|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 14:53:40   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...



To pa ni res, da ima samo gostilne čez..očitno še nisi stopila do študen.servisa..In ta možnost, ki jo boš ubrala je dolgoročna ali...???

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 15:58:06   
emsika
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: emsika

ja, sej spremljam, samo šs nudi samo pomoč v gostilni, tam pa vem, da bi mogla nositi ni da ni... mislim, da bom ubrala možnost, da naredim izpit in se prijavim na zavod, moj partner pa ne zasluži več kot 450 € mesečno, tk da ne vem...



To pa ni res, da ima samo gostilne čez..očitno še nisi stopila do študen.servisa..In ta možnost, ki jo boš ubrala je dolgoročna ali...???


nisem rekla da ima samo gostilne čez, rekla sem dav našem koncu ni drugega kot strežba....kar pa je velika razlika.... naj te ne skrbi kako se bom odločila..

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 16:00:05   
emsika
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

ne vem no, ampak, da bi zdaj odločali, kdo je primeren za to, da ima otroke in kdo ne, tega jaz ne bi, no ...

lahko pa povem bodoči mamici, da ni konec sveta, da se bo vse uredilo, če bo le vztrajala.

Tudi jaz sem bila brez službe, ko sem imela prvega otroka, mož je delal za zelo malo denarja. pa sva vseeno imela otroka in vetse kaj ... čez dve leti pa še enega, pa stvari niso kazale prav nič dobro.

A povem še nekaj? Danes imava štiri otroke, mož ima narejen magisterij, jaz delam dve službi in skupaj zasluživa krepko čez slovensko povprečje.


hvala vsaj tebi za vzpodbudne besede, vsaj ena ki ima srce...

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 16:08:16   
Tanja55
Čakaj, jst sem bla cist dobronamerna pri svojem odgovoru...

se enkrat ti svetujem, da prebrskas tale forum, ker je blo ze veliko koristnih nasvetov danih...poglej si post: socialna pomoc, porodniska, s.p. npr. In se vedno trdim, da je nekje na RR se en podoben post odprt kjer so prav vprasanja za mamice studentke, ce najdem, ti prilepim.

Evo, nasla: http://www.ringaraja.net/forum/%C5%A1tudentka_ali_gospodinja/m_4107639/tm.htm


< Sporočilo je popravil Tanja55 -- 29.4.2009 16:19:19 >

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 17:35:50   
emsika
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Čakaj, jst sem bla cist dobronamerna pri svojem odgovoru...

se enkrat ti svetujem, da prebrskas tale forum, ker je blo ze veliko koristnih nasvetov danih...poglej si post: socialna pomoc, porodniska, s.p. npr. In se vedno trdim, da je nekje na RR se en podoben post odprt kjer so prav vprasanja za mamice studentke, ce najdem, ti prilepim.

Evo, nasla: http://www.ringaraja.net/forum/%C5%A1tudentka_ali_gospodinja/m_4107639/tm.htm



oprosti, nisem mislila tebe oz tistih ki ste mi lepo odgorile...hvala ti za odgovor, resnično.. samo me vrže iz tira, ker iščem pomoč pol pa dobim take odgovore, da bi po njihovem odgovarjanju (če bi bla nora seveda, oz čist čist na tleh) šla delat splav...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 17:39:52   
Anonimen
danes sem bila na socialni in mi je rekla, da mi prej kot po porodu ne pripada ničesar ...


Se pred porodom ti pripada tudi t.i. paket, kjer lahko izberes enega od paketov, ali pa denarni znesek, ki trenutno znasa 269,90€. Vec o tem na CSD Siska:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/pomocObRojstvuOtroka.asp

(odgovor članu emsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 17:43:29   
mojcaziga
Po porodu ti pripadata tudi starševski in otroški dodatek. Za socialno pomoč pa presegata mejo in tudi po porodu bo najverjetneje tako, ker 450€+110€ (najvišji otr. dodatek)+ 188€ (starševski dod)=748€

Do poroda pa razen kakega dela ne vem kaj svetovat.

Tudi sama sem imela otroka med absolventom. Res je, da sem sama ogromno delala med samim študijem in sva denarno malo bolj stala kot vidva, vendar so se mi  zaradi bolezni, ki je nastala med nosečnostjo in zaradi katere imam posledice še danes, podrli vsi plani in smo se morali kar znajti, da smo prišli skozi. Sama sem namreč doma. Pač, tako je ratalo, ne mormo pomagat in danes vem, da ni nič gotovo. Sama sem bila vedno kontrol frik in sem imela za vse plan in vseh planov sem se tudi držala - do tega user posted image
V glavnem, otrok je na poti in tega ne moreta spremenit. Če je željen in načrtovan in ne pomota, ki vama že zdaj greni življenje, potem boste že nekako. Kot diplomantka pa boš tudi nekje dobila zaposlitev, pa bo boljše.

lp, mojca

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 18:29:28   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: emsika

hvala vsaj tebi za vzpodbudne besede, vsaj ena ki ima srce...


Ne gre se za to, kdo ima srce in kdo ga nima.
Gre se za to, da nekateri pač ne načrtujemo otroke tako kot "malo večji nakup pohištva", ampak jim hočemo nudit vse v normalnih mejah.

Midva z možem sva bila oba zaposlena za nedol. čas, pa ti povem, je šlo po denarju ko strela, ko sva kupovala potrebščine za našo pupo. In je bilo potrebno marsikateri nakup premišljeno opraviti.
Samo zato se gre.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu emsika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: študentka-brez prihodkov
29.4.2009 23:19:22   
pipic
dejzi midva sva bila brez službe,pa otroku ni nič manjkalo.Še vsega ima preveč,vse mu že iz riti ven gleda.
Jaz sem bila dijakinja ko sem rodila on je pa bil na faksu
Vse se da če se le hoče
To neko bedasto "prepričanje" moraš imeti službo,ker drugače bo otrok ubogi mi je pa za kozlat

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: študentka-brez prihodkov
30.4.2009 0:47:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pipic
To neko bedasto "prepričanje" moraš imeti službo,ker drugače bo otrok ubogi mi je pa za kozlat

Se strinjam. Poznam malo morje ljudi, ki nimajo službe (ali pa jo ima samo eden od staršev, pa to ne s poslansko plačo), pa njihovim otrokom čisto nič pomembnega ne manjka. Sicer niso oblečeni v Versace in ne hodijo na dopust v Dubai, ampak who cares? Po drugi strani pa poznam tudi otroke, katerih oba starša sta zaposlena in to z nadpovprečnimi dohodki, pa otroci kljub temu nimajo bistvenega - staršev. Ker sta cele dneve odsotna, otroci pa večere presedijo sami pri najnovejšem prenosnem Play Stationu in ali jedo pohane zrezke pred plazma TV-jem.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: študentka-brez prihodkov
30.4.2009 6:47:08   
Anonimen
Midva z možem sva bila oba zaposlena za nedol. čas, pa ti povem, je šlo po denarju ko strela, ko sva kupovala potrebščine za našo pupo. In je bilo potrebno marsikateri nakup premišljeno opraviti


Tudi midva, oba, pa je slo za potrebscine minimalno denarja.

Obleke so letele z vseh koncev, prav tako postelja, previjalna, celo igrace. Ma ni da ni. Mi smo potrebovali vecino v dveh ali celo treh komadih in zastavili na ta nacin-dobavitelj znanci in prijatelji user posted image . Vecina je bila itak veselih, da je pospravila te stvari. Tako da je odvisno, kaj hoces. Ce hoces vse novo, gre lahko denarja se in jos, ce ti je v redu tudi kaj ze uporabljenega, prides cez za minimalen denar. Ce prvo leto se dojis, imas stroske minimalne, ce je otrok zdrav.


(odgovor članu dejzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: študentka-brez prihodkov
30.4.2009 9:58:59   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
za to, da načrtuješ, pa res ne rabiš biti popoln. Daleč od tega. Prej je treba malo zdrave pameti uporabiti.

Ja, načrtuješ in pridno študiraš in podiplomsko odštudiraš in ne dobiš službe in iščeš in čakaš ... in končno maš vse, stanovanje in službo in tko krasno si si značrtoval...zdej si pa krepko čez 30 in se trudiš zanosit in ne gre in ne gre...kaj pa zdej?

tanja55 se samo podpišem, ker se strinjam z vsako besedo user posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: študentka-brez prihodkov
30.4.2009 11:02:38   
Poka
Dobro, ni nikjer napisala, da sta načrtovala otroke. Mogoče se je pač ponesrečilo. Se tud s tabletkami kateri, poči kondom...

Zdaj je treba razmislit, kaj se da naredit. In to res ni fajn situacija, verjetno je za marsikoga lahko kar stresno...

V takih situacijah se je treba zresnit, prevzet odgovornost. Naredit čim več izpitov, če je še čas. Si poiščeš delo, če kaj dobiš, drugače pa naj si dodatno delo poišče fant. Pa tudi če je na črno - j... ga, gre za preživetje in za otroka.

Pol se pa jaz pač nebi vpiala v naslednji letnik, pa bi se prijavila na zavod za zaposlovanje. To je oktober pol. Pa se pač prijaviš kot samohranilka. Če boš pa velik prej rodila, je pa to sicer mal pozn za razmišljat... Eno je štipendija, sam po mojem moraš imet vse izpite... Pretehtaj kaj se bolj splača.

Oblačila za otroke in to se pa dobi - obstaja ena stran, kjer so oglasi samo o tem, ko nekdo nekaj podari.

Potem prosiš še starše za pomoč, če imaš možnot.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: študentka-brez prihodkov
30.4.2009 23:39:31   
Barbara_L
Nič čakat. Posikat službo, vključiti čimprej babice v varstvo itd. Zdaj pač je kar je, popravit se ne da. Zgodilo bi se lahko vsaki izmed nas.
Je pa res: v zdajšnjih časih se da rojstva načrtovati. Ne tumbajte o neplodnosti pri 30. Ja, če bi vse tako razmišljale, bi začele pri 15 rojevati in tako naprej do 30-ega. Pa ne pride do tega. Lej, poglej pod forum "mlade mamice"-sam optimizem, nobene skrbi. Seveda. Preživljamo vas vsi, ki smo zaposleni oz. plačujemo davke. Zato, punca, če si bila tako odgovorna, da si zansoila brez vsake soc. varnosti, bodi sedaj tako odgovorna in začni služiti denar.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: študentka-brez prihodkov
4.5.2009 10:06:11   
loncica
Če boš drugo leto še imela status študenta ti pripada tudi republiška štipendija, ker z njegovimi dohodki ne presegata cenzusa. Če še nisi absolventka imaš pravico do iponavljanja letnika (tudi 4-ega) in tukaj imaš potem še vedno štipendijo. Najbolje, da se obrneš na forum Študentska svetovalnica - študentske družine, tam ti bodo našli še kakšno pametno rešitev. Štipendija se ti ne šteje v cenzus za socialno pomoč, zato je pametno izkoristit status.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: študentka-brez prihodkov
4.5.2009 13:29:30   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Midva z možem sva bila oba zaposlena za nedol. čas, pa ti povem, je šlo po denarju ko strela, ko sva kupovala potrebščine za našo pupo. In je bilo potrebno marsikateri nakup premišljeno opraviti


Tudi midva, oba, pa je slo za potrebscine minimalno denarja.

Obleke so letele z vseh koncev, prav tako postelja, previjalna, celo igrace. Ma ni da ni. Mi smo potrebovali vecino v dveh ali celo treh komadih in zastavili na ta nacin-dobavitelj znanci in prijatelji user posted image . Vecina je bila itak veselih, da je pospravila te stvari. Tako da je odvisno, kaj hoces. Ce hoces vse novo, gre lahko denarja se in jos, ce ti je v redu tudi kaj ze uporabljenega, prides cez za minimalen denar. Ce prvo leto se dojis, imas stroske minimalne, ce je otrok zdrav.




Pri nas pa žal ni koga, ki bi te stvari imel oz. se jih hotel znebit. So vsi otroci že dosti večji ali pa jih še ni. Zato pa sem rekla, da je šlo po denarju kot strela...


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: študentka-brez prihodkov
4.5.2009 13:30:52   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

dejzi midva sva bila brez službe,pa otroku ni nič manjkalo.Še vsega ima preveč,vse mu že iz riti ven gleda.
Jaz sem bila dijakinja ko sem rodila on je pa bil na faksu
Vse se da če se le hoče
To neko bedasto "prepričanje" moraš imeti službo,ker drugače bo otrok ubogi mi je pa za kozlat



Če bi bilo to tako lahko, potem nobeden ne bi delal v službi, ampak bi vsi delali otroke, se ti ne zdi?


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: študentka-brez prihodkov
4.5.2009 19:13:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dejzi

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Midva z možem sva bila oba zaposlena za nedol. čas, pa ti povem, je šlo po denarju ko strela, ko sva kupovala potrebščine za našo pupo. In je bilo potrebno marsikateri nakup premišljeno opraviti


Tudi midva, oba, pa je slo za potrebscine minimalno denarja.

Obleke so letele z vseh koncev, prav tako postelja, previjalna, celo igrace. Ma ni da ni. Mi smo potrebovali vecino v dveh ali celo treh komadih in zastavili na ta nacin-dobavitelj znanci in prijatelji user posted image . Vecina je bila itak veselih, da je pospravila te stvari. Tako da je odvisno, kaj hoces. Ce hoces vse novo, gre lahko denarja se in jos, ce ti je v redu tudi kaj ze uporabljenega, prides cez za minimalen denar. Ce prvo leto se dojis, imas stroske minimalne, ce je otrok zdrav.




Pri nas pa žal ni koga, ki bi te stvari imel oz. se jih hotel znebit.


Kaj pa vem, ce malo vprasas, se marsikja najde, se prevec, se mi zdi user posted image .
Ce pa cakas, da ti bo kdo kaj podaril, pa pac cakas...

(odgovor članu dejzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: študentka-brez prihodkov
26.10.2009 15:15:13   
Anonimen
no, da malo obnovim to temo...tudi sama sem letos zaključila študij in ostala brez statusa. Iskat sem začela službo, letala na razgovore, ampak zaposlitve nisem dobila. Nakar sva se z fantom odločila, da najprej otrok, potem zaposlitev, ker pri 24, 25 letih je zame skrajni čas, da se ima prvega otroka-tako je pač moje mnenje. No, odločila pa sva se tako zato, ker ima fant dobro izobrazbo, dobro in dokaj zihr službo, stanovanje pa sva si do sedaj že skoraj zrihtala (živela bova pri njem zgoraj), če teh predpostavk nebi imela se takšne odgovornosti sigurno nebi šla. Hvalabogu nama je uspelo v prvouser posted image in na poti je bila najina pikica. Jaz sem se vpisala na še en študij, ker pač še nisem stara 26 let in se še lahko redno vpišem na faks, tako da imam sedaj status, še zmeraj delam prek ŠS, in bom delala do konca, ker želim imeti svoj denar, služba ni težka in še dobro plačana. Po porodu pa bom pač dobivala samo starševski dodatek in doklade-pa bomo sigurno že nekako. Opremo bova skoraj čisto vso dobila od prijateljice, cunjic imam že sedaj za četverčke če bi jih imela, tako, da se pri takšnih stvareh da ogromno prišparat, samo znajti se je treba.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: študentka-brez prihodkov
26.10.2009 15:36:39   
Anonimen
Ja niti ne vem če je delo države da poskrbi za naše otroke...
Veseli smo loh da sploh kaj dobimo.
In dejansko - se pridružujem mnenju - ne imej otroka
če ne moreš skrbeti zanj. Prej bi blo treba vzet pamet v roke
in ne jokat potem, ko je že prepozno.

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: študentka-brez prihodkov
27.10.2009 13:32:31   
2srcka
Emsika, tudi jaz sem študentka in imam dva otroka. Partner je zaposlen, sicer zasluži povprečno, vendar odplačujeva kar nekaj kredita...Pred rojstvom prve sem skoraj do poroda delala preko ŠS. Po rojstvu (septembra) sem zaprosila za štipendijo, tako da sem dobila štipendijo, otroški dodatek in starševski dodatek. Ko vse sešteješ ni tako malo da se ne bi dalo pridet skoz. Nepričakovano sem ponovno zanosila 5. mesecev po porodu, in moji načrti glede službe (tam kjer sem delala preko SŠ) so se porušili. Vzela sem dodatno študijsko leto, ki mi je pripadalo in s tem ohranila štipendijo. Letos sem se vpisala v zadnji letnik, spet imam štipendijo, otroški dodatek, le starševski dodatek sem dobila zadnjič. Torej ti pripada dodatno študijsko leto za otroka, starševski dodatek in otroški dodatek, štipendija tudi, razen če živiš pri starših in imajo dovolj visoke dohodke ne vem ravno kako je. Do poroda pa lahko pridno delaš (če je vse ok), je ogromno dela preko ŠS, nekaj se že najde. Če se ti gre za to da imaš nekaj dohodka, boš verjetno vzela vsako delo četudi ti ne bo ravno všeč, razen težkih del....

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: študentka-brez prihodkov
2.11.2009 22:48:11   
Anonimen
Problem je edino, ker če hoče nosečka delat preko študenta, je res težko dobiti kakršno koli delo, ker delodajalci nosečk študentk  po večini ne jemljejo-izjema je le, če imaš delo že od prej in vmes zanosiš. 

(odgovor članu 2srcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?