|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
7.1.2014 17:57:03   
tashq
ni zakaj,pa še kdaj.user posted image

(odgovor članu Nancy3)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.1.2014 15:02:06   
Nancy3
Še nekaj me zanima … No, verjetno me bo v prihodnjih mesecih še dosti zanimalo. :D

Kot študentka dobim porodniške 219 €, dodatno pa še starševski dodatek (198 € ali koliko je že …)? Ene kolegice pravijo, da ja, ene pa da samo porodniško, meni pa ni nič jasno … Kolikor sem prebrala vse možno na netu, nikjer ne piše, da dobiš oboje.

Kaj pa to … Če odprem s.p. kak mesec pred porodom (je to sploh možno in legalno???), potem dobim cca. 280 € porodniške, kolikor sem brala (55 % minimalne plače); in seveda teče mi delovna doba. Vmes diplomiram in ko se porodniška zaključi, lahko delam na s.p. - če ne bo šlo, pa ga pač zaprem. Imam pa še nekaj izpitov in zdaj ne vem - če odprem s.p., moram izpite in diplomo plačati?

Kaj se mi najbolj izplača?

Pa ne me napadat, ker sem noseča in brez diplome - če bi se ŠS in avtorska štela pod kaj pametnega, bi imela že dooosti let delovne dobe pa še kaj zraven … Pač glede na to, da država cel čas jemlje, lahko tudi kaj da. :)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.1.2014 15:20:16   
Nanuk
Pejdi na CSD, oni ti bojo najbolje razložili o vsem tem... ne se jih bat vprašat, ponavadi poiščejo zate najbolj ugodno varianto..

(odgovor članu Nancy3)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.1.2014 15:55:56   
tashq
Nancy3:
kot študentka (oz.nezaposlena brez delovne dobe) dobiš starševski dodatek("študentska porodniška").znaša 250 evrov(še nekaj časa nazaj je bila 198evrov).traja to eno leto.ne vem,kje si dobila ostale podatke. ti pa še vedno teče delovna doba. en otrok=eno leto delovne dobe.po končani "porodniški" greš na ZPIZ,kjer te "poštemplajo".
glede SP pa nimam pojma.
drugače pa,ja,pozanimaj se na CSD-najprej malo na internetu(vpiši te pojme: starševski dodatek,otroški dodatek, pomoč ob rojstvu otroka...),potem pa še direktno tja cca.en mesec pred rokom.pa bodi "tečna",če ti ne bodo hotli pomagat,ker ko sem v prvo jaz zbirala te informacije,so me pošiljali iz sobe v sobe,ven sem pa prišla bolj zmedena kot sem prišla noter.

(odgovor članu Nanuk)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.1.2014 16:27:39   
Nancy3

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

Nancy3:
kot študentka (oz.nezaposlena brez delovne dobe) dobiš starševski dodatek("študentska porodniška").znaša 250 evrov(še nekaj časa nazaj je bila 198evrov).traja to eno leto.ne vem,kje si dobila ostale podatke. ti pa še vedno teče delovna doba. en otrok=eno leto delovne dobe.po končani "porodniški" greš na ZPIZ,kjer te "poštemplajo".
glede SP pa nimam pojma.
drugače pa,ja,pozanimaj se na CSD-najprej malo na internetu(vpiši te pojme: starševski dodatek,otroški dodatek, pomoč ob rojstvu otroka...),potem pa še direktno tja cca.en mesec pred rokom.pa bodi "tečna",če ti ne bodo hotli pomagat,ker ko sem v prvo jaz zbirala te informacije,so me pošiljali iz sobe v sobe,ven sem pa prišla bolj zmedena kot sem prišla noter.


Še enkrat ful ful ful hvala. Tega pa nisem vedela, da vseeno teče delovna doba, kul ...

Se bom vseeno pozanimala še za s.p., tako da imam vse črno na belem, da res vidim, kaj se najbolje izzide, pa ne samo zaradi denarja, potem pa do "ta glavnih". :)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
15.1.2014 9:07:50   
tinatona
Punce, a lahko še meni pomagate. Mi ni čist jasno s temi procenti od minimalne plače... Imela sem sp od 1.10.2010, ki sem ga zaprla 11.11.2013. Od takrat sem na Zavodu za zaposlovanje. Sedaj sem dobila odločbo za nadomestilo - pripada mi za tri mesece. PDP imam okoli 12.9., tako da grem na porodniško s 15.8.2014. Kako si izračunam porodniško.

Hvala za vašo pomoč!!!

Lp

(odgovor članu Nancy3)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
20.1.2014 18:24:56   
ancii88
Pozdravljene. Imam eno vprašanje, če katera mogoče ve, kako je s tem. Noseča sem 17. tednov in prejšnji mesec sem diplomirala. Prejšnji teden sem se zaposlila in zaposlena bom do poroda. Kako se pol računa nadomestilo oz. porodniška, Torej zaposlena bom 5 mesecev. Hvalaaa user posted image user posted image

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
21.1.2014 22:38:37   
ZmajTolovaj
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

tukaj vpiši datum PDPja, greš na naslednjo stran in v okenca vneseš svojo plačo za tistih par mesecev, kolikor je boš dobila. bruto plačo.
za mesece, ko ni dohodka, pa vpišeš tistih 55 % nevemčesaže.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ancii88)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
21.1.2014 22:40:56   
ZmajTolovaj
Nancy, s.p. lahko odpreš kadar koli, lahko en dan pred nastopom porodniške. Odpreš ga brez stroškov, na točki eVem, ne vem kaj je s subvencijami, a se jih še dobi - to se pozanimaj. Glede študija pa nimam pojma (plačljiva diploma? ne vem).

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
30.1.2014 12:15:55   
Irena000
Punce, dajte mi prosim pomagat izracunat znesek porodniske, meni se ze blede od vsega branja in informacij, prav zaresuser posted image
Moja situacija je naslednja:
Sem brezposelna, prijavljena na zavodu.
PDP imam 10.8.2014.
Od 30.4.2013 do 29.7.2013 sem dobivala denarno nadomestilo (889 eur bruto)
Od 29.3.2012 do 29.4.2013 sem dobivala porodnisko (1.039 eur bruto)
Pred tem sem bila dve leti zaposlena.

Kaj lahko na podlagi tega pricakujem? Verjetno se v tem casu ne bom zaposlila (le kdo bo hotel nosecnico)...
...pomagajte, proooosimuser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.2.2014 13:03:35   
Nancy3

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

tukaj vpiši datum PDPja, greš na naslednjo stran in v okenca vneseš svojo plačo za tistih par mesecev, kolikor je boš dobila. bruto plačo.
za mesece, ko ni dohodka, pa vpišeš tistih 55 % nevemčesaže.


Tale izračun CSD-ja mi dela probleme. :) Ker si kot s.p. ne prikazujem plače, do januarja 2014 pustim prazno (kar je avtomatsko 55% minimalne plače), potem dalje v naslednja okenca pa vpišem 789,15€ (minimalna plača)?

Na CSD-ju pa se obnašajo, kot da če si odprl s.p., ti je PRVI dan vse jasno in si naenkrat doktor ekonomije in postavljaš seveda samo butasta vprašanja ...

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 161
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?