|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:09:07   
Anonimen
aha...
ker moj je prejsnji mesec nabral kakih 80 ur. sicer nocnih, bil v pripravljenosti, ima se polovico lanskega dopusta....

ampak, glede na to, kaka rit je in vem da ne bo nic zinil, po pozrl tistih par 100 eurov in bil tiho!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:14:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

aha...
ker moj je prejsnji mesec nabral kakih 80 ur. sicer nocnih, bil v pripravljenosti, ima se polovico lanskega dopusta....

ampak, glede na to, kaka rit je in vem da ne bo nic zinil, po pozrl tistih par 100 eurov in bil tiho!user posted image

Ah, to je še v redu.
Mojemu g. Tastu so v gradbeništvu dali aneks k pogodbi o zaposlitvi, v katerem so mu delovni čas (in s tem tudi plačo) uradno z 8 ur zmanjšali na 7 ur. Delati mora pa še vedno po 12 ur, saj so mu rekli, da v nasprotnem primeru lahko pride v kadrovsko pisarno po delavsko knjižico. Kristalno jasno nezakonito, ampak tast je tiho, ker se boji za službo (čeprav ima netto plače za 7 ur trenutno cca. 400€).
Ga. Tašča pa tudi. Čistilka je in dela pri zasebniku. Z delovnim časom je enako, za dodatek pa je dobila še to, da se mora na delo voziti iz LJ na Vrhniko, potnih stroškov ji pa ne plačajo. In je tudi tiho, ker ji samo na ta način podaljšujejo pogodbo (ima za določen čas). S tem podaljševanjem so pa pri njih sploh zmagali. Več, kakor 2 leti ti ne smejo podaljševati. Uradno. Firma pa vsako leto in 11 mesecev propade oz. objavi stečaj, nakar jo "nekdo" kupi z delavci vred. In ko jim poteče pogodba o zaposlitvi, dobijo novo samo pod pogojem, da sprejmejo njegove pogoje.
Obema se to konstantno dogaja že leta in leta. Ga. Tašča še ni videla regresa (vsakih 6 mesecev je 1 dan vmes brezposelna, da ji regres potem ne pripada), g. Tastu ne plačujejo malice (ampak jo dobi tam - o tem, kakšna je oz. koliko je primerna za 58-letnega gradbenika, pa raje ne bi).

Sorry, ampak ko vidim takšnale sranja in to v državnih podjetjih ter pri zasebnikih, katerih naročnik je država, takrat sem z veseljem brezposelna. Je*al me pa nihče ne bo v glavo in to brez posledic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:21:46   
Anonimen
hja....

brezposelnost je zakon.

konkretni primer:
moj ljubi mozek je zaposlen pri privatniku. dela po minimalmo 10 ur na dan.
zdaj, ko je zima in sneg, pac nimajo drugega dela kot pluzenje snega in posipavanje.

s tem je nabral okoli 80 ur.
in me prav zanima, ce mu bojo upostevali tudi pripravljenost. ker so ga parkrat klicali sredi noci in se je moral spokat v 10ih minutah in jit. posledicno se ni smel oddaljiti od doma vec kot za pol ure voznje, ker je 24 ur na dan cakal na klic. cel mesec... .

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image agrrrrrh!!!!!
pa ce mu bo stel nocne ure splohuser posted image
pa dopust....al bo nakazak 250 € in ciao amore!
ma napisem jst odpoved in jim jo nesem lastorocno!


banda pokvarjena!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:27:57   
Kerensa*
Če gledamo po zakonu, bi mu morali plačati tudi pripravljenost za delo, nočne ure pa se plača 50% več od rednih ur (kolikor je meni znano).
80 ur je polovica delovnega časa. Je zaposlen za polni ali za polovični delovni čas? Od tega je odvisno, koliko mu mora nakazati. Za polovično je 232€ in nekaj centov, plus malica in prevoz (ki se štejeta polno, kakor pri 8-ih urah), skupaj torej cca. 400€ za januar.

Ne razumem ljudi, ki so za omenjene zneske pripravljeni trpeti. Delati za 232€ ali pa sedeti doma za 221€ (toliko je DSP za odraslo osebo - in to DSP dobiš, če dokažeš, da si dal odpoved zaradi nezakonitosti)? Jaz bi izbrala slednje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:31:08   
Anonimen
JA...zadnje 3 mesece razmislja, da bi se vclanil v klub brezposelnih.
zaposlen je pa za nedolocen, polni del. cas!user posted image


pa da ne omenjam zivcnosti, ko ni vedel in se vedno ne ve za pol ure vnaprej ali ga bo klical za delat, ali ne.
ni fajn, no....
s tem da imamo trenutno samo 1 avto, in sem ga sama peljala na siht in spokala vse tri mulce v avto tudi sredi noci.
ok. to nima veze, ma vseeno me pop.iz.deva!





aja, zvesta je rodilauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:32:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
JA...zadnje 3 mesece razmislja, da bi se vclanil v klub brezposelnih.

Če bo predtem prijavil delodajalca, potem je OK. Če ga ne bo, je pa za 6 mesecev mrzel.
zaposlen je pa za nedolocen, polni del. cas![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gi[/image]

Kako pa delodajalec razloži nakazila DURS-u? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:36:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
JA...zadnje 3 mesece razmislja, da bi se vclanil v klub brezposelnih.


Če bo predtem prijavil delodajalca, potem je OK. Če ga ne bo, je pa za 6 mesecev mrzel.
zaposlen je pa za nedolocen, polni del. cas![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gi[/image]

Kako pa delodajalec razloži nakazila DURS-u?



za DURS se mi sanja ne


to za 6 mesecev smrklja pa vem

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 17.2.2010 20:39:22 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:40:31   
Kerensa*
V glavnem... jaz nimam nobene težave s svojo brezposelnostjo, niti z delom na črno (ker ne počnem tega - sem preveč rada doma). Nikomur nisem v breme, ker zame nihče ne plačuje prispevkov (niti mi davkoplačevalci ničesar ne dajejo), nikomur ne odžiram dela (še svojega rada komu ponudim, pa ga nihče noče vzeti), ne plačujem davkov (posledično niti dohodnine), nimam premoženja... in nič mi ne manjka.

Moj podpis v bistvu pove vse. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:45:53   
zmajaz
Js sm pa lih kontra - ne morm bit brez dela. user posted image Še ko bi lahko uživala 12 mesecev porodniške, sem že po 5 mesecih začela delat po 2-4 urce na dan, ker mi je bilo dolgčas. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: delo na črno
17.2.2010 20:48:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Js sm pa lih kontra - ne morm bit brez dela. user posted image Še ko bi lahko uživala 12 mesecev porodniške, sem že po 5 mesecih začela delat po 2-4 urce na dan, ker mi je bilo dolgčas. user posted image

Jaz sem bila 7 let deloholik. Ko mi je pa končno kapnilo, kaj imam od tega, sem pa ostala doma. In majkemi, da mi ni žal.
Edina služba, ki jo še sprejmem, je tista, ki bi bila istočasno moj hobi. Tista, pri kateri me denar sploh ne bi zanimal, ampak bi samo z veseljem počela, karkoli bi pač že. Temu pa jaz v končni fazi sploh ne bi rekla služba, ampak plačan hobi.[color]

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: delo na črno
17.2.2010 22:41:35   
zmajaz
Ja jaz itak delam od doma in bolj ali manj si sama razporejam, kdaj bom delala (zjutraj, popoldan, zvečer ...), pa tudi (vsaj zaenkrat) rada delam, to kar delam, tako da mi je, ko sem bila samo na porodniški, kar nekaj manjkalo. user posted image Drugače pa nisem ravno deloholik, pa tudi nisem začela delati 5 mesecev po porodu zaradi denarja, ampak ker mi paše delati tako par urc na dan. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
17.2.2010 23:25:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: delo na črno
18.2.2010 9:54:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Edina služba, ki jo še sprejmem, je tista, ki bi bila istočasno moj hobi. Tista, pri kateri me denar sploh ne bi zanimal, ampak bi samo z veseljem počela, karkoli bi pač že. Temu pa jaz v končni fazi sploh ne bi rekla služba, ampak plačan hobi.[color]


In to je......?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: delo na črno
18.2.2010 9:56:13   
Kerensa*
Ne vem. Še razmišljam, kaj bi počela. Najraje nekaj, česar še nisem (rada imam novosti).
 
Ampak razmišljam razmeroma počasi. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: delo na črno
18.2.2010 9:57:25   
liliana
Aja....iščeš se še......user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: delo na črno
18.2.2010 11:03:16   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

aha...
ker moj je prejsnji mesec nabral kakih 80 ur. sicer nocnih, bil v pripravljenosti, ima se polovico lanskega dopusta....

ampak, glede na to, kaka rit je in vem da ne bo nic zinil, po pozrl tistih par 100 eurov in bil tiho!user posted image

Ah, to je še v redu.
Mojemu g. Tastu so v gradbeništvu dali aneks k pogodbi o zaposlitvi, v katerem so mu delovni čas (in s tem tudi plačo) uradno z 8 ur zmanjšali na 7 ur. Delati mora pa še vedno po 12 ur, saj so mu rekli, da v nasprotnem primeru lahko pride v kadrovsko pisarno po delavsko knjižico. Kristalno jasno nezakonito, ampak tast je tiho, ker se boji za službo (čeprav ima netto plače za 7 ur trenutno cca. 400€).
Ga. Tašča pa tudi. Čistilka je in dela pri zasebniku. Z delovnim časom je enako, za dodatek pa je dobila še to, da se mora na delo voziti iz LJ na Vrhniko, potnih stroškov ji pa ne plačajo. In je tudi tiho, ker ji samo na ta način podaljšujejo pogodbo (ima za določen čas). S tem podaljševanjem so pa pri njih sploh zmagali. Več, kakor 2 leti ti ne smejo podaljševati. Uradno. Firma pa vsako leto in 11 mesecev propade oz. objavi stečaj, nakar jo "nekdo" kupi z delavci vred. In ko jim poteče pogodba o zaposlitvi, dobijo novo samo pod pogojem, da sprejmejo njegove pogoje.
Obema se to konstantno dogaja že leta in leta. Ga. Tašča še ni videla regresa (vsakih 6 mesecev je 1 dan vmes brezposelna, da ji regres potem ne pripada), g. Tastu ne plačujejo malice (ampak jo dobi tam - o tem, kakšna je oz. koliko je primerna za 58-letnega gradbenika, pa raje ne bi).

Sorry, ampak ko vidim takšnale sranja in to v državnih podjetjih ter pri zasebnikih, katerih naročnik je država, takrat sem z veseljem brezposelna. Je*al me pa nihče ne bo v glavo in to brez posledic.



No v tem je težave, ne pa v ljudeh, ki delajo na črno oziroma ljudeh, ki najemajo fušarje.

Če bi bil tvoj tast pameten, bi lepo vsak dan spokal po sedmih urah. Če bi ga vrgli iz službe, bi šel pa na zavod. Samo s polaganjem ploščic malim strankam (katerim mimogrede gospodje privatniki ne gredo, ker je premalo kvadrature), za kar dobi v bauhausu vse potrebno za 200 EUR bi zaslužil minimalno 10€ na uro. Mizerno plačo, ki jo dobi pri delodajalcu bi zaslužil v petih delovnih dneh po 8 ur.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 18.2.2010 11:06:00 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?