|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   špinača in pire korompir
16.6.2005 13:18:07   
Pinja
Mene pa zanima, kako naj pripravim tole kosilce 5 mesecev in pol stari pupi :ups:. Naj začinim špinačo z česnom ali samo malo posolim :zmeden2:.

Vsak nasvet dobrodošel :rozica:

lp :sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   špinača in pire korompir
16.6.2005 13:40:35   
Jančika_
Jaz ne dam nič soli in nič česna. Dodam pa kako merico adaptiranega mleka, ga ima raje kot kislo smetano (star je 10 mesecev).

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   špinača in pire korompir
16.6.2005 13:47:48   
Pinja
Aha, nič soli. Ma ja, sej sm krompir malo solila, preslano pa ni dobr da je. Hvala za info :rozica:

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   špinača in pire korompir
16.6.2005 13:57:12   
Anonimen
Jaz sem v špinačo dala malo česna in soli ampak res brez pretiravanja,pa malo kisle smetane notr. V pire krompir pa tudi malo soli, tolk da dobi okus, čist malo margarine in eno žlico kisle smetane.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:14:26   
Anonimen
No pol pa jejte hrano brez soli,če vam je okusna.
Ni čudno da otroci zavračajo špinačo in krompir brez okusa.:)-Čisto malo brez pretiravanja-dejte se usmilit vaših malčkov.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:17:28   
Anonimen
Jaz sem tudi dala čisto majčkeno soli, česna pa ne.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:18:31   
Jančika_
Neva, če Vasja ne bi jedel neslane hrane, bi mu jo solila, tako pa maže vse po spisku in ga nič ne moti. Tudi midva z Joejem si hrano soliva minimalno.

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:21:22   
Anonimen
Ja sej Jančika minimalno ne pa čist neslano.Nisem rekla da je treba presolit,ampak vsaj malo okusa in organizem tudi potrebuje minimalne količine soli.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:29:15   
Ajsha
Hojla neva6!

Tolk natrija, kot ga organizem potrebuje za normalno delovanje je v živilih samih in ni potrebno dodatno soljenje. Ljudje smo se soljo "razvadili" in pogrešamo njen okus, če so jedi neslane. Otroci pa na sol še niso navajeni in dobro je tako stanje vzdrževati čim dlje. Če le gre....

LP!

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:31:04   
Anonimen
Pa naj bo če tako pravite...vsak po svoje..jest vem da sem špinačo-nesoljeno dobila v obraz,ko pa je bila za prav narejena jo je pa jedel..odvisno od okusa,vsak ima svoje okuševalne celice na jeziku.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   špinača in pire korompir
16.6.2005 14:53:39   
babylove
Navodila pediatra:
Špinače naj se ne bi dalo pred 6. mesecem starosti zaradi velike vsebnosti nitratov. Dodatno soljenje hrane za dojenčka se odsvetuje, ker sol preobremenjuje ledvičke.

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   špinača in pire korompir
16.6.2005 15:24:53   
Anonimen
Neva se strinjam s tabo, meni tudi ni jedla, če ni blo okusno. pa smo pač malo solili že od začetka.

Se pa strinjam tudi z Jančiko. Če otrok je vse po vrsti, ne glede na to ali je slano ali ne, potem je absolutno bolj zdravo brez soli.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   špinača in pire korompir
16.6.2005 21:21:04   
Seven*
Spinaca vsebuje veliko nitratov, ki se pod toplotnimi spremembami spreminjajo v nitrite, ki so toksicni.

Otrok ne rabi soljene hrane. Kdo pravi, da je neslana hrana neokusna. Verjamem, ce si navajen na slano, da je res.. Kaj pa ce nisi nikoli solil hrane. Saj potem niti ne poznas okusa slanega.. Obstajajo kulture, ki ne poznajo soli. Pojedo to kar specejo ali skuhajo.. Se mi zdi, da marsikateri okus zamaskiramo zato ker solimo. Potem je enostavno slano, drugega pa skoraj nic.. Jaz nisem imela nic predsodkov, ko Jakobu nisem nic solila. Jedel pa itak ni niti slano, niti neslano.. :)-:)-:)- Soliti sem yacela takrat, ko sem kuhala se zase, pa se mi ni dalo locevati. To je pa bilo pri cca 11 mesecih.

Mogoce se bolj pazim pri sladkorju. Sladkan caj si naj kar sam kuha, ko bo velik. :)-:)-:)- V vrtcu se bezgov sok dobijo nesladkan. Sem zadnjic malo probala pa nisem niti verjet mogla.. :)-:)-:)-

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   špinača in pire korompir
16.6.2005 22:37:46   
snorlax
Jaz posolim čisto malo.

Glede čaja pa takole. Ravno včeraj smo imeli v vrtcu debato, ko se je ena mamica razkurila, da ji mala tri dni ni pila v vrtcu tekočine in je bila dehidrirana, potem je pa mamica ugotovila, da ni pila zato, ker je bil čaj grenak, ona pa je navajena na sladkega ter da bi želela, da se čaj sladka. Strokovna delavka za prehrano ji je povedala, da čaja ne bodo sladkali, ker pač pazijo na zobke in na zdravo prehrano.

Pri mojem je pa ravno obratno, že od rojstva pije nesladkan čaj in vodo, tako da sladkih pijač sploh ne mara. Enkrat je bil zaprt in sva poskusila s sladkim čajem, pa ni šlo in ni šlo.

Otroci imajo že od rojstva različen okus. Tako kot pri sladkorju, je verjetno tudi pri soli in ostalih začimbah.

L.p.:)

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   špinača in pire korompir
16.6.2005 22:44:27   
Seven*
Snorlax, ce mu mamica ne bi dala sladkanega caja, ne bi poznal okusa sladkanega caja in tud dehidriran ne bi bil. Bi pa vsekakor morali opozoriti vzgojiteljice. Mene so vprasale, ce bo sprejel nesladkano..

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   špinača in pire korompir
18.6.2005 21:28:00   
cleopatra
Jst pa sem razmišljala o tem, da bi dala naši pupi špinačo, zdaj pa ne vem,...:zmeden2:

Vem to, da je pogreta špinača; torej že kuhana in ponovno segreta ena najbolj kancerogenih jedi, sveže pripravljena pa polna dobrih stvari...

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   špinača in pire korompir
19.6.2005 21:06:27   
Anonimen
Žal ne bo držalo, špinača ima bore malo koristnih snovi, vsebuje nitrate, tako kot je že ena prej napisala, ki se pogosto že pri gojenju (in ne le pri segrevanju) spreminjajo v nitrite, in oksalno kislino, ki se v telesu veže na kalcij in ga tako jemlje telesu (zato naj bi se jo vedno pripravljalo z mlekom ali smetano ali po obroku spilo kozarec mleka).
Velika vsebnost železa je le pravljica, ki je nastala zaradi napake pri citiranju s knjige, kjer so zamaknili decimalno vejico.
Raje jo zamenjajte z blitvo.

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   špinača in pire korompir
21.6.2005 22:56:46   
TaRe*
Jaz tudi že od začetka obema hrano solim,ker drugače nista jedli.Moje načelo je,da z ničemer ne pretiravam...in do sedaj nismo imeli problemov,zdravi smo...ne vem,no.
Nekaj pa me zanima.Ker nimam otrok v vrtcu,ne vem,ali tam hrano solijo ali ne.
Če jo,....a otroci ki niso navajeni nič soli lahko kar tako preklopijo na slano hrano?

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   špinača in pire korompir
21.6.2005 22:58:33   
Seven*
Malo pred enim letom zacnes soliti. Cisto malo.. Drugace pa, v vrtcu je hrana slana, ampak zelo narahlo. Sem vse poskusila na uvajanju. Bolj neslano kot slano.. Za pit pa dobijo izkljucno samo nesladkane caje ali vodo.

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   špinača in pire korompir
21.6.2005 23:06:20   
TaRe*
no,pol pa dobr.Sem to že večkrat premišljevala..:rozica:

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?