|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zdravstveno zavarovanje
22.7.2005 19:58:06   
spella
Ker vidim, da poznate vse odgovore se obračam na vas. Ali mi lahko katera prosim pomaga? :ups:

Na porodniško grem 21.8, delovna pogodba za določen čas pa se mi izteče 30.8 (ne bodo podaljšali;)). Na CSD, so mi rekli, da moram 6 dni pred iztekom pogodbe prinesti delovno knjižico in potem oni uredijo zavarovanje:zmeden:? Kako je pa potem z zavarovanjem otročka? Oči je namreč še študent.

Ali je lahko otrok zavarovan po njem ali mora biti po meni? Kako je z zdravstveno izkaznico za otroka, kje jo dobim? Ali ti od starševskega nadomestila potem trgajo že zavarovanje?

Zdaj, ko sem delala sem bila še dodatno zavarovana pri Vzajemni (trgali od plače)? Kaj moram naredit zdaj? Ali mora biti dodatno zavarovan tudi otrok in oče (zdaj ko je študent, mislim da ni:zmeden2:).

Zdaj sem pa full zakomplicirala:zmeden:? A katera razume kaj mislim?:zmeden2:

Hvala za pomoč;)

Lp Špela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zdravstveno zavarovanje
22.7.2005 20:03:33   
kofetek2010
- glede CDS-ja ne vem (a če so ti tako povedali bo že držalo)
- otrok je lahko zavarovan po enem ali drugem staršu
- ZI za otroka ti pošljejo po rojstvu
- otroci ne potrebujejo dodatnega zavarovanja
- kako je z Vzajemno ne vem, imam Adriatic; a po moje ti bodo pač pošiljali položnice na dom
- tudi otrokov oče ne potrebuje dodatnega zavarovanja dokler je študent; in nima nobene veze s starševstvom

upam, da sem ti vsaj malo pomagala :)

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zdravstveno zavarovanje
22.7.2005 20:42:27   
spella
Hvala;).

Kako in kje pa urediš zavrovanje za otroka? Če je mož študent? A to kr na zavodu za zdravstveno zavarovanje?

Še enkrat thx

Lp Špela

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zdravstveno zavarovanje
22.7.2005 20:57:31   
tajčy
Če ti je potekla pogodba za določen čas in imaš vsaj 1 leto delovne dobe, potem ti pripada najmanj 3 mesečno denarno nadomestilo od Zavoda za zaposlovanje in v tem primeru imaš tudi vsa zavarovanja, razen dodatnega seveda. Tega si boš sama plačevala po položnicah, če boš hotela oz finančno zmogla. Za otroka boš dobila avtomatično ZI po rojstvu. Ne rabiš nič urejat. Po preteku denarnega nadomestila se lahko domeniš še za denarno pomoč. Glede na to da si šla prej na porodniško, se pravica do denarnega nadomestila zamrzne in jo boš koristila po tem, ko se ti porodniška izteče ... Skratka, če si v delovnem razmerju ko nastopiš porodniško si ščitena in zavarovana do konca porodniške. Pozanimaj se še na Zavodu za zaposlovanje!!!

Pa srečno!


(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zdravstveno zavarovanje
23.7.2005 5:15:02   
malika
Jaz sem šla na porodniško 24.12; pogodba o zaposlitvi mi je potekla 6.1. Delovne knjige nisem nosila nikamor, ker so mi tako rekli, plus tega si tako ali tako že zavarovana in tudi ko nastopiš porodniško se ti zavarovanje ne prekine.

Moraš pa obvezno nesti delovno knjigo na borzo v 8 dneh po poteku porodniške, se pravi drugo leto.Pri meni je bilo tako, zdaj če se je v tem letu kaj spremenilo, pa žal ne vem. Mogoče pokliči na zavod, kaj ti svetujejo.

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zdravstveno zavarovanje
23.7.2005 5:17:09   
malika
Aja za zdravstveno kartico, pa sem sama morala nesti rojstni list na CSD in potem so oni papirje posredovali dalje; tako da sem nato dobila kartico po pošti.

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?