|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potni stroški za preglede
21.2.2011 7:25:42   
ajnas6
Pozdravljene punce,

mene pa znaima, če nam pripadajo povrnjeni potni stroški za preglede, ki jih delamo izven svojega domačega kraja? Vem da se slisi neumno, ampak če že čakalne vrste ubijajo nam vsaj mogoče kakšen € povrnejo za vsak izvid, ki ga moremo dvignati osebno user posted image .

Če se je slučajno že katera ukvarjala s tem, bi bila vesela odgovora.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potni stroški za preglede
21.2.2011 8:44:16   
marantz
Zakon o zdravstven varstvu in zdravstvenem zavarovanju:

Povračilo potnih stroškov

39. člen Zavarovane osebe imajo pri uresničevanju pravic do zdravstvenih storitev pravico do povračila potnih stroškov, ki obsega: – prevozne stroške, – stroške prehrane in nastanitve med potovanjem in bivanjem v drugem kraju.

40. člen Zavarovane osebe imajo pravico do povračila potnih stroškov, kadar uveljavljajo pravice iz 1., 2. in 3. točke 23. člena tega zakona, če: – morajo potovati k zdravniku ali v zdravstveni zavod v drug kraj, ker v kraju zaposlitve ali stalnega prebivališča ni zdravnika ali ustreznega zdravstvenega zavoda; – jih osebni zdravnik, zdravstveni zavod ali zdravniška komisija napoti ali pokliče v kraj zunaj stalnega prebivališča ali kraja zaposlitve.

41. člen Povračilo prevoznih stroškov pripada zavarovanim osebam za najkrajšo razdaljo do najbližjega zdravstvenega zavoda oziroma zdravnika po ceni javnega prevoza. Zavod določi znesek, do katerega se ti stroški ne povrnejo. Če ni javnega prevoza ali ko drugačen prevoz zahteva zdravstveno stanje zavarovane osebe, se odobri ustrezen prevoz ali se povrnejo stroški v višini, ki jo določi Zavod.

< Sporočilo je popravil marantz -- 21.2.2011 8:45:24 >

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 7:23:23   
ajnas6
Aha torej vsaj do potnih stroskov smo upraviceni, kolikor jaz razumem. Sedaj pa se iz izkusenje, je katera ze iskala te potne stroske? In jih tudi dejansko dobila povrnjene?

Ter koliko casa po pregledu jih lahko zaprosisis in kaj rabis za uveljavitev?

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 7:43:56   
Anonimen
Dobila vedno. Mislim, da lahko uveljavljaš do 3 let po pregledu.

Je pa tako, da če imaš npr. dva pregleda na mesec, se ti ne splača uveljavljat, ker ti konec meseca odbijejo cca. 22 EUR za neke njihove stroške.

(odgovor članu ajnas6)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 9:43:14   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Dobila vedno. Mislim, da lahko uveljavljaš do 3 let po pregledu.

Je pa tako, da če imaš npr. dva pregleda na mesec, se ti ne splača uveljavljat, ker ti konec meseca odbijejo cca. 22 EUR za neke njihove stroške.

mafijauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 11:27:43   
ajnas6
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Dobila vedno. Mislim, da lahko uveljavljaš do 3 let po pregledu.

Je pa tako, da če imaš npr. dva pregleda na mesec, se ti ne splača uveljavljat, ker ti konec meseca odbijejo cca. 22 EUR za neke njihove stroške.



Aha torej ce uveljavljas enkrat letno je ql? Predvidevam da uveljavljas na ZZZS?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 13:21:27   
Anonimen
Na ZZZS, ja. Nesem tja, dobim še nek obrazec za izpolnit in to je to. user posted image

(odgovor članu ajnas6)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potni stroški za preglede
22.2.2011 14:47:03   
diana_25
Eno leto smo hodili v Lj. Vsakič smo žigosali tisti list za povrnitev stroškov. Jaz sem vsakič potrdila, ko sem šla na pregled, najbolj se je pa splačalo zadnja dva meseca, ko sem hodila na UZ, saj so bili UZ na koncu na dva dni.... Ko napolniš tisto preglednico zadaj (na listu), greš k osebnemu zdravniku po novo, tisto polno pa uveljaviš na zzzs.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potni stroški za preglede
23.2.2011 8:42:44   
ajnas6
IZVIRNO SPOROČILO: diana_25

Eno leto smo hodili v Lj. Vsakič smo žigosali tisti list za povrnitev stroškov. Jaz sem vsakič potrdila, ko sem šla na pregled, najbolj se je pa splačalo zadnja dva meseca, ko sem hodila na UZ, saj so bili UZ na koncu na dva dni.... Ko napolniš tisto preglednico zadaj (na listu), greš k osebnemu zdravniku po novo, tisto polno pa uveljaviš na zzzs.


Aha rabim torej najprej list ki ga zigosam. Ok pol je nekaj "potnih stroskov" ze slo po gobe user posted image . Dobro vemo za naprej. Predvidevam pa, da ce nisva porocena, je dovolj da imava en list, ker itak povrnejo potne stroske na par. Ali mora za njegove preglede on uveljeavljat za moje pa jaz?

(odgovor članu diana_25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potni stroški za preglede
23.2.2011 11:28:03   
mala06
ajnas6 potne stroške lahko uveljavljaš tudi za nazaj mislim, da za 3 leta. Jaz hodim v Mb in s partnerjem nisva poročena in so mi tam rekli, da tudi on lahko uveljavlja stroške za sebe. 

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potni stroški za preglede
23.2.2011 11:34:02   
latka
Ti nosiš ta list vsakič s seboj v MB, komu pa oddaš, tam kjer pobirajo kartice?Kaj pa ko greš samo po terapijo?
Meni je osebna zdravnica rekla, da za nazaj več ne morem uveljavljat?!

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potni stroški za preglede
23.2.2011 11:55:43   
mala06
Latka men je za nazaj napisala datume v prvem nadstropju, kjer je pisarna. Do sedaj niti nisem vedela za te stroške. Bom pa list imela vedno zraven in naj mi sproti pišejo datume. Nič mi ni rekla, da jih ne smem uveljavljat za nazaj, verjetno mi datumov niti ne bi napisala. List bom pa oddala po postopku in bom potem videla, koliko ti povrnejo.

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potni stroški za preglede
23.2.2011 20:30:38   
diana_25
IZVIRNO SPOROČILO: ajnas6

IZVIRNO SPOROČILO: diana_25

Eno leto smo hodili v Lj. Vsakič smo žigosali tisti list za povrnitev stroškov. Jaz sem vsakič potrdila, ko sem šla na pregled, najbolj se je pa splačalo zadnja dva meseca, ko sem hodila na UZ, saj so bili UZ na koncu na dva dni.... Ko napolniš tisto preglednico zadaj (na listu), greš k osebnemu zdravniku po novo, tisto polno pa uveljaviš na zzzs.


Aha rabim torej najprej list ki ga zigosam. Ok pol je nekaj "potnih stroskov" ze slo po gobe user posted image . Dobro vemo za naprej. Predvidevam pa, da ce nisva porocena, je dovolj da imava en list, ker itak povrnejo potne stroske na par. Ali mora za njegove preglede on uveljeavljat za moje pa jaz?


Najboljše je, da uveljavljata vsak svoje preglede, ker če bosta za en pregled oba potrjevala, se lahko zgodi, da vama zavarovalnica vse zavrne.

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potni stroški za preglede
24.2.2011 19:28:35   
ajnas6
IZVIRNO SPOROČILO: diana_25
Najboljše je, da uveljavljata vsak svoje preglede, ker če bosta za en pregled oba potrjevala, se lahko zgodi, da vama zavarovalnica vse zavrne.


Aja valda sm tut tupa. Ce greva oba, člahko v bistvu oba zahtevama povračilo potnih stroskov. Jaz pa posten drzavljan razmisljam o enih, ker sva sla skupaj z enim avtom gor user posted image . Nic potem vsak po svoj leit itak ne bomo dobili vsega povrnjenega . Hvala punce za informacije.

(odgovor članu diana_25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potni stroški za preglede
29.6.2011 21:37:30   
n74
Ojla,

punce povejte, ali so vam dejansko stroške iz ZZZS tudi povrnili? Sprašujem za letos, ker so menda postali bolj strogi in povrnejo samo do najbližjega centra. Kaj če so v najbližjem centru bili površni in sem se odločila za MB? Upoštevajo tudi pojasnilo zakaj se voziš na drug konec SLO?

lp, N.

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Potni stroški za preglede
30.6.2011 14:42:53   
pupika83
N74, nič ne vem o tem, da bi zaostril zadeve, je pa danes možno vseuser posted image

Je katera zadnje čase žigosala pri Rešu v Postojni. Ko sem bila zadnjič na punkciji, sem hotela žigosat v sprejemni pisarni, pa mi je rekla, da tega že nekaj časa pri njih ne delajo, ker je Reš uradno v Dravljah in mi bodo tam žigosali tudi za Postojno. Ko sem hotela potrdit v Dravljah za Postojno so me pa spet zavrnili, da to bi morala naredit v Postojni!?! Ima katera kakšno idejo? user posted image user posted image

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Potni stroški za preglede
1.7.2011 12:57:08   
andreja_p
pozdravljene punce! Ker sem sama v taki situaciji,da se moram voziti v LJ zaradi neplodnosti,vas prosim,da mi poveste kje se dobi ta list na katerega vam potrjujejo da dobite povrnjene stroške? Sem prebrala da pri svoji zdravnici,je to res ali ne? In potem ko grem v LJ ga nesem zraven in mi sestra to izpolni ali na koga se moram obrniti.?
Že v naprej hvala za vaše informacije.

(odgovor članu pupika83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Potni stroški za preglede
3.7.2011 12:19:28   
pupika83
Andreja_p, meni je list za potne stroške dala moja ginekoliginja, ko mi je napisala napotnico za neplodnostno ambulanto. In sedaj ga dam vedno potrditi sestri.

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 16:55:12   
~Biba~
jaz sem pred kratkim vse skupaj poslala na ZZZ..poročam kako bo.

andreja drugače oni obrazec dobiš pri svoji osebni zdravnici...oddaš ga m.sestri, ki ti izpolni vse preglede za nazaj...

n74- krijejo stroške do najbljižnjega centra..tako je zapisano v zakonu.

- pupika83 zate žal nimam odgovora

(odgovor članu pupika83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 17:20:15   
mala06
Živijo!

Jaz sem maja dobila kar lepo vsotico eurov nazaj. Sem imela pa kar veliko obiskov v Mb-u in sem tudi kar oddaljena. Sem bila kar pozitivno presenečena.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 17:38:35   
latka
Stroške je potrebno uveljavljat za tekoče leto?
Jaz sedaj še počakam na avgust, ko bova imela še nekaj obiskov v MB zaradi zamrznjenčka, potem bom pa šla uveljavljat na ZZZS!Saj ne bo prepozno?
Voziva se pa cca. 100km v eno smer do MB!

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 17:53:57   
mala06
latka uveljavljaš jih lahko tudi za nazaj. Jaz sem jih maja uveljavljala tudi za lani, ko sem imela prvi posvet in vse ostalo. Če se ne motim, veljajo tudi za tri leta nazaj. 

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 18:05:23   
latka
Jaz sem tudi letos zvedela za te stroške, ampak jih za lansko leto nisem uveljavljala(sem pozabila vprašat v MB, če se da za nazaj pisati datume, pa sem začela marca s prvim datumom), bom pa vsekakor za letos, saj sva imela kar nekaj obiskov v MB, pa še greva, tako, da upam, da se mi bo kaj poznalo!user posted image
mala06, vidva se vozita še dlje, pa približno koliko povrnejo, da je res lepa cifra, če ni skrivnost?

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 18:23:46   
mala06
latka jaz imam približno 130 km v obe smeri in sem dobla nekaj čez 100 eurov. Če imaš slučajno v Lj bliže ti bodo računali kilometre do tja. Jaz imam Mb vseeno bližje kot Lj. Sem bila kar zdovoljna. Res pa je, da mesečno ti pa tudi do 22 eurov trgajo tako, da se splača počakat, da se ti datumi naberejo. V Mb reči, da ti še za lani vpišejo datume, ne bodo komplicirali.

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Potni stroški za preglede
5.7.2011 18:29:02   
latka
Nama je MB najbližji center, imava pa skoraj 200km v obe smeri, kar je cca. 50 min vožnje do MB, sva iz Prekmurja!
Hvala ti!

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?