|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pizza v nosečnosti
25.11.2009 19:10:02   
divans1
Jst jo tud skoz jem, pa je zaenkrat še vse ok!!!!

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pizza v nosečnosti
28.11.2009 13:58:31   
sonček85
Jaz sem jo jedla in ni bilo nič narobe,saj se itak peče pizza na 180stopinj ali več

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pizza v nosečnosti
22.7.2010 17:47:44   
tairica
Živjo..

Jaz sem tudi v nosečnosti jedla vse..od pice do bureka, kebaba itd...čisto vredu je vse bilo..malo me je zgaga po tem pekla..ampak se odreči nisem mogla..zdej mamo pa mejčkano štručko pa je vse ok..:)

Zanima me pa samo ali je katera od vas v času dojenja probala pico jest..nekako si je ne upam..bi pa poskusila vsaj košček..da nisem skos na kuhani in čistno neokusni hrani.:(

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pizza v nosečnosti
22.7.2010 18:50:17   
lunka1
Jaz dojim 4 mesece in jem VSE (razen tistega, kar napenja - fižol, zelje) - tudi pico, burek in kebab user posted image

(odgovor članu tairica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pizza v nosečnosti
24.7.2010 14:04:20   
marjetica8
Jedla jedla! Sem jedla tudi pršut, ker mi je fuuuuul pasal, pa sire, pa sladoled itd...če ti paše, jej - telo že čuti kaj rabi.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pizza v nosečnosti
24.7.2010 14:14:53   
ninkica
Jaz dojim 6 tednov in jem vse po malem.Pico sem pa jeda še isti dan,ko sem prišla iz porodnišnice domov.user posted image
Pravijo,da lahko jemo vsega po malem razen,da ne stročnic in zelja.
V nosečnosti sem pa jedla vse razen mozarelle in brie sira.Me je pa po teh stvareh tudi zgaga pekla sam to je že pozablenouser posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pizza v nosečnosti
25.7.2010 11:45:22   
SaMaa
Jaz sem pa ravno včeraj jedla pico- domačo in je bila zeloooo dobra. Sem pa prejšnji teden klicala ginekologinjo in jo - glede na vse prebrano po forumih- vprašla kaj in kako s hrano. Odgovorila mi je, da edino proti koncu nosečnosti ne priporočajo suhomesnatih izdelkov, drugače pa lahko ješ in piješ kar ti paše. Razen do nezavesti se ga z alkoholom ne smeš napit :))) tko da tudi kakšen kozarček ni prepovedan.  

(odgovor članu ninkica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pizza v nosečnosti
7.12.2010 9:56:02   
janju
tudi jaz jem pico, mi paše. Zanima me  pa ena stvar!
Pri ginekologu rečejo da ni priporočljivo jesti surovega
mesa, pa bodo počasi prazniki in biftek ki ga imam ful rada,
pa me zanima kakšne izkušnje imate s tem!

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pizza v nosečnosti
7.12.2010 21:26:30   
deveta
Janju: v kolikor si prebolela toksiplazmozo (skoraj verjetno si jo, ker smo jo skoraj vsi), lahko ješ tudi srovo meso. Tukaj so mišljene predvsem suhe mesnine (pršut, ogrska salama...), biftek pa kaj pa vem. Čeprav veliko mamic ne ve, da tega ni dobro jest in jedo tudi to. Moja kolegica ga je jedla. Če se prav spomnem sem ga tudi jaz malo poskusla (nisem pa stoprocentna). Pa tudi srova jajca sem jedla (v tiramisuju in srova masa od palačink mi je ful dobra). Joj, slaba mama jaz. Tako, da odločitev je na tebi, samo ti odsvetujem, če boš mela pol slabo ves. Jaz sem najprej vse jedla, pol pa sem si očitala "kaj če bo kaj narobe". Edino, čemur sem se res izogibala so bili sveži siri, narejeni iz nepasteriziranega mleka. 

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pizza v nosečnosti
11.12.2010 10:51:02   
matejast
Hojla. Pizzo lahko ješ brez problema, dejstvo je da čim manj komplicirat, ampak to, da rečejo da se je treba določene hrane izogibat pa tud ni čist brezveze. Zaradi toxe, listerioze in salmonele se moraš izogibati slabo pečenemu mesu, suhomesnatim izdelkom (ker so v bistvu surovo meso), pršutu, bifteku in slabo kuhanim jajcem- kjer je rumenjak še tekoč (domača majoneza, kupjena ni problematična, ker je toplotno obdelana.) Velika zmota, ki jo pri marsikateri slišim je pa ta, da če si prebolel toksoplazmozo, da pol se nimaš pa kaj bat in navali narod na biftek in spršut, itd. Še bolj problematična kot toksa je v teh izdelkih listerioza, s katero se ravno tako lahko okužiš in ima usodne posledice za otročka. Saj je res, da verjetnost, da boš naletela ravno na okuženo hrano je res majhna, samo nikol pa ne veš, zato je boljša previdnost.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pizza v nosečnosti
4.1.2011 22:08:15   
rado_vednica_
meni pica tudi ne škodi...pršut pa mi je za novo leto naredil zares slabo! 2x sem ga jedla in vsakič sem ga tudi izbruhala...

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pizza v nosečnosti
7.1.2011 21:50:51   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Janju: v kolikor si prebolela toksiplazmozo (skoraj verjetno si jo, ker smo jo skoraj vsi), lahko ješ tudi srovo meso. Tukaj so mišljene predvsem suhe mesnine (pršut, ogrska salama...), biftek pa kaj pa vem. Čeprav veliko mamic ne ve, da tega ni dobro jest in jedo tudi to. Moja kolegica ga je jedla. Če se prav spomnem sem ga tudi jaz malo poskusla (nisem pa stoprocentna). Pa tudi srova jajca sem jedla (v tiramisuju in srova masa od palačink mi je ful dobra). Joj, slaba mama jaz. Tako, da odločitev je na tebi, samo ti odsvetujem, če boš mela pol slabo ves. Jaz sem najprej vse jedla, pol pa sem si očitala "kaj če bo kaj narobe". Edino, čemur sem se res izogibala so bili sveži siri, narejeni iz nepasteriziranega mleka. 


Tole mi je pa čudno. Poznam samo eno nosečko (zdaj je že mamica), kateri so ugotovili, da je že prebolela toxoplazmozo, vsaj 20 jih pa poznam, ki jim je krvni test pokazal, da je niso. Tudi sama je nisem, pa sem velik ljubitelj suhomesnatih izdelkov in bifteka in večina jem domače, torej nepregledano meso. Sem se pa v nosečnosti 100% držala pravila, da teh zadev nisem jedla - če je meso okuženo, je dovolj ena rezina salame.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pizza v nosečnosti
19.4.2011 12:32:12   
j.b.
očitno smo jo prebolele bolj tiste punce, ki smo se v mladosti "mčkale" in igrale z mački in rile po zemlji po cele dneve. Od tam jo namreč najhitreje fašeš. Lpuser posted image

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pizza v nosečnosti
12.8.2011 9:06:43   
Poka
Če jo tu in tam, zakaj pa ne. Ne pa vsak dan, to itak že drugače ni zdravo. Še boljše je domača. Jaz je žal ne smem jest s šunko in pršutom, sme cel apikčasta pol, tako da jo med nosečnostjo sigurno ne bom jedla.

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pizza v nosečnosti
5.9.2011 11:59:19   
ronja
Vsa toplotno obdelana hrana je varna.

Podpis.

Na splošno beljakovine zakrknejo pri 62°C, tako da več preživijo samo spore, pa tudi te večinoma 100°C uniči. Pica se peče na 250°C, tako da ti samo navaliuser posted image . Edino v nekaterih picerijah dajo pršut šele na koncu gor - mogoče zunaj rajši jej brez pršuta, če se bojiš ali pa reci, da naj ga dajo gor malo prej, da se popeče (sicer je naše meso baje se pregledano, tako da naj se od kupljenega ne bi mogla okužit, ampak če hočeš bit 100% ziher, se surovemu mesu vseeno izogibaj).
Izogibala naj bi se recimo surovemu mesu: pršut, biftek, suhe salame.... Pa še to samo tiste, ki pridejo iz dvomljivega izvora (kmet, za katerega ne veš, kako je to obdelal), ker industrijski izdelki so pod strogim nadzorom in jih načeloma lahko ješ.
Pa majonezam (domačim).
V bistvu vsega, kar ni toplotno obdelano. PLUS, izredno pomembno, dobro oprat vso zelenjavo, prat roke po delu z zemljo, prat roke po božanju domačih ljubljenčkov.

Pizzo seveda lahko ješ, pa ne rabiš bit preveč panična glede teh dveh bakterij.

No, tako so tudi meni razložili, podpis.

Jaz sem pico jedla v nosečnosti, prav tako sem jedla tudi suhe salame in biftek. Ne v velikih količinah ampaj jedal sem. In ni bilo nikoli (na srečo) nič narobe. Sem mnenja da manj kompliciraš bolje je..

Ni nujno tako. Moja prijateljica je poizkusila maso za čevapčiče, če jo je dobro začinila in dobila hepatitis (z zdravniki so ugotavljali možne vzroke in je bilo samo to, jaz se na hepatitis ne spoznam, kako se prenaša, to mi je ona povedala, je bilo pa že dolgo nazaj) in je zaradi hepatitisa rodila v 7. mesecu nedonošenko. Punčka je preživela in danes je čisto normalna, ni nič narobe z njo, vseeno pa ni fajn tako zgodaj rodit.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tmms)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pizza v nosečnosti
5.9.2011 12:02:27   
ronja
Itak ko imaš majhne otroke, se za nekaj časa odpoveš surovemu mesu (ok, tega itak nisem ljubitelj) in surovim jajcem (tu se da navadno kompenzirat, čeprav je potem vse skup bolj zamudno, ko moraš vsako stvar prekuhavat - recimo če delaš klasični tiramisu, tam daš not surov rumenjak ali pa če delaš kak sorbet, je včasih not surov beljak - ali pa kaki indijančki itd...) Tako da jaz še zdaj vse prekuham - jajca mislim oz. prepečem (suhe salame). Pač sta še mali... Ko bosta večji, pa itak ne bo problemov. 

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pizza v nosečnosti
5.9.2011 12:07:44   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

očitno smo jo prebolele bolj tiste punce, ki smo se v mladosti "mčkale" in igrale z mački in rile po zemlji po cele dneve. Od tam jo namreč najhitreje fašeš. Lpuser posted image


Njep, pri meni ni tak - sem otroštvo preživela z mojo 'bando' v bližnjem gozdičku, na sosedovi in domači kmetiji. Dobesedno nonstop v zemlji, pesku in na travi (v tistih časih smo najraje glodali kislico), oboževala muce (sem bila znana po tem, da scartam še tako divje potepuške mačke) in je še nisem prebolela...

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pizza v nosečnosti
4.10.2011 12:17:25   
Hinata
Jaz sem tudi jedla pico v nosečnosti. V bistvu mi je nekajkrat zelo pasala oz. sem si jo prav zaželela. Sem se pa enkrat spozabila in naročila pico s pršutom in ga seveda malo pojedla.....potem pa me je prešinilo, da sploh ne vem če sem že prebolela toksoplasmozo....spet en dan sekirancije.

Drugače pa pica v nosečnosti ne more biti nič napačnega, sploh če jo narediš doma, ko veš kaj daš gor :) pa vsa salama se prepeče....lahko pa ješ vegetarijansko različico :)

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pizza v nosečnosti
11.10.2011 9:27:18   
@uror@
IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

očitno smo jo prebolele bolj tiste punce, ki smo se v mladosti "mčkale" in igrale z mački in rile po zemlji po cele dneve. Od tam jo namreč najhitreje fašeš. Lpuser posted image


jaz sem celo otroštvo prerila po pesku, zemlji in z raznoraznimi živalmi, pa toxe še nisem prebolela!

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?