|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 8:09:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

ja žanka deva me samo popoldan dela,ker je takrat največ prometa,in še direktor tako zahteva da se dela samo popoldne,smo pa privat firma,sorči po forumu pa res lih nebi razlagala kje delamuser posted image ..sej zato bom pa tud prekinčla 4 urni delovnik,drugače bi bilo da bi delala izmensko delo 4 ure zjutraj in 4 ure popoldan.

Razumemuser posted image .

(odgovor članu Taanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 8:15:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj pa regres in dopust, a ostane isto, al gre na poluser posted image

Pri nas je cel dopust in regres.Vse je enako,kot pri polnem del.času,le plače je pol.


aha, pol pa superuser posted image pol plače bom še prebavla, pol regresa in dopusta pa nebiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 8:18:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj pa regres in dopust, a ostane isto, al gre na poluser posted image

Pri nas je cel dopust in regres.Vse je enako,kot pri polnem del.času,le plače je pol.


aha, pol pa superuser posted image pol plače bom še prebavla, pol regresa in dopusta pa nebiuser posted image


Če se ti finančno izide,se odloč.Men ni žal.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
13.8.2009 8:26:53   
tinamina
Taanikaa, če te šef daje delat zaradi kr.del časa samo popoldne je to mobbing in ga lahko prijaviš na urad za mobbing (najdeš vse na straneh ministrstva za delo). Prijavo lahko daš anonimno seveda.
Delodajalec ti mora razporediti delovni čas enakomerno (to pomeni, da ne moreš delati le popoldan) in upoštevati dejstvo, da imaš varstvo urejeno v dopoldanskem času.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
13.8.2009 8:28:08   
tinamina
Pezbar eden od staršev lahko koristi to pravico.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
13.8.2009 8:30:43   
tinamina
MateOja, možnost dodatnega dela je striktno prepovedana, saj je prosti čas namenjen otroku za katerega uveljavljaš krajši delovni čas.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
17.8.2009 20:23:37   
mate0ja
V bistvu sem že vedela, da bo odgovor tak, pa sem še vedno upala, da kje med vrsticami piše drugače :( V bistvu sem potem spet v začaranem krogu iz katerega ni izhoda, najbolj pa me žalosti to, da moram zaslužek primerjati s časom, ki ga preživim z otrokom. Groza.

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
12.10.2009 21:20:41   
eii2009
Bi pa jaz dodal še eno opcijo v komentrianje ali morda celo v pogled komu, ki bi znal konkreten odgovor.

Pri naju je namreč tako, da je ženi po nastopu porodniške (cca mesec kasneje) potekla pogodba o delu za določen čas. Sedaj je torej iz vidika socialne zavarovana po meni, kot tudi ta mali in se bo po poteku porodniške in dopusta za nego in varstvo otroka prijavila na zavod kot iskalka zaposlitve ali pa tudi ne... Ima morda celo opcijo postati spet študentka saj je vpisana na redni podpilomski študij in bi morda celo to uporabila kot opcijo po poteku prvega leta. Ampak to niti ni tako bistveno.

Glede na opcije, ki jih imamo razmisljava o temu, da bi jaz (kot oce) koristil moznost skrajsnega delovnega casa. Saj je zelo mozno, da zena ne bo sla v sluzbo oz., ce jo dobi je zelo verjetno, da jo na nekem novem delovnem mestu med vec kandiodati ne bodo sprejeli, ce bo ze v startu rekla, da bi delala polovicni delovni cas. Obenem pa je moja placa bistveno visja od njene in nama krajsi delovni cas ne bi bistveno okrnil druzinskega proracuna.

Skratka... po podrobnem prebiranju obeh zakonov, ki to podorcje urejajo mi se vedno dve stvari nsita jasni...

1. Kdaj bi lahko jaz lahko nastopil skrajsani delovni cas? Ob koncu leta dni (njena porodniska + dopust za nego in varstvo otroka) ali ze sedaj, ko je ona se na "porodniski"? Povsod se omenja do katerga leta, samo eden od starsev, ... nikjer pa od kdaj.

Naj omenim, da sem izbral opcijo neplacanega ocetovskega po delih (torej tudi do tretjega leta).

2. A lahko jaz v dogovoru z zavodom sklenem tak ankes k pogodbi, da ga lahko z neko doloceno najavo prekinem krajsi delovni cas in zacne zena delati s krajsim del. casom. Recimo, da jo vzamejo v staro sluzbo in ji to omogocijo se bova morda odlocila, da bo ona na krajsem delovniku. Ali pa da jaz delam s krajsim delovnim casom 6 mecev pa potem ona enako obdobje, ... skratka; se izmenjujeva.

Hvala vsem za razmisljanja, se bolj pa za konkreten odgovor... se posebej, ce bo podkrepljen s konkretnim clenom ali aktom.

Igor

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
12.10.2009 21:24:58   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj pa regres in dopust, a ostane isto, al gre na poluser posted image

Dopust dobiš isto št. dni, vendar plačan koikor ur dnevno delaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
13.10.2009 23:20:34   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: eii2009

1. Kdaj bi lahko jaz lahko nastopil skrajsani delovni cas? Ob koncu leta dni (njena porodniska + dopust za nego in varstvo otroka) ali ze sedaj, ko je ona se na "porodniski"? Povsod se omenja do katerga leta, samo eden od starsev, ... nikjer pa od kdaj.

Ko je žena še na porodniški oz. na dopustu za nego in varstvo otroka še ne moreš koristiti te možnosti, ker je ened od staršev že itrak doma.


2. A lahko jaz v dogovoru z zavodom sklenem tak ankes k pogodbi, da ga lahko z neko doloceno najavo prekinem krajsi delovni cas in zacne zena delati s krajsim del. casom. Recimo, da jo vzamejo v staro sluzbo in ji to omogocijo se bova morda odlocila, da bo ona na krajsem delovniku. Ali pa da jaz delam s krajsim delovnim casom 6 mecev pa potem ona enako obdobje, ... skratka; se izmenjujeva.

Ne vem koliko bo sicer delodajalec navdušen nad tem, ampak anekse lahko sklepaš večkrat za krajša obdoja - pravica ti velja do otrokovega 3. (ali 6.)leta, lahko pa skleneš aneks za krajši čas in potem skleneš novega, saj imaš še vedno pravico do skrajšanega delovnega časa.

(odgovor članu eii2009)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.11.2009 20:09:07   
eii2009

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ko je žena še na porodniški oz. na dopustu za nego in varstvo otroka še ne moreš koristiti te možnosti, ker je ened od staršev že itrak doma.



Pozdrav Sazi, hvala za odgovor... tudi sam sem nekako prisel do te domneve sem pa socasno poslal tudi vprasanje na e-upravo in po skoraj 10 dneh dobil odgovor in vceraj pa tudi dopolnilo na dodatno podvprasanje.

Tu je odgovor na prvotno vprašanje. Iz dopolnila pa je bistveno le sledeče: "z vidika delovnopravne zakonodaje delavec in delodajalec lahko skleneta pogodbo o zaposlitvi s krajšim delovnim časom.
... ... ...
ZSDP ne prepoveduje delati kadarkoli s krajšim delovnim časom, toda RS ne plačuje prispevkov do takrat, dokler mati otroka koristila pravico do starševskega nadomestila."


Zadevi sem zelel do dna predvsem zato, ker sem se ob iskanju informacij srecal s primeri, ko je ocetom s podobno situacijo kot je moja pravica do krajsega del. casa kratena, ker je mati na porodniskem (prvo leto) v zakonodaji pa nisem nikjer nasel izrecne dikcije, ki bi to narekovala.

Torej evo... in posredujte naprej, na zeljo forwardiram tudi odgovor e-uprave (iz zgornejga linka) + mail MZDDSZ (dopolnilo), ce komu pride prav. Sicer pa bo odgovor na e-upravi verjetno dopolnjen.

lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
7.12.2009 12:38:22   
Tende
Vidim, da obvladate, prosim svetujte še meni. Trenutno sem brezposelna - pogodbo bomo šele sklenili, zaposlila se bom z januarjem 2010 in eno leto bom delala polovični delovni čas. Torej že v štartu sklenemo pogodbo za pol.del.čas in potem naprej na Csd? Hvala.

(odgovor članu eii2009)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
7.12.2009 13:06:05   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Tende
Vidim, da obvladate, prosim svetujte še meni. Trenutno sem brezposelna - pogodbo bomo šele sklenili, zaposlila se bom z januarjem 2010 in eno leto bom delala polovični delovni čas. Torej že v štartu sklenemo pogodbo za pol.del.čas in potem naprej na Csd? Hvala.


Ja.

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
8.12.2009 22:23:20   
Tende
Hvalauser posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
20.11.2013 0:34:33   
juta
Pozdravljena!
Se opravičujem ker vas po 4 letih ponovno motim s to temo, a vaš post mi je bil res v vzpodbudo in morda mi vseeno lahko še kaj svetujete.
Ker so razmere v podjetju take, da se pričakuje delo tudi po 10 ur in več dnevno, je zame kot mamo to nevzdržno in bi si želela izkoristit to možnost.
Pričakujem pa upor delodajalca in zato iščem vse možne potrditve in nasvete, kak se zadeve lotiti. Trenutno me najbolj zanima:
* koliko prej moraš delodajalca o tem obvestiti oz. v kolikem času od zahtevka, ti mora delodajalec dati aneks? (vi pisali 8 dni ... je to kje v zakonu?)
* morda še kak nasvet, morda kako je z informacijami na inšpektoratu...?
Hvala!

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?