|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pritožba na policijski zapisnik
25.10.2015 19:23:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


kako ve, da ta komandir ni recimo moj ali tvoj prijatelj....?




A tvoji prijatelji so brezmadežni in brez napak.......?



si ti?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: pritožba na policijski zapisnik
25.10.2015 20:01:58   
liliana
Ne.....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: pritožba na policijski zapisnik
25.10.2015 22:26:43   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Ne obračaj mojih besed.
Ni vse v denarju.
Nekaj je tudi v zdravju ter v vedenju, ali je v določeno bitko vredno vlagati čas, energijo in znanje v zadevo.




Očitno se je na policijski zapisnik že v štartu brez veze pritoževati........ker ni vredno časa, energije in znanja.......pa je potrebno izpolniti le en A4 format papirja (nekaj podobnega kot če na zavarovalnici škodo prijavljaš), potem, ko te čez nekaj mesecev pokličejo pa po pravici in resnici povedati, kaj se je zgodilo......jako tratenje časa in znanja ter energije.......




Drugič .
Ne obračaj mojih besed!

Nikjer nisem trdila, da se na policijski zapisnik (v splosnem) ne splaca pritoževati!
Če clovek presodi, da se mu godi krivica in da lahko z nekim znosnim vlozkom dokaže svoj prav, bo verjetno šel v pritožbo. Če pa bo imel več stroškov, dela in poti kot koristi, pa verjetno ne.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: pritožba na policijski zapisnik
26.10.2015 9:25:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea



Drugič .

Ne obračaj mojih besed!

Nikjer nisem trdila, da se na policijski zapisnik (v splosnem) ne splaca pritoževati!
Če clovek presodi, da se mu godi krivica in da lahko z nekim znosnim vlozkom dokaže svoj prav, bo verjetno šel v pritožbo. Če pa bo imel več stroškov, dela in poti kot koristi, pa verjetno ne.




Daj petea ne javkaj in ne jamraj......ni nobenih blaznih stroškov, dela in poti s pritožbo na policijski zapisnik.....ker ni treba najemati odvetnika......edini "strošek" je, da plačilo polovičke odpade, če "izgubiš"......in to je pa potem materialni faktor.....kot je tudi materialni faktor to, da gledaš zgolj to, če se ti finančno splača......druge aspekte pa negiraš, ker presodiš, da niso pomembni (ob takh primerih se vedno spomnim, kako se vedno zmrdujemo nad potrošniško družbo istočasno pa drugega več ne znamo, kot živeti "potrošniško", ko nam drugi vidiki sploh niso več pomembni.....važno je le, kar se finančno splača oz. da se nam nekaj finačno splača).....in ti cel čas govoriš zgolj o materialnem vidiku, če ti pa to omenim, pa s klicaji označiš, da obračam tvoje besede......user posted image



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: pritožba na policijski zapisnik
1.11.2015 10:19:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Drugič .

Ne obračaj mojih besed!

Nikjer nisem trdila, da se na policijski zapisnik (v splosnem) ne splaca pritoževati!
Če clovek presodi, da se mu godi krivica in da lahko z nekim znosnim vlozkom dokaže svoj prav, bo verjetno šel v pritožbo. Če pa bo imel več stroškov, dela in poti kot koristi, pa verjetno ne.

Daj petea ne javkaj in ne jamraj......ni nobenih blaznih stroškov, dela in poti s pritožbo na policijski zapisnik.....ker ni treba najemati odvetnika......edini "strošek" je, da plačilo polovičke odpade, če "izgubiš"......in to je pa potem materialni faktor.....kot je tudi materialni faktor to, da gledaš zgolj to, če se ti finančno splača......druge aspekte pa negiraš, ker presodiš, da niso pomembni (ob takh primerih se vedno spomnim, kako se vedno zmrdujemo nad potrošniško družbo istočasno pa drugega več ne znamo, kot živeti "potrošniško", ko nam drugi vidiki sploh niso več pomembni.....važno je le, kar se finančno splača oz. da se nam nekaj finačno splača).....in ti cel čas govoriš zgolj o materialnem vidiku, če ti pa to omenim, pa s klicaji označiš, da obračam tvoje besede......user posted image



Ja, imaš prav. Tudi čas in porabljeno energijo se da finančno ovrednotiti ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: pritožba na policijski zapisnik
1.11.2015 20:27:38   
liliana
Neupravičeno dodeljene 3 kazenske točke in 125 EUR kazni......ta bitka očitno ni vredna ne časa in ne energije........in se pač plača kazen po liniji najmanjšega odpora in pozabi na tiste 3 kazenske pike, na 125 EUR pa itak (ker vložen čas in energija bistveno presegata ta znesek in 3 kazenske točke)......




(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: pritožba na policijski zapisnik
1.11.2015 22:05:23   
lili239
Liliana strinjam se

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: pritožba na policijski zapisnik
5.11.2015 9:50:10   
mateyka
user posted image

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: pritožba na policijski zapisnik
5.11.2015 9:53:08   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Neupravičeno dodeljene 3 kazenske točke in 125 EUR kazni......ta bitka očitno ni vredna ne časa in ne energije........in se pač plača kazen po liniji najmanjšega odpora in pozabi na tiste 3 kazenske pike, na 125 EUR pa itak (ker vložen čas in energija bistveno presegata ta znesek in 3 kazenske točke)......


liliana, lili239
kopiram še enkrat svoj prvi odgovor v tej temi:

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: lili239
sem na Bakovci ulici vzela prednostosebnemu vozilo
Jaz sem zavija levo na prednostno cesto, po prednostni cesti pa je peljal avtobus, ki je zavijal desno v smer od kod sem se jaz pripeljala.
tako sem mu potem jaz zaprla cesto in mu vzela prednost.


Kaj se ti ne zdi pravično?
Naredila si prekršek, ki bi se lahko precej slabo končal tako zate kot za drugega voznika, pa če je bil policist ali ne.

Verjemi, da je veliko bolje, da si ''kaznovana'' samo z nekaj evri in kazenskimi točkami kot pa, da bi se morala ubadati s posledicami prometne nesreče, ki bi se lahko pripetila veliko hitreje, kot si ti v svoji sveži vozniški karieri predstavljaš.
Vozniku na prednostni cesti, ki zaradi spredaj vozečega avtobusa tebe (na stranski cesti) verjetno ni niti videl, si nepričakovano zapeljala pred vozilo, sedaj pa je on glavni krivec za tvojo napako?


verjamem, da kazen in postopek ni bil ravno najboljši, a verjetno policist pri svojem delu vidi veliko preveč neumnosti na cesti, zaveda pa se, da on, za razliko od nas, večine ostalih voznikov, ki si verjetno vsi vsaj občasno zaželimo, da bi imeli policijska pooblastila, on lahko lažje posreduje proti prekrškarjem

verjamem, da je težko sprejeti globo, a lili239 priznava, da je izsilila prednost vozilu na prednostni cesti


po mojem je še vedno bolje sprejeti in se za v bodoče kaj koristnega naučiti iz (samo(!)) relativno nizke denarne kazni, kot nositi veliko večje posledice, kot so udeleženci v prilepljenih člankih:

mlad voznik izsili prednost, 1 otrok težje poškodovan

16-letnik izsilil prednost avtu

izsilil prednost in zakrivil nesrečo

mladi voznik izsilil prednost

mopedist izsilil prednost in se hudo poškodoval




< Sporočilo je popravil petea -- 5.11.2015 9:59:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: pritožba na policijski zapisnik
5.11.2015 10:02:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

user posted image


to je pa zagotovo zadeva, kjer bi tudi jaz šla v pritožbo user posted image


me zanima, kako se bo zgodba razpletla

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: pritožba na policijski zapisnik
5.11.2015 18:21:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


verjamem, da je težko sprejeti globo, a lili239 priznava, da je izsilila prednost vozilu na prednostni cesti




Ni priznala, da je izsilila prednost......rekla je, da je vzela prednost vozniku, ki je sam naredil prekršek, ko se je peljal mimo avtobusa.....samo tistega dela ti več nisi citirala.....

Res je, da se je malo nerodno izrazila, veliko lažje bi bilo za razumevanje, če bi enostavno napisala takoj na začetku, da je prehiteval avtobus pri polni črti.....vendar se je dalo razbrati, da je policaj prehiteval avtobus....vendar si ti videla zgolj njeno "priznanje", da je vzela prednost vozniku, ki je silil mimo, da drugega dela nisi več videla....

Jaz sem pač izhajala iz tega, da ona v bistvu ni naredila prekrška, ampak je lepo šla na prednostno cesto, ko je avtobus zavijal, tedaj pa je po nasprotnem pasu pripeljal policist (ker če je silil mimo avtobusa, drugače, kot da ga je v križišču prehiteval, ni mogel iti mimo)......ti pa si pač zgolj izhajala iz njenega "priznanja", da je vzela prednost vozilu in te drugo več ni zanimalo......v naslednjih komentarjih pa je itak lili podrobneje razložila potek.......

po mojem je še vedno bolje sprejeti in se za v bodoče kaj koristnega naučiti iz (samo(!)) relativno nizke denarne kazni, kot nositi veliko večje posledice, kot so udeleženci v prilepljenih člankih:


Se strinjam......če je kazen upravičena......če pa ne, pa se kaj koristnega ne moreš naučiti, tudi iz tistih ta hudih primerov ne......


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: pritožba na policijski zapisnik
5.11.2015 20:37:34   
lili239
Petea lepo sem rezložila kak je do taga prišlo in kak je blo. Če pa ti ne razmeš pa se jaz več nebom trudela ka ti razložim. Ker sem bila kaznovana zato ka sem vzela prednost sem se tak izrazila ker nevem kak bi nej drugače razložila. Povem pa še enkrat da jaz nesem priznala ka sen mo vzela prednost in seveda tudi nikole nebom priznala.
Zdi pa se mi to čist po nepotrebnem da daješ take primere, v katerih je prišlo do nesreč in poškodb. V mojen primere ne blo nite nobene praske na vozili kej šele da bi sploh bila kakšna priča. Kazen je bila napisana po navodih ki jih je dal komandir.
Štejem 24 let tako da nisem med teme mladimi šoferji brez izkušenj, za mano je že 6 let od pridobljene vozniške in v tem času nisem imela nobene izkušnje z policisti, tako da mene ne moreš primerjati s teme 16 letniki.
Jaz točno vem zakej sem se tak odločila kot se sem. Z tem človekom nihče ne želi imeti opravka. Kazen je napisal svoji ženi, vsem sosedom v bakovcih pošolja na dom policiste... Glej če je to njegovo veselje naj je. Samo sem prepričana da bo enkrat sam gor plača in bo dosta huje kot. Upam da se še kdaj srečam z njim, vendar takrat bom pripravljena in mi nič nebo moga.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?