|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 13:06:44   
claud

IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

pozdravljene sonosecke:):)ewo se malo pa bo konec..:)....imam eno uprasanje...mene ze celi dan "zvija",tko kot bi mogla na veliko potrebo a ne morem vec sem ze cisto "prazna":)trebuh mi otrdeva in obcasno boli v krizu ter neha...samo moja user posted image  pa ni pri miru,se na nezno premika!sedaj pa ne vem kaj je to:)me zanima ce se lahko popadki zacnejo in ona se kar malo kobaca notri ali se cisto umiri?

kako je pa z tem med porodom?se otrok se kaj premika oz. jo cutis al kako to gre?
se veselim odgovora
kaos oprosti da se "stulim":)


ni nujno da se user posted image umiri..... mi je ena rekla da je njen user posted image do konca brcu,,,,,tko da če nisi zihr pejt na ctg al pa v p da pogledajo....

držim pestiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 13:10:08   
Anonimen
Naš je tud brcal do konca - se prav spomnim - ko so bli popadki - pol vmes je pa še mali brcal ko nor

(odgovor članu claud)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 13:18:27   
emaa
Meni se je začelo s čepom, eno dan prej, nato mi je odtekla voda. Ko so me pripeljali v porodno in pogledali, so me vprašali kako bolijo popadki, pa me niso, malo me je v hrbtu (križu) bolelo, kot da bi me špikalo, po klistirju se je začelo. Saj boli zelo, ampak se da prenest, še 4 mesece pa ponovim vajo, pa upam da brez CR tokrat (prvič sem ga imela že vnaprej napovedanega, pa jih je moj razpok mehurja prehitel), ker prvič sem se odpirala čist lepo, vse je bilo idelano samo lega dvojčka A ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 13:19:07   
Anonimen
Naša druga je brcala do konca, še ko sem na hodniku vpila, da bom rodila, ker so me na wc-ju prijeli potisni popadki, sem jo čutila, tri popadke kasneje pa rodila user posted image . Za prvo se ne spomnim več, kako je bilo.

Za sebe ne prvič ne drugič kar en čas nisem bila prepričana ali imam popadke ali ne. Bili so šibki, kot menstrualni krči, nikoli me ni bolelo v križu, vedno povsem spodaj. No, čez čas, ko so se zgostili in postali močnejši, mi je že kapnilo, da je to to user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 14:32:08   
vanilla
Jaz sem pet tednov po porodu, tako da se še dobro spomnim bolečine.
Popadki so se mi začeli že dva dni pred samim porodom. Najprej kot dokaj blaga topa bolečina v križu, ki se je širila naprej proti jajčnikom. Taka bolečina je trajala nekje 30 sekund, nato konec. In tako se je ponavljalo neredno na 10, 15, 20 minut....
Ko je šlo zares, so popadki oz. bolečine postale zelo močne in bolj pogoste. Bolečino bi še vedno lahko opisala isto: začelo se je topo v križu in kot nek val preneslo na jajčnike - držalo pol minute in povsem popustilo. Ko sem imela prave popadke in so bili tudi redni na 2 minuti sem jih počasi predihavala - bolečine to ni omililo, vendar mi je pomagalo, da sem se sproščala (sploh zato, ker sem res svinjske popadke imela od polnoči pa do konca poroda ob 11h dopoldan).Ampak se dajo zdržat in meni je bil bolj hud sam iztis kot pa popadki.

Tamale sploh ne vem, če sem jo še čutila. Mislim, da ni več nič brcala oz. vsaj jaz več nisem bila pozorna na to, ker sem se osredotočala na dihanje med popadki. Med samim porodom oz. med njenim spuščanjem dol pa nisem čutila tega čisto nič. Nobenega filinga nisem mela, če je že dol al ni al kako user posted image . Samo popadke sem čutila... Žal jaz tudi tiščancev nisem glih neki imela in je babica sama rekla, da so popadki čudni in da tamala nič kaj noče it dol... No, potem ji je le nekako ratalo, hehe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 18:51:21   
Monni
Vanilla čestitke in obilo nepozabnih doživetij z user posted imageuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako ste občutile popadke?
6.6.2009 7:12:48   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

pozdravljene sonosecke:):)ewo se malo pa bo konec..:)....imam eno uprasanje...mene ze celi dan "zvija",tko kot bi mogla na veliko potrebo a ne morem vec sem ze cisto "prazna":)trebuh mi otrdeva in obcasno boli v krizu ter neha...samo moja user posted image  pa ni pri miru,se na nezno premika!sedaj pa ne vem kaj je to:)me zanima ce se lahko popadki zacnejo in ona se kar malo kobaca notri ali se cisto umiri?

kako je pa z tem med porodom?se otrok se kaj premika oz. jo cutis al kako to gre?
se veselim odgovora
kaos oprosti da se "stulim":)

nekateri otročki se tudi med porodom še malo premikajo, niso pa ful aktivni, seveda, ker večino energije usmerijo v to, da pridejo ven user posted image
se je pa pri meni podobno začelo kot pri tebi ... med filmom user posted image me je mal šraufalo (res kot pri menstruaciji, jst žal še predobro vem, kakšni so menstrualni krči), potem sem hodila na wc na veliko potrebo miljavžentkrat pa takrat se je tudi začelo malo bolj zares, tako da sem vedela, da bo to to user posted image samo lih prov popadkov pa ne znam opisat user posted image vem, da me je skor bolj bolelo to "lezenje kosti narazen" ... med nosečnostjo nič, vse zadnji dan ...

pa hodit punce, čimveč hodit med popadki (če vam ne odteče voda) ... to je meni ful pomagalo ... tudi pri porodu user posted image

še nekej ... tiste, ki ste že rodile ... a so vam vsem predrli mehur??? kje ste pa rodile??? mal off topic, sam se mi je zdelo, ko sem brala odgovore, da je to že čist normalno ... user posted image al sem samo jst imela tako babico, da je pustila, da gre lepo vse svojo pot user posted image

pa veliko sreče user posted image nosečkam user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako ste občutile popadke?
6.6.2009 9:21:01   
nati45
scorpiogirl... rodila sem pred 1 mesecem... in ja, tudi meni je babica predrla mehur, čez pol ure sem pa že pestvala svojo štručko. user posted image user posted image user posted image  rodila sem pa v P Šempeter pri Gorici.
srečno vsem user posted image , ki že nestrpno čakate dan D in svoje user posted image .

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako ste občutile popadke?
25.6.2009 16:44:27   
mamica00
ojoj popadki bolijo in to uf da ne bom rekla kake kletvice!
potem pa res pozabiš ko rodiš!

še v tretje bomo šli drugo leto!user posted image

lara: 15.3.2009
karin: 30.3.2007
user posted image user posted image

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako ste občutile popadke?
25.6.2009 19:08:59   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 


Kej tacga pa še ne!  user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako ste občutile popadke?
25.6.2009 23:00:54   
aprilčica07
Naš je pa brcal še ko sem bla na porodni mizi:), in to kr fejst, da se je še babici zdelo smešno (no,  meni takrat niti ni blo do smeha)user posted image user posted image user posted image user posted image ,user posted image user posted image user posted image ko je blo pa že blizek samega finiša, se mi je pa zdelo, da me bo razneslo, tako, nekako sem se počutila.. kako bo v drugo pa sporočim enkrat avgusta, če bo vse po sreči.....

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 11:16:36   
summer410
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Meni je CTG kazal že zelo intenzivne popadke, ko jih sploh še čutila nisem. Ko sem jih začela čutit, so v pou ure postali takšni, da bi jih še moški prepoznal. Ne morš falit. Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 


TOLE MI JE PA TAKO GROZNO NAPISANO....da bom bruhala resuser posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 11:21:28   
KatMat
prvo otrdevanje ki je trajalo 10 ur me se ni motilo pol ko se je pa zacelo stopnjevati ojoj....

groza od bolecine...se kr mal strinjam z tistim grizenjem,skratka bolecine po celem trebuhu-najbolj intenzivne v spodnjem delu...pa vsak naslednji je hujsi (tako ves da ti porod tece)


(hb sem rodila z ea....)

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 11:38:54   
summer410
kaj pomeni hb

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 12:44:54   
vanilla
hb - hvala bogu


joj, tisto o grizenju neke žvali brez zob... ma, jaz to ne verjamem, no, pa sm mela res hude in dolge popadke in tut sam finiš me je bolel... ampak nobenga grizenja v trebuhu.... samo bolečina kot menstrualni krči - samo 33-krat hujš, hehe... ampak takrat to ne razmišljaš tako, ker se da zdržat. Lepo vsakega umirjeno predihaš pa je. Iztis pa: jaz sm morala kar nekajkrat pritiskat, ker ni šlo ven, in tisto se mi je zdelo, kot bi me nekdo dol skušal razčetveriti - ma, ta beseda je prehuda, ampak dejansko nekak tako občutiš, ker moraš sodnji del čisto sprostit.

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 12:47:54   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: summer410

IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Meni je CTG kazal že zelo intenzivne popadke, ko jih sploh še čutila nisem. Ko sem jih začela čutit, so v pou ure postali takšni, da bi jih še moški prepoznal. Ne morš falit. Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 


TOLE MI JE PA TAKO GROZNO NAPISANO....da bom bruhala resuser posted image


ja tole je podobno, kot je enkrt nekje ena rekla, da  so škf pod njo podstavli, da je kri dol tekla in da je kri špricala okrog pa potem je koža z nje visela kr prek roba postle user posted image user posted image user posted image . Svašta, no!
Pretiravanje - hujš kot vojne zgodbe iz druge svetovne vojne, no!

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 12:59:28   
summer410
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: summer410

IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Meni je CTG kazal že zelo intenzivne popadke, ko jih sploh še čutila nisem. Ko sem jih začela čutit, so v pou ure postali takšni, da bi jih še moški prepoznal. Ne morš falit. Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 


TOLE MI JE PA TAKO GROZNO NAPISANO....da bom bruhala resuser posted image


ja tole je podobno, kot je enkrt nekje ena rekla, da  so škf pod njo podstavli, da je kri dol tekla in da je kri špricala okrog pa potem je koža z nje visela kr prek roba postle user posted image user posted image user posted image . Svašta, no!
Pretiravanje - hujš kot vojne zgodbe iz druge svetovne vojne, no!


user posted image user posted image user posted image
veš kaj je ena zadnjič na pikniku rekla.....
:)))
še zdaj se smejim, takrat sem jo pa nadrla...
CITIRAM
" VEŠ V ENI OD PORODNIŠNIC PA PUSTIJO DA NOSEČNICE HODIJO GOR IN DOL PO HODNIKU..JA RES...IN HODNIKI SO VSI POSCANI IN POSRANI, TER KRVAVI"

in to reče ena ženska prosim.....

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 13:39:37   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: summer410

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: summer410

IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Meni je CTG kazal že zelo intenzivne popadke, ko jih sploh še čutila nisem. Ko sem jih začela čutit, so v pou ure postali takšni, da bi jih še moški prepoznal. Ne morš falit. Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 


TOLE MI JE PA TAKO GROZNO NAPISANO....da bom bruhala resuser posted image


ja tole je podobno, kot je enkrt nekje ena rekla, da  so škf pod njo podstavli, da je kri dol tekla in da je kri špricala okrog pa potem je koža z nje visela kr prek roba postle user posted image user posted image user posted image . Svašta, no!
Pretiravanje - hujš kot vojne zgodbe iz druge svetovne vojne, no!


user posted image user posted image user posted image
veš kaj je ena zadnjič na pikniku rekla.....
:)))
še zdaj se smejim, takrat sem jo pa nadrla...
CITIRAM
" VEŠ V ENI OD PORODNIŠNIC PA PUSTIJO DA NOSEČNICE HODIJO GOR IN DOL PO HODNIKU..JA RES...IN HODNIKI SO VSI POSCANI IN POSRANI, TER KRVAVI"

in to reče ena ženska prosim.....


Pa sej folk ni normaln no user posted image user posted image user posted image . V vsaki P pustijo hodit gor in dol, plus tega pa nisi kr naga tam dol ampak dobiš une debele vložke al maš pa svoje hlačke od prej.
Pismo, porod je povsem naravni dogodek in temu primerno se vse tudi odvija, ni to neka poljska vojaška bolnica sredi prve bojne linije, no user posted image !

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako ste občutile popadke?
26.6.2009 14:07:59   
Anonimen
Se strinjam z vami. Jaz sem urejala moje sobne rožice, ko mi je nekaj malega priteklo ven in sem takoj vedela, da je to to in da mi odteka voda. ne kri, da ne bo pomote. Potem me je takoj zvilo za kakat. Kot da bi že dobila klistir. Potem je pa kar počasi teklo, sem si dala vložkov vir80 na ful, da sem narazen hodila kot račka, nato sem se ulegla na sedežno, da je nehalo teči in čakala moža, da pride iz službe in me odpelje. Popadki? Takoj veš, da jih imaš, ker to ni podobno zvijanju po trebuhu, ampak res boli. Tudi jaz sem se spraševala, kako bom vedela za popadke, pa sem takoj vedela, kdaj me zvilo za na wc in kdaj so bili popadki. Za kri pa še v porodni nisem vedela, da jo je toliko, mi je mož potem povedal, ko sem slike gledala in se je videlo malo krvi na mizi oz. postelji. Tudi takoj ko rodiš, priletijo čistilke in vse zglancajo. Tudi hodniki so lepi in čisti, po tleh pa tudi.
Tako da drage nosečke, ne verjemite krvavim zgodbam, je presenetljivo čisto povsod in tudi dojenček, ki ti ga takoj položijo na trebuh, ni nič groznega. Tudi ne bi dojela, ker si preveč utrujena. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?