|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kašljanje
29.11.2010 19:22:47   
čmrgelj
Lansko leto smo celo zimo imeli vnetje ušes, letos to že premagujemo, se je pa pojavilo naslednje -
že tretjič na 10 dni kašljamo, kako to čim boljš premagat, čez dan kašljamo manj ponoči pa vse bolj, kašelj je tako močan da pri tem pride tudi do bruhanja, star je pa tri in pol leta.
Zdravnica nama sicer ne da nobenega zdravila razno Sinecod, ki se ga dobiti tudi brez recepta.
Smrekovih vršičkov in požganega sladkorja pa ne mara noče pit.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kašljanje
29.11.2010 19:37:18   
ledenaa
kašlej ni bolezen,ampak je obramba telesa. Brez kašlja bi ljudi lahko tudi umirali,ker se "telo"  ne bi sčistilo
če v google vtipkaš kašelj dobiš ven veliko info,ki ti bo mogoče razjasnilo obzorje zakaj je kašelj ponoči hujši

zdravilo za kašelj- ja pa kaj še.
parne inhalacije,položajna drenaža,če je pol nos večkratno spiranje z fiziološko plus operil P,veliko tople tekočine,dvignjeno vzglavje

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kašljanje
29.11.2010 23:56:51   
čmrgelj
O mater velik sem jih poznala k so kašlal pa so glih tako umrl  hahahauser posted image
No pa da bom mal bol resna, tudi vročina je obrambni mehanizem pa ti vseno pomagajo z zdravili, hotela sem sam kakšno info kako to čim bolj olajšati otročku kašlanje.
Ledena bom pa tvoje napotke vsekakor upoštevala hvalauser posted image


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kašljanje
30.11.2010 7:19:35   
Petka09
Ja, kašelj je obrambni mehanizem, to je res. Je pa to tudi dokaj trdovratna zadeva, zato težko s čim zares pomagaš.. Ponavadi že po kaki virozi kašelj lahko traja tudi do dva meseca še potem. Če pa gre otrok iz virusa na virus, pol pa lahko zgleda kot da ves čas kašlja. Ledenaa je imela prav, nimaš kaj veliko nardit razen tega kar je naštela. Tudi čiščenje nosu pomaga, da se kašelj zmanjša (ker potem ne zateka toliko sluzi v grlo in naprej).
Kakšno žlico meda vsak dan, veliko C vitamina, vlaženje prostorov... Tudi kakšna topla blazinica pred spanjem na prsi.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kašljanje
30.11.2010 7:22:07   
mateyka
že tretjič na 10 dni kašljamo, kako to čim boljš premagat, čez dan kašljamo manj ponoči pa vse bolj, kašelj je tako močan da pri tem pride tudi do bruhanja, star je pa tri in pol leta.
Zdravnica nama sicer ne da nobenega zdravila razno Sinecod, ki se ga dobiti tudi brez recepta. 


jaz sinecod ne bi dajala tok malemu otroku - sem razmišljala o tem, samo ni za tok male otroke..
naša je isto stara in mamo isti problem - bruhanje ponoči od suhega kašlja. in to je že nekaj mesecev, ko je prehlajena ali bolana, npr. viroza (to je pa atm veliko, ker smo začeli z vrtcem jeseni). nam pomagata samo dve stvari v kombinaciji - trpotčev sirup čez dan (za izkašlejvanje) IN tigrova mast ali una otroška žavba, ki je taka blažja tigrova mast (fitobalm, samo nam je preblaga za efekt, ki ga rabimo) ponoči.
v glavnem, ponoči nujno kremica, ki se namaže spredaj in zadaj na prsa pred spanjem (to najbolj pomaga). ko je bilo najhuje in je bila doma, smo malo namazali tudi zjutraj. to je res oprlo in omehčalo vse poti in pravo čiščenje ter izkašljevanje se je začelo.
tako da jaz priporočam to "tigrovo kremo" pred spanjem user posted image

in lažje kašljanje vam želim - vemo kako zoprno je lahko to user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.11.2010 7:23:14 >

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kašljanje
30.11.2010 7:27:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
zdravilo za kašelj- ja pa kaj še.
parne inhalacije,položajna drenaža,če je pol nos večkratno spiranje z fiziološko plus operil P,veliko tople tekočine,dvignjeno vzglavje


ledena, eni otroci se ful matrajo, ko bruhajo celo noč in če kdo želi vsaj umilit nepotrebni kašelj ni nič narobe.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kašljanje
30.11.2010 7:32:01   
Petka09
Aja, kaj pa Fluimukan?? To je meni pomagalo enkrat, ko sem dva mesca skup kašljala že tako, da so me rebra bolela... pa ni bil moker kašelj. Ampak mi je pa noro pomagalo takrat. In tudi kolegica je rekla nedavno, da je tamala spila Fluimukan in čudežno nehala kašljat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kašljanje
30.11.2010 9:01:41   
ledenaa
mateyka kašelj NI nepotreben. če bi bil potem ljudje na tem svetu sploh ne bi kašljaliuser posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kašljanje
30.11.2010 9:07:19   
diana 28
Jaz tudi kašljam (suh kašelj) že dalj časa in si pomagam z različnimi stvarmi. Najbolj mi je do sedaj pomagal sirup iz čebule in medu. Res čudežno pomaga pri umirjanju kašlja. Pomagajo pa tudi inhalacije. Sem kupila kar žajbelj in zvečer inhalirala. Poskrbela sem tudi za vlaženje prostorov kjer je suh zrak itd. 

Sirup se naredi tako: ''Sirup iz čebule in medu: Zanesljivo domače zdravilo je sirup iz čebule in medu. Narežite olupljeno čebulo na fine kocke in jih premešajte z dobrim medom. Koščki čebule naj bodo povsem prekriti z medom. Mešanico pustite čez noč,  nato koščke čebule precedite in sirup zaužijte porazdeljeno po čajnih žličkah čez dan.'' 


Na linku je še nekaj nasvetov, ki so sigurno koristni .

http://www.neo-angin.si/m2/bolecine-v-grlu/stara-domaca-zdravila.html

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kašljanje
30.11.2010 9:17:41   
kristinaj
jaz sem poskusila že vse razne sirupe v lekarni in najbolj je pomagal api sirup od medexa, sicer sem ga do sedaj rabila samo 1x, ko je tavelika 2 noči suho kašljala ko je zaspala in po dveh je to že sočno izkašljevala in potem kašlja ni bilo več.... enkrat sem ji dala sinecod kapljice pred spanjem in so ful pomagale, nič kašlja ni bilo ponoči, kar pa pri pljučnici ni pomagalo, ravno tako je kašljala in bruhala katar, ne se bat imela je tudi vročino :=))

si poskusila s svečkami bronhopulmin. daš zjutraj in zvečer eno in povleče katar na blato, to dajem malemu in tudi se mu je sluz vidno zmanjšala..

+ vse kar so napisale prehodnice, vzdignjeno ležišče, jaz naši v nos nakapam po 2,5 ml v vsako nosnico in to fajn spihamo, pa pit,

če imaš možnost, ga za par dni iz vrteca potegni in ga fajn pozdravi, da se ti ne bo vleklo celo zimo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kašljanje
30.11.2010 10:08:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
mateyka kašelj NI nepotreben. če bi bil potem ljudje na tem svetu sploh ne bi kašljaliuser posted image


kašelj je potrebno umiriti, če je suh in ni drugega efekta kot da bruha. torej delaš na tem da ga umiriš, dokler dovolj ne omehčaš sluzi, da je izkašlejvanje sploh mogoče (ker bruhanje zame ni izkašljevanje), ni res?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kašljanje
30.11.2010 10:22:52   
ledenaa
Bruhanje zaradi kašlja je za otroka  način, da izloči sluzuser posted image  
In sem tudi zgoraj naštela kaj je primerno za kašelj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kašljanje
30.11.2010 15:19:10   
čmrgelj
Hvala za vse vaše predloge glede kašlja, bom marsikaj sprobala, začela bom s tistim ki pač mislim da je najboljš , če ne bo boljš pač probam kaj drugega,  včeraj mi je znanka rekla naj skuham čaj iz bazilike in timijan pa verjamete ali ne res smo danes že manj kašlali.
Kristjan - ja sem brez službe ga kar hitro potegnem iz vrtca ven in zanj skrbim toliko časa da se res pozdravi, škoda je to da nimamo vsi te možnosi in bi bili otroci veliko bolj zdravi.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kašljanje
30.11.2010 18:03:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Bruhanje zaradi kašlja je za otroka  način, da izloči sluzuser posted image  
In sem tudi zgoraj naštela kaj je primerno za kašelj.


jaz ji raje dam zvečer gor tigrovo mast in zjutraj lepo vse izkašlja brez bruhanja user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kašljanje
30.11.2010 19:54:55   
Petka09
Mateyka, kako pa lahko pridem do tigrove masti?
Sem se spomnila, da smo jo imeli pred leti doma in meni je dejansko pomagala pri migreni (da sem si namazala čelo) in tudi pri bolj navadnem glavobolu... No, za kašelj je nisem probala.... Samo mi smo takrat to mast dejansko dobili iz Kitajske od enega znanca.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kašljanje
1.12.2010 7:55:15   
mateyka
tigrovo mast prodajajo v lekarni. lahko kupiš tudi fitobalm za otroke (blažja variacija na tigrovo mast) in prvo probaš, če to dela. mi smo meli to, samo ko je blo pa najhuje s tem bruhanjem smo pa dali tigrovo.

in ne boš verjela - pred pol ure je naša spet bruhnila (včeraj je ful kašljala in smo ji namazali fitobalm pred spanjem). očitno mamo spet en močan prehlad.. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kašljanje
1.12.2010 9:49:16   
Hope2



Samo tigrova mast ni za otroke pod 3 leti starosti. Lahko povroži hujše posledice, sicer ni nujno, lahko pa

http://health-care.eu/tiger-balm-rub-natural-herbal-remedy

http://www.thegreatergreen.com/naturalbeauty/healthsupplements/tigerbalmwhite.html

Se raje milijonkrat poslužim nasvetov ledene in da zbruha sluz, je samo dobro. Našemu sem ob napadu kašlja delala sirup črne redkve in je neverjetno pomagal. Tudi trpotčev sirup je fajn. Pa me vsaj strah ni, da bi kaj otroku škodila, da bi mi polizal, da bi mu v učke zašlo....
Fitobalm pa tudi našemu ni pomagal. Ko je bil ene 6 ali 8 mesecev star, je še pomagal, potem pa nič več.



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.12.2010 9:54:30 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kašljanje
1.12.2010 11:24:12   
majčica1508
Pri nas pomaga slednje....veliko tople tekočine(čaj)kaka lahka juhica,inhalacije,ko se tuširamo,spiranje noska s fiziološko večkrat na dan,ko je res hudo kak operil,da ne gre še na ušeska,sprehodi proti večeru(najboljša mi je megla)potem ji kar pustim,da skače,da se to fajn zlušči.....in pa črna redkev je zakon,prakticirala pri meni,pri tamali pa še ni bilo potrebe......

Je pa res,da ko jo pripeljem v vrtec.....se sliši samo kašljanje,ampak kaj,čmo....tudi to je del zimskega časa..........
veliko zdravlja vam želim

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kašljanje
1.12.2010 15:05:27   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Samo tigrova mast ni za otroke pod 3 leti starosti. Lahko povroži hujše posledice, sicer ni nujno, lahko pa


hope, naša je stara cca 3,5. ne bi dajala pa to mlajšemu otroku - pri naši smo to šele zdaj probali. damo pa ful malo in namažemo ko že spi. do jutra je vse izhlapelo in kašlja z mokrim kašljem, polnim sluzi (kar je tudi point). potem gremo pa pod tuš in izperemo dol ostanke kreme, za vsak slučaj.

nisem pa nikjer rekla, da so druge tehnike za v koš za smeti. user posted image inhalacije in izpiranje so super, seveda pomaga.
samo govorim za npr. naš primer - naša ima občasne napade kašlja, ko se res ne more ustavit in ni to nek sluzast kašelj ampak suh in dražeč. in ti ponavadi povzročijo bruhanje. tukaj pa potem ni nek sluz za izkašljat.. kremaponavadi odpre dihalne poti in zjutraj potem prav slišiš sluz, ki

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kašljanje
1.12.2010 15:20:12   
Hope2
Sem zalimala samo v vednost, da ne bi zdaj vsaka mazala s tem, pa se sploh ne bi prepičala oz pozanimala, kdaj in kako lahko to mažeš. Ni letelo direkt na tebeuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kašljanje
1.12.2010 15:49:54   
Gina
NIsem brala kaj ste napisale. Pri nas je otrok kašljal nekaj let, preden so pogruntali, da ima astmo. Pa še to ne bi pogruntali, če ne bi jaz tak zelo sitnarila, da je to lahko to, naj ga dajo testirat, ker imam jaz enake simptome.... Kašelj je zahrbtna zadeva in vzrokov je lahko mnogo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kašljanje
29.12.2010 12:40:44   
tinadvojčica
No glihkar sem klicala v lekarno pa je nikjer nimajo. V kateri lekarni si kupila?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?