|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 12:58:25   
maruška2007
O hvala za tak hiter odgovor.
Ja fora je, da on še ni dobil izpiska o plačani dohodnini.
Lani sem jaz prenesla vse nase in dobila 1000€ nazaj, on je pa moral 600€plačat...tko da ne vem, kaj čmo.
Kaj je pol najbolje, da nima noben čez leto prijavljene in se pol zračuna komu se bolj splača?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 13:17:22   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: maruška2007

O hvala za tak hiter odgovor.
Ja fora je, da on še ni dobil izpiska o plačani dohodnini.
Lani sem jaz prenesla vse nase in dobila 1000€ nazaj, on je pa moral 600€plačat...tko da ne vem, kaj čmo.
Kaj je pol najbolje, da nima noben čez leto prijavljene in se pol zračuna komu se bolj splača?

Najbolje je, da med letom uveljavlja tisti, ki ima višjo plačo. Januraja potem preveriš, kako bi bilo, če bi se uveljavljanje porazdelilo (npr. en 9 mesecev, drugi 3, vsak pol leta, en ves čas, drugi nič...) In če ugotovita, da je optimalno drugače kot je bilo uveljavljano med letom, izpolnita zahtevek za uveljavljanje družinskih članov (oba) in napišeta tako, kot vama paše.

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 13:18:12   
sazi

Ja fora je, da on še ni dobil izpiska o plačani dohodnini.

Mož tudi še no dobil papirjev, pa sva vzela plačilne liste in izračunala.

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 13:27:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Ja fora je, da on še ni dobil izpiska o plačani dohodnini.

Mož tudi še no dobil papirjev, pa sva vzela plačilne liste in izračunala.


Točno tako - saj pa ni problem sešteti po plačilnih listah podatkov - oziroma če se plača nič kaj ne spreminja, kar okvirno izračunati tako, da pomnožiš vse z ene z 12.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 13:31:54   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: maruška2007
Lani sem jaz prenesla vse nase in dobila 1000€ nazaj, on je pa moral 600€plačat...tko da ne vem, kaj čmo.
Kaj je pol najbolje, da nima noben čez leto prijavljene in se pol zračuna komu se bolj splača?

Ja če ti dobiš toliko več nazaj kot on, zakaj jih pa potem ti ne uveljavljaš med letom namesto on?

Načeloma je tako, da se vedno bolj splača uvelajvlajti tistemu, ki ima višjo plačo. Če imata približno enako in imata dva otroka, uveljavljata na primer vsak enega. Kar se tiče uveljavljanja samo na koncu leta je pa čisto stvar osebne odločitve - eni pravijo, da je to brezveze, ker samo brezobrestno kreditiraš državo (kar je sicer res), drugim je pa všeč, da pa na ta način privarčujejo en kupček denarja, ki ga potem dobijo vrnjenega. Midva z možem imava precej spremenljive dohodke in nikoli ne veva vnaprej, komu se bo bolj splačalo uveljvaljati, zato vedno uveljavljava na koncu leta, ker razlike so pa lahko ogromne - lani npr. sva bila za celih 500 evrov na boljšem, če je uveljavljal oba on namesto jaz, predlani za 300 evrov na boljšem če sem uveljavljala jaz, letos pa se splača da vsak 1.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 15:10:58   
maruška2007
Ok še to...
Imava kar podobne plače, gledena to da sem pa jaz dobila nagrado in božičnico , oboje v drugi polovici leta, bi bilo pol bolj smiselno da jaz uveljavljam olajšavo za drugi del leta in on za prvi del?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 16:10:25   
zmajaz
Potem bi bilo smiselno, da med letom uveljavljata vsak 1 otroka.

Kar se pa zdaj za lani tiče, pa nima veze, katero polovico leta kdo vpiše, ker se olajašava ne bo upoštevala za točno tiste dohodke iz tiste polovice leta, ampak se bo polovica olajšave odštela od celoletnega dohodka.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 21:41:59   
anju
hm, a bo šla moja logika skozi, namreč po tistem izračunu bi dobila jaz več - samo ali se samo meni zdi, ampak zadeva ne dela če vpišem oba otroka. torej, je boljše če jaz uveljavljam oba (drugega smo dobili oktobra) ali je tu kak haklček?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 21:50:17   
zmajaz
Za drugega otroka bosta torej dobila samo 1/4 olajšave - od oktobra do decembra, ker ga samo tako dolgo vzdržujeta - zato ti tudi izračun ne dela, če vpišeš za 2. otroka obdobje jan-dec. Lahko še vedno npr. oče piše 1. otroka pol leta, ti pa druge pol leta in 2. otroka za 3 mesece - cele olajšave za 2. otroka pa za preteklo leto še ne moreta dobiti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2011 21:57:52 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 21:58:25   
anju
ne ne, to vem da nam gre toliko kolikor je vzdrževan. nisem bila jasna. po izračunu za vsakega posebej bi dobila jaz več, ali naj potemtakem oba uveljavljam jaz ali se znesek spremeni če pišem oba? ali se preprosto sešteje (moja logika)?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 22:21:44   
emica2008
še jst:
nisem vsega brala.....ali je treba dati vlogo za vzdrževane člane letos spet na novo.....partner je dal lani, letos bo enako, mladiče bo spet dal on v olajšavo, ker se bolj splačauser posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 22:28:29   
anju
do 7.2. je čas

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 22:38:43   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: anju

do 7.2. je čas


a pol moramo dat, čeprav je vse isto?

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 5:54:18   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

IZVIRNO SPOROČILO: anju

do 7.2. je čas


a pol moramo dat, čeprav je vse isto?



Vsako leto znova, saj se v tem času lahko spremeni status vzdrževane osebe... oznake A1, A2,..., C,...


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 7:25:53   
anju
še eno vprašanje v smisli ali izračun dela prav - če dam uveljavljat otroka za pol leta pokaže da bi prišlo vrnjeno cca tričetrt zneska uveljavljanja celo leto. in če bi uveljavljala v prvi polovici leta, pokaže manj, kot če bi v drugi. meni to ni jasno. dela prav?

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 7:37:28   
zmajaz
Ne - tu ni nobene logike, da bi bilo več, če uveljavljaš v drugi polovici leta namesto v prvi, ker se olajšava upošteva za dohodke na letni ravni. Edino če si morda mesece kaj narobe vpisala in imaš 1x recimo 7 mesecev, 1x pa 6 ali 1x 5 in 1x 6 - samo ugibam.

Če si računala zase in za očeta otrok in sta na boljšem, če oba uveljavljaš ti, potem seveda oba uveljavljaj ti.

IZVIRNO SPOROČILO: anju
po izračunu za vsakega posebej bi dobila jaz več, ali naj potemtakem oba uveljavljam jaz ali se znesek spremeni če pišem oba? ali se preprosto sešteje (moja logika)?

Nisem prepričana, da povsem dobro razumem, kaj hočeš reči s tem - če misliš v tem smislu, da si računala posebej, koliko dobiš nazaj, če uveljavljaš samo 1. otroka, in koliko, če uveljavljaš samo 2., in če sprašuješ, ali boš, če uveljavljaš oba, dobila seštevek obeh zneskov, potem je odgovor NE - to ne deluje po tem principu. Realni znesek vračila dobiš, če vpišeš oba hkrati in ti potem izračuna, koliko točno boš dobila.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 8:11:13   
olimia
Še ena malo bolj lena uporabnica, ki se ji ne ljubi brati za nazaj. Zanima me samo nekaj- jaz imam hči v olajšavi med letom (pri plači, imam višjo kot partner in se mi izplača- hči je OPP). Ali moram kljub temu odnesti na davčno vlogo za olajšavo?? To vsako leto sprašujem na davčni ali pa tukaj, pa si nikoli ne zapomnem.
hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 8:56:26   
zmajaz
Ne - če uveljavljaš pri plači, je delodajalec tisti, ki mora narediti prijavo do konca decembra, ti ne oddajaš nič.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 10:45:25   
anju
hvala zmajaz. tako sem mislila ja. torej ne, se ne sešteje. nič se bova še malo igrala s tistim izračunom.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.1.2011 11:27:24   
olimia
hvala lepa, sem vedela da bom od tebe to izvedela točno

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 95
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Solidarnost za Muro
hdmarjetica

Koliko bi se vas odreklo,kakršni koli dobrini in pomagali delavkam Mure??Komu bi se odrekla?Kako bi pomagala?Kaj mislite ali država dela prav?Kako ste seznanjeni z zbiranjem pomoči ?Ali poznate Humanitarno društvo Marjetica?

(71%)

(29%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!