|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "ne"zaželena nosečnost
5.7.2010 15:24:46   
Anonimen
Pozdravljene!!
Včeraj zjutraj sem naredila test in je pokazal user posted image . Nekako sem čutila , čeprav sem še vedno upala, da je ne bo. Odnos sva imela samo 1x s kondomom . Doma imam 2 sončka. Izredno zaželjena. Sva se kar nekaj časa mučila, da je uspelo. SEdaj pa takšma ironija.
Ne vem kaj narediti.
Nekako sem se odločila za splav. Ne me obsojat. Stara sem 40. Med obema otrokoma sem imela UPS v 20t in en SS v 8 t. Ne upam še 1x skozi vso kalvarijo.
Noseča sem točno 5t in 1d. Ginekologa imam v četrtek. Ker gremo čez 14 dni na morje, me zanima ali bo potem prepozno za splav?? Noseča bi bila malo čez 9t. Do kdaj ga delajo??
Če mi ga naredijo prej, se potem ne morem kopat,al se lahko??
Sem pa brala na Pušenjaku, da so pri nas na voljo tudi neke tablete, ki naj bi brez abrazije povzročile splav!!
Ali veste kaj o tem??
Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "ne"zaželena nosečnost
5.7.2010 21:56:36   
melanija
Odločitev je itak tvoja.
Tablete se uporabljajo, samo jaz sem slišala, da je potem večkrat potrebna na koncu abrazija, ker se s tabletami ne ščisti do konca - besede med.sestre, ki dela na ginekologiji.
Če greš v čet. k G v petek lahko že imaš abrazijo, če se tako odločiš, vsaj na našem koncu je tako - bolnišnica Šempeter.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "ne"zaželena nosečnost
6.7.2010 6:30:57   
miapia
Mislim, da ni na mestu, da te katerakoli obsoja. Je tvoja in samo tvoja odločitev in tudi jaz sem po težki zdravstveni sizuaciji po porodu imela misli na to temo, kaj bom storila, če bi kljub zaščiti zanosila. Naredi tako kot čutiš in nikar ne poslušaj zlobnih jezikov.
Moja prijateljica je dobila tabletke, ne vem pa, ali je imela še čišenje.

No, pa drži se.user posted image


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "ne"zaželena nosečnost
6.7.2010 8:40:58   
kristinaj
težka odločitev.... glede na to da imaš doma dva zdrava otroka in 40 let te podpiram pri odločitvi, po drugi strani pa, ne vem če bi se tako odločila...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "ne"zaželena nosečnost
10.7.2010 23:57:34   
powerwoman
Ojla.

Splave delajo cca tam do 10 tedna, brez komisije oz. 12 tedna. Še prej greš (če je okolica LJ) v babiško šolo h socialni delavki na kratek pogovor, in ona da tam papirje, ki jih vzameš s seboj v staro porodnišnico (tam delajo na dnevni kliniki splave).

KOPANJE: kopanje je strogo prepovedano 1 mesec po posegu. Prav tako spolni odnosi. Tako da, če že greste na morje, pojdi, potem pa delaj splav.

TABLETKE: Zgleda takole. Prideš, te G pregleda UZ. Vpraša te, (pri nižji nosečnosti) za tabletke ali mini splav (to je brez narkoze v živo). Pri tabletkah spiješ prvo tabletko in greš domov. Čez dva dni prideš nazaj, in ti v vaginalni predel dajo še štiri tabletke (če pri prvi tabletki ne krvaviš, ni nič hudega, kajti ta tabletka samo ustavi nosečnost, ne povzroči pa splava). No, tisti dan, ko ti vstavijo tabletke v vagino, si na opazovanju cca 4 ure. Potem te pregledajo, in greš domov.
Moje osebno mnenje je, da je tabletka fajn, ker povzroči ''normalni'' splav, ne pa, da ti tehnika gre notri. Je pa slaba lastnost ta, da vidiš (še posebej, če je GV velika oz. dojenček že nekaj cm velik, da to lahko opaziš, in kako je z psiho potem, ne vem).

Upam, da sem ti vsaj delno pomagala.

Srečno in čimlažjo odločitev ti želim.

Lp

P.S. za dodatna vprašanja glede tabletke pa pošlji ZS.


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "ne"zaželena nosečnost
13.7.2010 12:42:54   
rozica3
 Pozdravljene!

Tudi jaz imam za vas eno vprašanje: S fantom sva imela od zadnje menstruacije, ki je bila 14.6.2009, redne spolne odnose s kondomom, poleg tega pa se je fant vedno pred izlivom umaknil. Menstruacijo imam drugače na 28 dni, sedaj torej že malo zamuja in mene grabi panika.Naredila sem tudi test first sign, ki je bil negativen. bolijo me prsi, kot da bom dobila menstruacijo, drugih težav pa nimam. mislite da bi lahko vseeno bila noseča?

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "ne"zaželena nosečnost
13.7.2010 12:46:50   
Kimmi
IZVIRNO SPOROČILO: rozica3

Pozdravljene!

Tudi jaz imam za vas eno vprašanje: S fantom sva imela od zadnje menstruacije, ki je bila 14.6.2009, redne spolne odnose s kondomom, poleg tega pa se je fant vedno pred izlivom umaknil. Menstruacijo imam drugače na 28 dni, sedaj torej že malo zamuja in mene grabi panika.Naredila sem tudi test first sign, ki je bil negativen. bolijo me prsi, kot da bom dobila menstruacijo, drugih težav pa nimam. mislite da bi lahko vseeno bila noseča?


No v tem času bi tudi rodila že :))

Sicer pa menstruacija lahko zamuja iz takih in drugačnih razlogov, in če je test negativen, potem je malo verjetno, da si noseča. Možno je pa vse, ampak odgovora tu ne boš dobila, pojdi po nov test - ta ti bo bolje odgovoril, kot pa da tukaj ugibamo....

(odgovor članu rozica3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "ne"zaželena nosečnost
13.7.2010 12:50:04   
rozica3
haha hvala KIMMI user posted image   ups malo sm zamešala letnice user posted image

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "ne"zaželena nosečnost
14.7.2010 9:39:11   
Anonimen
...sem hotela odpret novo temo, pa vidim, da je tale vec ali manj na mestu:

Vprasanje je naslednje: je katera zanosila s kondomom? Pa ne, da bi med samim odnosom pocil (ker sicer je zanositev verjetno nemogoca!), ampak med samo predigro.

Anonimna, na kaksen nacin si zanosila s kondomom?

Tudi midva imava doma 2 zdrava soncka (od tega najmlajsa skoraj 1 leto) in uporabljava kondom, vendar sele ko dejansko pride do sp. odnosa, med samo predigro pa ne (za predigro smatram tudi da pensi prodre v vagino vendar ne pride do izliva).
Je katera zanosila tako?

Moja zadnja M 11.6., danes je se ni, testa pa ne upam delat, drugace pa imam zelo neredne.

Hvala in lep pozdrav!

(odgovor članu rozica3)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "ne"zaželena nosečnost
14.7.2010 10:02:24   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

...sem hotela odpret novo temo, pa vidim, da je tale vec ali manj na mestu:

Vprasanje je naslednje: je katera zanosila s kondomom? Pa ne, da bi med samim odnosom pocil (ker sicer je zanositev verjetno nemogoca!), ampak med samo predigro.

Anonimna, na kaksen nacin si zanosila s kondomom?

Tudi midva imava doma 2 zdrava soncka (od tega najmlajsa skoraj 1 leto) in uporabljava kondom, vendar sele ko dejansko pride do sp. odnosa, med samo predigro pa ne (za predigro smatram tudi da pensi prodre v vagino vendar ne pride do izliva).
Je katera zanosila tako?

Moja zadnja M 11.6., danes je se ni, testa pa ne upam delat, drugace pa imam zelo neredne.

Hvala in lep pozdrav!


obstaja tudi predsemenska tekočina, ki se lahko izlije oz prikaplja že pred moškim izlivom/orgazmom. S tem lahko tudi zanosiš, če se vse ostalo poklapa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?