|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fantovska vzgoja
15.9.2009 22:01:02   
sanja nk.
Zadnjič oziroma ta vikend sem gledala zanimiv dokomentarec o današnji vzgoji fantov v modernih družinah.
Dokomentarec je govoril o tem, da kako pravi moški izumirajo, kriva pa je predvsem vzgoja in ne toliko umetna hrana ki vsebuje velike količine hormonov, zato ker so dodatek tem jedem tudi moški hormoni zato znanstveniki trdijo , da je nemogoče da vpliva na to hrana, tako da ostaja samo še vzgoja in pa socializacija kot je primarna družina in sekundarna okolica, družba, šola.....
V dokumentarcu so govorili o pozitivnih stvareh tega modernega moškega, da se bolj rihta, da več na zgled, zdravje, šport, veliko mu pomeni družina, več skrbi za otroke, to vse super in prav, samo negativno pa je to, da postaja preveč feminiziran, nč nasilja, nč pretepa, ne zna več niti osnovnih fizičnih del, zgublja veljavo v okolici in družini, kar vpliva tako na službo na otroke...itd.
Uglavnem moški se ne zanjo več postaviti zase, kriva pa je tukaj vzgoja staršev, ki fantke od majhnega pretirano vzgajajo proti nasilju , pretepu, ne krepijo jim samozavesti, jih nepravilno socializirajo, ker mame prevečkrat zaradi šibkih moških prevzemajo prevlado v družini, tako da gre to samo po začaranem krogu...največja napaka je "peace" vzgoja, fanta moramo vseeno vzgajati kot fanta, da bo lahko nekoč uspešno vodil svoje življenje...
Fantje so že v osnovi prišli na svet kot bojevniki, energične osebe, z voditeljskimi sposobnostimi, starši pa v njih namesto da bi to pridno izkoritili preusmerili v različne dejavnosti, pustili da se razvije normalno, to vse zatirajo že z zelo majhnimi gestami, najhujše je to ko ne pustijo da se fantje tudi omažejo, da se znorijo, da pomagajo pri delih že od majhnega pa če tudi so malo nevarna, moraš vseeno prav oceniti kaj lahko kaj pa ne , glede na starost..
Jih pustiti da sprotijo iz sebe energijo, da sprostijo iz sebe jezo, da tega ne poskušajo zatirati ker povzročijo samo škodo, ker otrok ne bo znal pravilno vn dati svoje jeze, da pustijo da se fanti tudi buhajo med sabo, seveda v mejah noramle in da se vmes pove kaj je v redu, da se jih vpraša zakaj je to naredil,, da premisli, da sam pride do zaključka kaj je normalno kaj ni.....da fantom ne preprečujejo da se igrajo vojake, samo imeti pa jih treba na očeh, da ne povzročajo z igro bolečine ali poškodovanja živali , vrstnikov....največja napaka je to da jih vzgajajo naj nastavijo oba lica, ...tako da se res e znajo več postaviti zase...
Da počnejo stvari z očetom, da jih uči vrlin, znanj...ker je njihov oče največji vzornik.....to se nekje spomnim..sem res čisto not padla user posted image , kaj pa ve menite, jaz mislim, da je to vse res......

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fantovska vzgoja
16.9.2009 8:36:05   
nuala
Jaz se z napisanim v veliki meri strinjam. Ceprav se je spremenil tudi svet oz. okolje v katerem zivimo, zato taki tipicni moski verjetno niso vec niti potrebni, morda pa niti zazeleni. Meni se to zdi zalostno in se ne strinjam, da je treba zenske in moske v vsem izenaciti, razlike med spoloma morajo ostat.
Sama svoja fanta vzgajam precej "klasicno mosko", zaradi cesar pa me velikokrat kritizirajo, ces da bosta tezko tako prisla skozi zivljenje. No, upam, da bosta vseeno nasla kaksno zensko, ki bo vesela, ce znata kaj popravit in zazidat, ona bo pa med tem pripravila malico.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fantovska vzgoja
16.9.2009 8:36:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Dokomentarec je govoril o tem, da kako pravi moški izumirajo

Se strinjam, vendar je vprašanje, kaj je za koga pravi moški.
V dokumentarcu so govorili o pozitivnih stvareh tega modernega moškega, da se bolj rihta, da več na zgled, zdravje, šport, veliko mu pomeni družina, več skrbi za otroke, to vse super in prav

Se strinjam, čeprav ima vse svoje ekstreme.
samo negativno pa je to, da postaja preveč feminiziran, nč nasilja, nč pretepa, ne zna več niti osnovnih fizičnih del, zgublja veljavo v okolici in družini, kar vpliva tako na službo na otroke...itd.

"Preveč feminiziran" se bi dalo enačiti s pojmom "metroseksualec", kar v svoji osnovi ni nič slabega, dokler ne preseže meje ekstrema. To, da ni nič (ali pa vsaj zelo malo) nasilja in pretepov, pa zame ne spada pod negativne stvari. Danes ne živimo več v kameni dobi, kjer se je stvari reševalo na takšen način (pustimo posameznike, ki še vedno mislijo, da ena na gobec reši zadevo). Danes smo (večina) civilizirani ljudje, ki uporabljamo možgane, jezik in pravna sredstva, zato ni potrebno nikakršno nasilje. Da moški ne znajo več opravljati fizičnih del, ne drži. Še vedno jih zelo dobro znajo, vendar jim ni potrebno in tudi to je v redu. Zakaj bi, če ni treba? Večina tistih z izobrazbo bo rekla:"Nisem zato 17 let hodil v šolo, da bi držal kramp in lopato." Ima prav in s tem nikogar ne ponižuje - to je njegovo mnenje za samega sebe. Veljavo pa moški ne izgubljajo zato, ker niso več nasilni, temveč zato, ker je potek civiliziranja dokazal, da so moški takorekoč enakovredni ženskam, ne pa večvredni in to izključno zato, ker so moški. Prednost, ki so jo obdržali moški, je fizična moč, ženska prednost pa rojevanja otrok. V vsem ostalem smo izenačeni. Je pa logično, da to vpliva na družino in službo - in to pozitivno.
Uglavnem moški se ne zanjo več postaviti zase, kriva pa je tukaj vzgoja staršev, ki fantke od majhnega pretirano vzgajajo proti nasilju , pretepu, ne krepijo jim samozavesti, jih nepravilno socializirajo, ker mame prevečkrat zaradi šibkih moških prevzemajo prevlado v družini, tako da gre to samo po začaranem krogu...največja napaka je "peace" vzgoja, fanta moramo vseeno vzgajati kot fanta, da bo lahko nekoč uspešno vodil svoje življenje...
Fantje so že v osnovi prišli na svet kot bojevniki, energične osebe, z voditeljskimi sposobnostimi, starši pa v njih namesto da bi to pridno izkoritili preusmerili v različne dejavnosti, pustili da se razvije normalno, to vse zatirajo že z zelo majhnimi gestami, najhujše je to ko ne pustijo da se fantje tudi omažejo, da se znorijo, da pomagajo pri delih že od majhnega pa če tudi so malo nevarna, moraš vseeno prav oceniti kaj lahko kaj pa ne , glede na starost..

Moški se še vedno znajo postaviti zase, je pa res, da imajo v določenih primerih manj možnosti, da pri tem uspejo, to pa izključno zato, ker so sedaj izenačeni z ženskami. Ne morejo več uporabljati izgovora:"Tako bo, ker sem jaz, moški, to rekel." Takšen stavek bi danes sprožil salve smeha. Peace-vzgoja je pravilna - kdor se s tem ne strinja, pač podpira način kamene dobe. Ženske sicer še vedno pričakujemo od svojih moških to, da nam bodo dali občutek varnosti, ampak ga ne pričakujemo več izključno na ta način, da nas bodo fizično branili, saj to danes ni potrebno. Ko fante vzgajamo v moške, je to svojevrstna umetnost - zagotovo jih vzgajamo drugače, kakor dekleta (sama te izkušnje sicer nimam, ker imam dva sinova in ne morem primerjati), ampak osnove so pa še vedno enake. Nisem pa tiste vrste starš, ki ne bi dovolil otroku, da se umaže, da se znori in da ne pomaga doma. Naj se umaže in naj divja - ampak to potem, ko bo opravil svoje dolžnosti, ki jih ima kot otrok, torej šola in del gospodinjstva.In četudi bi imela hčerko, ji, prav tako kot sinu, ne bi dovolila opravljati nevarnih stvari. Zakaj, če ni treba? Boš že takrat, ko bo nujno. Razložim ti teorijo, za prakso pa upaj, da je nikoli ne boš potreboval.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fantovska vzgoja
16.9.2009 8:40:13   
Anonimen
se podpišem pod kerensko. in dodam še to, da nasilje pač ne bo naredilo pravega moškega. daleč od tega. nasilje naredi nasilneža. pika. pa lohk nevemkake dokumentarce nevemkaki znanstveniki snemajo, kle me ne premakneš. 

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fantovska vzgoja
16.9.2009 9:32:11   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

se podpišem pod kerensko. in dodam še to, da nasilje pač ne bo naredilo pravega moškega. daleč od tega. nasilje naredi nasilneža. pika. pa lohk nevemkake dokumentarce nevemkaki znanstveniki snemajo, kle me ne premakneš. 


Se strinjam.

Časi, ko je šel na lov za bivolom, da bo doma večerja na mizi so že davnaj mimo.
Moški so še vedno pravi moški, tudi če se ne pretepajo.

Ne bi pa imela nič proti, če ne bi bilo več nasilja in vojn. Takratko ponavadi potegnejo nedolžni, da ne govorim o otrocih...Tak da kar se nasilja tiče, se popolnoma nič ne strinjam z dokumentarcem.



< Sporočilo je popravil pety78 -- 16.9.2009 9:33:25 >


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fantovska vzgoja
16.9.2009 14:19:40   
lunca77
Zame "pravi" moški ni nasilen ampak odločen, to pa je velika razlika.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.9.2009 21:10:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lunca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fantovska vzgoja
26.9.2009 0:05:18   
Mia007
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

fanta in punco lahko vzgajaš čisto isto, ju oba naučiš istih vrednost, istih del, istih nalog, istih obveznostih, od obeh je potrebno pričakovat isto...moškega naredi testosteron in ne vzgoja...
če kaj sovražim, so to moški ki niti prokletega krožnika ne odnesejo dol iz mize, ker pač to ni njegovo delo, ki ne zna otroku niti juhe pogret, ki zna sam fuzbal gledat in pir pit....


Se podpišem pod tvoj post in se popolnoma strinjam s teboj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fantovska vzgoja
26.9.2009 10:50:17   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Jaz se z napisanim v veliki meri strinjam. Ceprav se je spremenil tudi svet oz. okolje v katerem zivimo, zato taki tipicni moski verjetno niso vec niti potrebni, morda pa niti zazeleni. Meni se to zdi zalostno in se ne strinjam, da je treba zenske in moske v vsem izenaciti, razlike med spoloma morajo ostat.
Sama svoja fanta vzgajam precej "klasicno mosko", zaradi cesar pa me velikokrat kritizirajo, ces da bosta tezko tako prisla skozi zivljenje. No, upam, da bosta vseeno nasla kaksno zensko, ki bo vesela, ce znata kaj popravit in zazidat, ona bo pa med tem pripravila malico.




To mi pa ni čisto jasen......zakaj bi pa težko prišla skozi življenje...halo, sej vse take hočejo user posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fantovska vzgoja
29.9.2009 14:12:12   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Da moški ne znajo več opravljati fizičnih del, ne drži. Še vedno jih zelo dobro znajo, vendar jim ni potrebno in tudi to je v redu. Zakaj bi, če ni treba? Večina tistih z izobrazbo bo rekla:"Nisem zato 17 let hodil v šolo, da bi držal kramp in lopato." Ima prav in s tem nikogar ne ponižuje - to je njegovo mnenje za samega sebe.


Oprosti, meni se zdi pa smešno, da nekdo, ki je izobražen in je hodil ne vem koliko let v šolo, ne prime za lopato ali pa kramp. Ne mislim zdaj, da bo delal kot nek fizikalec vsak dan v službi, ampak da pa doma ne naredi nič, zato ker ima šolo - ga direkt v rit sunem, oprosti. Tako sem jaz razumela tvoj odgovor, da ne bo pomote. Imam šefa, ki je visoko študiran, opravlja visoko funkcijo, ampak doma vse sam naredi, se pravi da prime in za kramp in za lopato. Imam pa kolega, ki ni prav veliko študiral, ampak je kao na nekem položaju in še trave ne pokosi doma To mi gre pa prav na bruhanje, žal. Ker to so zame ... ne bom povedala, kakšni ljudje.

Jaz imam tudi fanta doma, pa mu dovolim in da se umaže, da se znori, da pride domov kot pujs, da pleza po drevju, da možu ali pa mojemu očetu pomaga pri delu - to pomeni tudi pri žaganju drv ipd.,ampak vse v mejah njegovih zmožnosti. Lahko povem samo to, da žebelj zabije veliko prej in veliko bolje kot recimo včeraj Artur v Kmetiji - in to pri 4. letih. Pa vrtalnik tudi ve, kaj je in kako se ga uporablja. Pa tudi, če se zgarba, ga ne bom obsojala, ampak ga bom samo vprašala, kdo je začel - ker ne dovolim pa mu, da bi on bil tisti, ki bi začel pretep. Pa dovolim mu tudi, da se igra kavbojce in indijance, pa da strelja s "pištolo", ki si jo sam naredi, pa z možem se "bojujeta" z meči ipd. Očitno imamo vzgojo iz kamene dobe, ampak on uživa v njej. Pa naj bo vzgoja iz kamene dobe, dokler on uživa, mene pa tudi ne moti. Ja, sem pač čudna, kaj naj.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fantovska vzgoja
30.9.2009 21:58:14   
Jagoda20
Se strinjam s Kerenso! Definitivno so danes drugačni časi, ženske so enakopravne z moškimi. Moj sin je v vrtcu napisal zahvalo staršem: rad imam očija ker mi kuha, ker mi bere pravljice.... in rad imam mamico ker me vozi na treninge, ker mi kupi kar si želim....Vloge očeta in mame so torej drugačne kot včasih, ko je ženska dejansko skrbela samo za gospodinjstvo, moški pa za "moška dela".  Kakšna pa so ta "moška dela" če živiš v bloku? Zamenjati žarnico? Prebliti stanovanje? Včasih so lahko vsaj kaj šraufali na avtomobilih. Danes še to ne morejo več...

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?