|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lahko ali ne
12.3.2010 15:42:58   
kockica09
se med nosečnostjo uživa pršut, razne salame in podobno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:45:22   
Anonimen
zakaj pa ne?

jaz sem normalno jedla vse, pa ni blo nič narobe.

baje da ne smeš jest takrat ko dojiš..
ker takrat pa res nisem.

(odgovor članu kockica09)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:45:54   
majch
jaz nisem nič posebej pazila.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:47:48   
tejči28
mislim,da se suho mesnatih izdelkov naj ne bi jedlo zaradi možnosti okužbe,tako kot tudi ne bifteka.Jaz sem se temu odpovedala,kaj pa je teh par mesecev proti celemu življenju za zdržat. Sicer pa vprašaj zdravnico,oni najboljše vejo.user posted image

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:54:36   
Patty81
Živjo!
Meni je sestra pri takoj kar sama G rekla, da ne smem jesti pršuta, biftka in salam. Enako sem zasledila tudi v čtivu. Preko teh lahko dobiš toksoplazmozo (+mačke).

(odgovor članu kockica09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:55:28   
marantz
Ja, tukaj nej bi bla možna okužba s toksoplazmozo. Problematični so predvsem domače mesnine, medtem ko naj bi bila pri kupljenih, industrijsko pridelanih, toplotno obdelanih mesninah verjetnost okužbe s toksoplazmozo resnično zanemarljiva in se jim zaradi tega ni potrebno povsem odpovedati. Če veš da si okužbo prebolela, pa sploh ni panike.


(odgovor članu kockica09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lahko ali ne
12.3.2010 15:55:28   
Patty81
Ups, sem se malo zatipkala :). Sestra mi je sama pri G takoj rekla da tega ne smem jesti.

(odgovor članu Patty81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lahko ali ne
16.3.2010 10:01:02   
ellie
Lahko. Izogibat se je treba edino kakšnim domačim suhim izdelkom, ki niso pregledani...in pa surovemu mesu. Večjo nevarnost predstavlja slabo oprana solata. Jaz sem jedla vse, razen surovega mesa...tud solato po gostilnah (ko nikoli ne veš, če je sploh opranauser posted image )...pa ni bilo nič.

(odgovor članu Patty81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lahko ali ne
24.3.2010 9:43:57   
koala
Kupljeni izdelki niso tolko problemetični, a jaz sem se jim vseeno izogibala oz. jih nisem jedla predvsem zaradi visoke vsebnosti soli.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lahko ali ne
24.3.2010 9:50:31   
daga79
ne vse kar je izdelano iz suhega mesa ne smeš- torej suhe klobase, salame, pršut, biftek zaradi okužbe z baketrijami ki ji lahko vsebuje surovo meso!!!!!
tudi meni se jih lušta pa jih ne jem!!!!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lahko ali ne
28.3.2010 19:02:00   
aly12
mislim, da je odgovor na to vprašanje odvisen od tega, koliko je vsaka od nas na splošno obremenjena s prehrano. Salame kot take itak niso del zdrvae prehrane. V času nosečnosti lahko surovo meso in salame, ki niso bile pregledane, močno ogrožajo zdravje in se jih je zato smiselno izogibati. Po drugi strani pa majhne količine pršuta preverjene kvalitete ne bodo škodile, ampak nosečko kvečjemu osrečile.:)

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu daga79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lahko ali ne
12.4.2010 13:17:42   
ka tja

IZVIRNO SPOROČILO: marantz

Ja, tukaj nej bi bla možna okužba s toksoplazmozo. Problematični so predvsem domače mesnine, medtem ko naj bi bila pri kupljenih, industrijsko pridelanih, toplotno obdelanih mesninah verjetnost okužbe s toksoplazmozo resnično zanemarljiva in se jim zaradi tega ni potrebno povsem odpovedati. Če veš da si okužbo prebolela, pa sploh ni panike.





Vse zmetano v en koš!

Najprej morate vedeti ali ste tokso pozitivne (test naredi ginekolog in rezultat vpiše v materinsko knjižico). Če ste pozitivne, lahko jeste vse. Če ste negativne se morate izogibati okužbi v nosečnosti: vas okužba ne prizadene, plod pa je lahko močno prizadet (še posebej v času intenzivnega razvoja možganov).

Če ste tokso negativne se morate izogibati (beri: ne jesti) vsemu surovemu mesu (suhe salame, pršut, biftek) in to neglede na to ali je domače ali kupljeno. Tudi kupjenih izdelkov nihče ne preverja na prisotnost Toxoplasme. Lahko pa jeste obarjeno (sveže salame) in drugače toplotno obdelano meso.

Med rizično hrano lahko sodi tudi surova zelenjava (solata, korenje) in sadje, ki ga ne umijemo: npr. mandarine, pomaranče, ki jih samo olupimo in pojemo.
Pri zelenjavi se okužbi najverjetneje lahko izognemo z uživanjem zelenjave pridelane v rastlinjaku - ni v stiku z mačkami, ki so prenašalke. Ampak 100% zagotovila ni.

Na splošno so okužbe v času nosečnosti zelo redke. Če pa do okužbe pride, za otroka lahko pomeni umsko prizadetost, slepoto, gluhost.

LP

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lahko ali ne
11.6.2010 14:35:48   
Nina231
Ni priporočljivo, ker obstaja možnost okužbe s toksoplazmozo. Bi pa naj bile pri nas okužbe zaradi tovrstne hrane zelo redke. Jaz se z veliko težavo izogibam pršutu in suhi salami, ker se mi baš zdaj prikazujeta tako kot sicer nikdar ne user posted image

(odgovor članu ka tja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?