|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 14:48:50   
janja.k
Zanima me cca. v katerem tednu začutiš otrokove gibe v trebuhu?
Lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 15:14:16   
baby blue
v 16. tednu boste morda občutile (še posebno tiste bolj suhe ženske) gibanje otroka kot dviganje milnih mehurčkov ali kot metulja krilca. Morda boste sprva v dvomih, da gre morda za premike v črevesju, v poznejših tednih pa boste zagotovo čutili kaj je vaš otročiček. Nekatere nosečnice boste prve gibe občutile morda šele v 20.-22. tednu.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 15:27:39   
Hator
Jaz sem žgečkanje začutila nekje v 16.t., sem sicer prvorodka, vendar bolj vitke postave. Pravi gibi-brce-vidne tudi navzven pa so se začele v 20t.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 15:31:37   
Taddy78
Prve gibe sem začutila v 17.tednu, s tem da so bile prave brce....

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 16:09:59   
bamoocham
Na točno 19 teden sem začutila konkretne brcike in nobenih metuljčkov prej, kot jih nekatere.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 16:25:49   
Dream
Pri 16. tednih.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 16:31:17   
christiana21
Jaz sem gibe začutila nekje okoli 20.tedna.
Skrbi me pa, da danes svoje user posted image  nisem nič čutila. Noseča sem 31 tednov (po mesečnem perilu imam rok 16.5.), zdravniki me sicer prepričujejo, da sem samo 28 (za njih imam po UZ rok 31.5.).
Ima katera izkušnje z tem, da cel dan ni čutila otroka?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 16:33:44   
zmajaz
V 1. nosečnosti sem prve, čisto nežne gibe začutila šele skoraj v 21. tednu, v 2. nosečnosti pa okoli 18. tedna.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 16:42:05   
elyy

chrisi ne se sekerat jst sm noseča 28 tednov pa mam rok 29.5(jst tamauga nism nč čutla enkrat skor ceu dan p sm pol zvečer komi neki čist mauga začutla pa še to ne tko kokr bi mogla lih tok d se je kej premaknl u trebuščku(drgač sm pa po trebuhu večkrat pobožala al pa mau požgačkala pa se je pol oglasu nazaj)drgač je to čist normaln!
edin če pa jutr nebi blo nč bolj potem je dobro d se posvetuješ z zdravnikom!

*držim pesti zate*da bo vse uredu


lep pozdravček*

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 19:01:43   
Anonimen
obakrat na koncu 14 tedna

(odgovor članu elyy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 19:52:01   
baja*
 jaz sem jih v 18. tednu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 21:11:19   
dejzi
v 16. tednu rahlo žgečkanje, prave brce pa v 18. tednu.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 21:31:44   
Lsica
v 20. tednu začutila rahlo gibanje , bila še v dvomu ali je to to,
tudi zdaj v 24. tednu ko čutim premikanje ne morem reči da bi me ravno brcal...
zelo nežen otroček, al pa ma mama mal preveč obloge na trebuščkuuser posted image

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
6.3.2009 21:37:04   
elyy
mene je že prej tm pr 15 ted. začeu mau premikat...zdj k sm pa v 28 tednu pa tok brca d me včasih kr strese(gin. je rekla d je moj pikec zlo živahen)


(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
7.3.2009 8:01:57   
BOOMER
mojga sem začutla nekje med 15. in 16.im tednom. Potem vsak dan močneje -  v bistvu neko žgačkanje al praskanje z notranje strani. Se pa definitvivno vidi da ma dost placa pa da bi ga še več user posted image user posted image

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
7.3.2009 8:55:25   
Hope2
Če v višji nosečnosti ne čutiš otroka, se je treba vležt na levi bok, malo počivat in če v pol ure ne začutiš nobenih gibov ali premikov je fajn poklicat G. Ob tem daš roke na trebuh in skušaš z rokami zaznati kak gib. Meni na levem boku ni pomagalo velik, zato sem se vlegla kar na hrbet. 

(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
7.3.2009 12:03:42   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Jaz sem gibe začutila nekje okoli 20.tedna.
Skrbi me pa, da danes svoje user posted image  nisem nič čutila. Noseča sem 31 tednov (po mesečnem perilu imam rok 16.5.), zdravniki me sicer prepričujejo, da sem samo 28 (za njih imam po UZ rok 31.5.).
Ima katera izkušnje z tem, da cel dan ni čutila otroka?


Sem ena tistih, ki je zelo resno jemala gibe otroka (že večkrat se je izkazalo, da če cel dan ne čutiš otroka, da lahko to pomeni samo slabo).

Jaz bi na tvojem mestu šla v porodnišnico, pa te bodo tak dali na CTG. Vsaj pomirjena boš. Sama sem isto naredila in sem šla ob 20-uri not. CTG je bil vredu, potem pa so me dali na UZ in kakor je naslonil tisti "skener" na trebuh, je mali začel brcat...

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
7.3.2009 12:25:32   
avgust09
hej punce

sem ravno danes hotla načeti tole temo. Danes sem ravno dopolnila 20. teden in to je moja prva user posted image . Zanimalo me je ravno to kako se občuti to gibanje oz. brcike, ker res ne vem a se moj user posted image že premika ali ne.

No zdaj ko sem prebrala da se najprej čuti žgečkanje sem malo potolažena ker neko žgečkanje čutim že od 17.tedna user posted image user posted image .



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
7.3.2009 12:47:23   
elyy

hi,hi,hi,hi.......sej boš vidla k bo skos več in več sej je prv prijetno!
mene je moj pikec zutri zbudu z brcanjem....


(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
8.3.2009 18:37:45   
anci banci
prve gibe (žgečkanje) sem začela čutit v 15 tednu... sedaj v 22 tednu pa so že brce

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
9.3.2009 6:37:55   
5ra83
Jaz sem v 18. tednu in še sploh nič ne čutim, tako da ste me malo prestrašile. Sem nekje zasledila, da je čisto normalno, če otroka začutiš od 18.-22. tedna. Upam, da ni kaj narobe. Pregled imam 23.3.2009, se pravi v 20. tednu in do takrat bi najbrž že mogla kaj čutit.

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
9.3.2009 6:48:29   
gajka
Jaz sem bila prepričana, da so to, kar čutim, res gibi otroka, šele v 24. tednu. Pa ne spadam ravno med težkokategornice. user posted image

(odgovor članu 5ra83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
9.3.2009 9:39:15   
eternety
Sem v 15. tednu in zvečer, ko grem v posteljo čutim rahle metuljčke. Je prav hecno.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj začutič gibanje otroka
9.3.2009 11:48:18   
elyy
ojla
sej to je odvisn od ženske....pa tudi od otroka,kok je kej živahen!
drgač pa to ni nč hudga,važn d ga mau slišeš...itak se pa pogovor z ginekologinjo,pa boš vidla kaj ti bo rekla.

(odgovor članu 5ra83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




firma
jang

katera firma avtot vam je najbolj priljubljena!

volkswagen (42%)

citroen (14%)

renault (20%)

peugeot (9%)

hiunday (5%)

toyota (10%)


Število vseh glasov: 179

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!