|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpit za čoln
25.8.2009 15:40:17   
Splet.Ka
Pozdravljene.

Je tu katera, ki je delala izpit za voditelja čolna ali pozna koga, ki je to počel?

Zanima me:
1. Ali je nujno delati tečaj ali se lahko na izpit prijaviš sam?
2. Koliko priporočljiv je tečaj - ti veliko da ali je vseeno, če sam obdelaš literaturo?
3. Ali poznate koga, ki bi mi prodal celotno literaturo za izpit?

Hvala!

_____________________________

Cvetim...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 17:10:46   
nadya
Ojla

moj mož je delal že nekaj let nazaj izpit za čoln. Dva vikenda so trajala predavanja, na koncu pa izpit. V bistvu je vse samo literatura, praktičnega dela ni bilo. Kar je meni seveda smešno. Dobiš izpit za čoln, vozil ga pa še nisiuser posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 17:12:55   
nadya
Kar se tiče tečaja, mislim da je vseeno dobro da greš. Moraš znati zavezati razne vozle (mornarski, taki in drugačni, orientacija, navigacija.....)
Za literaturo lahko vprašam moža, če ma še kje spravljeno.

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 17:59:22   
Anonimen
Lahko se prijavis sam.
Prakticno moras znati vozle in brati karto.
Aktualne literature nimam.

Je bil pa vcasih izpit kar smotan oz. so veselo metali tudi tiste, ki so hodili na tecaj.

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 18:04:14   
ronja
Midva sva šla na tečaj in delala potem izpit. V bistvu cena tečaja ni toliko v primerjavi s ceno izpita,d če se prijaviš sam - ker imajo za skupine verjetno popust. Literatura nimam pojma, kje je (izpit sem delala 3 tedne pred PDPjem prve hčerkice), je pa tudi sicer bila bolj boga. Nama je sicer fino it na kak tečaj, tudi čisto tako - da ni vse ena rutina, pa da se še kaj novega naučiš. Saj je na netu verjetno vse, ampak včasih je fino it na kak tečaj, čeprav ta ni bil glih ne vem kaj.
pri nas jih je precej padlo, vendar pa se meni ni zdel tako težek (res pa je, da je moj fotr strojnik, pa da mi učenje na splošno še kar gre).

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 18:06:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

pri nas jih je precej padlo, vendar pa se meni ni zdel tako težek (res pa je, da je moj fotr strojnik, pa da mi učenje na splošno še kar gre).



user posted image user posted image

No se vedno se moras sama naucit user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 18:07:45   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

Pozdravljene.

Je tu katera, ki je delala izpit za voditelja čolna ali pozna koga, ki je to počel?

Zanima me:
1. Ali je nujno delati tečaj ali se lahko na izpit prijaviš sam? Priporočljivo je hodit na tečaj, pa še tisti, ki s(m)o hodili nis(m)o vsega znali!!! Na izpit te prijavi predavatelj!!!
2. Koliko priporočljiv je tečaj - ti veliko da ali je vseeno, če sam obdelaš literaturo? Mi smo mel predavatelja, ki "nam je veliko dal"... Zelo se je potrudil - in ja - tečaj ti POMAGA! Če sam obdelaš literaturo - nimaš pojma na koncu (moje mnenje)...
3. Ali poznate koga, ki bi mi prodal celotno literaturo za izpit? Jaz ti jo lahk dam, sam si ne boš velik z njo pomagala!!!

Hvala!


Reskiri tistih 150 ojrov in pejd delat tečaj!!!
Na moju se ni za za.je.ba.vat - tut sam tečaj ti na morju dost ne bo pomagal, bo pa en temelj za nadaljno gradnjo teoretičnega in praktičnega znanja!!!

< Sporočilo je popravil Balonchy -- 25.8.2009 18:09:17 >

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpit za čoln
25.8.2009 19:02:08   
Splet.Ka
Hvala za odgovore.

Tudi moj mož je delal tečaj (ki ni bil uraden, organiziral ga je nekdo, ki je pač imel izpit in izkušnje in literaturo, za študente) nekaj let nazaj in vem, da so v izpitni komisiji zelo strogi, predvsem so metali folk pri lučkah. 

Ni mi problem reskirat denarja za tečaj. Sem pa že kdaj zapravila precej časa za tečaje, kjer so brali iz literature, kar precej bolje lahko počnem tudi sama.

Sicer se strinjam, da je hecno, da dobiš izpit, ne da bi vozil čoln...

Torej pravite, da človek kar odnese nekaj od tečaja - hvala, to je dragocena informacija.

Hvala!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpit za čoln
27.8.2009 9:16:05   
SaaS
Jaz sem kakih 8, 9 let nazaj delala izpit. Nisem šla na tečaj imam pa kar veliko izkušen z jadrnice, tako da sem sama še predelala tisto literaturo in ni bilo problema.
Lahko se prijaviš na izpit, toda če še živ dan nisi vozila čolna vseeno priporočam tečaj.

Mislim, pa da je za večino čolnov obvezen tudi izpit iz radiotelefonije. Odvisno za kaj rabiš, če za gumenjaka oz. te podobne male čolniče potem ne. To pa sem šla na tečaj, saj ta pa je obvezen in ni možno delati le izpita.

Se pa strinjam, da je hecno, da dobiš izpit, ne da bi rabil čoln sploh pogledati...

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpit za čoln
27.8.2009 9:27:15   
nena m
Moj sorodnik je v izpitni komisiji in absolutno priporoča tečaj. Sem ga pred kratkim spraševala za kolegico. Jaz in moj mož sicer nisva šla na tečaj, ampak naju je on učil - je kar zahtevno.

Drugače imaš pa tukaj vsa navodila za prijavo, pa tudi vprašanja.

http://www.up.gov.si/si/vodnik_po_storitvah/izpiti/izpit_za_voditelja_colna/

lp,

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpit za čoln
28.8.2009 6:18:00   
MiranNG
uporabne informacije so tudi na: www.spinaker.si
LP,
M.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpit za čoln
28.5.2011 7:47:55   
Teja K
Pozdravljeni vsi skupaj,

malo prebiram stare in predpoletne teme in če koga kaj zanima, smo tudi pri nas v družinici opravljali pred kratkim izpit za čoln.

Na trgu je kaj nekaj ponudnikov Slomarine, Spinaker, Nautica, Navtikon, itd...

Po pregledu cen pa se je moj odločil za opravljanje pri podjetju Slomarine, saj imajo tečaj razporejen na več dni ( 4. namesto 3dni ) ter za nižjo ceno nudijo identični tečaj z vsemi vključenimi stroški, literaturami, itd...

Če še koga zanima je veš informacij na www.slomarine.si

p.s. Komaj čakam na dopust, da vidim kaj se je naučil za izpit za čoln... user posted image

(odgovor članu MiranNG)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izpit za čoln
28.5.2011 8:23:21   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: nadya

Ojla

moj mož je delal že nekaj let nazaj izpit za čoln. Dva vikenda so trajala predavanja, na koncu pa izpit. V bistvu je vse samo literatura, praktičnega dela ni bilo. Kar je meni seveda smešno. Dobiš izpit za čoln, vozil ga pa še nisiuser posted image


Ne le smešno - to je pravzaprav prav grozljivo.
Jaz se vsako leto znova čudim, da ni več nesreč, tudi takih s tragičnim izzidom.

Glede izpita: tečaj gor ali dol, na njemu se itak ne bo naučil praktično nič več, kot če si prebere in nauči predpisano gradivo.

Znanje pa pride z izkušnjemi, samo žal se velika novopečenih nadobudnih "šoferjev" gliserijev tega ne zaveda. To spoznajo šele takrat ko se prvič znajdejo v situaciji, ki ji niso kos.





(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izpit za čoln
7.4.2015 9:41:56   
tadeyao
Pozdravljeni.

Skupaj s par prijatelji se zanimamo za opravljanje tečaja za izpit za čoln. Sedaj me pa zanima, ali imate kakšne izkušnje glede opravljanja, kje in kako...?
Trenutno smo kontaktirali več ponudnikov in smo zaenkrat naleteli na najbolj ugodno ponudbo pri Jadralnem klubu Sailsation (http://www.tecaj-za-coln.si/). Edini pogoj je, da naberem najmanj 10 oseb in trenutno nam manjkajo še štirje. Tako da bom to objavil na različnih forumih, kajti bi rad našel še te štiri osebe, saj bi bila potem cena tečaja 89€ na osebo. Če bi nas pa bilo več kot 15, bi pa cena tečaja padla na 79€/osebo.
Če je kdo zainteresiran, mi nej piše na email: tadejopresnik14@gmail.com

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?