|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna svetlina-prosim pomoč
4.8.2009 17:08:27   
zvezda33
Včeraj sem bila na genetskem svetovanju. Noseča sem 10 tednov in 2 dni. Ga. Pelkičeva je predlagala nzhalno svetlino v času 17.-20. avgust, torej pri polnem 12 tednu, ker je zdaj baje še prehitro. Ko sem se želela naročit, mi sestra sploh ni pustila do besede in mi je določila, naj pridem 10.8., ker bo tako že ok. Sem v skrbeh, dr. Pelkičeva verjetno ve zakaj je rekla po 17. 8. Kaj menite?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 24.8.2009 18:37:39 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:15:53   
Najaa
Zakaj pa nisi zahtevala, da bi z zdravnico govorila?Oz. kaj jaz vem... nekako ji dopovedala, kaj si se z zdravnico pogovarjala. Sestre znajo bit včasih bolj pametne od vseh.

(odgovor članu zvezda33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:22:32   
Aniiita
Naroči se na nuhalno pa drugam in jih tukaj lepo skeslaj..glede na to, da je plačljivo, boš pa ja lahko sama izbrala komu boš ta denar dala in ob kakšnem odnosu.



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:30:06   
MAŠKA
To je že res, da se lahko naročiš tudi drugam, mislim pa, da se nuhalna lahko dela od 11. do 14. tedna.

Tukaj lahko prebereš več:

http://www.strah.si/05_nuhalnasvetlina/index.php?kat=1&idv=1

Kjerkoli se pa že boš  naročila, ti žellim, da dobro opraviš!user posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:30:07   
pipika 13
Kam si se to naročila? V Lj porodnišnico? Imaš to na napotnico ali boš plačala?
Te je sestra vrašala koliko tednov si noseča? Mene je in potem glede na to, točno določila 12 teden.

_____________________________

5. 1. ob 23.30 nas je končno s razveselil naš sonček David, mamino in atkovo veselje.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:33:59   
ksenci
kolikor je meni znano se nuhalna opravlja od 11-14 tedna. tako da je to čisto normalno.

tole je iz nosečniškega koledarčka v 11.tednu


Med 11. in 14. tednom nosečnosti se lahko odločite za  ultrazvočni presejalni test za odkrivanje nepravilnega kromosomskega razvoja ploda z merjenjem nuhalne svetline. To je temeljni in svetovno priznani, z dokazi podprt pregled za odkrivanje trisomije 21, 18 in 13 ter večjih razvojnih napak. Ginekolog, ki za opravljanje te preiskave potrebuje posebno tujo licenco, s pomočjo ultrazvočne preiskave določa, ali obstaja povečano tveganje, da se rodi otrok s kromosomsko nepravilnostjo. Zelo natančno izmeri nuhalno svetlino – širino špranje med kožo na vratu in mehkimi deli, ki pokrivajo vratno hrbtenico ploda. Posebno pozornost posveti obrazu in nosni kosti: če je le-ta v tem tednu nosečnosti pri plodu vidna, je to zelo dober znak, da je plodov kromosomski razvoj normalen. Nato pregleda tudi plodovo telo po posemeznih delih in odkriva različne razvojne nepravilnosti. Takrat tudi dokončno potrdi ali na novo določi predvideni datum poroda in trajanje nosečnosti.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 17:38:56   
smejčica
IZVIRNO SPOROČILO: zvezda33

Včeraj sem bila na genetskem svetovanju. Noseča sem 10 tednov in 2 dni. Ga. Pelkičeva je predlagala nzhalno svetlino v času 17.-20. avgust, torej pri polnem 12 tednu, ker je zdaj baje še prehitro. Ko sem se želela naročit, mi sestra sploh ni pustila do besede in mi je določila, naj pridem 10.8., ker bo tako že ok. Sem v skrbeh, dr. Pelkičeva verjetno ve zakaj je rekla po 17. 8. Kaj menite?


Oj.
Pa saj dr. Pelkičeva dela nuhalno svetlino popoldan sama. Ne vem, kakšna sestra bi te naj naročla. Jaz sem ji poslala mail, in mi je napisala termin glede na zanjo M. Sem šla, plačala in to je to.
Saj to menda ne delaš v bolnici?

(odgovor članu zvezda33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 18:16:43   
zvezda33
ja, bila sem v bilnišnici v MB na pregledu pri Pelkičevi. Ker sem rizična, mi je rekla, baj mi to naredijo v bolnišnici, ker mi bodo delali tudi dvojni hormonski test. Bi šla tudi privat, pa ima Pelkičeva takrat dopust.

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUHALNA SVETLINA-PROSIM POMOČ
4.8.2009 18:48:10   
Aniiita
To je sicer res, da se NS meri od 11-14 tedna, vendar če ji je posebej svetovala, da jo gre merit, bi se jaz potrudila, da bi bila potem v tednu, ko naj bi se vse najbolje videlo.. in če pač ne pri eni G, pa pri drugi.

(odgovor članu zvezda33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?