|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehod na kravje mleko
15.1.2010 14:30:14   
Urska09
Mene pa zanima, kako in kdaj ste otročke navadile na "navadno" se pravi kravje mleko. Točno pri enem letu, prej, kasneje, postopno, ste ga morda redčile z vodo ali celo mešale z AM?
Aja, v hrani (npr. pire krompir, špinača) ga že kar nekaj časa uporabljam, samo mlečne kašice delam še vedno z AM in tudi pila ga še ni. Stara bo pa 11 mesecev.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 14:51:41   
Hope2
Star je 14 mesecev, flaško dobi še vedno AM in bo še, dokler bo pač pil iz flaške. Ostalo pa kuham z navadnim, ki sem ga sprva redčila z vodo. Kašice sem začela z navadnim delat po 1 letu.

Je pa zadnjič v bolnici dobil navadno s cukromuser posted image , ne vem kje jim je pamet ali logika, ampak ok, je spil, ni bilo nič narobeuser posted image , pa vseeno bo še naprej na flaški AM

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.1.2010 14:53:50 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 16:00:44   
Anonimen
Mi smo začeli z alpskim tam nekje pri 7-8mesecih od začetka smo ga redčili z vodo in nikoli ni bilo nič narobe.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 16:05:51   
Hanuši
Naš je star 7 mesecev in v kuhi in kašicah uporabljam navadno-NE ALPSKO-ampak navadno 3,5 mleko, po flaši pa še vedno pije AM. Pri 5,5 mesecih sem ga začela postopoma uvajat in sicer sem ga 1 teden redčila 1/2, 1/2. Sedaj pa pije 100%.

Absolutno pa ne priporočajo alpskega, je preveč obdelan. Nas so na to opozorili že v materinski, pa v posvetovalnici me vedno znova opozorijo na to.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 16:49:14   
Katy78
Jaz imam še ene 3 škatle Novalaca in ker ga uporabljam samo še za flaško pred spanjem, jih bomo imeli ziher še za kakšen mesec, če ne še za dlje. Potem mu bom dala pa kar navadno mleko. Če je pa treba redčit, pa ne vem. Ampak po moje po 1 letu naj ne bi bilo treba, sploh če mu razne mlečne kaše že nekaj časa delaš s tem mlekom.

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 16:54:53   
Petka09
Moja sestrična je tamali uvedla alpsko 3,2 mleko pri 10-ih mesecih, ker je z 11. šla v vrtec. Za hrano vem, da ga je uporabljala že prej.
Nič ga ni redčila z vodo. Dala ji ga je za probat in najprej ene dva tri požirke. Sprva ji je bil čuden okus, pol drug dan se je pa že navadila. Pred spanjem pa še vedno pije AM (stara je leto in pol). Torej, kravje mleko ji daje za pit bolj za zajtrk al pa kdaj proti večeru kakšno skodelico.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 19:26:43   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Moja sestrična je tamali uvedla alpsko 3,2 mleko pri 10-ih mesecih, ker je z 11. šla v vrtec.

Ja, točno zaradi tega me zanima. Ker gre čez dober mesec v varstvo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 19:34:52   
Anonimen
Katero pa navadno ?Katere firme?

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 19:57:05   
ema111
pa to navadno mleko pogrejete (z grelcem za flaške) ali hladno pijejo user posted image
mi smo še zaenkrat na AM, stari 13m.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 20:34:31   
Evica22
Mi smo začeli z 11imi meseci - alpsko mleko 3,2. Ker se dojiva in nikoli ni imel flaške, to mleko uporabljava v večernih kašicah, zjutraj popije kakšen požirek mleka ali kakava. Nikoli nismo imeli težav. 

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehod na kravje mleko
15.1.2010 21:19:58   
Najaa
Prva se ne nehala dojit pri 11m in sem ji takrat dala KM za pit, brez uvajanja in redčenja. Itak je že prej v pireju, špinači ipd bilo KM.


(odgovor članu Evica22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehod na kravje mleko
16.1.2010 15:03:31   
mateyka
naša je stara 2 in pol in odklanja navadno mleko. sploh ne mara. niti nič narejeno na tem mleku (gres, čokolino, mlečni riž, kakav torej odpadejo). ali AM kot mleko ali nič mleka. tako da smo na AM - zvečer in zjutraj eno flašo po 1,5-2 deci. samo mene ne moti. pač je AM in občasno srebne navadni mlekec in kavne šalce, ko se igra da pije "kavico". ampak saj bo, enkrat že user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prehod na kravje mleko
16.1.2010 17:32:03   
tasa_m
Po 6. mesecu, ko nama je P. rekla da lahko začneva uvajat.

Na začetku sem ji redčla, pol pa sem ji začela delat kašice kar z 3,2%.
V flaši pa ga je sprejela pred slabimi 14.dnevi. Ampak ker imam na zalogi še nekaj AM bomo tega porabili.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prehod na kravje mleko
17.1.2010 10:11:08   
Urska09
Punce, hvala za odgovore. Še zalogo AM porabim in začnem!

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prehod na kravje mleko
29.1.2010 8:22:16   
Greenie
Jaz sem začela s kravjim mlekom pri 8 mesecih. Ubistvu malo kombiniram z AM, ker prav alpskega, ji še nočem dati, raje kupim tistega nehomogeniziranega od Planike (ga velikokrat zmanjka v trgovini), ga ima pa zelo zelo rada.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prehod na kravje mleko
29.1.2010 8:33:56   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Jaz sem začela s kravjim mlekom pri 8 mesecih. Ubistvu malo kombiniram z AM, ker prav alpskega, ji še nočem dati, raje kupim tistega nehomogeniziranega od Planike (ga velikokrat zmanjka v trgovini), ga ima pa zelo zelo rada.

Točno tako delamo zdaj pri nas. Malo kombiniramo z AM. Uporabljamo pa enakega. Ali kakšno drugo znamko, če tega nimajo. Itak pa v Mercatorju velikokrat nimajo nehomogeniziranega. Ne vem zakaj ga nabavljajo v tako malih količinah, če vedno takoj zmanjka...

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prehod na kravje mleko
1.2.2010 13:00:39   
Abbott
Jaz pa raje kar mandljevega. Kravje mi ima preveč slabih stvari (glede na stvari, kij govorijo - kako so vse te krave našopane z različnimi kemikalijami). Razen, če najdeš kakšne EKO/BIO krave.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prehod na kravje mleko
1.2.2010 13:21:17   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

kako so vse te krave našopane z različnimi kemikalijami). Razen, če najdeš kakšne EKO/BIO krave.


Ni tako hudo kot eni radi poudarjajo. Pri nas doma ni nobenih dodatnih kemikalij. Mleko je tako kontrolirano,da ni nobene panike. Če ne bi imeli domačega mleka, bi se verjetno odločila za mleko iz mlekomata. Bi vsaj vedela kaj dobim. Mleko izpod krave! Ne pa predelano in ne vem še kako obdelano mleko.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prehod na kravje mleko
1.2.2010 13:45:14   
Anonimen
Pri 7ih mesecih sem ji začela dajat izdelke mlečne izdelke (skutke in jogurti), pri enem letu sem začela pri kuhi uporabljat navadno mleko (za gres, pire itd.), zvečer pred spanjem ji pa še vedno dam flaško AM ... ji je všeč in ne vidim potrebe po tem, da bi ji ga vzela in dala navadnega. Stara ja pa 14 mesecev.

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prehod na kravje mleko
4.2.2010 22:22:01   
anchika
Približno 6-7 mesecev je imela ko sem ji dajala mlečne kašice z alpskim mlekom. Vse kar je hrane z mlekom uporabljam alpsko 1.6 Na flaško zjutraj in zvečer pa pije AM. Ima 9,5 mesecev. Jaz ne kompliciram preveč itak mala je vse kar jemo ostali družinski člani. Glede alpskega mleka in mleka iz  pod krave-mlekomata eni pravijo da je eno bolje drugi drugo. Če alpsko ne bi blo vredu ga ne bi niti prodajali. In veliko nezdrave hrane  jemo ker niti ne vemo. Kaj čmo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prehod na kravje mleko
5.2.2010 11:01:42   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: anchika

Če alpsko ne bi blo vredu ga ne bi niti prodajali. In veliko nezdrave hrane  jemo ker niti ne vemo. Kaj čmo


user posted image Manj ko kompliciraš,l lažje je ko se začne otrok zmišljevat okoli hrane.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prehod na kravje mleko
9.2.2010 13:24:30   
urshak
Zanimivo, jaz sem bila danes ravno v posvetovalnici, pa mi je rekla da kravjega mleka in mlečnih izdelkov nič do 1 leta. Mi smo ravno pri uvajanju goste hrane. Sem bila kar tiho, ker ji v krompir ali pa v korenček kraj že dam kakšno žličko kisle smetane. Mislim, res ne vem, zakaj toliko komplicirajo. Kak so pa naši starši gor zrastli, ko ni bilo nobenih posvetovalnic in podobnega , pa je bilo dosti manj alergij. Jaz sem se odločla, da bom delala bolj po občutku.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prehod na kravje mleko
9.2.2010 22:14:54   
DanijelaNeli
Moji sem začela dajat pri 8.mesecu kravje mleko a le v kaše.Drugače je bila na Aptamilu.
In nisem nikakor dajala ALPSKEGA MLEKA ampsk od PLANIKE polnomastno.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prehod na kravje mleko
9.2.2010 22:16:47   
DanijelaNeli
In nikakor 1.6. MM. To mleko naj bi se dajalo komaj po dopolnjenem 3.letu starosti.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prehod na kravje mleko
10.2.2010 7:21:50   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: DanijelaNeli

In nikakor 1.6. MM. To mleko naj bi se dajalo komaj po dopolnjenem 3.letu starosti.

Ali celo po 5. letu.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?