|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strupeni pajki
11.8.2009 12:28:00   
KIKI****
Živjo!

Zanima me, ali morda katera najde link s slikami strupenih pajkov v Sloveniji.
Včeraj je namreč zvečer v dnevni na sedežni mami ugriznil pajek. Celo noč je imela gor obkladke, ampak zaradi bolečin je mogla zjutraj k dežurnemu zdravniku, ker ni več zdržala, roko pa je imela celo neuporabno (malo zateklo, ampak bolečo). Dobila je injekcijo proti bolečinam, ampak je ob 12 morala spet nazaj, ker ji je roka začela zatekat in še bolj bolet.

Pajka je ati sicer uspel že mrtvega (ker je mami mislila da jo je pičil sršen in ga je udarla) in ga je nesel zraven. slikce nimam je pa sigurno strupen.

Velik 2 cm in bolj čudno temno zelene barve z veliko ritjo. Če dobim slikco jo bom pripopala.

Kje najdem slike teh čudnih stvorovuser posted image me je kr mal strah ker je tud tamalo na trebuh pičlo/ugriznlo nekaj ludnega in ima že 14 dni bulico.TNX
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 12:46:37   
mala maja
hmm, da bi bili v slo strupeni pajki user posted image user posted image so pa baje zadnja leta po suhi krajini in krasu precej razširjene črne vdove. To mi je povedala ena zdravnica, ker dela na urgenci in pravi da imajo vsaj 4x na leto ugriz.

je pa pred časom bilo objavleno tole. Na začetku je pajek pokazan

http://24ur.com/servisi/vizita/strupeni-pajki-na-hrvaskem.html

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:08:12   
Šarki
kej tacgale??

http://www.european-arachnology.org/galleries/Araneae.shtml

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:32:18   
lukec
Tud jz sem bla prepričana, da pri nas ni strupenih pajkov.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:33:41   
Pika Zoja
V Sloveniji zivi okoli 3cm velika tarantela, sicer povsem neskodljiv pajek, vendar doloceni ljudje ob ugrizu le te lahko razvijejo alergijsko reakcijo, kot jo je razvila tvoja mama. Ce bi imela slikco, bi lahko rekli kaj vec.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:35:26   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Tud jz sem bla prepričana, da pri nas ni strupenih pajkov.

Pri nas dejansko zivi strupen pajek, ce so pogoji njemu primerni in so crno vdovo nasli tudi ze pri nas.

Sicer pa, strupen, nestrupen, gor ali dol, ce clovek po ugrizu pajka razvije alergijsko reakcijo, je nevaren zanj tudi najbolj neskodljiv pajek.
Zaluser posted image .

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:40:05   
lukec
Ja, itak to mi je jasno, sej se lahko tud od čebeljega pika umre, ampak napisano je blo, da je bil pajek strupen, zato sem bla presenečena.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:40:28   
Pika Zoja
http://www.shrani.si/f/3v/az/K65MPgj/20072009029.jpg

Kaj je Tarantela? Tarantele so vsi veliki mediteranski in sub mediteranski pajki volkci, ki živijo v južnem delu europe, to je rod Lycosa, na območju slovenije najdemo vrsto Hogno radiato. Ljudje so verjeli, da ugriz tega pajka povzroča tarantizem, simptomi bolezni pa so bili znojenje, šibka kolena, krčenje mišic, nespečnost in bolečina v predelu srca. Zaradi hudih bolečin so bolniki skakali, brezglavo tekali naokoli in spuščali nenavadne glasove. Najboljše "zdravilo" za bolezen je bilo plesanje italijanskega folklornega plesa imenovanega tarantella, s katerim naj bi se bolnik pozdravil v tednu dni. Ples je bil zelo živahen, trajal pa je toliko časa dokler niso oboleli obležali na tleh.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:41:25   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Ja, itak to mi je jasno, sej se lahko tud od čebeljega pika umre, ampak napisano je blo, da je bil pajek strupen, zato sem bla presenečena.


Saj vem, da ti je jasno. No, samo pri nas, razen tu in tam (res redko) crne vdove, nimamo ''strupenih pajkov''.user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 13:46:53   
lukec
Hvalabogu!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 15:31:36   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

hmm, da bi bili v slo strupeni pajki user posted image user posted image so pa baje zadnja leta po suhi krajini in krasu precej razširjene črne vdove. To mi je povedala ena zdravnica, ker dela na urgenci in pravi da imajo vsaj 4x na leto ugriz.

je pa pred časom bilo objavleno tole. Na začetku je pajek pokazan

http://24ur.com/servisi/vizita/strupeni-pajki-na-hrvaskem.html


Ko sem si tole ogledala, bi lahko bil tale na koncu. Ampak nisem sigurna. Ja mami je dobla 3 doze proti bolečinam. 1 injekcijo protivnetnega cepiva in pa 1 dozo proti alergijam. Boli jo cela roka in komaj giba z njo. Oteklina je majhna a po celi roki, pika se skoraj ne vidi. Ga bom slikala in ga jutri prpopala tu gor, sam da pridem do njegauser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 15:32:07   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Šarki

kej tacgale??

http://www.european-arachnology.org/galleries/Araneae.shtml


Ne,noben ni podoben

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 20:39:06   
KIKI****
Evo, javljam se z skoraj 100% novico, da je bil pajek ta, drugi, travniški rumeno zeleni pajek iz ne vem katerega rodu, ker ne razumem kaj pove.

http://24ur.com/servisi/vizita/strupeni-pajki-na-hrvaskem.html

Hm, zgleda, da so pri nas, mami je namreč od nas stran le 1 km, tko da smo že namestili mreže na okna.
Kakor sem že prej napisala je res zelo nrepijetna in ne glih čist na izi zadeva. Boli ko 300 user posted image in roka ji mrtvi, tko da skoz jemlje proti bolečinam, ima pa tud občutek kot da ji bo vse žile v roki razneslo. Od rame do prstov ima otečeno roko. Pomagajo samo protibolečinska in protivnetna sredstva, traja lahko do 5 dni ali več, odvisno od človeka.

Jaz srčno upam, dane vidim nikjer več nobenga.


(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strupeni pajki
11.8.2009 20:42:55   
TomTaylor
o đizs..kej tacga!  Držim pesti, da bo tvoja mami čimprej ok.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?