|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in žolčni kamni
24.1.2011 18:11:54   
pizmek
A mi lahko katera prosim pomaga, (ki ima te težave s tem oz. jih je imela), z nasveti oz. z recepti za dieto pri žolčnih kamnih. Kako ste si kuhale, kaj od mesa in itd. ste jedle?
Hvala!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
24.1.2011 20:26:35   
K_a_t_i
Nezavidljiva situacija user posted image .
V sami nosečnosti sem napade dobila ene 3 tedne pred koncem in sploh nisem vedela kaj mi je. Sem pa mislila, da bom crknila user posted image . Po porodu smo diagnosticirali žolčne kamne in sem jedla naslednje:
Razkuhan riž in korenček do onemoglosti, dokler se mi stanje ni popravilo toliko, da sem prenašala še kaj drugega (kuhano na vodi, seveda). Pa veliiiko 1 dan starega belega kruha z namazom Philadelphia light. Pila sem vodo in čaje za dojenje (tiste za skuhat, ne instant). Od solate rdečo peso.
Potem sem pa začela dodajat:
belo meso kokoši in purana, žrebičkovo meso, telečje meso (to dokaj pozno)
krompir kuhan na vodi, testenine, vsa kuhana zelenjava, kompoti (nesladki), motovilec, jogurti light (1,3 mm), mleko 1,6mm, kak light sir (jošt), piščančja prsa (salama), vanilijev puding od sladic.
Pri žolčnih kamnih je tako, da dejansko moraš sam ugotoviti kaj ti paše in kaj ne. Izogibaj se rumenjaku, vseh polnomastnih zadev, svežemu sadju (na začetku - potem pa preizkušaj in dodajaj na jedilnik - najprej mali košček, če je vse ok naslednji dan 2 koščka in tako povečuj do porcije - ne se pa basat s surovim sadjem).

Malo poguglaj trajna varovalna žolčna dieta. Tam dobiš kaj lahko in kaj ne. Jaz sem bila na koncu že tako zmedena z različnimi informacijami, da sem za konkretna živila pisala dietetiku (al kako se že reče) na spletni strani visita - mi je dobro odgovoril - tako da lahko poskusiš tudi tam. Predvsem ta "star bel kruh" mi ni šel v glavo zakaj. Pa mi je odgovoril, da je kruh vsak že dovolj star, ko ga prineseš iz trgovine (če le ni še topel) pa da ni treba, da je bel, da je kak polnozrnat celo boljši, le da  nima vidnih semen.

Izogibaj se še stvari, ki napenjajo (fižol, zelje),... Joj, ne vem kaj naj še napišem. Itak je že vse zmedeno .

Še to morda... (TRKAM) Nisem šla na operacijo in danes, 8 mesecev po porodu, jem vse. Res, da ocvrtih stvari na mojem jedilniku še vedno ni (razen izjemoma kakšna malenkost), ampak jih ne pogrešam, pojem pa sem in tja tudi kak rumenjak, kakšno tortico ipd.

Srečno tudi tebi!

Še to - kljub taki super dieti se je tamal od dojenja redil po 1,5 kg na mesec.

Če pa misliš, da ti lahko še kako pomagam, me pa lahko kontaktirš na ZS.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 24.1.2011 20:27:31 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pizmek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
24.1.2011 22:48:45   
ursi
Pozdravljena!

Sama sem imela operacijo zaradi žolčnih kamnov. Na srečo ne med nosečnostjo.

Ampak samo nekaj reči, ki so mi jih predlagali:
Sama sem imela prej napade, zato sem morala najprej za umiritev situacije jesti samo prepečenec in piti vodo.

Po operaciji - najprej umik maščob - izdelki z nizko vsebnostjo maščob, tudi kuhanje brez maščob, brez jajc, brez stvari, ki napenjajo. To je bilo čisto za začetek, pol pa počasi dodajanje stvari. Škoda, nimam več tistega jedinika s priporočenimi jedmi.

Upam, da se ti stvari umirijo. Predvsem najboj pazi na maščobe in pij čim več vode.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
25.1.2011 10:46:39   
pizmek
Hvala obema, sta mi pomagali malo z nasveti. Bo treba kar spremeniti jedilnik ja, ampak to proti bolečinam ni nič.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
26.1.2011 15:49:46   
pizmek
Kati, poslala sem ti še na ZS, pa nevem a si dobila?

(odgovor članu pizmek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
26.1.2011 15:51:36   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: pizmek

Kati, poslala sem ti še na ZS, pa nevem a si dobila?

NIsem ????
Daj še enkrat!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pizmek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
26.1.2011 16:01:51   
pizmek
Ojoj, pa sem toliko napisala :)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in žolčni kamni
26.1.2011 16:31:47   
pizmek
Kar neki ne gre poslat, ti lahko kam drugam pošljem, mogoče na mail?

(odgovor članu pizmek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?