|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
7.11.2009 16:23:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obračanje oči, odsotnost
7.11.2009 16:34:35   
valerija77
UmpaLumpa tudi sama odsotnost je lahko znak epileptičnih napadov. Jaz sem v otroštvu imela epilepsijo in sem imela ravno take znake. Ni nujno da se pri napadu človek peni v ustih ali trese ali celo izgubi zavest. odvisno je od stopnje napadov. Jaz sem se ravno tako nekam "zagledala" in se nisem odzivala na okolico. To je lahko trajalo minuto ali nekaj minut. Tudi moj sin je imel nekajkrat znake odsotnosti in so mi ga sprejeli na pediatrijo na opazovanje. Tudi oni so opazili njegovo odsotnost, zato sva bila napotena v Lj na EEG. Tam pa k sreči niso ničesar ugotovili in od takrat tudi ni bilo več teh odsotnosti.
Če boš to še opazila, kar povej pediatru in naj naredijo dodatne preiskave. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obračanje oči, odsotnost
7.11.2009 17:03:10   
luan
Kar opisuješ so simptomi za epi napade.Kar k zdravniku z njim.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
7.11.2009 17:11:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu luan)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obračanje oči, odsotnost
7.11.2009 17:20:01   
luan
Vsi epi napadi zahtevajo nadzor.Je pa res, da je potrebno najprej diagnozo postaviti.Ugotoviti morajo kaj sproža epi napade, to ni tako nedolžna zadeva.
V času napadov je potrebna terapija, če se zadeva sanira in ni napadov, mislim da okoli dve leti, se terapija ukine.Predhodno pa se zmanjšuje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obračanje oči, odsotnost
7.11.2009 21:29:51   
Anonimen
Noben epi napad se ne obravnava kot blag. Nikoli ne veš kaj se dogaja ponoči v glavi otroka, še čez dan ne. In priporočam ti obisk pri zdravniku čimprej. Upam, da bo vse ok.user posted image

(odgovor članu luan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obračanje oči, odsotnost
7.11.2009 23:26:39   
Naja31
Imam prijatelja, ki ima epilepsijo in njegovi napadi zgledajo točno tako: za sekundo, dve se zastrmi v neko točno, utihne, izgubi nit pogovora,...Zdravila jemlje že celo življenje.

Držim pesti da ni s tvojim fantkom nič resnega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obračanje oči, odsotnost
8.11.2009 10:33:43   
bskrle
Jaz bi TAKOJ  obvestila zdravnika in zagotovo bi takoj šla na opazovanje.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
8.11.2009 13:14:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obračanje oči, odsotnost
8.11.2009 14:50:05   
polma
http://www.google.si/#hl=sl&source=hp&q=petit+mal&meta=&aq=9&oq=petit&fp=34cdb17e81d89a2d

http://www.youtube.com/watch?v=DruJDZVO7Ko

UmpaLumpa!

Naš je imel pri 2m iste "napade", kot jih opisuješ v zadnjem postu za vašega fantka. Takrat sem po iskanju na googlu sklepala, da ima sin "petit mal" epi-napade. Takoj sva bila sprejeta na pediatrijo-nevrološki oddelek, kjer so mu naredili EKG, EEG in čez noč merili motnje spanja. Izkazalo se je, da nima epilepsije, ampak gasroezofagealni refluks. Imel pa je teh napadov kar nekaj, koj je bil še dojenček, potem pa so res izzveneli. Pošiljam ti link o "petit mal" napadih, k pediatru pa kar pojdi že jutri.

Pošiljam user posted image user posted image user posted image da zrihtate kot je treba, karkoli že bo!!!

< Sporočilo je popravil polma -- 8.11.2009 14:53:42 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obračanje oči, odsotnost
8.11.2009 15:25:12   
karamelam
UmpaLumpa,
jaz bi na tvojem mestu peljala sinčka na pediatrijo, naj ga dajo na EEG.
Rada bi ti samo rekla, da ko boste šli tja, naj ti DOBRO razložijo kaj se s tvojim otrokom dogaja. Ne pusti se na hitro odpraviti. Sama sem namreč preživljala zelo mučna dva meseca.
LP!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
8.11.2009 19:05:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karamelam)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Obračanje oči, odsotnost
9.11.2009 8:26:40   
felicia
pozdravljena!

Kot otrok sem tudi sama imela ravno take "napade", torej odsotnost, nisem se spominla ničesar kar se je okoli mene dogajalo, tema pred očmi, vendar sem jih imela odprte, vedno so trajali nekaj sekund. Bila sem tudi hospitalizirana na pediatriji, kjer so me imeli na opazovanju in so delali diagnostične teste. Na koncu je bila diagnoza epilepsija, zdravljenje s tabletami tegretol. tablete sem jemala vse do kakšnega tretjega razreda osnovne šole, vendar se napadi več niso ponavljali (vse se je začelo v zadnjem letu vrtca torej okoli mojega 6 leta starosti). takrat sem tudi zaključila s tabletami, sedaj hvala bogu se napadi ne ponavljajo, verjetno sem vse to prerasla.

Upam, da se vse skupaj reši oz. dobita ustrezno pomoč!



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obračanje oči, odsotnost
9.11.2009 13:05:17   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

polma, hvala! sem prebrala in ja točno tako je reagiral moj mali takrat, tako da lahko da te stvari niti niso povezane, ker refluks je pa mel potrjen.
vi ste zdaj ok?






Hoj!
Ja, refluks se je porihtal nekje okoli 8m. Zdaj je star 17m in od 8m ni imel več teh napadov. Lahko, da so te stvari povezane,sploh če obe ugotavljava iste znake, ampak je fajn izključit vse možnosti. Napisala sem ti kake preglede smo dali skoz, da boš vidla da to  ni noben bav-bav. Je pa res, da je težje krotit 16m kot 2m dojenčka. ker mora mirovat na EEG in EKG-jaz imam dobre izkušnje z zdravniki na  nevro.
Vse dobro, javi kako se je izšlo!

user posted image



_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Obračanje oči, odsotnost
9.4.2010 12:21:02   
herbi
Pozdravljeni.

Med prebiranjem vaših problemov sem se spolnila na kolegico katere sin ima epilepsijo.
Sedaj pa že nekaj časa pije Nonin sok in so ti napadi bol redki.Kolikor je sama povedala da jih skoraj nima.
Zdravniki so mu baje odozeli klasična zdravila za epilepsijo in mu svetovali pitje samo Nonin sok.
Vem pa ne koliko časa ga pije jo bom pa vprašala.

Probajte tudi vašim otrokom z temi napadi dajati ta nonin sok pa boste videle očinek.


LP Alenka


_____________________________

Moja sinova Janez (2002) in Dominik(2004)

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?