|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   domač sir
23.7.2010 18:04:47   
Eruvande
Domač sir je dovoljeno jest? Navaden, ne sveži sir. Ker vem, da mocarele, fete in ostalih ne smem. Sem imela priloznost dobit domači sir, pa me zanima :) Hvala za info :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domač sir
23.7.2010 18:13:19   
ninkica
A si noseča ali mamica?Nisi povedala kakšno situacijo imaš,..

(odgovor članu Eruvande)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: domač sir
23.7.2010 18:17:57   
Eruvande
Ups...noseča user posted image user posted image

(odgovor članu ninkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domač sir
23.7.2010 18:21:09   
Nenya
Odvisno iz kakšnega mleka je narejen. Če je to domače neprekuhano i.e. nepasterizirano mleko, pol ga ne smeš.
Pušenjak piše da katerikoli sir, kupljen v trgovini NI problematičen, ker so vsi iz pasteriziranega mleka, to lepo piše na embalaži. Če hočeš pa res biti brez skrbi je pa najbolje da sir popečeš oz pregreješ da se stopi in zabrbota, v tem primeru je baje ok tudi Brie.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu ninkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domač sir
23.7.2010 18:28:02   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Eruvande

Domač sir je dovoljeno jest? Navaden, ne sveži sir.


možnosti za okužbo so zelo male, so pa. jest ne bi.

IZVIRNO SPOROČILO: Eruvande
Ker vem, da mocarele, fete in ostalih ne smem. Sem imela priloznost dobit domači sir, pa me zanima :) Hvala za info :)


mocarelo, feto, sirne namaze, skuto, ricotto in ostale, kupljene v trgovini, komod ješ in brez slabe vesti, ker so vsi iz pasteriziranega mleka.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Eruvande)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: domač sir
23.7.2010 19:48:22   
Eruvande
Hmm...kolikor sem gledala, bi se naj pri pridelavi sira mleko prekuhalo...torej naj ne bi bilo problemov?

Npr. izdelava sira

< Sporočilo je popravil Eruvande -- 23.7.2010 19:49:07 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domač sir
23.7.2010 20:32:41   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Eruvande

Hmm...kolikor sem gledala, bi se naj pri pridelavi sira mleko prekuhalo...torej naj ne bi bilo problemov?

Npr. izdelava sira

Če je to zorjeni sir, ki je zoril vsaj 4 tedne, potem ni problema, ga lahko brez skrbi uživaš. Pomembno je pa tudi, kje si ta domač sir kupila ali je to registrirana sirarna, ki je pod nadzorom VURS-a, ali ga je kdo sam doma naredil.
Drugače pa lahko ješ tudi mehke sire, ki so narejeni iz pasteriziranega mleka (feta) in tudi mocarelo.

Jaz celo nosečnost jem domač sir, tudi feto.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 23.7.2010 20:36:33 >

(odgovor članu Eruvande)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domač sir
24.7.2010 14:01:44   
marjetica8
Jst sem jedla domač planinski sir celo nosečnost in ni blo nč narobe. Ne se preveč sekirat in jej tisto kar ti paše.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domač sir
25.7.2010 11:46:00   
SaMaa
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Ne se preveč sekirat in jej tisto kar ti paše.


user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domač sir
14.8.2010 19:33:36   
Roberta69
Jaz se pa enemu takemu noro omamno dišečemu, domačemu v pravem smislu besede, iz HR hribov, ki je bil skoraj ziher pridelan v za nas oporečnih razmerah, kar nisem mogla upret in sem si dobro potešila želodček, pa še nič hudega ni bilo :) V drugi nosečnosti se požvižgam na marsi kaj user posted image , drugače je pa bolje taka živila odmislit, če vam pač rata user posted image .

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: domač sir
19.8.2010 15:47:53   
MissLady
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Jst sem jedla domač planinski sir celo nosečnost in ni blo nč narobe. Ne se preveč sekirat in jej tisto kar ti paše.


se strinjam..... moja mami je rodila 3 otroke in nikoli ni slišala, da nebi smela jesti tega ali onega.... zdej pa kompliciramo 100 na uro... še mal pa tud krompirja ne bomo več jedle user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?