|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:31:17   
Shorty_
Koliko ti ga pripada, to ureja zakon ali kolektivne pogodbe??

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:36:35   
Felicita
mislim da kolektivne pogodbe... jest ko sem delala v javnem sektorju je blo za primer smrti partnerja ali otrok 3 dni, za primer smrti staršev ali brata/sestre pa 2 dni.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:41:24   
Oceania
Kolektivna pogodba za negospodarske dejavnosti:
29. člen
Delavec je lahko v posameznem koledarskem letu odsoten z dela s pravico do nadomestila plače, in sicer:
- do sedem dni zaradi nege ožjega družinskega člana v primerih, ko nima pravice do nadomestila osebnega dohodka za odsotnost zaradi nege družinskega člana po predpisih o zdravstvenem zavarovanju, in sicer na podlagi zdravniškega potrdila, ter zaradi aktivnega sodelovanja pri kulturnih, športnih in podobnih prireditvah;
- tri dni zaradi sklenitve zakonske zveze, rojstva otroka, smrti ožjega družinskega člana in selitve v drugo stanovanje;
- en dan zaradi smrti bližnjih sorodnikov, zaradi vpoklica k vojaškim vajam, ki trajajo nad šest dni, in drugih neodložljivih opravkov.

Dodano je tudi, da ti solidarnostna pomoč v primeru smrti staršev ne pripada.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:43:09   
liliana
Kolektivne pogodbe......

Večinoma je v njih 2 dni za smrt staršev......vendar preveri v KP za vašo dejavnost......

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:44:02   
Shorty_
ne gospodarske dejavnosti pa so??

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:44:41   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kolektivne pogodbe......

Večinoma je v njih 2 dni za smrt staršev......vendar preveri v KP za vašo dejavnost......

a to lahko dobim kje na netu?
baje mi pripada samo en dan

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:48:18   
liliana
Seveda lahko.....samo moraš vedeti katera kolektivna pogodba velja zate.....

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:48:46   
Oceania
Negospodarske dejavnosti - to je javni sektor.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/delovna_razmerja_in_pravice_iz_dela/socialno_partnerstvo/evidenca_kolektivnih_pogodb/

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 9:59:51   
nena m
Po ZDR je najmanj 1 dan. Potem pa je odvisno od kolektivne pogodbe. Npr. Kolektivna pogodba za dejavnost trgovine ima 2 dni - 55. čl.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?stevilka=4697&urlid=2006111


Ostale KP imaš pa tudi na netu, pa lahko pogledaš.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 11:40:25   
alda
Ob smrti očeta je možu pripadalo 3dni-gosp. sek.
Meni ki sm v negosp. pa je ob smrti mame pripadalo 5dni/zasebna firma/,
sam sem ravno takrat prebolevala pujso Pepo in sem lahko teh 5dni izkoristila naknadno!
Torej odvisno od delodajalca

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 13:21:50   
Klemy82
Šorti, glede na registrirano dejavnost podjetja, kjer delaš, bi naj spadalo v sektor trgovine. (Če sem pa sfalila, pa ne vem...pozanimaj se magari na inšpektoratu za delo.)
Potemtakem ti po njihovi kolektivni pogodbi pripada za smrt staršev 2 dni dopusta. Za smrt partnerja ali otroka 3 dni, za smrt brata ali sestre, starih staršev pa en dan. user posted image Pa štekaj tole. Kot da te kaj manj prizadane, če ti umre starš ali pa brat/sestra. Kr neki v glavnem.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
14.4.2010 13:56:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 15:05:58   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Kolektivna pogodba za negospodarske dejavnosti:
29. člen
Delavec je lahko v posameznem koledarskem letu odsoten z dela s pravico do nadomestila plače, in sicer:
- do sedem dni zaradi nege ožjega družinskega člana v primerih, ko nima pravice do nadomestila osebnega dohodka za odsotnost zaradi nege družinskega člana po predpisih o zdravstvenem zavarovanju, in sicer na podlagi zdravniškega potrdila, ter zaradi aktivnega sodelovanja pri kulturnih, športnih in podobnih prireditvah;
- tri dni zaradi sklenitve zakonske zveze, rojstva otroka, smrti ožjega družinskega člana in selitve v drugo stanovanje;
- en dan zaradi smrti bližnjih sorodnikov, zaradi vpoklica k vojaškim vajam, ki trajajo nad šest dni, in drugih neodložljivih opravkov.

Dodano je tudi, da ti solidarnostna pomoč v primeru smrti staršev ne pripada.


Ta kolektivna pogodba je dvostranska. Če ti ožji družinski član umre, je res, pripada ti tri dni. Kot ožjega člana štejejo v tem delu, starše, partnerja, otroke. V kolikor na ta račun želiš pridobiti solidarnostno pomoč, pa tu ta kolektivna pogodba starše ne uvršča med ožje družinske člane, temveč samo partnerja in otroke. Meni je smešno, da enkrat nekdo je ožji družinski član, drugič pa ni. Preverjena varianta. Če morda katera še ni vedela in da ne bo presenečena, kot sem bila sama glede interpretacije te kolektivne pogodbe v določenih členih, ki so si nasprotujoči.

_____________________________

...

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 16:26:59   
liliana
Vidiš, "gospodarske" kolektivne pogodbe so bolj precizne....in točno določajo, da starši niso ožji družinski člani in da so ožji družinski člani le partner in otroci.......user posted image

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 16:33:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

3 dnevi, tud v gospodarstvu. to, da so ti rekli en dan... pac probajo. user posted image


Ni nujno, da probajo....

za nekatera podjetja pač ne velja nobena panožna kolektivna pogodba....in v tem primeru obvelja tisto, kar piše v Zakonu o delovnih razmerjih.....in tam je določeno, da pripada za smrt starša le 1 dan izrednega dopusta.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 20:15:36   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Vidiš, "gospodarske" kolektivne pogodbe so bolj precizne....in točno določajo, da starši niso ožji družinski člani in da so ožji družinski člani le partner in otroci.......user posted image


Ja sej, butasto je, da neka kolektivna pogodba uvršča v ožje družinske člane najprej starše, v drugem delu, pa ko da jih ni. Vem, da sem sfalila pravo študija, ko take kozlarije berem. Kako more ena kolektivna pogodba zagotavljati dva pomena ožjega družinskega člana? Butalci bi morda vedeli namesto tistega, ki je sprejemal Kolektivno pogodbo za negospodarske dejavnosti!

_____________________________

...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izredni dopust ob smrti očeta
14.4.2010 20:19:23   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

3 dnevi, tud v gospodarstvu. to, da so ti rekli en dan... pac probajo. user posted image


Ni nujno, da probajo....

za nekatera podjetja pač ne velja nobena panožna kolektivna pogodba....in v tem primeru obvelja tisto, kar piše v Zakonu o delovnih razmerjih.....in tam je določeno, da pripada za smrt starša le 1 dan izrednega dopusta.......



Če je Kolektivna pogodba sprejeta in podpisana, pač velja. Je pa druga pesem, kot praviš, kako se delodajalcu pjeva.  Če se mu j*, bo tudi vse ostalo j*, če se mu ne, se bo pač potrudil. Tako je. Če je šef človek se bo potrudil, če ni, si boš gledala v rito in se potem vadi naprej ven. Tako je. Sem v precepu, kateri način naj uporabim. user posted image

_____________________________

...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?