|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ct glave kako poteka?l
2.4.2009 13:52:39   
J.L.
naročena sem na ct možganov. preiskava mi ne diši preveč, sploh ker mam fobijo pred majhnimi prostori. bo pa zgleda potrebno potrpeti, saj imam težave.
tiste ki ste bile, prosim če mi natančno od A do Ž opišete preiskavo.

hvala, lahko tudi zasebno.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 13:54:18   
TomTaylor
tudi mene to zanima


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 16:06:27   
Tanja55
J.L., mas ZS.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 19:59:35   
TomTaylor
Tanja, a lahko prosim še meni copy-pastaš na ZS? 

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 20:33:38   
Naja31
Jaz sem ga imela pred leti.
PA saj ni nič posebnega.
Vležeš se in te not potegnejo in tam ležiš nekaj časa.
Ok, če imaš klavstrofobijo, verjetno ni najbolj prijetno.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 20:56:04   
J.L.
Naja koliko casa pa ca traja preiskava?si bila cela v "tunelu" ali samo glava?


< Sporočilo je popravil J.L. -- 2.4.2009 21:00:44 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 21:24:55   
tinncyka
tako kot je opisala Naja31 ! notri imaš samo glavo in manj kot polovico telesa! preiskava pa traja tam do 5-10 minut sem že pozabila kako dolgo sem bila notri!!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 23:20:54   
robinzon
Enkrat sem očeta peljala na Ct, pa je bil v tistem tunelu vsaj pol ure, pa čist pri miru moraš imet glavo.

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ct glave kako poteka?l
2.4.2009 23:43:02   
tinncyka
aja točno malo premalo časa sem rekla (kako dolgo si notri) se vidi da je že dolgo od tega! se opravičujem!

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 14:02:33   
jakaracman
Koliko dolgo si v tunelu je odvisno od tega ali dobiš še kontrastno sredstvo ali ne.Sama preiskava je neboleča in ni zoprna.Vendar osebju le omeni, da si klavstrofobična.

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 15:16:15   
Ribica **
Jaz sem imela sicer MR srca in mi ni bilo ravno fino v tistem tunelu. Najbolj na zivce mi je sla pa tista kvazi pomirjujoca glasba, ker ti po pol ure tisto pticje civkanje ze odmeva v glavi. Jaz sem lahko premikala samo roke in noge, ko aparat ni "brnel". Kontrasta pa niso potrebovali, to je menda bolj zoprno, vsaj tako izkusnjo ima moja mami.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 17:08:33   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Jaz sem imela sicer MR srca in mi ni bilo ravno fino v tistem tunelu. Najbolj na zivce mi je sla pa tista kvazi pomirjujoca glasba, ker ti po pol ure tisto pticje civkanje ze odmeva v glavi. Jaz sem lahko premikala samo roke in noge, ko aparat ni "brnel". Kontrasta pa niso potrebovali, to je menda bolj zoprno, vsaj tako izkusnjo ima moja mami.


ribica zakaj pa je zoprno zaradi kontrasta?


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 19:25:06   
jakaracman
Primerjava CT in MR je ni.Mr poteka bistveno dlje in res neprijetno brni.Kontrast je lahko neprijeten če imaš malo reakcije sicer ni.So pa to neproblematične preiskave in se ne sekiraj važen je samo dober izvid, ne pa da se bremeniš z samo preiskavo.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 19:28:23   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

So pa to neproblematične preiskave in se ne sekiraj važen je samo dober izvid, ne pa da se bremeniš z samo preiskavo.


itak da je to najpomemnbnejše.
koliko časa pa čakaš na anpotnico? samoplačniško je baje v tednu ali še prej.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 19:31:58   
jakaracman
Različne so čakalne dobe, najbolje, da pokličeš pa centrih, ki opravljajo to preiskavo.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 20:21:10   
Ribica **
Aha. Moja mami je imela CT glave, pa je rekla, da ji je takrat postalo ful vroce in neprijetno.

Sicer je bilo pa mene MR ful groza, pa sploh ni panike, te nic ne boli, nic ne spika, nic. Sam pri CTju glave ti najbrz ni treba bit po pol minute brez zraka. user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 20:28:58   
J.L.
ribica ali jakaracman dajta mi povedat ali slikajo ves čas, se pravi da je sevanje celi čas preiskave ali vmes kaj nastavljajo, ... tako da je kaj pauze? user posted image
pred leti, ko sem bila na slikanju trebuha, je vse skupaj trajalo enih 15min, pa so vmes bili "postanki" da sem se pravilno namestila za slikanje.


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 20:30:16   
J.L.
aja, sevanje izven prostora več ni prisotno? doma imam še ne leto dni staro pupo in nevem če se je treba pol izognit nekaj časa mali ali ni potrebe?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 20:31:39   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Primerjava CT in MR je ni.Mr poteka bistveno dlje in res neprijetno brni.Kontrast je lahko neprijeten če imaš malo reakcije sicer ni.So pa to neproblematične preiskave in se ne sekiraj važen je samo dober izvid, ne pa da se bremeniš z samo preiskavo.

še nekaj glede kontrasta, se to sami odločijo radiologi ali te prej poivprašajo, če želiš? cverjetno je vse bolj vidno ali? se ne spomnim, če so kaj vprašali, ko sem imela slikanje trebuha.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 21:35:50   
sandrca
Glede čakalnih dob.
V KC je grozna čakalna doba, tam nekje na jesen ali še kasneje, na Vodovodni 100 (ne vem če lahko pišem ime podjetja, če ni to že reklama) pa je menda za CT glave čakalna doba 10 dni.
Kar se tiče kontrasta, ti ga dajo v primeru da je potrebno slikanje ožilja.
In kar se tiče strahu pred zaprtimi prostori, MR je veliko bolj problematičen kar se tega tiče, ker tam greš res v komoro, CT pa je ubistvu samo "en krog" okoli tebe.
Poišči na netu computer tomography pa boš videla kako igleda mašinca :) nič strašnega.



_____________________________

http://sandrcap.moj-album.com/

http://mojeigrarije.blogspot.com/

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 21:42:46   
J.L.
sandrca hvala ti res.

sem bila prepričana, da moram biti v komori z celim telesom, dokler nisem vidla naprave na sliki. sem si kar odahnila. upam, da bo ista reakcija po končani preiskavi.
so pa fajn zasoljene cene, če grem samoplačniško. glede na to, da nimam samo ct možganov, bi verjetno odštela tam okrog 160e. user posted image bomo vidli kakšna je čakalna doba na napotnico, če je predolga pol ne preostane nič drugega kot samoplačniško.

(odgovor članu sandrca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ct glave kako poteka?l
3.4.2009 21:51:56   
sandrca
na vodovodni naj bi bila toliko čakalna doba z napotnico.
vsaj po zadnjih informacijah.
v KC ti pa iz prve roke povem, da je čakalna doba do jeseni, če ne še dlje.


< Sporočilo je popravil sandrca -- 3.4.2009 21:53:24 >


_____________________________

http://sandrcap.moj-album.com/

http://mojeigrarije.blogspot.com/

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ct glave kako poteka?l
4.4.2009 17:43:42   
dory
jaz sem ga imela par mesecev nazaj...kako poteka...nič uležeš se na mizo ki se pomakne v en tak krog...zamižiš in poskušaš biti čimbolj pri miru...to je bo..no big dieal...za domov dobiš pa še cd, da mal vidiš kaj imaš pod pokrovom :)


jst imam na srečo prazno glavo...kar pa po teh izvidih z veseljem rečem, glede na težave..

(odgovor članu sandrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ct glave kako poteka?l
4.4.2009 18:54:11   
J.L.
DORY POSLALA ZS.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ct glave kako poteka?l
5.4.2009 23:01:17   
tajtaja
Jaz bom mela v kratkem MR hrbta in me je že zdaj groza, kako daleč me bojo porinili v tunel. Ko sem mela MR male medenice, sem glih toliko, da glava ni bila notri. Sem pa full klavstrofobična-pa nekdaj nisem bilauser posted image user posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?