|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  197 198 199 200 [201]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:36:51   
ronja
Nehaj jamrat pa naredi kaj zase.

Sem nehalauser posted image , danes sem ok, samo še razlagamuser posted image . Pa jaz se ne počutim kot mučenik, meni se zdi, da mi ljudje skoz nekaj hočejo pomagat (in tudi mi pomagajo).

Skoz pišeš kaj delaš za druge. Naj kdo drug kaj naredi zate, recimo pelje otroke ven, ti pa pojdi plavat ali karkoli rada počneš. Al se pa sam uleži. Če se imaš rada naredi kaj zase, če se pa nimaš boš pa vse življenje tko živela. Odločitev je izključno tvoja!

Ja, maš prav. Saj sem hotela it na plavanje še čez poletje, samo se zdaj za 1 teden ne splača. Saj pravim: problem je v tem, da rada ustvarjam, kuham... Veliko rajši, kot spimuser posted image . Pol pa včasih pozabim, da je to tut treba. POtem se pa še včasih Lejla ponoči zbuja, pa zdaj par dni zaradi rane od zoba nisem mogla spat in se mi je malo nabralo... Delam na tem, kar mi svetuješ, samo saj veš - spremembe so počasneuser posted image .

Otroci potrebujejo zdravo mamo. Če boš pregorela boš naredila sebi in svoji družini veliko več škode, kot pa če ne bo vsak dan tipi topi skuhano in vsa darila ročno narejena.

Ja, saj vem... Zato pa zdaj nisem delala nobenih daril, niti torte! Samo na živce mi pa gre tale tajming!

sonček, poglej crafts for kids na guglu - to maš morje idej... Sicer smo me danes šle v Zoo, tam srečale Hijacinto in njenega Erika in še drugega najpomembnejšega moškega od Hijacinteuser posted image , potem pa smo šle domov, pojedle večerjo (samo jogurt s kosmiči in sladoled) in naredile ene čist na izi lučke, ker sem jih že obljubila, ko je mami predvčerajšnjim prinesla Ronji za darilo modelčke za lučke. Kar obljubim, pa skor mora bit, pa še spomnila se je sama od sebe... Sem pa zadevo poenostavila do konca in imela v 5min. (zmiskala borovnice s sladkornim sirupom, ki sem ga mela skuhanega in ohlajenega že prej, pa ena stisnjena pomaranča in njena lupinica) vse fertig - pridna? Mislim ne-pridna oz. karkoli že moram bit?user posted image

Pa mislim, da ne bo čisto nič narobe, če v skrinji ne bo npr. 9 vrst sladoleda, mi imamo enega (kupljenega) pa smo vsi zadovoljni.

marta, vem, da ne bo nič narobe. Samo to lopatko za sladoledarja sem zdaj čakala dobesedno 1 leto in jo vmes fuuuuul pogrešala in ko sem jo končno dobila, se mi je mal odfuzlalo s temi sladoledi, sem hotla očitno vse not prinest... Sem nora na sladoled, pa rada ga delam - to je moj hobi - a ni to "čas zame"? Zdaj ni več problema, ker ni več placa v zmrzovalnikuuser posted image .

Se mi zdi, da je problem, da nimam nekih zelo mirnih hobijev, kjer ne bi nič drvela okoli... Še ko sem delala jogo, sem jo spremenila (čisto nenamerno, to je pač tako ratalo) v "power jogo", kot je to poimenoval moj lubiuser posted image . Ker mi je bilo večino položajev zanimivih in sem hotela vse sprobat... Jasno potem ne moreš delat tako počasi, če hočeš bit fertig v 1 uriuser posted image ...

Navadno mi je bilo to všeč pri meni, ker sem tako lahko naredila več v istem času. Ampak očitno ima neke stranske učinke oz. drobni tisk: "...pri mamicah z malimi otroki lahko povzroči vrtoglavost in druge probleme z zdravjem."user posted image

No, jutri bomo doma, samo k zdravnici moramo pokazat Ronjino nogico in potem si bomo vzele na izi. Skuhat sicer moram nekaj, ker v zmrzovalniku gotovega ni nič, ker sem vse spraznila, da sem naredila plac za sladoledeuser posted image . Ampak še vedno lahko naredim testenine s paradižnikovo omakcouser posted image .

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5001
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:39:25   
khurde
uf, ste se razpisale medtem, ko sem pesnila user posted image user posted image user posted image

se strinjam tudi z zvezdico user posted image

sonček, midve riševa, pospravljava, gledava knjige. za televizijo jaz nisem, tko da je ne prižigam. bi bila pa tut jaz vesela kakšnih idej user posted image  npr. tile smokiji morajo biti zabavni, prstnih barv ipd. pa še nisva sprobali, ker vse v usta roma user posted image  pa kakšno fajn knjigo za deževne dni bom morala najti in kupiti... včasih greva pa kar po obiskih, če je res sitna user posted image

zdele dva dni je ful čveka ratala. luštno. dons mi je rekla, po kosilu: "mami, isa ge babi" (mami, isa gre k babi), ko sem jo vprašala, kako (babi živi ca. 10 km stran), me je pa čukasto pogledala in rekla "avto pela pela" user posted image  pa še tale... sem ji rekla "greva domov", ona meni "do ge?" (kdo gre), jaz njej "midve. isa in mami." ona men nazaj "ne, ne" user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5002
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:46:14   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Navadno mi je bilo to všeč pri meni, ker sem tako lahko naredila več v istem času. Ampak očitno ima neke stranske učinke oz. drobni tisk: "...pri mamicah z malimi otroki lahko povzroči vrtoglavost in druge probleme z zdravjem."user posted image



evo, točno zato sem jaz par stvari za nekaj časa prestavila. sploh pa, ronja, kako dolgčas bi ti bilo v penziji oz. ko otroci odrastejo in grejo po svoje, če boš tempo sam nadgrajevala in nič stvar na stand by dala user posted image user posted image user posted image  k pol pa ogromno enih aktivnosti odpade skoraj čez noč. in pač, vsako obdobje v lajfu terja neke prilagoditve. v enem par hobijev začasno odpišeš, v drugem jih nazaj najdeš. tko jaz gledam na to.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5003
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:47:45   
khurde
AJA, kako sem lah pozabila

ploha, user posted image user posted image user posted image  super kuhinja user posted image  in ful si pridna. a ti kej trebuh otrdeva, ko si tko aktivna itd.? ker jaz zdele par dni bolj delam in kar mal čutim "posledice"

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5004
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:53:06   
sonček33
zdele dva dni je ful čveka ratala. luštno. dons mi je rekla, po kosilu: "mami, isa ge babi" (mami, isa gre k babi), ko sem jo vprašala, kako (babi živi ca. 10 km stran), me je pa čukasto pogledala in rekla "avto pela pela" pa še tale... sem ji rekla "greva domov", ona meni "do ge?" (kdo gre), jaz njej "midve. isa in mami." ona men nazaj "ne, ne"


faca mala

tudi lovro kar veliko zdaj govori ...moja mami, mala miska (mala miška), bureka, palčke, pica, zadnjič je celo ene 5x rekel kaša, s š-jem

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5005
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:55:08   
ronja
Tudi jaz jo razumem, ampak saj je sama rekla naj povemo, torej že rabi malo brce v rit.

Seveda, nič nimam proti brcam v rituser posted image . Včasih od blizu ne vidiš - kot impresionistične slike...

ti bi še vedno bila aktivna kot prej, pa nočeš videti, da so se okoliščine spremenile in da z dvema otrokoma niti nisi več gospodar svojega časa,

Ma, to ni čist res, da sem tako aktivna kot prej! morala bi me videt prej!!!user posted image Zdaj sem se FUUUUUUL umirila! Sam ne čist čist...

in jaz sem zavestno par stvari za en čas odložila in se bom z njimi ukvarjala kasneje, ko bojo otroc malenkost večji.

Jaz tudi! Fuuuul stvari! Zdaj delam veliko manj stvari, ker so ene enostavno nezdružljive z otroki (nevarno zanje, rabiš veliko prostora, itd...)

in mogoče tebi manjka en način sprostitve. mogoče to, da se samo malo izklopiš. da ti možgani ne laufajo non stop, ampak da jih kdaj pa kdaj daš tudi v prosti tek. to je kar umetnost, se naučiti kako popolnoma nič misliti, meditirati, kako odmisliti misli, razum, razmišljanje, pa vseeno ne spati.

Ja, pri dveh malih nespečih otrocih je to res umetnost, da ne zaspiš zravenuser posted image . Čeprav zdaj razumem, kaj hočeš rečt in imaš mogoče prav. bom poizkusila in bom na morju spet začela delat jogo, tam sem res čisto izklopila misli. Ali pa včasih med plavanjem, včasih pa ful mozgam zraven - tam ni pravila, sem pa vedno druga, ko zlezem iz vode - jo rabim.

a to ti delaš, da je svet predvsem drugim lepši? oz. kaj narediš, da je tudi tebi lepši? pa ajde, vem, da hvaležnost drugih, njihovo veselje in presenečenje, odtehtajo delo. ampak kaj ob tem narediš zase? razen, da izprazniš baterijo in si niti ne vzameš časa, da bi jo napolnila? k agregata kok kaka bolnišnica pa verjetno le nimaš

Hm, v bistvu nisem nikoli na ta način razmišljala, da bi tako delila svet - moj in od drugih. nekak sem si oblikovala prepričanje, da je fajn, če se vsi trudimo, da je svet lepši. in ker ne morem spremenit kakih groznih stvari, ki se dogajajo, lahko pomagam vsaj z malenkostmi... Potem pa te malenkosti tako priredim, da je tudi meni to lepo - recimo, da naredim prijateljici ogrlico iz Fimota, ker mi je fajn delat iz Fimota - samo primer, že dolgo nisem konkretno fimirala. Sem mislila, da je to zame... ne vem, vedno sem tako delala - pa nisem bila skoz bolna... Ja, vem, nisem mela dveh otrok...user posted image

čeprav si bik, maš en kup device v sebi

A zdaj pa še devico? Pa saj mam cel horoskop!user posted image Z mojo ljubeznijo do vode in nesimpatijami do vrtnarjenja mi itak ne verjamejo, da sem zemeljsko znamenjeuser posted image .

ker to, da se ji je zdel čas za počitek neumnost, smo otroci kasneje razumeli tudi kot to, da se ji zdi čas z nami skoraj izgubljen.

Hm, tega pa ne razumem čisto: saj ko se igram z otroki, ne delam nič drugega. Včasih kaj kombiniram, ampak kadar pa kaj res skup delamo, pa je to to. zakaj bi se počutili, kot da je čas z njima izgubljen, če ja pa prvi na moji prioritetni lestvici? To mi res moraš razložit, ker res ne bi rada, da se kdaj tako počutita!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 5006
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 21:59:13   
ronja
sploh pa, ronja, kako dolgčas bi ti bilo v penziji oz. ko otroci odrastejo in grejo po svoje, če boš tempo sam nadgrajevala in nič stvar na stand by dala

ma, daj, saj veš, kako je to: več kot delaš, več idej imaš, kaj vse bi še lahko naredilauser posted image . to je začarani krog, glava je ena hecna stvar, ki jo težko ukrotiš... Vsaj moja, no.

Ampak jaz sem res ful hobijev odpisala: ne delam več mila "from scratch", ne lotam več nič iz žice, ne žagam nič,... ne igram več klavirja (ga nimamo kam dat), zdaj tudi ne kitare (to mi je žal, to je bila moja meditacija - samo zdaj dokler sta budni to ni mogoče, ko zaspita, se pa mal bojim razgrajat...)

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5007
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:04:03   
Zvezdica
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

jast kupim tiste "smokije

kje kupiš?


v baby centru, mislim, pa da se da še kje drugje dobit.

Tinej je tako, tako. Nekaj časa brez vročine, potem spet naraste. Bomo videli kako bo ponoči. Jutri ima pa kontrolo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za malega cukrčka

udi lovro kar veliko zdaj govori ...moja mami, mala miska (mala miška), bureka, palčke, pica, zadnjič je celo ene 5x rekel kaša, s š-jem


naš tudi hrano obvlada, papa, lada ledo(sladoled)



_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 5008
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:06:37   
marta82
Jem čokoladno lučko oblito s čokolado. A ste mi kej fouš?user posted image user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5009
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:07:11   
Zvezdica
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Jem čokoladno lučko oblito s čokolado. A ste mi kej fouš?user posted image user posted image


jast sadnouser posted image


_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 5010
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:13:30   
Zvezdica
za vse k ste falile reklamo :)

http://www.youtube.com/watch?v=8n1vu0g2Mwc




_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5011
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:39:20   
Zvezdica
Svetujem, da nadaljujemo tukaj. Novo nadaljevanje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/m_5237459/mpage_1/key_/tm.htm#5237459


_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5012
   RE: Januarčki in januarčice 2009
7.7.2010 22:39:51   
farfala
khurde dobro si napisala vse,  poglobljeno razmišljanje in izčrpni odgovori, tu sta si kar podobni z ronjouser posted image user posted image , zvezdica ti tudi, se  strinjam

sonček jaz sem govorila o koprivnici

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5013
Stran:   <<   < Prejšnja stran  197 198 199 200 [201]
Stran: <<   < Prejšnja stran  197 198 199 200 [201]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Katera oblika imena je nalepša?
Beckie

Katera oblika imena Erik vam je najlepša?

Erik (69%)

Eric (4%)

Erich (1%)

Ta ime mi ni všeč (26%)


Število vseh glasov: 582

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!