posted image

Čist takole na hitro -> 1600 bruto znese dobrih 1000€ neto + recimo 800 € regresa = 20.000 €  bruto letno, 5 družinskih članov, ob predpostavki, da ona ne prejema nobenega dohodka, znaša otroški dodatek za tri otroke cca. 240 €.

Do 1500€ na mesec se še vedno nekje izgubi 250€.

Ampak saj pravim,, nima veze, kakor komu drago user posted image

ker si tolk natančna -ja dobim še 189e starševskega dodatka ker sem v porodniški.Ker pa moj dela v gradbeništvu pride v sezoni sam na 1500e,a zdej štima.Sicer pa ne vem kje ti živiš,pri nas je mal nižji standard,ker v glavnem delajo za 500e,razen direktorji.Eni se pa res vtaknete v vsako malenkost in zate smo tiste mame ki smo doma lenuhi ki živimo na tvoj račun.Jaz sem samo odgovorila na vprašanje,kako se pri nas izide z eno plačo,ti pa napadaš,da to pač ne gre in nam je pač kar vse podarjeno,pa stanovanje pa avto pa kaj še.Na našem koncu spadamo med bolje preskrbljenimi glede plače,ker po dva skupaj zaslužita 1000e ali manj.Kaj pa praviš na to.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Služba
4.3.2009 20:08:58   
Kerensa*
Saj ne veš. Na klobasi, ki priplava mimo tebe, pač ne piše "RR". user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Služba
4.3.2009 20:35:49   
ninini
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


Na RR očitno vse mogoče. Od osebnosti do raznoraznih zgodbic...
Ajataja piše o malo preseženih 1000 eurih, kar smatram, da ni niti 1100, je pa seveda možno, da se nekomu, ki mu ni treba delat za preživetje, razlika 200 ali več € niti ne zdi tako velika. Ma res, kaj bi dlakocepili


To je sam foušija,ker so nekatere mame lahko doma pa si lahko isto privoščijo,kot tiste ki delajo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Služba
4.3.2009 20:48:47   
vodica
ma,ja ajataja je najbrž sam pozabla na tist pregovor,Če foušija bi gorela..........,takih je tle dost gor.Je pač kar narobe če ima nekdo več.JOJ,JOJ Pa en nasvet-kar pust take,ne razlagi podrobnosti,ker pol ne morjo spat tok jih jezi da delajo za drugeuser posted image

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Služba
4.3.2009 23:07:13   
CatJa
Ma dej, zdej pa že nehajte srat, no. Če bi bila žleht, bi rekla, da se vam je očitno že res začelo kisat (vodica in ajataja, da ne bo še kdo drug užaljen). Od zakrnelosti možganov, al kaj. Saj štekam, če je nekdo par let doma, res. Sem bila nekoč skoraj eno leto, pa vidim, da človeku lahko resno škoduje user posted image

Sem v svojem prvem postu jasno napisala svoje razmišljanje - da si takega življenja ne morem zamišljat ZASE, če je pa vam prav, tudi OK. In od tistega posta naprej sta ti isti dve začeli kokodat od tega kako eni preživite/preživijo z veliko manj, za kar sem kasneje izračunala, da pa le ni toliko manj (ajataja, sem pozabila čestitat - vsa čast, da sta v desetih letih sfolgala odplačat kredit za stanovanje, sploh pri takih plačah in cenah stanovanj), pa do tega, kako smo tisti, ki delamo že kar slabe mame in žene. A ni za vas najbolj pomembno, da ste ve popolne? Al rabite kako posebno priznanje od nas, bednic?

Glede foušije, ja, sem bila fauš tisti čas, ko sem bila brez službe, pa sem si jo želela. Zdaj vsekakor nisem nikomur več user posted image


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Služba
5.3.2009 13:08:28   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


600€ mesečno JE denar, o tem ni dvoma. In tudi o tem ne, da je to VELIK denar. Sploh pa, če pomisliš, da za ta denar nimaš česa pokazati (samo lačen nisi). Ampak jaz vidim veliko razliko med "zapraviti 600€ za gospodinjstvo v mestu" in "zapraviti 600€ za gospodinjstvo na vasi". Zame veš, da sem v Centru Ljubljane. Ne premorem niti 1 m2 vrtička, da bi si nekaj sama pridelala (roko na srce - četudi bi ga imela, si ne bi, ker sem prelena, ampak to ni point) - na vasi je samostojna pridelava nekatere hrane samoumevna. Omembe vreden znesek se da torej prihraniti že tukaj. K temu lahko dodamo še starše. Tisti, ki jih imajo in tisti, kateri lahko pomagajo, so ponovno prihranili. Jaz nimam ne mame, ne očeta, torej tudi ta varianta odpade. Same prehranjevalne in higienske navade so pa itak poglavje zase. Družina, ki ima npr. bolnega člana, ki potrebuje posebno prehrano, bo definitivno potrošila več od npr. vsejede družine. In lena družina, kakor npr. mi, bo več porabila na junk foodu, kakor družina z bio navadami (beri: domači vrt). In tako dalje in tako dalje.

Zato je nerealno primerjati že samo dve družini, kaj šele več, koliko katera zapravi za gospodinjstvo. 600€ je veliko, ni pa popolnoma nič nenavadnega ali izstopajočega.




kerensa moram tole komentirati.
živimo v mestu in nimamo vrta. prehranjujemo se zdravo, kar pomeni, da vsak dan kuham. trudim se kupovati kvalitetne izdelke, ne  glede na ceno. porabim za hrano cca. 300 eur. pomoje je junk food cenejša varianta, ker ne stanejo4 sendviči kot celotno kosilo, od mesa, zeljenave, priloge, še kaj za večerjo...
glede čistoče stanovanja bi mi marsikatera zavidala. od malega sem navajena na čistočo in to je zame samoumevno, če ne bom zmogla ko ne bom več na porodniški, bom pač imela čistilko- v nečistem jaz ne morem živet- in ja tudi čistila in vse za higieno spadajo zraven v ta 300eur budget. tako da 600 eur za junk food- ni šans.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Služba
5.3.2009 14:12:15   
nejcko
Tole debato sem samo preletela, ne bom nič kaj dosti pisala, ker sem že vse povedala na to temo v mojih letih sodelovanja na rruser posted image
Me je pa zbodlo: univerzalni otr. dodatek (in plačilo vrtca eneko za vse. Ok, fajn se sliši, ampak ...

dodatek po sskj pomeni nekaj, kar dodamo nečemu, torej država doda staršem nek določen znesek glede na standard družin. Ne DA, ampak samo DOda, da bi otroci oz. starši imeli prbl. enak dohodek na otroka!

Če bi bilo univerzalno plačilo vrtca za vse, povejte, koliko bi naj znašala cena.

Če vzamemo npr. 100€, je to za eno mamo s plačo 400€ četrtina njenega dohodka, za eno mamo z 1000€ desetino, za mamo z 2000 pa še toliko manj, s tem, da bi občine oz. država bankrotirale zaradi financiranja vrtcev, denarja, ki se sedaj namenja za nove vrtce oz. obnovo obstoječih pa ne bi bilo!

Če bi vzeli ceno vrtca npr. 300€, potem bi bil  vrtec dejansko namenjen samo tistim, ki imajo najmanj 1000€ plače (govorim o neto zneskih), saj bi vsem ostalim zneslo skoraj več, kot zaslužijo. Torej vrtec za "bogate" oz. bolje situirane.

O kreditih se strinjam z Rijo!

Za konec pa dodajam, da nikoli ne bo za vse prev, je pa veliko lažje živeti, če se človek manj ozira na druge in gleda v njih krožnike, saj sem prepričana, da ima vsak dovolj lastnih problemovuser posted image


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Služba
5.3.2009 14:51:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pljunek v morje pa tudi meni uspe. Dobesedno in v prenesenem pomenu. user posted image


Zdej pa še pljuvate v morjeuser posted image
A ni dost da ščijete notuser posted image



Poznam tipsona, ki je s pomola scal not in se mu je krepko maščevalo.... v tistem je veter  zapihal vanj in..... user posted image ....ga je izučilouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Služba
5.3.2009 17:44:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
kerensa moram tole komentirati.
živimo v mestu in nimamo vrta. prehranjujemo se zdravo, kar pomeni, da vsak dan kuham. trudim se kupovati kvalitetne izdelke, ne  glede na ceno. porabim za hrano cca. 300 eur. pomoje je junk food cenejša varianta, ker ne stanejo4 sendviči kot celotno kosilo, od mesa, zeljenave, priloge, še kaj za večerjo...
glede čistoče stanovanja bi mi marsikatera zavidala. od malega sem navajena na čistočo in to je zame samoumevno, če ne bom zmogla ko ne bom več na porodniški, bom pač imela čistilko- v nečistem jaz ne morem živet- in ja tudi čistila in vse za higieno spadajo zraven v ta 300eur budget. tako da 600 eur za junk food- ni šans.

Sendviči so ena taka relativna stvar, veš? user posted image  Če greš na delikateso, imaš lahko že 4 kar spodobne za 2€, če greš pa na Petrol, boš plačala pa tudi do 12€ (in ni rečeno, da bodo okusnejši). Tako, da se tudi cene sendviča ne da primerjati s ceno kosila za 4 osebe. Jaz lahko namreč čisto užitno kosilo za 4 osebe naredim za točno 2€, pa ne bo nihče lačen. Tako, da je res odvisno, kaj kdo rad je, koliko mu čas dopušča ukvarjanje s samo prehrano in koliko si lahko finančno privošči. In pa, kaj mu je prioriteta. Kakor sem rekla - meni zdrava prehrana ni prioriteta, pa tudi raje imam kakšen fajn masten zrezek, kakor nek sojin nadomestek polpeta (pa čeprav bi bila od obeh enako sita). Tudi piščanca rada dam za primer, ko so takšne debate. En surov piščanec stane cca. 3€. Doma se potem *ebeš z njim še cca. 2 uri, da je tak, kot mora biti. Če predpostavim, da je moj čas vreden 5€ na uro (toliko sem plačana v službi), če prištejem še elektriko, vodo (naknadno pomivanje) in ostale kozlarije, ki jih dodaš, potem me ta *eben piščanec stane cca. 15€, preden ga postavim na mizo. Če ga pa kupim že pečenega, plačam pa max. 5€ in gre direkt na krožnik.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Služba
5.3.2009 17:46:13   
Pika Zoja
Kerensa, pa tebi ni pomoči. Evo priznam. Ne ti meni o piščancu za 5€, kupljenemu in pečenemu. Pa kaj lahko to dejansko ješ?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Služba
5.3.2009 17:47:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Pa kaj lahko to dejansko ješ?

Ajme meni... pa saj je pečen še v boljši pečici, kot je moja. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Služba
5.3.2009 17:48:46   
Anonimen
Fak, petrolove sendviče jeste? Gnususer posted image
Verjem mi da je gnus....sm jih delala v času študijauser posted image
GRAVŽuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Služba
5.3.2009 17:50:06   
Kerensa*
Ne, ne, Petrolovi mi že dolgo časa niso več všeč. Dala sem jih za cenovni primer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Služba
5.3.2009 17:58:22   
Anonimen
K. pa veš da hrana vpliva na naš IQ, pa na živahnost otrok recimo(se mi zdi da je hiperaktiven tvoj tavelk)....?

Poglej mene kk sm pametna k sm na repi pa zelju zraslauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Služba
5.3.2009 17:59:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Poglej mene kk sm pametna k sm na repi pa zelju zraslauser posted image

Prosim... prosi me, da se vzdržim komentarja... tokrat pa ME srbijo prsti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Služba
5.3.2009 18:00:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Poglej mene kk sm pametna k sm na repi pa zelju zraslauser posted image

Prosim... prosi me, da se vzdržim komentarja... tokrat pa ME srbijo prsti. user posted image


Ja, tud srbečica mnde pride zarad futranja s svinarijouser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Služba
5.3.2009 18:02:50   
Kerensa*
No, se bom pa popraskala... tam, kjer me NE srbi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?