|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Darilo za birmo?
24.2.2012 23:26:59   
Peli
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Me je že kar strah, mojga bodo najbrž tud kar ponucal, men se zdi ob naših prihodkih 400€ res čist preveč, ampak kaj morš, najbrž se bomo zaradi tega morali odpovedati morju user posted image .

Saj se hecaš, ne?

Zakaj bi se hecala, po pravici povem, da men kr ne ostane 400€ na koncu meseca in da morm fajn preštudirat, kako in kaj, če se hočm v večje stroške podat!
Res pa nas ta strošek ne čaka letos!

< Sporočilo je popravil Peli -- 24.2.2012 23:27:52 >

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 8:18:23   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Me je že kar strah, mojga bodo najbrž tud kar ponucal, men se zdi ob naših prihodkih 400€ res čist preveč, ampak kaj morš, najbrž se bomo zaradi tega morali odpovedati morju user posted image .

Saj se hecaš, ne?

Zakaj bi se hecala, po pravici povem, da men kr ne ostane 400€ na koncu meseca in da morm fajn preštudirat, kako in kaj, če se hočm v večje stroške podat!
Res pa nas ta strošek ne čaka letos!

Komentar je bil namenjen temu, da se boste odpovedali morju. Ne morem verjet, da bi nekdo svoji družini odtegnil nekaj tako pomembnega (vsaj zame), da bi kupil darilo. Saj se da za 50€ kupit lepo darilo. Pa konec koncev raje ne grem, kot da zaradi tega ne bi šla na morje. Ampak tako pač jaz razmišljam. In ni mišljeno kot očitek. Ljudje smo pač različni in imamo različne prioritete.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 8:56:03   
čiba
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Peli

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Me je že kar strah, mojga bodo najbrž tud kar ponucal, men se zdi ob naših prihodkih 400€ res čist preveč, ampak kaj morš, najbrž se bomo zaradi tega morali odpovedati morju user posted image .

Saj se hecaš, ne?

Zakaj bi se hecala, po pravici povem, da men kr ne ostane 400€ na koncu meseca in da morm fajn preštudirat, kako in kaj, če se hočm v večje stroške podat!
Res pa nas ta strošek ne čaka letos!

Komentar je bil namenjen temu, da se boste odpovedali morju. Ne morem verjet, da bi nekdo svoji družini odtegnil nekaj tako pomembnega (vsaj zame), da bi kupil darilo. Saj se da za 50€ kupit lepo darilo. Pa konec koncev raje ne grem, kot da zaradi tega ne bi šla na morje. Ampak tako pač jaz razmišljam. In ni mišljeno kot očitek. Ljudje smo pač različni in imamo različne prioritete.


Se popolnoma strinjam s tabo!!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 10:29:18   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Peli

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Me je že kar strah, mojga bodo najbrž tud kar ponucal, men se zdi ob naših prihodkih 400€ res čist preveč, ampak kaj morš, najbrž se bomo zaradi tega morali odpovedati morju user posted image .

Saj se hecaš, ne?

Zakaj bi se hecala, po pravici povem, da men kr ne ostane 400€ na koncu meseca in da morm fajn preštudirat, kako in kaj, če se hočm v večje stroške podat!
Res pa nas ta strošek ne čaka letos!


Peli, moj nečak tudi gre k birmi letos. Ko je izbiral botra, je imel možnost izbrati botra, ki bi mu kupil super in drago darilo. A on je botra izbiral drugače. Sicer mu bomo pri darilu izpolnili eno veliko željo, ampak pri nas bo to verjetno skupno darilo botra, strica in staršev. Sicer pri nas ni situacija, da bi se morali zaradi darila za birmo odpovedati dopustu, kljub temu, da obnavljava hišo, ampak v splošnem ne dajemo dragih daril tudi za rojstne dneve.

Sicer situacijo poznaš bolj ti kot jaz. Drugače smisel boterstva ni v dragem darilu, čeprav botri navadno želijo izpolniti željo birmanca. Če vas to še ne čaka letos, lahko to temo kdaj prej načnete. Tako bo sorodnik vedel, da ne more pričakovati dragega darila, če se odloči prositi tvojega moža za botra.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 11:07:55   
pelin
Nisem nek verski fanatik, ampak pri vseh teh postih me je v prvi vrsti zmotilo kar nekaj stvari...v prvi vrsti, da se gre tu za darilo za birmo....ne za darilo za rd, konec šole, diplomo...temveč za prejetje enega verskega zakramenta...verjamem, da ne moreš sedaj kupiti otroku en meter visokega lesenega križa, samo, malo veze z vero pa že lahko ima...kar pa prfumčki, kozmetika, računalniki, oblačila....nimajo...Te zadeve se vse lahko prihranijo kot ideje za darilo ob kakšni drugi priložnosti....kot drugo me je zmotilo, kako greste nekateri preko svojih finančnih zmožnosti oz. preko dobrega okusa, s tem , ko pretiravate za znoret...darilo za birmo v vrednosti 500 evrov...user posted image ...verjamem da vsak ve zase in da večina najstnikov z neštetimi željami denarja ne zavrne...vendar...kot birmski boter se poleg drugih zadev tudi nekako obvežeš, da boš sodeloval pri vzgoji tega  otroka...en sama ne vidim nič vzgojnega v tem, če mu ob taki priložnosti  zavališ en kup denarja...
Sama sem bila že večkrat krstni boter, birmanski pa pred dvemi leti svojemu nečaku...Po premisleku sva se z mojim odločila,da mu plačava trodnevni izlet v Rim in Vatikan za dve osebi in mu dava seboj nekaj žepnine. Fant je za zraven lahko povabil nekoga po svoji izbiri...Izbral je očeta, kar nas je vse presenetilo in  hkrati razveselilo...Ker je pri hiši več otrok je bila to lepa priložnost, da sta bila nekaj dni skupaj le onadva in sta imela čas le za niju...Izlet je versko obarval ogled Vatikana, hkrati pa je bilo poleg tudi dosti priložnosti za zabavo, samostojne oglede in dogodivščine...Domov sta prišla navdušena in polna vtisov in ko smo ob družinskem srečanju pogledali slike in filmčke , ki sta jih posnela, smo se vsi prepričali, da je bila odločitev na mestu...

Aja...izlet nas je stal 230 evrov...zraven sva mu dala še 100 evrov žepnine...mogoče se komu tudi to zdi precej, kar je seveda razumljivo...želim le povedati, da se nam v tem primeru ni bilo treba odpovedati dopustu, ker si pač to lažje privoščimo, ter da mu bo darilo kot samo ostalo v spominu celo življenje zaradi doživetji na potovanju, ki sta jih delila z očetom, kar pa mu bi denar, računalnik ali debel zlat furžel bolj težko nudil...

< Sporočilo je popravil pelin -- 25.2.2012 11:21:17 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 11:36:10   
HuAnita
zakramenta...verjamem, da ne moreš sedaj kupiti otroku en meter visokega lesenega križa, samo, malo veze z vero pa že lahko ima...kar pa prfumčki, kozmetika, računalniki,
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Nisem nek verski fanatik, ampak pri vseh teh postih me je v prvi vrsti zmotilo kar nekaj stvari...v prvi vrsti, da se gre tu za darilo za birmo....ne za darilo za rd, konec šole, diplomo...temveč za prejetje enega verskega zakramenta...verjamem, da ne moreš sedaj kupiti otroku en meter visokega lesenega križa, samo, malo veze z vero pa že lahko ima...kar pa prfumčki, kozmetika, računalniki, oblačila....nimajo...Te zadeve se vse lahko prihranijo kot ideje za darilo ob kakšni drugi priložnosti....kot drugo me je zmotilo, kako greste nekateri preko svojih finančnih zmožnosti oz. preko dobrega okusa, s tem , ko pretiravate za znoret...darilo za birmo v vrednosti 500 evrov...user posted image ...


Ok, strinjam se glede prvega dela - šminke oz. celotna kozmetika za 13-letnico (?), očitno sem pa res zelo zadaj za svetom....
Mi smo imeli zadnja leta par obhajil, pa sva vsakič dala 40 eur in kako malenkost, povezano s priložnostjo (verižica za fanta recimo, za punčko zapestnica). Pa ko vidiš 9-letnika, ko dobi od krstnega botra prenosnik (stacionarni ni več 'in', čeprav lepo deluje) in se mu ob 40 eur povesi nos, no, vsaj jaz sem bila kar malo užaljena (preračunano bi s tem mojemu otroku kupila solidne čevlje za eno sezono).... Spet bom napisala, kar mislim: malo predaleč gre vse skupaj...
Zato pa večina otrok ne zna več ceniti stvari, birma jih večino zanima samo glede tega, kliko bodo 'pokasirali'....

Izlet je dobra ideja, ne vem pa, če bi jaz glih za Vatikan vpračala...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 11:42:43   
pelin
Aja pa še darilo za birmo, če nisi birmanski boter...v naši krogih se v takih primerih darila sučejo okrog 5o evrov...tu padajo ponavadi kakšne knjige s posvetilom in denar, kakšna malenkost, ki si jo birmanec že dlje časa želi...Dvakrat sem npr. spekla za darilo birmancu torto in zraven dodala kuharsko knjigo sestre Vandeline, ker pač oba najstnika poznam  in vem da se rada sučeta v kuhinji... Zelo zadevo olajša to, če se prisotni spravijo skupaj in vsak prispeva nekaj za darilo, ki je v tem primeru večje...midva sva tako stopila zraven, ko so sorodniki hčeri kupovali klavir...

Ja HuAnita se strinjam s tem, da vse skupaj nekako zgubi smisel, če se gleda na stvar le skozi denar...tudi razumem neprijeten občutek tistih, ki za darilo prispevajo malenkost, pa tisto s premislekom in velikokrat z osebnim odpovedovanjem, potem pa njihov dober namen čisto izvodeni ob vseh razkošnih in neumestnih darilih nekaterih...Prav zato se mi zdi od nekega najstnika, ki ima ogromno želja,težko pričakovati, da bi znal na zadevo bolj razumsko pogledati , pač bi pa to v tem primeru bilo za pričakovati od odraslih...
Ker pa je birma ( kot sem že zgoraj napisala) čisto verska zadeva, se mi zdi neumno dajati darila, ki nimajo nobene veze z vero...Prav zato se sama vedno potrudim potuhtati kaj takega,kar bi zadostilo večim pogojem...v prvi vrsti razveseliti birmanca in poiskati nekaj takega, kar ima veze s cerkvo...
Zato tudi izlet v Rim, kjer je bil poleg ostalih ogledov, ki jih Rim vsekakor ponuja,prostega potepanja in ogledov mesta, vključen tudi obisk Vatikana...


< Sporočilo je popravil pelin -- 25.2.2012 12:01:21 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 14:57:17   
nananaja
pelin se je malo bolj razpisala o tem, kar si tudi sama mislim. Njeno darilo pa je sploh dobro.
Poleg tega je pri nas tako, da se širše žlahte ne vabi na kosilo v restavracijo, ampak le na popoldansko slavje doma, zato se tudi darila nikoli ne kupujejo veliko višja od 20 evrov, kot dajemo za rojstne dneve. In za prejetje zakramentov so navadno verske vsebine.

Moram pa reči, da to ni nekaj novega. Že ko sem jaz šla k birmi, so se nekateri znali pohvaliti z darili visokega cenovnega razreda. Tudi botri so se že izbirali po debelosti denarnice, pa moram reči, da je to večkrat prihajalo iz priporočil staršev.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 17:09:16   
Pia*
Bila sem botrica bratrancu pred 8leti. Želel si je zvočnike (v vrednosti 80€), ker se mi je zdelo zelo skromno sem mu zraven dala še 200€. Vsi so mi govorili, da sem pretiravala ampak takrat sem bila sama s celo plačo in sem se pač odločila za nek okvirni znesek,ki sem ga tudi namenila.

Če bi bila danes (sem malo razmišljala pa niti ne najdem osebe,ki bi lahko bila birmanec), bi prav tako namenila približno tak znesek(čeprav težje kot takrat). Razni skuterji,prenosni računalniki in zadevščine na tem nivoju ne razumem kako si mulci lahko sploh kaj takega zaželijo. Od kod jim take ideje?

Jaz sem dobila sveto pismo in verižico katero imam še danes in da ne govorim kako sem bila ponosna na to!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Darilo za birmo?
25.2.2012 18:08:50   
josephine27
Če bi bila danes (sem malo razmišljala pa niti ne najdem osebe,ki bi lahko bila birmanec), bi prav tako namenila približno tak znesek(čeprav težje kot takrat). Razni skuterji,prenosni računalniki in zadevščine na tem nivoju ne razumem kako si mulci lahko sploh kaj takega zaželijo. Od kod jim take ideje?


Ideje dobijo od staršev. Za birmo se je vedno kupovalo nekaj večjega kot za rojstni dan, ker je to pač samo enkrat v življenju. In če danes otroci dobivajo darila že za vsako malenkost kot je napr. konec šoleuser posted image ( otrokova dolžnost je da hodi v šolo) potem si pač za birmo morajo zaželeti nekaj več.

Avtorici teme: 50 eur se mi zdi primeren znesek. Jaz bi na tvojem mestu dala toliko pa še kakšno rožico al pa malenkost zdraven, ker nekako nisem navajena samo kuverte dajet.

Za botra pa mislim, da je treba gledat predvsem svoje finančne zmožnosti. Jaz tudi svojega družinskega dopusta ne bi žrtvovala v ta namen. To se mi zdi pretirano. Mogoče si lahko pomagaš s tem, da se postaviš na drugo stran. Koliko bi si ti želela, da bi tvoj otrok dobil od botra za birmo? Meni ponavadi pri odločitvi vedno pomaga, če se postavim v vlogo nekoga drugega.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Darilo za birmo?
1.3.2016 13:44:59   
tehnik4
Meni se zdi ql majhen spomin - križec, kipec, slika, knjiga
ker sem pa sam boter razmišljam o kaki resnejši knjigi ali zbirki - do 100 € ali kakšnem CD-tečaju jezikov, naročnini na kako revijo ali kakem orodju katerega bi potreboval na svoji nadaljnji poti pa si ga sam ne bo privoščil.
Sicer pa se mi zdi zelo fajn tudi darilo v obliki romanja na kak svet kraj v okviru 200-300 €. Tako ima največ od botra, če nekaj časa preživi z njim. V tem smisli bi bil skupen vzpon na Triglav odličen ali pa s kolesom do recimo Ptujske gore za 3 dni. Top.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Darilo za birmo?
2.3.2016 11:21:50   
jagoda77
Moj je svoji hčeri za birmansko darilo kupil lep romantičen najstniški roman, ki je stal 32 EUR in napisal lepo posvetilo. Ni bila zadovoljna, ker je pričakovala denar, on pa jih je hotel dat nekaj, kar ji bo ostalo za spomin. Meni je bila tudi ta ideja lepa.

Birma je nek verski dogodek in prav je, tako kot je en zgoraj napisal, da bi morala biti darila nekako tudi versko obarvana. Sama vem, da sem dobila sveto pismo s posvetilom botrce, tisto ta hudo debelo z vsemi evangeliji, verižico s križcem in še nekaj malenkosti.


(odgovor članu tehnik4)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Darilo za birmo?
2.3.2016 14:19:06   
HuAnita
No, botrstvo je tudi mene nedavno doletelo...
Punco sem peljala na celodnevni izlet, sva šli še malo v šoping (precej zimske garderobe), pa na kosilo... Za spomin sem ji dala črno-zlato beležko, za dnevnik pisat, ter še 200 eur. Sama sem ji namreč želela kupiti kolo, pa je bila njena mama proti, pol se je pa mala sama odločila, pa tudi starša sta si nabavila bicikle. Prej jih niso imeli oz. le punca, že zdelanega, pa ko so me s prvega kolesarjenja poklicali in vriskali od navdušenja, da so skupaj na kolesu na potepu, se mi je zdelo, da sem izpkar dobro izpolnila vlogo botre :-) (povezati družino IN športna aktivnost)

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?