|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:00:45   
*alja*
Če katera ima kako prošnjo napisano bi prosila če bi mi jo poslala, ker prvič v življenju pišem prošnjo in jutri jo moram oddat. Danes sem izvedla in jutri zjutraj jo moram že odnest, jaz pa nimam pojma kako sploh napisat dobro prošnjo.

Gre se za mojo prvo službo, do zdaj sem delala prek študenta.

Prosim za pomoč!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:05:15   
lukec
Zdej se pravzaprav prošenj več ne piše. Ti si izdelaš svoj CV zraven pa dodaš še ponudbo za delo. Primere CV- jev najdeš na netu.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:08:02   
*alja*
O madona sem res čist zgubljena na tem področju (zaenkratuser posted image ).

Vseeno če katera ima kak primer te prošnje se priporočam!


< Sporočilo je popravil *alja* -- 27.11.2009 10:11:33 >


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:13:16   
puppa

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

O madona sem res čist zgubljena na tem področju (zaenkratuser posted image ). Kaj je to CV? Pa kako ponudbo to napišeš?





CV je življenjepis (ta izraz uporabljajo tisti, ki hočejo zgledat bolj pametniuser posted image )
Na googla vtipkaj evropass pa ti bo dalo zadetke za evropassov življenjepis. vendra pa... ta evropassov CV še ni tako uveljavljen v slovenskem prostoru. meni je pa vseeno najbolj všečen ker je pregleden, kratek, brez potrebnega balasta. predvsem je pa KRONOLOŠKI. In delodajalec

Poleg življenjepisa napiši spremno pismo (kjer napišeš: Ponudba(če se prijavljaš mimo razpisov)/prošnja(če se javljaš na razpisano del. mesto), pa zakaj se prijavljaš in kaj so tvoje kvalitete (ne podvajaj podatkov, ki jih že maš v življenjepisu).

Upam, da sem kaj pomagala



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:13:20   
lukec
Tukaj imaš primer CV-ja (curriculum vitae) http://europass.cedefop.europa.eu/img/dynamic/c1477/type.FileContent.file/CVExample2_sl_SI.pdf

Zraven pa dodaš en kratek dopis, zakaj se prijavljaš na delovno mesto.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:24:42   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: puppa


IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

O madona sem res čist zgubljena na tem področju (zaenkratuser posted image ). Kaj je to CV? Pa kako ponudbo to napišeš?





CV je življenjepis (ta izraz uporabljajo tisti, ki hočejo zgledat bolj pametniuser posted image )
Na googla vtipkaj evropass pa ti bo dalo zadetke za evropassov življenjepis. vendra pa... ta evropassov CV še ni tako uveljavljen v slovenskem prostoru. meni je pa vseeno najbolj všečen ker je pregleden, kratek, brez potrebnega balasta. predvsem je pa KRONOLOŠKI. In delodajalec

Poleg življenjepisa napiši spremno pismo (kjer napišeš: Ponudba(če se prijavljaš mimo razpisov)/prošnja(če se javljaš na razpisano del. mesto), pa zakaj se prijavljaš in kaj so tvoje kvalitete (ne podvajaj podatkov, ki jih že maš v življenjepisu).

Upam, da sem kaj pomagala





CV ne uporabljam zato, da bi zgledala pametna, ker me tu gori nihče ne vidi kako zgledam, ampak zato, ker se tako takoj ve o čem je govora. Konec koncev je življenjepis lahko tudi cel roman, ne?
Pa če se prijavljaš na razpisano delovno mesto, to ni prošnja ampak prijava ...


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 10:53:46   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

CV ne uporabljam zato, da bi zgledala pametna, ker me tu gori nihče ne vidi kako zgledam, ampak zato, ker se tako takoj ve o čem je govora. Konec koncev je življenjepis lahko tudi cel roman, ne?
Pa če se prijavljaš na razpisano delovno mesto, to ni prošnja ampak prijava ...



Pa heca tud ne zastopiš, a ne?

Tole z prošno/ponudbo/prijavo je pa itak en sam larifari. Ker se enmu zdi bolj nobel, da se reče ponudba al pa prijava, pač mora bit tako. V osnovi je pa isto. Vsakdo PROSI, da bi ga vzeli na to delovno mesto.

Pa očitno če uporabiš kratico CV NE VE vsak o čem je govora. Iz mojih izkušenj - velika večina ne ve o čem govoriš, če uporabiš CV.

< Sporočilo je popravil puppa -- 27.11.2009 10:55:04 >

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 11:13:58   
*alja*
Hvala za odgovore! Za ta CV sem res prvič slišala.

Sem klicala in vprašala kaj naj pošljem pa mi je rekla navadno prošnjo oziroma prijavo ker je delovno mesto razpisano z kratkim življenjepisom.

Tako da če katera ima kako navadno prošnjo se še naprej priporočam da mi jo pošlje!

< Sporočilo je popravil *alja* -- 27.11.2009 11:14:42 >


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 11:16:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Pa očitno če uporabiš kratico CV NE VE vsak o čem je govora. Iz mojih izkušenj - velika večina ne ve o čem govoriš, če uporabiš CV.


Pol je pa to skoraj malo žalostno - v mojem poklicu recimo ti bodo povsod rekli, da hočejo CV (kratica za curriculum vitae ali, kot si že rekla, življenjepis).

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 11:45:44   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Pa očitno če uporabiš kratico CV NE VE vsak o čem je govora. Iz mojih izkušenj - velika večina ne ve o čem govoriš, če uporabiš CV.


Pol je pa to skoraj malo žalostno - v mojem poklicu recimo ti bodo povsod rekli, da hočejo CV (kratica za curriculum vitae ali, kot si že rekla, življenjepis).


zakaj pa bi bilo žalostno? Jaz tud prvič slišim za CV.  prej se mi ni bilo treba s tem obremenjevat. Tud nobene prošnje nisem napisala, ker mi je ni bilo treba. Okrog mene so vsi zaposleni, nihče ne išče nove službe, da bi  lahko vsaj med pogovorom ujela, da se po novem reče CV.

Ja, pa je..... soseda je našla novo službo in je napisala klasično prošnjo, tako da CV najbrž ni tako zelo razširjen.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 13:49:45   
Klemy82
Ja pa saj CV je življenjepis. Samo v obliki tabele, po alinejah, če hočete, kar je za delodajalca veliko bolj pregledno in mu vzame manj časa za pregled prošnje, kot pa brat spise in romane. Ni nobena nova stvar, nas so že v srednji šoli učili pisat Cvje, je pa res, da je zadeva prišla iz anglosaškega prostora, se je pa že konkretno prijela in vem sama za primere, ko je delodajalec življenjepise v obliki spisa enostavno dal na kupček 'ne', brez da bi ga sploh prebral. Na CV pa vržeš uč za dve minuti in je stvar opravljena. Europass življenjepis je za moje pojme res eden bolj preglednih in fajn in ga tudi sama uporabljam. Sem bila že pohvaljena, da je zelo pregleden CV in da je delodajalcu všeč... no, bi bila bolj vesela, če bi mi ta delodajalec dal službo kot hvalil moj CV..pa kaj čmo.user posted image
Zraven se doda spremno pismo ali po starem prošnja/prijava/ponudba in noter pač napišeš, zakaj se priajvljaš na delovno mesto, malo povdariš kakšno dejstvo in lastnost...itd.


< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 27.11.2009 13:52:47 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 18:20:48   
_andreja_
kako bi tale cv pretvorla v word??ker mi ga odpre v pdf

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 18:22:51   
lukec
Ni nobena nova stvar, nas so že v srednji šoli učili pisat Cvje, je pa res, da je zadeva prišla iz anglosaškega prostora, se je pa že konkretno prijela in vem sama za primere, ko je delodajalec življenjepise v obliki spisa enostavno dal na kupček 'ne', brez da bi ga sploh prebral.


Točno zato sem hotla bit pametna in svetovat CV, ker je po informacijah iz prve roke sploh v javni upravi čedalje bolj pogosta "praksa", da se življenjepisi v obliki spisa po starem kopitu mečejo v smeti.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
27.11.2009 18:22:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 18:29:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

kako bi tale cv pretvorla v word??ker mi ga odpre v pdf


tukaj ga izpolni user posted image

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 18:32:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Vsakdo PROSI, da bi ga vzeli na to delovno mesto.

Ne drži.
Velika večina res PROSI za delovno mesto, nekateri pa se izključno PONUDIJO, da so za delovno mesto na voljo in da jih zanima, nikakor pa zanj ne PROSIJO.
Jaz sem že ena od takšnih in nisem edina.


res je. iskalec zaposlitve PONUDI svoje znanje, ki bo koristilo podjetju, ne pa prosi za delovno mesto. že, če greš s tem v glavi na razgovor, imaš 50% več možnosti, da se bolje izkažeš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
27.11.2009 18:33:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nujno!! Prošnja za službo
27.11.2009 18:59:29   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

kako bi tale cv pretvorla v word??ker mi ga odpre v pdf


tukaj ga izpolni user posted image
  sm že preštofnarla pa vseeno najlepša hvala


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?