|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:34:45   
jasnika
ja samo, kaj pa obresti, potem na dursu to ni več samo kredit, ampak terjatve, pa kaj vem kakšni stroški še???

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:37:06   
Kerensa*
Imamo en fajn zakon, po katerem obresti ne smejo preseči glavnice. To sicer še vedno podvoji dejanski znesek dolga, pa tudi sodni in vsi ostali stroški v to omejitev niso všteti, vendar - koga pa to briga, če ti niti glavnice ne morejo izterjati in če gre potem lahko v odpis celota? user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Posojila za brezposelne
11.9.2009 20:16:59   
Poka
Takole vam bom povedala - imam članek sprintan, glede tega svetovnega natega državljanov glede teh kreditov... Da bo država jamčila za te kredite lahko kar lepo pozabite... Mislim, svašta user posted image Kaj si sploh mislijo, takole ljudi vlečt za nos...

V banki sem si ravno urejala kredit, ko je prišel nek gospod, zgleda tudi nek znanec od direktorice in se je nekaj pošalil na ta račun - vsem, vključno z direktorico banke je šlo na smeh... Mi je žal, če sem koga razočarala, ampak tako je. Sicer pa - kako pa mislite odplačevat kredit, če ste brezposelne? Razen če banka presodi, da si v tisti skupini, kjer ni problem za zaposlitev - v ojem primeru je bilo tako.

Drugače je pa tako - tisti za določen čas, ne izgubit upanja. Kredit se da dobit - jaz sem ga ravno dobila. Hipotekarnega pa itak dobi vsak. BTW jaz sem dobila kredit celo v času, ko sem bila uradno brezposelna... evo, avgusta, ravnokar. Ma sploh niso pogledali nobenih dokazov, če bom res! Moj mi je šel za solidarnostnega poroka - s tem da je pa tudi poln kreditov in naj nebi bilo drugače sploh možno, da mi gre za poroka. Rekli so pa, da za hipotekarnega pa sploh ni problem. Da pa to, da si zaposlen za nedoločen čas zahtevajo zavarovalnice in ne banke. Tako da, če ti uspe prepričat delodajalca, da ti podpiše tist obrazec - pol pa itak ni problem. Men niti to ni bilo treba, čeprav bi za tak znesek morala imet tudi to, pa so mi vse zrihtal brez problema.

Zamenjala sem banko, ker mi ga na NLB niso hoteli dat, ko so izvedeli, da ga bom drugje dobila, so pa skakali okol mene in sem imela občutek, da bi si lahko izpogajala čisto karkoli... Z NLB imam sicer dobre izkušnje, ampak se mi je pač tokrat bolj splačalo drugje.

BTW za nekoga s končanim faksom - po mojem ni problem, gledajo tudi na to. Nekdo s srednjo šolo in neperspektivnim poklicem ima verjetno manj možnosti. Odvisno - gledajo malo tudi če si lastnik nepremičnin, firme itd.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Posojila za brezposelne
13.9.2009 9:37:10   
jasnika
in kaj se sedaj hotela povedati s tvojim postomuser posted image

razen da se se pohvalila da TI si ga pa dobila, čeprav hipotekarnega

dobro, saj res da noben kredit ni ugoden,...samo to tvoje pisanje pa je malouser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Posojila za brezposelne
15.9.2009 19:27:51   
obalčanka
No Poka by the way, na kateri banki pa si dobila ta kredit, če to ni kakšna skrivnost?

Lp  user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Posojila za brezposelne
15.9.2009 21:21:03   
maja&m
hipotekarni kredit?user posted image hmmm sem ravno včeraj gledala in poslušala nekje na tv o kreditu in je un blazn pametn stric povedal, da pri nas hipotekarnega kredita še niuser posted image

(odgovor članu obalčanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Posojila za brezposelne
15.9.2009 21:24:38   
Anonimen
je un blazn pametn stric povedal, da pri nas hipotekarnega kredita še niuser posted image


Kaj je bil to za en pameten stric? Mogoce Vanzemaljac?

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Posojila za brezposelne
15.9.2009 21:26:57   
water lily

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

hipotekarni kredit?user posted image hmmm sem ravno včeraj gledala in poslušala nekje na tv o kreditu in je un blazn pametn stric povedal, da pri nas hipotekarnega kredita še niuser posted image


Saj v bistvu ga ni....je samo bančni kredit, zavarovan s hipotekouser posted image
Hipoteka je samo vrsta zavarovanja, tako kot zavarovanje pri zavarovalnici, zavarovanje s poroki....

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Posojila za brezposelne
17.9.2009 17:10:41   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

in kaj se sedaj hotela povedati s tvojim postomuser posted image

razen da se se pohvalila da TI si ga pa dobila, čeprav hipotekarnega

dobro, saj res da noben kredit ni ugoden,...samo to tvoje pisanje pa je malouser posted image

In kaj bi potem naj po tvojem naredila? Naj raje tolažim ljudi in jim mečem pesek v oči, da jim bo pa tokrat države res kaj urediela? Ker ne bo.

Ja, sem ga dobila. In v tistem času nisem bila zaposlena. In kredit ni vezan na hipoteko. Hotela sem povedat, da za nekatere, ki ga želijo dobit, ga bodo dobili pa če so brezposelni ali ne, samo potrudit se je treba. Dejstvo pa je, da je to napihovanje države metanje peska v oči nekaterim, ki ga pa ne bodo dobili tako ali drugače, pa tudi če bi ga, ga nebi mogli odplačevat.

V življenju se je pa tudi pač treba še drugače znajti, ne samo razmišljat, kje bi dobil denar brez da bi tudi kaj naredil za to. In jaz em ga pač očitno dobila zato, ker sem se bila vedno prisiljena znajt in nisem nikoli bila brez ficka in očitno sem zgleda za banko pač dobra stranka. Ne da bi se hvalila, ampak glede na to, da včasih, ko bi mogli starši zame poskrbet, še včasih za hrano ni bilo, sem prekleto ponosna sama nase.


(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Posojila za brezposelne
18.9.2009 7:41:01   
uursa
Poka - kje so ti pa dali kredit kot brezposelni? Pa koliko časa nazaj? Ker v zadnjem času, odkar je kriza, je vse malo drugače in tudi kreditov ne talajo kar tako.
Je pa res, da je odvisno na kateri banki in na koga naletiš, tako da pravila niso povsod za vse enaka.

lp

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Posojila za brezposelne
19.9.2009 15:49:17   
Barbara_L


Ja, sem ga dobila. In v tistem času nisem bila zaposlena. In kredit ni vezan na hipoteko. Hotela sem povedat, da za nekatere, ki ga želijo dobit, ga bodo dobili pa če so brezposelni ali ne, samo potrudit se je treba.

Ne da bi se hvalila, ampak glede na to, da včasih, ko bi mogli starši zame poskrbet, še včasih za hrano ni bilo, sem prekleto ponosna sama nase.




Mislim, da se boš (po pisanju sodeč) morala še presneto potrudit, da boš kredit odplačala. Prav ponosna pa na to, da bi mi neka banka pod dvomljivo plačilno sposobnostjo odobrila kredit, pa ti ni treba biti.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Posojila za brezposelne
19.9.2009 20:54:07   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

in kaj se sedaj hotela povedati s tvojim postomuser posted image

razen da se se pohvalila da TI si ga pa dobila, čeprav hipotekarnega

dobro, saj res da noben kredit ni ugoden,...samo to tvoje pisanje pa je malouser posted image

In kaj bi potem naj po tvojem naredila? Naj raje tolažim ljudi in jim mečem pesek v oči, da jim bo pa tokrat države res kaj urediela? Ker ne bo.

Ja, sem ga dobila. In v tistem času nisem bila zaposlena. In kredit ni vezan na hipoteko. Hotela sem povedat, da za nekatere, ki ga želijo dobit, ga bodo dobili pa če so brezposelni ali ne, samo potrudit se je treba. Dejstvo pa je, da je to napihovanje države metanje peska v oči nekaterim, ki ga pa ne bodo dobili tako ali drugače, pa tudi če bi ga, ga nebi mogli odplačevat.

V življenju se je pa tudi pač treba še drugače znajti, ne samo razmišljat, kje bi dobil denar brez da bi tudi kaj naredil za to. In jaz em ga pač očitno dobila zato, ker sem se bila vedno prisiljena znajt in nisem nikoli bila brez ficka in očitno sem zgleda za banko pač dobra stranka. Ne da bi se hvalila, ampak glede na to, da včasih, ko bi mogli starši zame poskrbet, še včasih za hrano ni bilo, sem prekleto ponosna sama nase.




No, potem pa prosim napiši, kako dobi človek s 300 € socialne podpore kredit? No, mislim, kako se naj potrudi? user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Posojila za brezposelne
20.9.2009 0:37:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
No, potem pa prosim napiši, kako dobi človek s 300 € socialne podpore kredit? No, mislim, kako se naj potrudi? user posted image

Na podlagi privarčevanega denarja (npr. vezana vloga ali pa "samo" hranilna knjižica"), na podlagi zastavitve vrednostnih papirjev (kredita dobiš cca. 1/3 vrednosti npr. delnic) ali na podlagi zastavitve premoženja, za katerega banka preceni, da ji ga ne bo težko vnovčiti, v kolikor se kredita ne bi (od)plačevalo.
 
Že vidim novo vprašanje - kako pa dobiš DSP, če imaš vsaj eno (če ne celo več) zgoraj naštetih stvari? Preprosto - privarčevana sredstva imaš na TRR v tujini (do tega TRR CSD nima dostopa), vrednostne papirje in premoženje pa imaš napisano na nekoga, komur zaupaš (večinoma je to družinski član, ki ne spada v ožjo družino).
 
Problem rešen. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Posojila za brezposelne
12.10.2009 13:38:43   
Šarki
link

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?