|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   doma izdelan pustni kostum - rožica
27.1.2011 9:50:04   
vijolca
Za našo enoletnico bi rada za pusta sama naredila kostum. Vem, da sem hitra user posted image , ampak enostavno ne vem, koliko časa mi bo to vzelo, časa pa itak ni na pretek. Kostum bo za v vrtec, torej sem si zamislila nekaj enostavnega in udobnega. Moja ideja je, da bi bila rožica, "cvet" bi imela oblečen okoli pasu, na nogah zelene žabice, zgoraj pa majčka/bodi z našitimi metuljčki/čebelicami/pikapolonicami ali pa kar z vsemi! user posted image
Problem je v tem, da nimam nekih šivalnih možnosti in sposobnosti (znam prišiti gumb!). Sedaj me pa zanima:

-Kako se lotiti krila? Pasek bi verjetno lahko zašila na roke iz kakega traku blaga, cvetne liste sem si zamislila izrezane iz filca. Se filc da šivat? Kak namig, kje bi ga kupila? Imate še kakšno idejo za tako krilo? Malo je problem tudi, ker ne poznam nobenih trgovin z materiali za ustvarjanje ali šivanje, sem pa precej blizu BTC-ja v LJ, tam bi se verjetno kaj našlo, ne?

-Glede trgovin, kje bi torej našla raznorazne živalce za okrasit majčko? Se da mogoče dobiti tiste našitke, s katerimi so včasih prekrivali luknje? Bi ve kaj drugega raje uporabile?

Kot vidite, sem čista začetnica (bi pa res rada naredila sama, vsi ti kupljeni kostumi so tako "naštancani", neosebni), zelo bom vesela, če me vsaj napotite v pravo smer!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: doma izdelan pustni kostum - rožica
28.1.2011 10:19:39   
Putka
Malo po netu pobrskaj za npr živalice iz filca, bi se pomoje lahko ful luštne naredilo.. V hali A je ena trgovina ( v kleti) z materialom za ustvarjanje, tam imajo liste filca, pisanega, ne vem pa če je kaj večje kot A4. Če je mala, bo to dovolj veliko. Filc lahko komot zašiješ. Ali pa na trak z notranje strani kar prilepiš z lepilom za tekstil ali s takim lepilnim trakom za polikat (po Emporiumom imaš dve trgovini, ena s pozamentarijo za trakove, zadrge, našitke.. druga je Kilometer, blago na kg).

(odgovor članu vijolca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: doma izdelan pustni kostum - rožica
28.1.2011 10:31:27   
Putka
Komaj kaj našla, priznam..
user posted image
Če noče slikce nalimat, tukaj.


< Sporočilo je popravil Putka -- 28.1.2011 10:33:06 >

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: doma izdelan pustni kostum - rožica
29.1.2011 20:37:48   
darja.mark
Kaj pa če bi namesto da šivaš gor raznorazne stvari, in še posebej če tega nisi vešča, to vse raje narisala? V Levčku v Hali A spodaj imajo barve za tekstil, obstajajo tudi taki flumastri. Pa nariši gor vse te živelice, boš mela manj dela, ker ti ne bo treba šivat, manj stroškov, in veliko več prihranjenih živcev. user posted image
Za krilo pa lahko narediš takole: nariši dva kroga, en mali, to bo pas in en večji, to je pa rob krila. Upam da si predstavljaš kako mislim. Kot bi imela recimo velik krog, v tem velkem pa še malega. In ta mali krog izrežeš, izreži še velkega in dobiš krilce. Ker je krog stranskih šivov sploh nimaš in ni treba nič šivati. notranji krog naredi v premeru pač širši kot je pas od male, potem pa noter daj elastiko. tako boš mela najhitreje narejeno, ker boš mela čistro malo šivanja. Če boš dobila kako fino blago ti spodaj sploh ni treba zarobiti, samo zgoraj zapogneš nazaj da noter vpelješ elastiko. Vem da kadar razlagam kompliciram, upam da si predstavljaš kaj sem mislila povedat user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: doma izdelan pustni kostum - rožica
29.1.2011 20:44:24   
darja.mark
hm, bi ti nalepila slikico kako zgledata tale dva krogca, pa ne vem če bo uspelo?
Tukaj je misšljeno za delat cofke, se naredi enako :)
tudi za krilo tako narediš, Notranji krog, kje je potem luknja, in na koncu pas ko se tole obleče, ter zunanji rob, kjer je dolžina oziroma spodnji rob krila. Pride pa tko lep nabrano, sej verjetno si predstavljaš :)

(odgovor članu darja.mark)

Slike iz albuma
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: doma izdelan pustni kostum - rožica
31.1.2011 8:56:23   
vijolca
Oj, hvala za pomoč! Torej, takoj ko bo malo časa, skočim v halo A in pod Emporium in si ogledam, kaj se da dobit. Malo upam, da bi se te travniške živalce dalo dobit že narejena iz flisa recimo, po moje bi bilo ful luškano na kak cvetni list našit pikapoko, na majčko metuljčka itd. Ja, mogoče bi tudi risala lahko, to možnost pustim, če ne dobim nobenih okraskov. Nekaj res približnega je na tej slikici (prvi dojenček).

http://www.candycorncreations.com/wp-content/uploads/2010/11/S-2323-Front-A-202x300.jpg

Darja.mark, hvala za tvoj podroben opis za izdelavo krila, po moje bom zaenkrat probala cvetne liste izrezat iz filca in jih prišiti ali prilepiti na trak, verjetno bi ji pa lahko našila tudi na krilu po takem kroju, kot si mi opisala.
Bom sporočila, kako je uspelo!

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?