|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 16:33:37   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

con ... lej, nikjer nisem napisala da sem ji pri 4ih mesecih dala piščanca ... mal sem si prebrala na netu kdaj kaj lahko in se tega držala ... samo niti slučajno pa nisem kot ena mamica, ki jo poznam, ki je pred uvajanjem GH prebrala 5 knjig, naredila nevmkake raziskave glede tega, tamalmu tehta hrano, da ja ne bo kaj preveč, na travo ne sme, ker so tam klopi, preden ga vzame si razkuži roke ... btw tamali je povsem zdrav, nima alergij ali česa podobnega ... v glavnem zavija ga v vato tako, da bi ga pomoje koj pobralo, če bi ga v peskovnik spustila ... si rajš ne zamišljam kaj se bo z njim zgodilo, ko bo šel v vrtec user posted image ... saj je vse lepo in prav kaj stroka pravi ... samo malo zdrave pameti pa tut ne škoduje, a ne?

Se podpišem pod vse, kar si napisala.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 16:43:36   
mokatela

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

con ... lej, nikjer nisem napisala da sem ji pri 4ih mesecih dala piščanca ... mal sem si prebrala na netu kdaj kaj lahko in se tega držala ... samo niti slučajno pa nisem kot ena mamica, ki jo poznam, ki je pred uvajanjem GH prebrala 5 knjig, naredila nevmkake raziskave glede tega, tamalmu tehta hrano, da ja ne bo kaj preveč, na travo ne sme, ker so tam klopi, preden ga vzame si razkuži roke ... btw tamali je povsem zdrav, nima alergij ali česa podobnega ... v glavnem zavija ga v vato tako, da bi ga pomoje koj pobralo, če bi ga v peskovnik spustila ... si rajš ne zamišljam kaj se bo z njim zgodilo, ko bo šel v vrtec user posted image ... saj je vse lepo in prav kaj stroka pravi ... samo malo zdrave pameti pa tut ne škoduje, a ne?

Se podpišem pod vse, kar si napisala.



Tudi sama se podpišem pod vse nadpisano. Saj ne pravim, da smo "nekomplicirane" totalka, do neke meje pa ja. Hvala bogu, da nam gre tako skozi in da so otroci zdravi. Saj če bi pa bilo kaj narobe, bog ne daj, bi pa spet malo drugače bilo. Ampak dokler je otrok zdrav in ni nobenih posledic, alergij .... čim manj dela, boljše za vse user posted image . Kdo pa pravi, da so raziskave 100 % sigurne ? Ljudje smo pač različni.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 12:41:59   
simat01
Pametne so bile pa rade, kaj pa če otrok nič noče jesti, pa lahko kuhaš tut svinjska rebrca pa vse mu lahko daš pa ne je. Tako da ne bit preveč ošabne, če otrok vse je. Lahko ste vesele, na pa se razglašat da ne komplicirate.

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 13:00:40   
Rožica I
Če vam lahko dam vsaj en nasvet glede alpskega mleka, prosim?
Ne dajajte svojim otrokom alpko mleko, ker to je kot da bi mu hoteli namerno škodovati, dajajte jim nehomogenizirano mleko, kot je npr.Planika- polnomastno nehomogenizirano ali od Zdravega življenja ali še kakšno se najde.
Dobite pa ga skoraj vsepovsod (Mercator, Špar, Tuš...). Je v plastičnih in prozornih, enoliterskih steklenicah.
Če bo katero zanimalo kaj je tako narobe z alpskim mlekom, lahko malo pobrskam po mailih in pošljem cel članek o škodljivosti le tega.

Bodite in ostanite zdrave, tako vaši otročki user posted image , kot ve user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu simat01)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 13:01:34   
Anonimen
Saj tut pri neješčem otroku se lahko NEkomplicira ... še predobro vem, kaj je to neješč otrok, saj moj brat še danes je zelo zelo malo stvari ... nikoli ni maral mesa, zelenjave (razen krompirja), sadje samo to bolj običajno, eksotično pa šele zdaj pri 22ih letih malo probava ... no pa moja mami ni prav nič komplicirala ... vedela je kaj ima rad in pač tisto kuhala in ni zganjala nobenega haloja glede njegove hrane in tut tamau zdaj ni obremenjen z njo ... če mu od kosila nič ne odgovarja, si bo vzel kos kruha in je to zaključena maša zanj ... moja babi, taprava kuharica, se je pa vedno metala ob tla pa kuhala vedno nove in nove zadeve, da bo ja njen ljubi vnuček jedel ... pa je tamau ponavadi vedno pustil vse tisto in babi se je potem še bolj sekirala ... pa že sam ji je 100x povedal, da je njemu res čisto ravno če je samo makarone, samo njej se ne da dopovedat nič in si veselo komplicira življenje naprej.

(odgovor članu simat01)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 13:19:10   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Saj tut pri neješčem otroku se lahko NEkomplicira ... še predobro vem, kaj je to neješč otrok, saj moj brat še danes je zelo zelo malo stvari ... nikoli ni maral mesa, zelenjave (razen krompirja), sadje samo to bolj običajno, eksotično pa šele zdaj pri 22ih letih malo probava ... no pa moja mami ni prav nič komplicirala ... vedela je kaj ima rad in pač tisto kuhala in ni zganjala nobenega haloja glede njegove hrane in tut tamau zdaj ni obremenjen z njo ... če mu od kosila nič ne odgovarja, si bo vzel kos kruha in je to zaključena maša zanj ... moja babi, taprava kuharica, se je pa vedno metala ob tla pa kuhala vedno nove in nove zadeve, da bo ja njen ljubi vnuček jedel ... pa je tamau ponavadi vedno pustil vse tisto in babi se je potem še bolj sekirala ... pa že sam ji je 100x povedal, da je njemu res čisto ravno če je samo makarone, samo njej se ne da dopovedat nič in si veselo komplicira življenje naprej.

Bravo, Otika.  In še res je. Skuhaš obrok za vse. Če nekdo mara, nekdo pa ne, se bo pač tisti, ki tega ne je, odpovedal. Samo niso vsi taki ljudje kot tvoj brat, ko je zadovoljen s kruhom. Žal.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 15:07:36   
slutnja
rozica 1 - mi lahko poves zakaj ne... lepo da obvestis o takoh zadevah, sam me pa zanima razlaga...? hvala

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 15:19:16   
Pikica_82
Mene to tud zanima.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 15:42:24   
slutnja
pikica 82.. a dajes ze alpsko mleko?

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 16:19:57   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

rozica 1 - mi lahko poves zakaj ne... lepo da obvestis o takoh zadevah, sam me pa zanima razlaga...? hvala

Mislim, da je v temi Mleko da ali ne, ki sem ga jaz odprla nekaj časa nazaj, dobra strokovna razlaga ali dve. Čisto laično pa razumem, da dojenčki in odrasli težko prebavljamo mleko nasploh, bolj je homogenizirano, slabše je. Z mlekom hraniš v svojem telesu tudi cel kup gljivic, npr. kandido.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: moj JAKOB....
13.8.2009 21:45:58   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi
no sem zlo vesela da je tolk nezakompleksanih mamic.no pa tudi glede igrač ne kompliciram,pa če pobere kakšno umazano prst tud ne,pa glede kužkov tud ne.....aja glede jajc pa takole;jih dobi prek druge hrane,npr testenin,palačinke mu narežem v juho,žličniki....


No potem jaz vsekakor sodim med "zakompleksane mamice".....

Zakaj- ker imam pač svoje mnenje glede GH- kdaj začeti in kako postopati.....Pa nisem delala nobenih raziskav.....

Ne kompliciram da morajo biti igrače sterilne.....al pa če duda pade na tla...........Če se zunaj umaže, poliže travo, kakšen kamen......V hiši nimamo nič sterilno, ker uporabljam zelo, zelo malo čistil.......Če poliže tla-pa kaj?!  Vse to mora otrok sprobati....

Kompliciram pa pri hrani.....Ker sem pač mnenja, da 8mesečnik še ne more vsega jesti-moj ne.....Vsak pa dela zase in nikogar ne obsojam......
Hči bo stara 2leti in do 1 leta ni sprobala čokolina, ne poli klobas, ne hrenovk, ne paštet, ne smokijev, ne svinjskega mesa......Ker sva pač z možem mnenja, da se te in podobne obroke da nadomestiti z bolj zdravimi....Danes je vse-tudi prej omenjeno hrano....Pa pri uvajanju nisem čisto nič komplicirala in je zelo hitro jedla vse tisto kot midva....Je pa seveda odvisno kaj starši jemo (katere stvari.......naš način prehranjevanja) in kaj otroci vidijo nas.....Naša še sedaj redko je smokije-ker naju ne vidi-če pa se sama spomni ji pa dam......Če hoče hrenovko za zajtrk -jo dobi .....Če hoče pašteto-dobi pašteto......če kakav-dobi kakkav...če čokolado-dobi čokolado...če piškote-dobi piškote.... Ampak tu se meni postavlja vprašanje kakšne piškote dobi (pri nas polnozrnate, pirine, slane krekerje)...tudi čokolada ni vse enaka (npr. v velikonočnih zajcij je večinoma najslabše kvalitete)....kakšno mleko pije-si pač ne predstavljam, da pije alpsko-ker ga pač ne pijemo -kupujemo nehomogoneniziranega (vendar to ne pomeni, da ji drugje ne bom pustila pit).....Tako se pač prehranjujemo doma.....Takšen način sv aimela midva in ga nisva spreminjala......
Je sprobala tudi gazirano pijačo in ji ni dobra.....Če kamorkoli gremo, kar sama prosi vodo-zelo redko sok, ker je tako navajena....Pa je sploh ne zavijam v vato.....Doma ima vse na dosegu rok....Sam je pač tako navajena.... Edini stvari, ki ima prepovedani sta lizike in bonboni-jih bo še dovolj pojedla....

Sem pač mnenja vse ob svojem času......Pri sinu postopava enako.... Sem pač zakompleksana glede teh stvari..Kaj češ, ne morem iz svoje kože user posted image user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil Sončni žarek -- 13.8.2009 21:50:14 >

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: moj JAKOB....
14.8.2009 15:04:27   
slutnja
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj naj potem - še naprej kupujem mleko v trgovini (in iščem napis nehomogenizirano + ne več 3,5, kakor do sedaj, ampak obarvano vodo 0,5) ali naj grem po naravno mleko h kmetu (ki bo pa sicer direktno iz krave, namenjeno teličkom + z najbrž 5,5 ali še več maščobe)? 

Veš kako je...če nimaš nobenih težav, potem ješ in piješ vse. Če imaš pa težave, tako kot jaz z dermatitsom, potem se izogibaš stvarem, ki niso zdrave.


no pa se pejmo... kaj naj zdaj mislim in vem....kokr razberem, ker smo doma na kmetiji in krave jedo le travo nc "skodlivga" najbols da dajem domacega???

oh ta mlek...da mislt....




_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: moj JAKOB....
14.8.2009 15:54:31   
Pikica_82

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

pikica 82.. a dajes ze alpsko mleko?


Ne ne, samo zanima me user posted image Ma naš malček kr težave s trebuščkom, pa gremo lepo počasi s hrano mi. Nam kaj drugega ne preostane. Kompliciranje gor al dol user posted image

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: moj JAKOB....
14.8.2009 16:03:12   
Raho
A to je za vas nekompliciranje, če ne razkužujete vsega okoli otroka in če lahko je pač vse, kar je primerno za njegovo starost?

jao, jao - jaz temu rečem normalen način življenjauser posted image

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: moj JAKOB....
14.8.2009 16:34:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

A to je za vas nekompliciranje, če ne razkužujete vsega okoli otroka in če lahko je pač vse, kar je primerno za njegovo starost?

jao, jao - jaz temu rečem normalen način življenjauser posted image


Ja saj ... samo glede na nekatere komentarje tule gor, je to normalno življenje, za nekatere skor ogrožanje otrokovega življenja ... samo jaz se z veseljem prištevam med normalno živeče (nekomplikatorske) mamice. user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 14.8.2009 16:36:11 >

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: moj JAKOB....
14.8.2009 22:08:06   
Anonimen
Jaz bom na tele komentarje dodala še svojega - sicer nisem mislila, pa bom vseeno.

A ma katera od vas "nekomplikatorskih" mamic kako alergijo na kaj? Po moje ne. Ker če bi jo imela, bi še kako razmislila, kaj da otroku v usta. Na lastni koži sem namreč izkusila, kako je, ko ti parkrat za las rešijo življenje zaradi alergije. Pa ko berem na forumih, kako smo mi kot otroci vse jedli pred prvim letom - ja, super ne - večina vas je dobro odnesla, meni pa so se v puberteti razvile alergije na kar nekaj stavri. Tko da mal razmislite - stvari, ki so alergene, ni nujno, da pustijo posledice danes, lahko se pokažejo v puberteti, pa bog ne daj, da boste kdaj rabile vedet, kaj je to antihistaminik in medrol. Tega nikomur ne privoščim, v prvi vrsti seveda ne svojemu otroku in ravno zaradi tega lahko rečem, da mi dol visi, če sem zato KOMPLIKATORSKA mamica.

< Sporočilo je popravil nya -- 14.8.2009 22:10:53 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 10:58:35   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz bom na tele komentarje dodala še svojega - sicer nisem mislila, pa bom vseeno.

A ma katera od vas "nekomplikatorskih" mamic kako alergijo na kaj? Po moje ne. Ker če bi jo imela, bi še kako razmislila, kaj da otroku v usta. Na lastni koži sem namreč izkusila, kako je, ko ti parkrat za las rešijo življenje zaradi alergije. Pa ko berem na forumih, kako smo mi kot otroci vse jedli pred prvim letom - ja, super ne - večina vas je dobro odnesla, meni pa so se v puberteti razvile alergije na kar nekaj stavri. Tko da mal razmislite - stvari, ki so alergene, ni nujno, da pustijo posledice danes, lahko se pokažejo v puberteti, pa bog ne daj, da boste kdaj rabile vedet, kaj je to antihistaminik in medrol. Tega nikomur ne privoščim, v prvi vrsti seveda ne svojemu otroku in ravno zaradi tega lahko rečem, da mi dol visi, če sem zato KOMPLIKATORSKA mamica.

Draga moja nya, sem nekomplikatorska mamica do tiste mere, ko sem lahko. Sem atopik, se pravi imam atopični dermatistis oz, po novem nevrodermatistis. Alergična nisem na noben znan alergen, zdravniki so se mi že odpovedali, vem pa točno, kaj je to bolečina, srbenje, nezmožnost dela, biti zaprt med 4 stenami, ker mi škodi toplota, vem kaj je delo v rokavicah, vem kaj je ko ne morem odpreti niti plastenke, ker na dlaneh nimam 3 slojev kože, ker so se mi po hudem izbruhu, ki je trajal 4 mesece, tako zelo olupile. In točno vem, kaj so antihistamini, kaj je medrol in kaj je bivanje na dermo kliniki. In vem še marsikaj drugega, česar ti nikoli ne boš vedela.
In vsa srečna sem, da moja dojenčica nima alergije in upam, da je nikoli ne bo imela. In po drugi strani ne kompliciram ravno zaradi tega, ker jaz tako trpim. Alergija pa danes ni več bolezen, ampak način življenja in marsikaj pogojuje na razvoj le-te. Kompliciranje ali ne je čisto tvoja stvar. Če je dojenček alergičen na nekaj, je razumljivo, da mu tega ne boš dajala, samo zame to ni komliciranje, ampak dejstvo. Zdi se mi pa čisti kretenizem, če se komplicira pri zdravem otroku. Moji sem dala vse, kar priporočajo v tej starosti in ni nobenega alergičnega odziva. Če bi gledala po sebi, bi potem morala paničariti in bi jedla samo vodo. Pa še to razkuženo. In še na njo bi bila alergična. Kar pa otrok danes da v usta, je zelo malo verjetno, da bo imel kakršnokoli reakcijo, ko bo odrasel.
Alergije so zelo zapletena in kompleksna zadeva, o kateri sem marsikaj prebrala in preštudirala. Vedi, da vzroki za njih niso samo v hrani, ampak še v marsičemu drugemu. Vem sigurno več kot ti in prosim, da ne obsojaš vnaprej, ker se mi zdi, da zelo malo veš o nas uporabnicah, ki nas obsojaš in na koncu o samih alergijah in diagnozah, povezanih s tem, in o načinih, kako se jih pozdravit. Pa to sigurno ni samo izogibanje alergenu, verjemi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 12:21:37   
eva1
Pa da še jaz pristavim svoj lonček!
Tudi sama nisem komplikator-Gh smo začeli pri 5 mesecih, skupaj smo jedli pri 10m(s tem da sem gledala kaj in kako kuham)...kravje mleko po 11 mesecih, med, jagode, svinjina...pa po 1 letu...ne vem, nekaterih smernic je vrjetno fajn da se držiš, ker kar tako jih niso napisala, brez razlogov!

Kar se tiče čistoče..jaz enostavno ne razumem, da se otroku ne umije rok(dobro z milom) ko pride v hišo, ko boža živali, po igri v peskovniku/vrtu, po lulanju in kakaknju, predno je...to ti je osnova in s tem mislim da ne kompliciram...Ko gledam v vrtcu, kjer se tudi vzgojiteljicam že povedala, da bi mogli več dati na higieno, da malo poplahnjenje roke pod vode niso umite..ne vem no...da ne govorim ko gledam otroka v nakupovalnem vozu k liže tisti ročaj, al pa prejema vse kar doseže, pol pa žemljo v ustauser posted image ...to ni kompliciranje ampak osnova higiene!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 15:32:27   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Pa da še jaz pristavim svoj lonček!
Tudi sama nisem komplikator-Gh smo začeli pri 5 mesecih, skupaj smo jedli pri 10m(s tem da sem gledala kaj in kako kuham)...kravje mleko po 11 mesecih, med, jagode, svinjina...pa po 1 letu...ne vem, nekaterih smernic je vrjetno fajn da se držiš, ker kar tako jih niso napisala, brez razlogov!

Kar se tiče čistoče..jaz enostavno ne razumem, da se otroku ne umije rok(dobro z milom) ko pride v hišo, ko boža živali, po igri v peskovniku/vrtu, po lulanju in kakaknju, predno je...to ti je osnova in s tem mislim da ne kompliciram...Ko gledam v vrtcu, kjer se tudi vzgojiteljicam že povedala, da bi mogli več dati na higieno, da malo poplahnjenje roke pod vode niso umite..ne vem no...da ne govorim ko gledam otroka v nakupovalnem vozu k liže tisti ročaj, al pa prejema vse kar doseže, pol pa žemljo v ustauser posted image ...to ni kompliciranje ampak osnova higiene!


Z vsem, kar si napisala, se pa čisto strinjam. Ne sedaj razumet, da sebe in svojih otrok ne umivamo in da jejo čisto vse. Tudi sama se držim smernic prehrane, umivam dojenčka in sebe, razkužujem se pa ne in naše okolje ni sterilno. Neizogibno pa je, da vsi, predvem doječki in mali otroci vnašajo v sebe umazanijo, tega jim pa ne moremo preprečiti. Sicer pa, zakaj bi? Več škode pa narediš, če preprečiš ali pa umivaš non stop.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 20:00:43   
timy
IZVIRNO SPOROČILO: Sončni žarek

IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi
no sem zlo vesela da je tolk nezakompleksanih mamic.no pa tudi glede igrač ne kompliciram,pa če pobere kakšno umazano prst tud ne,pa glede kužkov tud ne.....aja glede jajc pa takole;jih dobi prek druge hrane,npr testenin,palačinke mu narežem v juho,žličniki....


No potem jaz vsekakor sodim med "zakompleksane mamice".....

Zakaj- ker imam pač svoje mnenje glede GH- kdaj začeti in kako postopati.....Pa nisem delala nobenih raziskav.....

Ne kompliciram da morajo biti igrače sterilne.....al pa če duda pade na tla...........Če se zunaj umaže, poliže travo, kakšen kamen......V hiši nimamo nič sterilno, ker uporabljam zelo, zelo malo čistil.......Če poliže tla-pa kaj?!  Vse to mora otrok sprobati....

Kompliciram pa pri hrani.....Ker sem pač mnenja, da 8mesečnik še ne more vsega jesti-moj ne.....Vsak pa dela zase in nikogar ne obsojam......
Hči bo stara 2leti in do 1 leta ni sprobala čokolina, ne poli klobas, ne hrenovk, ne paštet, ne smokijev, ne svinjskega mesa......Ker sva pač z možem mnenja, da se te in podobne obroke da nadomestiti z bolj zdravimi....Danes je vse-tudi prej omenjeno hrano....Pa pri uvajanju nisem čisto nič komplicirala in je zelo hitro jedla vse tisto kot midva....Je pa seveda odvisno kaj starši jemo (katere stvari.......naš način prehranjevanja) in kaj otroci vidijo nas.....Naša še sedaj redko je smokije-ker naju ne vidi-če pa se sama spomni ji pa dam......Če hoče hrenovko za zajtrk -jo dobi .....Če hoče pašteto-dobi pašteto......če kakav-dobi kakkav...če čokolado-dobi čokolado...če piškote-dobi piškote.... Ampak tu se meni postavlja vprašanje kakšne piškote dobi (pri nas polnozrnate, pirine, slane krekerje)...tudi čokolada ni vse enaka (npr. v velikonočnih zajcij je večinoma najslabše kvalitete)....kakšno mleko pije-si pač ne predstavljam, da pije alpsko-ker ga pač ne pijemo -kupujemo nehomogoneniziranega (vendar to ne pomeni, da ji drugje ne bom pustila pit).....Tako se pač prehranjujemo doma.....Takšen način sv aimela midva in ga nisva spreminjala......
Je sprobala tudi gazirano pijačo in ji ni dobra.....Če kamorkoli gremo, kar sama prosi vodo-zelo redko sok, ker je tako navajena....Pa je sploh ne zavijam v vato.....Doma ima vse na dosegu rok....Sam je pač tako navajena.... Edini stvari, ki ima prepovedani sta lizike in bonboni-jih bo še dovolj pojedla....

Sem pač mnenja vse ob svojem času......Pri sinu postopava enako.... Sem pač zakompleksana glede teh stvari..Kaj češ, ne morem iz svoje kože user posted image user posted image user posted image




Se čisto strinjam s tabo. Veliko je odvisno od prehrane staršev. Midva sva npr. vegetarijanca (uživava pa jajca, mleko, mlečne izdelke in tudi ribe), vendar bom moji pupi (danes 6 mesecev) ponudila tudi meso; piščančka in purana. ne bom je silila, da naj se tudi ona odpove mesu, če ga bo hotela, ji ga bom pripravila.

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 20:03:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: timy
Se čisto strinjam s tabo. Veliko je odvisno od prehrane staršev. Midva sva npr. vegetarijanca (uživava pa jajca, mleko, mlečne izdelke in tudi ribe), vendar bom moji pupi (danes 6 mesecev) ponudila tudi meso; piščančka in purana. ne bom je silila, da naj se tudi ona odpove mesu, če ga bo hotela, ji ga bom pripravila.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu timy)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: moj JAKOB....
15.8.2009 22:25:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Draga moja nya, sem nekomplikatorska mamica do tiste mere, ko sem lahko. Sem atopik, se pravi imam atopični dermatistis oz, po novem nevrodermatistis. Alergična nisem na noben znan alergen, zdravniki so se mi že odpovedali, vem pa točno, kaj je to bolečina, srbenje, nezmožnost dela, biti zaprt med 4 stenami, ker mi škodi toplota, vem kaj je delo v rokavicah, vem kaj je ko ne morem odpreti niti plastenke, ker na dlaneh nimam 3 slojev kože, ker so se mi po hudem izbruhu, ki je trajal 4 mesece, tako zelo olupile. In točno vem, kaj so antihistamini, kaj je medrol in kaj je bivanje na dermo kliniki. In vem še marsikaj drugega, česar ti nikoli ne boš vedela. sem rekla, da nikomur ne privoščim alergije, vendar roko na srce, tvoje življenje ni ogroženo, moje pa - in ko parkrat prideš k sebi na urgenci, začneš še kako komlicirati
In vsa srečna sem, da moja dojenčica nima alergije in upam, da je nikoli ne bo imela. In po drugi strani ne kompliciram ravno zaradi tega, ker jaz tako trpim. Alergija pa danes ni več bolezen, ampak način življenja in marsikaj pogojuje na razvoj le-te. Kompliciranje ali ne je čisto tvoja stvar. Če je dojenček alergičen na nekaj, je razumljivo, da mu tega ne boš dajala, samo zame to ni komliciranje, ampak dejstvo. Zdi se mi pa čisti kretenizem, če se komplicira pri zdravem otroku. Moji sem dala vse, kar priporočajo v tej starosti in ni nobenega alergičnega odziva. jaz sem mu tudi dajala, kar je bilo priporočeno, vendar nisem prehitevala - ker se mi zdi, da je brez veze hiteti, ker itak ne govorimo o letih pač pa mesecih Če bi gledala po sebi, bi potem morala paničariti in bi jedla samo vodo. Pa še to razkuženo. In še na njo bi bila alergična. Kar pa otrok danes da v usta, je zelo malo verjetno, da bo imel kakršnokoli reakcijo, ko bo odrasel.
Alergije so zelo zapletena in kompleksna zadeva, o kateri sem marsikaj prebrala in preštudirala. Vedi, da vzroki za njih niso samo v hrani, ampak še v marsičemu drugemu. vem, samo alergije na hrani izhajajo iz hrane Vem sigurno več kot ti in prosim, da ne obsojaš vnaprej, ker se mi zdi, da zelo malo veš o nas uporabnicah, ki nas obsojaš in na koncu o samih alergijah in diagnozah, povezanih s tem, in o načinih, kako se jih pozdravit seveda, ti pa mene poznaš očitno in veš, kako mi je bilo prvič ko so mi za las rešili življenjeuser posted image , in še vedno verjamem zdravnikom, ne pa homeopatom in podobnim alternativcem - in nisem rekla, da se mora nekdo, ki nima alergije izogibatu alergenu, pravim le, da se ne sekiram, če mi kdo reče, da kompliciram, če otrok do 1. leta ni jedel alergenih jedi  Pa to sigurno ni samo izogibanje alergenu, verjemi.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: moj JAKOB....
17.8.2009 21:01:58   
vanilla
No, ajd, jaz se imam tudi za nekomplikatorsko mamico...
Imam 3,5 mesečno dojenčico in ker pač nima nobenih težav, ne kompliciram s tem, da bi recimo prekuhavala dude, flaške (preprosto enkrat tedensko operem v pomivalnem stroju) - jih na dnevni bazi operem pod vročo vodo. In tudi drugače ne kompliciram.. .je pa bolj nezahteven otroček in hvalabogu, da je tako. Jo pustim, da se sama igra in zamoti, ji pač ne rinem nonstop nekaj in delam buci bu... Če sama razvija svojo samostojnost, pač naj jo. Pocartamo in ponosimo se pa tudi.

Če bo kdaj kaka alergija pač tistega ne bom več dajala - preprosto kot pasulj. Če bo vse ok, bo vse ok.

Mi je pa vseeno grozno, ko berem na forumih, da mamice že 3-mesečnikom dajejo gosto hrano oz. začenjajo z njo... Saj vem, da so nam naši starši že pri dveh mesecih dajali korenček in ne vem kaj vse...Ampak res mi ni jasno, zakaj zdaj tako hitijo, a po drugi strani pa vsi udrihajo čez tiste, ki dajejo pred petim ali šestim mesecem... Vse so tako pametne, da do šestega meseca zadostuje samo mleko, potem pa so prve, ki tekmujejo kdaj bo katera prej dala korenček, jabolko ali žitno kašico... Ne vem no. Po eni strani komplicirajo, po drugi pa...
Tako da sem potem tudi sama zmešana.... Kdaj potem naj otroku dam prvo gosto hrano? Jaz ne mislim pred petim mesecem, pa čeprav je na AM.
Pa še nekje sem prebrala, da če otrok tolče po mizi, ko jemo, al pa hlasta po naših grižljajih, da to NE pomeni, da je tudi sam pripravljen nanjo. To naj bi pomenilo samo to, da mu je zanimivo, da mi nekaj počnemo in nosimo v usta in pač želi ponavljati...Ker pri treh, štirih mesecih po moje pojma nima, da je to res hrana.

No, toliko o kompliciranju in flegmatizmu po drugi strani... S tem se pač jaz zdaj ubadam, ker mam pač toliko starega otroka, ko bom morala tudi o tem začet razmišljat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: moj JAKOB....
17.8.2009 21:32:55   
Naja31
Jaz sem pa očitno komplikator in s tem "zakompleksana"user posted image , ker sem pri obeh otrocih poslušala navodila stroke oz. naše pediatrinje glede primernega časa uvajanja GH. Oba polno dojena do 6. meseca, postopno uvajanje posameznih živil po posameznih mesecih, kravje mleko ne pred prvim letom starosti, svinjine še zdaj ne jesta (ampak to je doma itak nikoli ne jemo). Res sem doktor, ampak ne medicine, in pri nekaterih stavreh zaupam strokovnjakom in če pediatrična stroke ne priporča mleka pred 1. letom, zakaj bi jaz zdaj eksperimentirala na lastnemu otroku?

Meni je pa hvaljenje v smislu "moj otrok pa pije mleko pri 7ih mesecih, kljub temu, da nam je pediater to odsvetoval" glupo.

 

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: moj JAKOB....
18.8.2009 10:10:03   
Najaa
Naja31, se strinjam s tabo, pa se imam kljub temu, da se držim nekih priporčil, za nekomplikatorsko mamico. Ne vem, zakaj bi se igrala z zdravjem otroka, če pa se nam nikamor ne mudi. Saj bo imel še vse življenje čas jest vsega boga. Ne vem, zakaj bi prehitevala, to mi ni jasno. Pa zarad tega ne rabiš bit komplikator.
Govorim o uvajanju GH, kar se tiče cucljev, dud... jih umivam z vročo vodo in vsake toliko prekuham, ker imam pač doma sterilizator.


< Sporočilo je popravil Najaa -- 18.8.2009 10:12:23 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?