|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
11.10.2009 22:48:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dnevno spanje dveletnika...
11.10.2009 22:52:03   
Anonimen
kadar je v vrtcu, spi super, kot pač majo tam red....doma se malo punta, je kr problem to spanje, že skoz, to je zgleda najhuj, kar lahko doleti človeka - da more it spatuser posted image user posted image morem pa zraven sedet in ji roko božat, pa cel repertuar pesmic odpet, pa prov vse une žvali naštimat in pokrituser posted image to vse skp traja nekje pol ure, da se umiri in da vse porihtamo, pol pa k je čist mirna pa v 10min zaspi. spi nekje eno uro in pol do dve ( odvisno predvsem od tega, kake hude projekte ima tast spodajuser posted image )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dnevno spanje dveletnika...
11.10.2009 22:58:19   
KT
V vrtcu noče spat (res je, da je šla prvič v vrtec šele letos septembra tako, da še čakamo kdaj se bo navadila spati tudi v vrtcu), doma pa spi tudi dve uri, velikokrat pa tudi do tri ure.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dnevno spanje dveletnika...
11.10.2009 23:04:57   
Najaa
Pri dveh je trajalo včasih več kot uro, da je zaspala. Pol zvečer je bil pa cel halo do 23h. Zato je nehala spat podnevi, ko sem rodila drugo hčerko. Tavečja je bila takrat stara 26m.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 9:30:59   
Massa26
Naša tudi v vrtcu zaspi (baje) brez problema, doma pa groza. Če ne zaspi v avtu, rabi vsaj pol ure, od tega večinoma jok in nerganje. Pa če spi dlje kot do ene dveh, je zvečer ne spraviš spat pred deveto, pol deseto. Meni je glede spanja pravi balzam, odkar je v vrtcu. Včasih tudi ne spi, čeprav imam občutek, da vseeno še  rabi malo spanja čez dan.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 9:39:45   
piko12
V vrtcu baje sam zaspi, občasno sicer debatira prej, ampak gre. Doma pa...če ga dam samo v posteljo, skače, se pogovarja, hoče vse možne in nemožne medvedke, pa jih pokrit, odkrit, pa duda mu ven iz postle  pade...Zdaj prakticiram tako, da probam, da zaspi v avtu in ga pol odnesem spat in potem spi cca 2 uri, včasih po pomoti 3h. Če pa to ne gre, se vsedem z njim v naročju  na stol in se potem malo kregava (on bi šel sam v posteljo), ampak običajno v cca 10min zaspi. Brez spanja čez dan trenutno še ne gre. Zvečer zaspi nekje ob 20:30, spi pa do cca 6:30.

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 9:42:34   
živa
Moj mali, ki je star toliko kot tvoj, hitro zaspi sam - jaz ga dam v posteljo, včasih protestira, pa se ne dam, grem ven, zaprem vrata, se umiri in zaspi, navadno v max 10 minutah. Balzam.

Moj prvi, ki bo zdaj star 4, je bil glede tega, kolikor se spomnim, bolj problematičen, ampak ne vem točno, kdaj. Mislim, da mi je nehal spat pri kakih 2,5 letih ... Uspavanje je trajalo čisto predolgo, zato sem ga pustila brez popoldanskega spanja in ker popoldne ni bil tečen, je tako ostalo. Mogoče tudi tvoj prihaja že v fazo, ko ne potrebuje več spanja (čeprav se mi zdi kljub temu malo prezgodaj). Ko je šel moj v vrtec z 2 letoma in 9 meseci, je tam navadno zaspal, menda ni bilo težav, doma čez vikend pa ni več spal.

Lp,

živa

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 10:00:23   
sabri
Naša je stara 2,5 let in spi vedno podnevi od 2 do 3 ure, čeprav večinoma zaspi, da se na koncu kregaveuser posted image , redko zlepa. Če pa je jaz ne bi dala in malo vstrajal oziroma ko se mi zdi, da je zaspana in jo vseeno dvignem po pol ure ali urci, ker mi je brezveze, da je v postelji eno uro in ne spi, takrat pa zdrži cel dan brez spanja in zvečer pregori pred osmo. Je pa to čedalje bolj pogosto, da ne spi čez dan. Čeprav mi ni jasno, ker ko zaspi, spi tri ure, kar najbrž pomeni, da še vedno rabi dooosti spanja  čez dan.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 10:15:57   
lilka
Naša 2,5 zaspi brez problema , samo vležem se zraven nje in dlje kot 10 minut še ni trajalo, zjutraj vstaja že pred šesto in zgleda rabi počitek, ki traja od 1,5 ure in še več....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 22:57:54   
2srcka
Naša je stara dve leti in en mesec in čez dan spi tri ure.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dnevno spanje dveletnika...
12.10.2009 23:10:07   
Drnula
Stara je 2 leti in 4 mesece. Popoldanski spanec rabi, vsaj 1h. Spat hodi med 12-13. uro, če kasneje težje zaspi.

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pri dveh je trajalo včasih več kot uro, da je zaspala. Pol zvečer je bil pa cel halo do 23h. Zato je nehala spat podnevi, ko sem rodila drugo hčerko. Tavečja je bila takrat stara 26m.


Pri nas je bilo isto do rojstva 2. hčerke (je tud imela 1. takrat 26m), se je pa po rojstvu obrnilo drugače. Sama gre spat popoldne - eno knjigo pogledava skupaj in potem sama ostane v postelji in zaspi, sem in tja se zgodi, da ne zaspi in žlobudra eno uro in pride ven. Zvečer spi ob 21. najkasnje (zbuja so ob7.00), večinoma ne teži s spanjem več, pogledamo dve knjigici in ugasemo lučko.
Sam smo imeli posebne vaje da smo prišli do tega.



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dnevno spanje dveletnika...
13.10.2009 8:29:18   
loncica
Pri nas spi popoldne 1-2h. V vrtcu ponavadi samo eno uro, ker ga zmotijo drugi otroci, če se zbudijo, doma potegne do 2h. Spat gre ob 19h in spi do 6h30.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dnevno spanje dveletnika...
13.10.2009 12:45:52   
ThinkPink

Čez dan še vedno spi po kosilu za 1-2 urci, na svojo željo - sama si gre po dudico, cotiko in lunico in takoj zaspi. Čisto po atiju...

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dnevno spanje dveletnika...
13.10.2009 15:48:18   
madejka
Naš je tud pri pribl. dveh letih nehal spat...  oz. sem se jaz nehala trudit, ker je trajalo kreganje in histeriranje tud po eno uro skup... zvečer pa smo ponovili vajouser posted image user posted image Sem si misla, ja komu na čast pa. Pa še sama sem zvečer. In smo ga "odvadli" spat... Kak teden, 10 dni je rabil, da je dobil kondicijo in ulovil svoj urnik. Zdaj pa zaspi okol 20. zvečer in spi do 8., 9. zjutraj.
Je pa tud pri nas bil velik dejavnik prihod dojenčka, ker se nisem imela časa z njim eno uro garbat za zaspat...


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dnevno spanje dveletnika...
13.10.2009 22:36:15   
december06
IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

Stara je 2 leti in 4 mesece. Popoldanski spanec rabi, vsaj 1h. Spat hodi med 12-13. uro, če kasneje težje zaspi.

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pri dveh je trajalo včasih več kot uro, da je zaspala. Pol zvečer je bil pa cel halo do 23h. Zato je nehala spat podnevi, ko sem rodila drugo hčerko. Tavečja je bila takrat stara 26m.


Pri nas je bilo isto do rojstva 2. hčerke (je tud imela 1. takrat 26m), se je pa po rojstvu obrnilo drugače. Sama gre spat popoldne - eno knjigo pogledava skupaj in potem sama ostane v postelji in zaspi, sem in tja se zgodi, da ne zaspi in žlobudra eno uro in pride ven. Zvečer spi ob 21. najkasnje (zbuja so ob7.00), večinoma ne teži s spanjem več, pogledamo dve knjigici in ugasemo lučko.
Sam smo imeli posebne vaje da smo prišli do tega.





Pri nas je podobno, če sem jaz doma nikakor ne zaspi, v varstu pri babicah pa ni problema. "Problem" je, da sem jaz zdaj že doma, ker novembra pričakujemo novo pikico in bo takrat 1. star 26. mesecev, tako da Drnula, prosim za navodila za posebne vaje, drugače zna bit, da bomo mi tudi kar opustili opoldanski spanec, ker ne bo več časa se "trudit"

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 18:20:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu december06)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dnevno spanje dveletnika...
15.10.2009 19:29:44   
bina30
Moj 2 leti star sinek je glede spanja zlati. Od 8m dalje zaspi sam v svoji sobi in spi celo noč. čez dan je do 18m spal 2x, sedaj pa spi v vrtcu 1,5 do 2 uri, doma tudi po 3h včasih. Res ful nekompliciran.

Me pa je kar strah, ker imamo še enega zadaj, ki pa že od rojstva "komplicira" pri spanju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dnevno spanje dveletnika...
15.10.2009 22:21:44   
Solero
Najin spi od 2 uri pa tudi do 4. Zaspi med 12. in 13. uro. V vrtcu še nekaj časa leži in gleda, potem ga zmanjka in spi le 2 uri. Doma zaspi takoj, se prevrne na bok in reče:" Adijo, mami."
Problem se pojavi, ko kje terenimo in ob uri za spanje še nismo v postelji. Takrat bo navadno zaspal kasneje popoldan, ali pa zvečer kako uro prej.

Se je pa pred časom poskušal nekaj upirat, ampak sem ga pustila v postelji in je ravno tako potem zaspal.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dnevno spanje dveletnika...
16.10.2009 12:47:33   
december06
Ja, enim je luštno. Jaz sem ga včeraj pustila v posteljici in si je eno uro pel in plesal in skakl in se igral z dvema plišikama in se z deko pokrival.... nič! Danes je pri babici, sem ziher da bo takoj sam zaspal in spal tri ure!

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?