|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 17:20:52   
naja78
EA,lahko se prekine dovajanje-zopet morfija al neki njemu podobnega,skratka kateter od EA,ostaja v hrbtenjači.s tem katetrom onkološki bolniki hodijo normalno po svetu in si sami dozirajo proti bolečinam.tako da čist možno,s pomočjo do wc-ja pa zato,ker analgezija deluje tudi na živčevje in itak čist se ne da prekint,zato mravljinci,ene pač ne morjo hodit..
je pa res da ene EA drugače prenašajo,oz nanje drugače deluje kot na druge.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 18:10:45   
Božička09
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal

Napaka.
Ultivo boš dobila lahko v postojnski porodnišnici. Pred enim tednom sem bila na predavanju za EA in so nam povedali, da se ultiva vrača. Dali so nam celo liste od ultive, ki jih moraš imeti s seboj, če jo hočeš dobit (isti režim je za EA). Tko da ultiva je ponovno dovoljena in zgleda jo tudi že prakticirajo.



A je možno kombiniranje ultive s porodom v vodi ...?

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: epiduralna analgezija
9.3.2010 20:13:45   
Nov imidž
EA in porod....za menoj ena grozna grozna izkušnja. Pr meni EA ni prijela, s tem, da sem bila našopana z umetnimi popadki, ki so bili na vsake 30sec-1 min. Komaj enga predihala, se je že začel nov val popadkov in tako naprej....vseh 5h! user posted image  
Smo vsi mislili, da bo hitro pa ni blo...na jutranji pregled, en dan pred rokom sem prišla že 4cm odprta z visokim pritiskom...G je odredil, da gremo rodit in naj mi dajo umetne. Ob 12h sprejem, klistir in vse potrebno,...ob 13h dali umetne popadke. Čez 1h sem bila odprta že 6cm, so mi dali EA eno dozo in sem se odprla v eni slabi uri na 8cm. Nakar so vsi bili mnenja, da bo takoj porod končan in mi prekinli EA, da je več ne rabim...ampak se otrok ni spuščal po kanalu in sem morala tiste umetne popadke na 1 min predihavat in to vseh 5h. Naj še omenim, da sem EA čutila le eno dobro uro, nakar je vse popustilo in sem bila v groznih bolečinah s temi umetnimi.
V glavnem...če zdaj spet pomislim na to....NIKOLI VEČ! user posted image  Grem raje 1000x k zobozdravniku kot rodit! In strašno resno mislim.

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: epiduralna analgezija
10.4.2010 10:41:33   
izgubljena_ovcka
Da potegnem tole temo iz naftalina in sporočim obljubljeno izkušnjo "naravnega poroda". Evo, za mano je moj drugi porod, brez ea, brez medikaliziranja, umetnih popadkov, brez rezanja presredka, brez raztrganin, v porodni sem bila cirka dve uri. Skratka pravno nasprotje prvemu porodu z neuspelo ea, bolečinami, skorajšnjim vakumom, otrok se ni spuščal, blablabla...

Zdaj sem rodila brez vseh protibolečinskih sredstev pa je bil porod sam veliko manj boleč kot prvi pri katerem so mi vsi zatrjevali, da je ea sigurno "prijela".

No, kakorkoli, če grem še kdaj rodit grem naravno!

Pa mogoče še to... stala oziroma hodila sem naokrog vse dokler ni bil čas za pritiskanje, se pravi do nekje 9 cm. Prišla sem odprta 3 prste, 2 uri kasneje pa smo že imeli našega drugega sinčka.

Ne bom rekla, da ni bolelo, seveda je, pri zadnjih popadkih sem se zjokala, da naj malo počakajo (kdo naj bi čakal sicer ne vem, otrok mogoče, haha user posted image ) ampak je bilo v pol ure vsega hudega konec. Ostale popadke sem pa z moževo pomočjo predihovala stoje...

(odgovor članu Nov imidž)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: epiduralna analgezija
12.4.2010 9:26:14   
3x mami
porodna bolecina ima nek smisel, dajte se tega zavedat. in popadki niso nasi nasprotniki, ampak nasi zavezniki. ker z vsakim je otrok blizje nam. ce smo zakrcene, ce se bojimo, si same sebi delamo medvedjo uslugo. in zato ni kriv porod sam, ampak smo v dobri meri krive kar same. razna sredstva gore dole, ce bi si malo postimale pri sebi, bi stvari bile veliko lazje in lepse.

jza sem obakrat rodila popolnoma brez nobenega dodatka, s samo svojimi popadki (sem pisala o tem na temi porodnisnica postojna). prvic sem se namatrala ko pes, v drugo pa je bilo sanjsko. in vam povem, naravni porod je nekaj najlepsega. ce se kaj zalomi, je tam osebje, ki je trenirano zato, da pomaga. ce pa ne, prisluhnite svojemu telesu in v porodu uzivajte! verjetno se vam bo vecini zdelo to absurd, ampak stvar dejansko pomaga.

in tole okoli tega, kako je bil otrocek lep, nepomeckan... dejte se malo zresnit. otrok je pomeckan zato, ker se prerine skozi kanal. in to je to. ce je porod daljsi, je tudi otrok utrujen. ta drugic je bila mala lepa, roznata, ko rozica... pred dnevi pa sem slisala mamo, ki je pohvalila drugo (ki je komaj rodila), da kako lepo, da je imela cr, ker je otrok tako lep. pa kje je tu logika?

tiste, ki boste prvic rodile. ja, popadki bolijo. to je dejstvo. ampak niso bau bau. dajte zaupat sebi, dajte z njimi sodelovat. in bo slo.

jaz bom se vsakic rodila naravno, ker mislim, da je to najboljsa dobrodoslica, ki jo otrok lahko dobi. izjema bo le, ce bo treba cr, kar si pa verjetno nobena ne zeli.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: epiduralna analgezija
12.4.2010 9:56:14   
tannya
Meni so prerezali presredek in rodila sem z vakumom. Na wc sem šla pa normalno in tudi noge sem čutila...res pa je, da meni EA ni prijela.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: epiduralna analgezija
12.4.2010 14:27:27   
slovenka
uh, meni pa se zdi tole svetovanje - pojdite naravno, pojdite z EA - precej nesmiselno, ker je vsak porod različen, vsaka ženska drugačna, pogledi, želje... Jaz sem v prvo rojevala sama do zadnjih 5 minut, ker babice niso imele časa zame, pa ne bi priporočala. Pa sem v bolnico prišla prav vesela, da se je končno začelo, se hecala..., potem pa zelo nastradala. Tako da sploh ne dam nič na to, kako odnos pomaga - če te ni strah, da gre vse skupaj lažje... kje pa imamo primerjavo? Torej bi moral sedaj v drugo, ko me je zares strah, dojenček kar notri ostati, pa vem, da ne bo. Grem z EA, če jo bom pravočasno dobila, če ne, pač ne... si pa težko predstavljam, da bi po drugem porodu rekla, da je bil težji kot prvi... Je pa res, da bi mi bilo v prvo že veliko lažje, če bi me sploh kdo pogledal, kaj potolažil..., ne pa da sem bila totalno ignorirana in antitolažena s hodnika, da bom čez 3 smene videla, kaj zares boli, jaz pa rodila čez uro in pol.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: epiduralna analgezija
12.4.2010 18:22:44   
Božička09

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Da potegnem tole temo iz naftalina in sporočim obljubljeno izkušnjo "naravnega poroda". Evo, za mano je moj drugi porod, brez ea, brez medikaliziranja, umetnih popadkov, brez rezanja presredka, brez raztrganin, v porodni sem bila cirka dve uri. Skratka pravno nasprotje prvemu porodu z neuspelo ea, bolečinami, skorajšnjim vakumom, otrok se ni spuščal, blablabla...

Zdaj sem rodila brez vseh protibolečinskih sredstev pa je bil porod sam veliko manj boleč kot prvi pri katerem so mi vsi zatrjevali, da je ea sigurno "prijela".

No, kakorkoli, če grem še kdaj rodit grem naravno!

Pa mogoče še to... stala oziroma hodila sem naokrog vse dokler ni bil čas za pritiskanje, se pravi do nekje 9 cm. Prišla sem odprta 3 prste, 2 uri kasneje pa smo že imeli našega drugega sinčka.

Ne bom rekla, da ni bolelo, seveda je, pri zadnjih popadkih sem se zjokala, da naj malo počakajo (kdo naj bi čakal sicer ne vem, otrok mogoče, haha user posted image ) ampak je bilo v pol ure vsega hudega konec. Ostale popadke sem pa z moževo pomočjo predihovala stoje...


Kje si rodila? 3xmami je v Postojni, če se ne motim, ne?

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: epiduralna analgezija
12.4.2010 18:39:03   
Jessy
Prejšnji mesec sem rodila z EA v Postojni. V porodno sem bila sprejeta, ko sem bila odprta 4 cm in so rekli, da lahko EA takoj dobim. Predrla mi je ovoj, potem se je pa odpiranje nadaljevalo zelo hitro. Preden mi je anestezist uspel vse namontirati, sem bila odprta že 8 cm. Prijela mi je že po 10-ih minutah. Doziranje je bilo avtomatsko in do konca poroda. Nič nisem bila rezana, a sem kljub temu dobila 1 šiv. Tudi vakuuma ni bilo. So pa pomagali s pritiskom na trebuh.
Ker sem prvič imela CR, mi tokrat niso smeli dati umetnih popadkov, da se maternica ne bi pretrgala. Na koncu so mi jih vseeno eno pikico dodali, ker so moji že popuščali.
Anestezist mi je na koncu rekel, da so pri meni z dozo škrtarili zaradi CR-ja, ampak jaz vseeno nisem čutila nobene bolečine.
Čutila sem vse popadke, ampak le kot pritisk, bolečine pa prav nobene. Tudi spuščanje otroka sem čutila.
Za EA sem se odločila že pred leti. user posted image
Na porod imam zelo lep spomin in tako grem lahko še 20x rodit.


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: epiduralna analgezija
13.4.2010 9:18:27   
jančika87
A se v postojni lahko odločiš za ea ko prideš rodit, ali moreš nujno prej na predavanja??

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: epiduralna analgezija
13.4.2010 10:03:58   
Getreal
Kot sem jaz štekala, je uradno sicer nujno, vendar se tam ne boš naučila nič novega. Jaz sem recimo vse to že sama vedela, kar mi je tam anastezistka govorila, ker sem se za stvar pač zanimala in sem si o tem tudi vse možno prebrala.

Tudi ta anastezistka je dala bolj občutek, da je tam zarad kakšnih specifičnih vprašanj, ki bi se mogoče porodile kakšni nosečnici glede na njeno trenutno stanje, bolezni,...etc.

Sicer pa so nam razdelili liste, ki smo jih podpisali, pa jih moramo s seboj prinest na porod, tko da če imaš ta list pri sebi, ne bo nihče vedel, da te na predavanju dejansko ni bilo...

(odgovor članu jančika87)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: epiduralna analgezija
13.4.2010 12:13:04   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: jančika87

A se v postojni lahko odločiš za ea ko prideš rodit, ali moreš nujno prej na predavanja??


Meni so rekli, da je fajn, če si na predavanju, da s "trezno glavo" slišiš prednosti in slabosti, ter kako to poteka, da pa niso še nobeni odklonili, čeprav ni bila na predavanju.
Jaz sem bila pred petimi leti, tokrat pa nisem šla in sem ob prvem obisku porodnišnice prosila za papir, ker sem bila pred tolikimi leti na predavanju, pa so ga brez problema dali, ne da bi kaj preverjali, če sem tam res bila.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu jančika87)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: epiduralna analgezija
13.4.2010 12:18:38   
Jessy
Se opravičujem, ker sem podvojila post.

< Sporočilo je popravil Jessy -- 13.4.2010 12:19:13 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu jančika87)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: epiduralna analgezija
14.4.2010 13:01:23   
izgubljena_ovcka

IZVIRNO SPOROČILO: Božička09


IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Da potegnem tole temo iz naftalina in sporočim obljubljeno izkušnjo "naravnega poroda". Evo, za mano je moj drugi porod, brez ea, brez medikaliziranja, umetnih popadkov, brez rezanja presredka, brez raztrganin, v porodni sem bila cirka dve uri. Skratka pravno nasprotje prvemu porodu z neuspelo ea, bolečinami, skorajšnjim vakumom, otrok se ni spuščal, blablabla...

Zdaj sem rodila brez vseh protibolečinskih sredstev pa je bil porod sam veliko manj boleč kot prvi pri katerem so mi vsi zatrjevali, da je ea sigurno "prijela".

No, kakorkoli, če grem še kdaj rodit grem naravno!

Pa mogoče še to... stala oziroma hodila sem naokrog vse dokler ni bil čas za pritiskanje, se pravi do nekje 9 cm. Prišla sem odprta 3 prste, 2 uri kasneje pa smo že imeli našega drugega sinčka.

Ne bom rekla, da ni bolelo, seveda je, pri zadnjih popadkih sem se zjokala, da naj malo počakajo (kdo naj bi čakal sicer ne vem, otrok mogoče, haha user posted image ) ampak je bilo v pol ure vsega hudega konec. Ostale popadke sem pa z moževo pomočjo predihovala stoje...


Kje si rodila? 3xmami je v Postojni, če se ne motim, ne?


Obakrat sem rodila na Jesenicah. Naj podarim še to, da je res drugi porod verjetno lažji oziroma največkrat vsaj hitrejši. Ne vem kako bi bilo v prvo rodit naravno ker te izkušnje pač nimam. Imam pa svoj drugi porod brez ea definitivno v lepem spominu kar za prvega ne bi mogla trditi...

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: epiduralna analgezija
21.4.2010 11:52:28   
alejna
Pozdravljene!!!

Moja izkusnja...rodila sem pred enim letom in sicer v Austriji,brez Epiduralne (ceprav jo lahko dobis kadar koli zelis,razen seveda ce je ze prepozno in se porod ze zacne),veckrat mi je babica tudi povedala da jo lahko dobim in je treba samo povedati...Ne recem da popadki niso boleli,ampak jaz sem zelela enostavno roditi cisto naravno...in zveni malo cudno ampak to je najlepsa izkusnja v mojem zivljenju :-)))))),tudi rezali me niso...nic...pa tudi dojencek ni izgledal izcrpano...bila sem res ponosna nase!!!zato bi svetovala zenskam ki so prvic nosece,da naj ne skrbijo,ker nimajo vse zenske tako grdih spominov na prvi porod,jaz sem dokaz da je tudi brez epiduralne porod lahko lep...

Lep pozdrav

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: epiduralna analgezija
21.4.2010 13:22:44   
divans1
Alejna, super.... upam, da bo tudi pri meni približno tako....user posted image user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?