|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 14:30:04   
Metuljček Cekinček
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček
V glavnem, nas so večkrat poklicali, naj jo pridemo iskat takoj po počitku, ker je kao slabe volje in podobne fore. Potem se je mož pogovoril o tem z vzgojiteljico in zaenkrat so stvari ok.


Uf, zaradi slabe volje pa res ne pelješ dete k zdravniku. Jst ne bi šla iskat, res ne.


Joj, narobe ste me razumele punce!

K zdravniku smo šli, ker je imela prejšnji dan rahlo vročino (najverjetneje zaradi zobkov), naslednji dan pa je v vrtcu niso sprejeli. Jaz pač potrebujem bolniški list, če ostanem z otrokom doma.

Ko so nas klicali, naj pridemo po počitku po njo, pa res nismo šli k zdravniku.

Jaz sem predvsem želela poudariti, da se situacija lahko reši s pogovorom z vzgojiteljico, ampak sem se očitno popolnoma drugače izrazila user posted image .

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 15:30:57   
BUŠICA
hecna tema, ampak samo zaradi tega, ker mene pa klicarijo za vsak d...špekec..
ima vročino, pridite ponj- pridem, doma normalna vročina in tud nadaljne dni vse v redu...rdeča lička, ja poznam, pridite!! jokav je- pridite, nekaj ni v redu... neraspoložen, pridite...za uhico se drži, pridite...

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 16:03:19   
ronja
Jaz sem predvsem želela poudariti, da se situacija lahko reši s pogovorom z vzgojiteljico, ampak sem se očitno popolnoma drugače izrazila


Seveda, kako pa naj one vejo, katere mame bi bile rade obveščene o spremenjenem obnašanju otroka sproti in katere šele ko ga prevzamejo?user posted image Včasih je treba tudi vzg. razumet...

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 18:11:24   
tinadvojčica
Joj ko berem te poste, se res ne čudim da nas imate v tako slabi luči. Poslušajte, v moji skupini je tako; če se otrok ne počuti dobro ali če ima kakšne čudne pike ali če kašlja, pokličem starše in jih obvestim. Mislim koga pa naj obvestim če ne njih?????? Jaz sem vesela, če me obvestijo o takšnih stvareh. Če pa ima otrok povišano temperaturo, pa pokličem starše in prosim, če čimprej pridejo po njih, ker imamo v skupini ostalih 13 otrok, ki pa ne rabijo zbolet. To pa da mi iščemo dlako v jajcu in komaj čakamo da lahko pokličemo............. ja a mislite da zato hodim v službo, da komaj čakam, da vas kličem??????????? Saj včasih res ne morem verjeti kakšna nakladanja!!!!!!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 21:58:19   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: tinadvojčica

Joj ko berem te poste, se res ne čudim da nas imate v tako slabi luči. Poslušajte, v moji skupini je tako; če se otrok ne počuti dobro ali če ima kakšne čudne pike ali če kašlja, pokličem starše in jih obvestim. Mislim koga pa naj obvestim če ne njih?????? Jaz sem vesela, če me obvestijo o takšnih stvareh. Če pa ima otrok povišano temperaturo, pa pokličem starše in prosim, če čimprej pridejo po njih, ker imamo v skupini ostalih 13 otrok, ki pa ne rabijo zbolet. To pa da mi iščemo dlako v jajcu in komaj čakamo da lahko pokličemo............. ja a mislite da zato hodim v službo, da komaj čakam, da vas kličem??????????? Saj včasih res ne morem verjeti kakšna nakladanja!!!!!!!

Se strinjam, pa nisem vzgojiteljica.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 7:00:24   
barni
Mene hvala bogu niso nikoli klicale. Kar je posebnosti povejo, ko pridemo otroka iskat. Tudi ko je imela vročino (so ji izmerile po spanju), so mi to povedale, ko sem jo prišla iskat. Verjetno, če bi ji jo merile dopoldan bi me takrat pač prej poklicale. Načeloma pa sem dobila občutek, da ne komplicirajo preveč.

Verjetno se zanašajo na to, da smo starši dovolj pametni, da ne damo otroka z vročino in slabim počutjem v vrtec. Mi se skušamo tega kar držati.

Bi pa tudi mene napsihiralo, če bi me skos klicali, pa bi se izkazalo, da ni nič. Kolegica je imela tak problem, njen otroka je bil stalno neki "bolan", potem pa je imela dovolj, je peljala otroka k P. in ta ji je dala pisno potrdilo, da tudi če ima otrok 37,3 temp. da to ni vročina (njena mala ima malce višjo telesno temp. oz. ji brez posebnega razloga naraste malo nad 37.). Zdaj ima malo bolj mir.

In ja bi me motilo, da bi me med službo "obveščale", da je otrok slabe volje, da je nerazpoložen, čeprav ne bi rekle naj pridem ponj. Imam tako službo, da ne morem potem cel dopoldan razmišljat o tem, kaj je sedaj z otrokom. Take stvari naj povejo popoldan, ko pridem ponj.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 8:31:15   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

V treh letih resnično nikoli.


pri nas enako..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 8:36:06   
ronja
Se strinjam, pa nisem vzgojiteljica.

Tudi jaz.

Včasih pa res mame preveč kompliciramo: ni prav, če ne pokličejo, ni prav, če pokličejo,... Saj nas nihče ne sili, da pridemo - fajn je pa že vedet, a ne - pa tudi če ima otrok samo krizo v vrtcu - pač prideš, ko lahko, pa ne greš vmes še v trgovino, recimouser posted image

Res pa je, da niso nikoli postavljale diagnoz. Povedale so, kaj je narobe in to je bilo to, za diagnoze so pa zdravnikiuser posted image .

PO moje pri otroku, ki se je šele uvedel, so pač bolj previdne in rajši večkrat pokličejo (no, nekatere), kar se mi zdi v redu. Ne vem, po moje preveč kompliciramo. One so tudi samo ljudje, lahko se zmotijo, ampak seveda je manj škode, če pokličejo, čeprav je otrok zdrav kot pa če ne pokličejo, če je bolan - zato v primeru dvoma razumem tiste, ki se odločijo za poklicat...

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 8:42:11   
MTMLP
tina dvojčica - ja nekatere vzgojiteljice pretiravajo in s tem mečejo slabo luč na vse ostale. Sm tudi sama že 15 let vzgojiteljica, v različnih vrtcih (oziroma enotah različnih vrtcev) in lahko ti garantiram, da nekatere sodelavke kličejo starše za vsako malenkost.
V debato se vključujem zato, ker bi rada rekla predvsem staršem, naj ne bodo tiho in naj povejo svoje, če imajo občutek, da se jih večkrat kliče za prazen nič. Pa ne tu, na forumu, povejte vzgojiteljicam in odgovornim v vrtcu. Le tam boste lahko rešile svoje težave.

Pri nas se v eni skupini dogaja, da vzgojiteljica vsaj 3 krat tedensko kliče kakega starša. Zadnjič je šla tako daleč, da je klicala, da otrok noče zaspat, da naj pridejo iskat. Kliče za vsak smrkelj, ki ga je treba obrisat, kliče za vsak malo manj trd drekec, kliče za vsak mozoljček. In bogi starši panično hodijo iskat otroke, potem pa doma ugotovijo, da ni nobenega problema. Stresno je, če si sredi dela in te kličejo, da z otrokom neki ne štima. OK če je resno, je seveda klic logičen, v kolikor gre pa za mal jokca, rdeča lička, mozolček tukaj, mozolček tam, rdeča ritka... se pa brezpotrebno producirajo težave.

In še to. Vzgojiteljica lahko opazi npr. drisko, izpuščaj zazna povišano temperaturo, ne more pa postavljati diagnoz. Natančno bolezen lahko določi zdravnik in izključno zdravnik, ne pa tudi vzgojitelj.

Seveda pa so tudi starši različni, nekdo želi, da za vsako najmanjšo malenkost zvejo takoj, drugi se spet popolnima brezbrižno obnašajo in so sposobni zjutraj pripeljati bolnega otroka.

Zato je prav, da se pogovarjamo, da se vzgojitelji in starši spoznamo in vemo, kaj eden od drugega lahko pričakujemo.


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 8:47:51   
Anonimen
Vas neprestano kličejo?


ne. do sedaj samo 1x, ko je 2x bruhal v loku.

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 8:58:25   
Nina00
Mene v dveh letih še niso klicali iz vrtca. Naš kar velikokrat zboli, a vročino dobi vedno popoldne, zvečer ali ponoči, še nikoli se ni zgodilo, da bi jo v času, ko je v vrtcu. Je pa res, da smo zato, ker tako pogosto zboleva, zelo pozorni na njegovo počutje in prve znake.
Nam pa vzgojiteljica ali pomočnica popoldne vedno pove, če je opazila kako posebnost. Prvo leto so bile njene besede, da je bil malo bolj občutljiv in utrujen ter da je nekoliko dalj spal popoldne, 100% napoved, da je potem do naslednjega dne zbolel. Jaz sem vedno zelo hvaleža za njuna opažanja, saj ga vidita čez cel dan. Je pa res, da povesta kaj sta opazili in podata svoje mnenje o vzroku le v nadaljnjem pogovoru, ko vidita, da te zanima njuno mnenje. No, mene tako vedno zanima in sedaj se že toliko poznamo, da ga povesta brez posebnega poizvedovanja user posted image  

Me je pa vzgojiteljica večkrat poklicala, ko je bil naš fant zaradi bolezni doma, da me je obvestila, če so v naslednjih dneh pripravljali kak poseben dogodek. Imamo srečo, da imamo res skrbno in toplo vzgojiteljico in prav tako super pomočnico.

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 21.5.2010 9:01:12 >

(odgovor članu MTMLP)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 9:17:51   
koala
Mene še nikoli niso poklicali BV, ko je vzgojiteljica poklicala je vedno zbolel, sicer me je klicala samo 2x, ostalo vročino je "pridelala" doma. Jih pa dobro opazujeta in povseta če je kaj drugače od normalnega obnašanja.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 10:52:50   
Sofi
Imam dva otroka (en je že četrto leto v vrtcu, dugi pa tretje) in so me poklicali samo enkrat, ko je mali padel in si čelo presekal in sva hitela lepit ranico. Res pa je, da nista v vrcu nikoli zbolela, razen enkrat se je mali po spanju zbudil z rahlo vročino in je kar sam vzgojiteljici povedal, da ima vročino in da bo na kavču počival, da ne bo jedel in se ne bo igral (imel je dve letiuser posted image ), vzgojiteljica mi je to povedala, ko sem prišla ponj.
Pri nas je tako, da vrtec želi, da jih obvestimo za kakšno bolezen gre, ko je otrok bolan in seveda doma. Tako tudi lažje presojajo kakršne koli znake ostalih otrok v skupini. Če ima otrok vročino ali res intenzivno rdeča lička, vzgojiteljica pa je seznanjena z že dvema primeroma škrlatinke, bo sigurno primerno ukrepala. Prav je tako.
Zaradi samega kašlja ali šmrkljev pa verjamam, da nihče ne kliče staršev. Vročina ali več čudnih znakov v kompletu pa je že dober razlog za klic .



_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 11:49:43   
Metuljček Cekinček
MTMLP - zelo lepo si napisala. Popolnoma se strinjam s teboj, predvsem glede odprte komunikacije med starši in vzgojiteljico.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
21.5.2010 18:22:56   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

MTMLP - zelo lepo si napisala. Popolnoma se strinjam s teboj, predvsem glede odprte komunikacije med starši in vzgojiteljico.

Bi se kar podpisala. Letos bo 3.leta kaj je v vrtcu, pa so me v tem času samo 1x klicali in to ravno ta torek, ker je naenkrat začel jokat da ga boli vrat (je rekla, da vročine nima) in res me je kar šokiralo, ko sem ga videla, kako drži glavo v eno stran. Doma je potem povedal, da so nekaj telovadili in mu je počilo v vratu...no imel je heksnšus, ali kako se že temu reče, nategnjeno vratno mišico. Čez 2.dni je že šel nazaj v vrtec.



(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
22.5.2010 21:28:05   
livia
Mene so v 3 letih klicali ene 3-4 krat. Bruhanje, vročina, unetje ušes.
Se mi je pa že zgodilo, da sem prišla po njo in jo takoj videla, da ima vročino, pa ni nihče nič rekel. Še vedeli niso. Takrta sem bila malo huda na njih, da me niso poklicali prej, a nisem nič rekla.

Jaz bi se na tvojem mestu pogovorila z njimi. Če si v službi je seveda kar težko prej končat, it po otroka, potem pa ugotoviti, da mu ni nič. Sej delaš, a ne? Razloži jim, da tvoj delodajalec ni vesel in naj te pokličejo ob skrajnih primerih. Vročina, bruhanje, hujši udarci, padci, hude bolečine.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
22.5.2010 21:30:11   
Splišni
V 4 letih nikoli.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
22.5.2010 21:33:54   
Anonimen
Mene so 3x, ampak takrat je res mela vročino.

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?