|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 20:56:27   
oka
Metulj, drugače pa ni nujno, da se cepi otroka pri pediatru. Mi štirje smo se cepili pri najinem zdravniku, ker je pri pediatrinji bilo kar za čakat. Pri najinem dr. pa sem samo poklicala in že drugi dan smo bili vsi cepljeni. Samo cepilno knjižico od obeh sem morala prinest, da je zabeleženo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 21:22:38   
mateyka
a moraš bit zdrav ko te cepijo? mislim, če si prehlajen, a je to nepriporočljivo? ker smo vsi prehlajeni, moj mož ima celo seneni nahod (kar hud zdajle), a to je ok ali raje počakamo na zimo?.. user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 21:35:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 21:42:48   
tanci29
ja moraš bit zdrav da te cepijo...

oka uf verjamem da je tale meningitis za znoret...
moj ta mali je bil še tolk majhen ko ga je imel(bakterijskega) pa še ni znal nič povedat...si pa predstavljam da so te muke zelo težke in jih ne privoščim nobenemu...tudi sama sem se zaradi tega razloga odločila za cepljenje

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 21:52:31   
skuštrana
Jaz bi jih takoj cepila če bi živeli na območju kjer je veliko klopov. Je imel od sestrične mali klopni meningitis pri 2,5l in je komaj preživel, tako da... Nisem zagovornik cepljenja kar vse povprek ampak tole je pa nekaj takšnega kar ima smisel...Ker pri nas klopov ni jih zaenkrat še nisem, se pa spravljam zraven.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 23:46:27   
juhica
Po moje če dva tedna po prehladu cepijo ne bo nič narobe, pri nas je bila prva runda dva tedna po antibiotiku (tamlajši je imel vnetje ušes s tem, da mu je gnoj ven tekel), druga runda pa je bila dva tedna po driski in bruhanju, ki smo ga vsi preboleli, pa ne morš verjet, prej pa vsi zdravi user posted image . Vprašaj zdravnika... Jst sem tudi slišala za obe varianti, najprej da ni v redu če med prvo in drugo dozo dobiš klopa, ki bi bil okužen, in drugo, da je vseeno... Jst sem vseeno precej merkala in ju pregledovala vmes, za vsak slučaj... Ampak že v ZD piše, da se lahko cepi kadarkoli, no vse nas so na faksu vedno cepili v zimskem obdobju...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
28.4.2011 7:21:01   
leda
da še kaj dodam k kakofoniji različnih praks...

mi 4 smo vsi cepljeni. precej hodimo po naravi in kar naprej pobiram klope z nas. plus kolegica dela v oš in so meli par let nazaj en primer klopnega meningitisa in si otrok ni nikoli zares opomogel. me je spodbudilo k brskanju po netu in po kakem dnevu branja sem nas vse naročila na cepljenje.

pri nas se je ravno zaradi poznega začetka kar zapletlo, ker je mela taprva med prvo in drugo rundo dvakrat klopa. in vsakič smo cepljenje prestavili za dva tedna po najdbi. tko da smo jedva ujeli časovnico. sicer pa to ni zraslo (le) na pediatrijinem zelniku, ampak so nama tako naročili tudi na zavodu za zdravstveno varstvo, kjer sva se cepila odrasla.

je pa tamala ravno par tednov nazaj dobila tretjo dozo temeljito prehlajena. pediatrinja je rekla da je to ok, jaz pa nisem mela kaj dosti izbire, ker je bilo leto od drugega cepljenja že skoraj naokoli. stranskih učinkov ni bilo.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 8:27:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu leda)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
28.4.2011 8:41:51   
skuštrana
skuštrana - k teb pa klopi se dolg ne bodo prisli. ne marajo prevec vase klime user posted image

kolk casa pa je mali od sestricne rabil, da je prisel k sebi?


Samo, a veš da so, samo mi ne hodimo poleti kaj preveč po tehle naših šumah, ker se bojim kač - tudfi teh je malo morje. Pes jih pa stalno nosi domov, kljub kapsulam.

Mali je bil na nitki, je kar dolgo trajalo da se je pocartal. Je pa bilo to že kar nekaj let nazaj, sedaj hodi že v srednjo šolo in je z njim vse ok, ampak vseeno...Zakaj to preživljati če ti ni potrebno? Ma, res, tole je eno od cepljen ki se meni zdi čisto smiselno, ne vem zakaj ga ni v redni shemi - govorim za Slovenijo...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 9:08:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
28.4.2011 9:11:47   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

uf, jz sm bla pa ziher, da na morju tega ni user posted image  k vam pridejo z Gorskega Kotarja verjetno user posted image  matr, moram kako macko se za na morje nabavit - da preverim teren se v Dalmaciji user posted image


He, he..
Je pa tako, da ko sem jaz prišla, dobrih 10 in več let nazaj, jih ni bilo...Sedaj pa jih je čedalje več in vse bolj k morju gredo..Izgleda da so se malo prilagodili. Živalskih je full, človeškega je pa imel možev oče enkrat in to je to..Dobil ga je pa doma na vrtu user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
1.5.2011 8:50:52   
Precious
leda nič se ni zapletlo zaradi poznega začeka,ker to nima veze. ja,seveda nihče ni rekel,da če najdeš klopa med cepljenjem da te cepijouser posted image  kje je to katerakoli napisala?Mislim da ni.In veš zakaj počakajo s cepljenjem če med cepljenjem dobiš klopa? zagotovo ne ,ker bi potem bilo težje.
pa nobene časovnice niuser posted image

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
2.5.2011 17:00:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

na žalost vas pediatrinja zalaga z napačnimi informacijami.Nič nisi v še bolj nevarnosti če med cepljenjem oz. ko se cepiš dobiš . In v poletnih mesecih se uporabi hitra shema cepljenja


Meni in možu so na Zavodu za zdravstveno varstvo rekli, naj se v roku 14 dni po prvem cepljenju ogibava gozda in še posebej paziva, da ne faševa klopa, ne ker bi bila morebitna okužba potem hujša, ampak ker cepivo še ne prime tako hitro - da ne bi bila zavedena, da si takoj po cepljenju odporen na klopni meningoencefalitis.

Isto mi je pojasnil tudi od tamale pediater in isto mi je rekla tudi mami, da imajo taka navodila od Infekcijske klinike.

Sicer pa sem v vsakem primeru ZA to cepljenje, klopov imamo veliko, pa še kuža jih prinaša, kadar nima kapsule. Najmlajšo bomo cepili jeseni.

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
3.5.2011 23:27:33   
leda
leda nič se ni zapletlo zaradi poznega začeka,ker to nima veze. ja,seveda nihče ni rekel,da če najdeš klopa med cepljenjem da te cepijo  kje je to katerakoli napisala?Mislim da ni.In veš zakaj počakajo s cepljenjem če med cepljenjem dobiš klopa? zagotovo ne ,ker bi potem bilo težje.
pa nobene časovnice ni


ni časovnice? čaki, a pol se cepiš enkrat, pa drugič kadarkoli, pol pa še tretjič, ko se spomniš? glej, se mi ne da brskat, ampak razmak med prvim in drugim cepljenjem je določen (od do), kakor tudi razmak med drugim in tretjim. in temu sem rekla časovnica.

in nam se je zapletlo, ker je niso hoteli cepiti manj kot dva tedna po tem, ko smo našli klopa. tako da smo jedva smo ujeli skrajni rok za drugo cepljenje. aja, pa pozni začetek pomeni prvo cepljenju pomladi, ko klopi že napadajo (če nisem bila dovolj natančna, pa je prišlo do narobnega branja).

vir informacij: zavod za zdravstveno varstvo (plus naša pediatrinja). bom pa z veseljem prebrala tudi o drugačnih metodah...in časovnicah. ti kar prilepi.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
9.5.2011 13:21:33   
Melia
pozdravljene

mene pa zanima ali je kakšna starostna meja (spodnja)???

sicer bom povprašala pediatrinjo ko imamo posvetovalnico pri enem letu ampak to bo šele 24.maja...tak da me zanima če katera kaj ve? in kdaj ste ve dale cepit svoje otroke?

se vam pri enem letu zdi prezgodaj???

lp in hvala za odgovore

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
9.5.2011 14:52:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Melia)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
9.5.2011 14:58:34   
ledenka
minimalna starost je eno leto

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
9.5.2011 20:16:23   
Sacherca
http://med.over.net/forum5/read.php?37,5337151

Glede klopov med prvima dvema dozama je tudi nas P danes povedal tako,kot P na zgornjem linku.

Ima pa skrat trenutno malo povisano telesno temperaturo.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?