|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 15:17:37   
miska2004
Živjo,
upam da kakšna, ki je šla čez to, še kdaj pa kdaj pogleda na tale forum user posted image

V ponedeljek sem en teden po roku, pa se moram zglasiti v porodnišnici. Zanima me, kaj me čaka (kaj točno pogledajo, ali že sprožijo porod, ker nekateri pravijo, da ga sprožijo 10 dni po roku, moja G pa pravi, da 1 teden po roku).

Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 15:35:04   
Dashenka
Zivjo.

Mene so po PDP zaceli na 2-3 dni narocati na preglede.
Vsakic so me priklopili na CTG, z UZ merili pretok in mi 2x preverili plodovnico.

Ker se ni po naravni poti nic zacelo dogajat, so mi 10 dni po roku sprozili porod.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 16:04:49   
Ploha
po PDP sem morala vsak 2 ali 3 dan na CTG in amnioskopijo, 8 dan so me obdržali notri, porod sprožil s tabletko za mehčanje mat. vratu, rodila 9 dan user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 17:01:21   
lenika
Meni so 5 dni po roku sprožili porod zaradi premalo plodovnice.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 17:11:10   
Splišni
Meni so sprožili porod en teden po roku, ker mi je počil mehur.

Izgleda pa to tako,d a ti v nožnico vstavijo neko tableto, ki se počasi topi in mehča maternični vrat. To traja par ur, po potrebi ti potem dajo še drugo (meni so jo naslendji dan). Potem, ko vidijo, da se je maternični vrat začel mehčat in tanjša, potem te še na umetne popadke priklopijo, če je potrebno, predrejo mehur in porod se začne.
Lahko pa traja od takrat, ko ti vstavijo 1. tableto, pa do takrat, ko ti dajo umetne popadke, tudi 2 dni. Pri meni je.
Kar vprašaj jih, če ti ne bodo sami povedali. Lepo vprašaj, kaj se bo zdaj dogajalo, pa ti bodo povedali. Ni pa to nič posebnega, da se ne boš kaj balča, takih sproženih porodov je ogromno, to je zanje rutina. Tebi pa tudi ni nič hudega tisti čas, pač ležiš in čakaš. Kaj za brat si s seboj vzame, ker te bodo, če ti bodo te tablete vstavljali, vmes verjetno na oddelek poslali.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 23.5.2009 17:13:39 >

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 21:15:45   
Jenn73
Jaz sem dala to skozi v drugi nosečnosti v MB porodnišnici. Po PDP sem bila naročena na pregled vsake 2 do 3 dni. Vedno so naredili ctg, sledil je pogovo z zdravnikom, dvakrat je naredil UZ in ker je bilo vse bp in je bilo moji deklici v trebuščku še čisto dobro, so me potem naročili na indukcijo natančno 14. dan po PDP. Takrat je pa šlo kar hitro, najprej so mi predrli ovoje, čez eno uro dodali umetne popadke in čez štiri ure sem rodila.

No, zdaj sem tretjič noseča v 36. tednu in me prav zanima, kako bo tokrat. Upam, da mi tokrat ne bo treba čakati dva tedna čez PDP, saj so mi tokrat že z UZ PDP prestavili za dva tedna. Torej bi se zdaj nekaj moralo začeti dogajati okrog PDP.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
23.5.2009 21:26:09   
Anonimen
Jaz sem imela en teden po PDP pregled še pri svoji G., deveti dan čez pa v porodnišnici. Najprej so mi naredili CTG, ta ni nič pokazal, potem me je zdravnica pregledala (če sem slučajno kaj odprta, pa je bilo vse zabetonirano oziroma sem bila odprta tista dva cm kot že 3 tedne prej), pregledali so urin, sledil je UZ, kjer so preverili gibe in količino plodovnice. Nato so me poslali domov, ker je bilo stanje še povsem uredu, pa tudi prvič sem rodila spontano čez rok, mogoče bo drugič tudi tako. In je bilo, isti dan popoldne so se spontano začeli popadki user posted image . Rodila sem v LJ.


(odgovor članu miska2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
24.5.2009 9:43:34   
GoYa
Hojla, slučajno sem videla tole temo, ker sem res poredko še kaj na RR.

A kar čez rok si že??? No, jaz ti želim vso srečo na poti v Rim, lep in čimmanj boleč porod, kadar koli že bo. Mogoče si pa že v P user posted image .

Torej lahko vsak dan pričakujem novičko user posted image .


SREČNO!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
24.5.2009 9:44:33   
miska2004
Hvala vsem za odgovore. Vidim da ni nič predvidljivega, da ima skoraj vsaka svojo zgodbo... Uf, sem se pa že kar veselila, da bo jutri končno dan D, pa zgleda da ni čist sigurno user posted image
Amnioskopija pa je verjetno odvzem in pregled plodovnice? To baje delajo samo še v Kranju, pravi moja G.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
24.5.2009 10:47:44   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Hvala vsem za odgovore. Vidim da ni nič predvidljivega, da ima skoraj vsaka svojo zgodbo... Uf, sem se pa že kar veselila, da bo jutri končno dan D, pa zgleda da ni čist sigurno user posted image
Amnioskopija pa je verjetno odvzem in pregled plodovnice? To baje delajo samo še v Kranju, pravi moja G.

Lp


ja res je user posted image

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
25.5.2009 13:06:11   
miska2004
Evo me, so me poslali domov, ker je gužva user posted image
Jutri pa moram it nazaj, bo pa akcija user posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1 teden čez rok in napotitev v P
25.5.2009 15:14:14   
Tanja_
IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Evo me, so me poslali domov, ker je gužva user posted image
Jutri pa moram it nazaj, bo pa akcija user posted image


V kateri P pa? Super, da veš, da bo jutri!!!!user posted image user posted image Držim pesti!

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?