|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razvijanje poročnih fotografij
5.7.2011 12:02:55   
ahja
Pozdravljene,

mene pa zanima, če je katera nesla razvit poročne fotografije drugemu fotografu, če so te bile takšne kakovosti, kot tiste pri izbranem fotografu.

Namreč, fotograf nama je razvil slike, jih nalepil v album in dal zraven še slike na CD. Ko sva bila pri sorodnikih, so ti hoteli še kakšno sliko (poleg tiste, ki sma jim že prej dala), pa sva nesla razvit slike fotografu v tistem kraju. Slike so bile zelo slabe kakovosti. Isto sva ponovila še v dveh druguh krajih in je bilo enako. Povsod pa sva dobila odgovor, da so pač slike takšne  (slabe) kakovosti že na CD in da oni ne morejo naredit boljž. Jaz pa se sprašujem, zakaj so potem tiste v albumu tako lepe in naj bi bile iste kakovosti kot tiste na CD.

Ima katera podobne izkušnje? Kaj nama je naredit?

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
5.7.2011 15:34:50   
tresk
sem tudi v tem, vendar mi je fotograf sam rekel naj slik sama ne dajem razvijat ker niso obdelane, ker tiste ki so v albumu so fantastične ... to pride zaradi tega ker imajo fotografi posebne aparate in so slike v drugem formatu tako da se lahko obdelajo ali kaj zbriše :)user posted image
če želiš dati lepe slike svatom ji naroči pri tem fotografu ki te je slikal ali vsaj izberi določene slike in ga prosi če ti jih obdela da jih boš potem sama dala razvit
no jaz sem si jih zbrala in mi jih je odelal, barve so vsekakor veliko bolj živahne in slika je bolj ostra :))user posted image super so in mi je nato tudi vse te obdelane slike dodatno poslal in jih sedaj po mili volji lahko dajem razvijat kamor koliuser posted image

VERJETO JE PRI TEBI ENAKO

(odgovor članu ahja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
5.7.2011 15:42:55   
ahja
Mislim, da bi tako šlo, kot si napisala.

Samo, nama je rekel, da bodo obdelane slike že na CD, pa zgleda da niso. In ker niso, se sprašujem, zakaj jih je pol sploh dajal na CD, zakaj ni dal obdelanih? KOlikor sem ga uspela spoznati, verjetno zato, da bo še mal zaslužil. Ampak vseeno ostaja dejstvo, da je nama rekel, da bodo obdelane na CD. Kaj pa zdaj?

(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
5.7.2011 20:44:54   
tresk
verjetno si se že seznanla vse kar se reče ˝poroka˝ ko iščeš so vsi sladki, ko plačaš pa komi dobiš kar si naročil in vse tik pred zdajci da si ne moreš premislt in to zato kao naj bi bili samo takrat kupci pelirajo na vedno sveže in malade naivne kupce - res škoda no pa dosti o tem
predlagam ti da mu pač rečeš naj ti da še en CD z obdelanim slikam kot je prvotno rekel,  in mu pokažes razvite slike iz tega CDja, pa rečeš da sta bila pač tko zmenjena , seveda obstaja možnos da boš mogla bit sitna če boš želela dobit naročeno
VSO SREČO

(odgovor članu ahja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
5.7.2011 20:48:30   
ajataja
ne vem no,ampak jaz sem dobila čist ok cd,da ni bilo nobenga problema pol slik razvit.

(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
7.7.2011 10:18:39   
ursa_p
Verjetno gre tukaj za ... kolikor placas, toliko dobis.

Kolikor poznam to sceno, lahko napisem, da le redki fotografi slikajo v drugem formatu (.raw), potem slike popravijo, spremenijo format in sele te (izbrane) dajo na cd. Vsi ostali slikajo v .jpg, fotografje za album popravijo, te in ostale zapecejo na cd in dajo.
Sicer pa ne vem, zakaj bi bile obdelane fotografije ostrejse od neobdelanih???

Je pa sigurno res, da vsak studio drugace razvija. Ce bosta dala nekam, kjer slike samo spustijo skozi stroj, bodo v vsakem studiu drugacne, zato ti predlagam, da jih poizkusita razvit tudi v kakem boljsem studiu, morda celo drazjem.

Ce sta iz ljubljane, ti dam kontakt kjer sem jaz z razvijanjem fotografij res zadovoljna, so pa drazje.

Ahja in Tresk ... smem vprasat za ime fotografov?

Lp, Ursa

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
7.7.2011 14:20:59   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: tresk

sem tudi v tem, vendar mi je fotograf sam rekel naj slik sama ne dajem razvijat ker niso obdelane, ker tiste ki so v albumu so fantastične ... to pride zaradi tega ker imajo fotografi posebne aparate in so slike v drugem formatu tako da se lahko obdelajo ali kaj zbriše :)user posted image




Nimajo nič posebnih aparatov, je pa res, da nimajo ravno trotlziher žepnih aparatkov:). Na vsakem fotiču srednje kakovosti pa že imaš možnost izbire formata za slikanje. Če želiš sliko kasnje še popravljati, izbereš RAW format. V tem primeru so slike bistveno boljše kakovosti, posledično pa tudi veliko večje. Ko ti je slike uredil, jih je verjetno shranil v jpg formatu (ker za ogled RAW mogoče niti nimaš primernega programa, poleg tega pa bi ti na CD-ju hitro zmanjkalo prostora).  Ampak shranil je že obdelano sliko, torej takšno, kot jo imaš v albumu. Toliko o formatu.

Kar se pa razvite variante tiče - predvidevam, da ste se posluževali raznih DM in podobnih opcij. Nesi slike razvit v en profi atelje pa boš videla razlikouser posted image . Verjetno je tudi zato fotograf rekel, da jih ne razvijat sami - ker ve, da v večini primerov ljudje letijo po najcenejšo opcijo, kar se pozna na kvaliteti slike. Že sam papir naredi ogromno razliko.

(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
7.7.2011 18:57:31   
ahja
Slike na Cd so v .jpg. Razvit sma jih nesla k trem fotografom v treh mestih. POvsod so bile slike zrnaste, slabše ostrine in kakovosti. In tem fotografom sva pokazala, kako zgledajo njegove razvite slike. Vsi so zatrjevali, da so te slike obdelane, posnete na CD pa ne. In ne gre se mi za ceno razvitih slik, da ne bo pomote.

Ne vem v čem je smisel dajat slike na CD, če jih pa potem "ne moreš" razvit povsod v dobro sliko? In to še plačaš??? Kaj to so samo za gledat preko računalnika???Čemu? Jaz rabim slike za razvituser posted image .

Izbranega fotografa sva primerno plačala, saj gre za poznanega fotografa, ki si kaj takega sploh ne bi smel privoščiti, ali pač?

Urša, prosim za tvoj kontakt, bom še to poskusila.

LP 

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
7.7.2011 22:46:35   
ursa_p
Ahja!

Se ti javim na zs! :D

Lp, U.

(odgovor članu ahja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
23.1.2012 0:04:25   
makaya
lahko poskusiš še http://www.lumilab.si/porocna_fotografija
vem da naredijo tudi album iz tvojih fotografij, pa verjetno ti bodo najbolj znali povedati, če pa fotografije ki ti jih je izročil fotograf niso v polni kakovosti

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razvijanje poročnih fotografij
31.5.2012 8:58:35   
aljaka
hej,

naju je fotkal www.mojfotograf.si in sva bla fuuul zadovolna, cena je res zelooo ugodna, kvaliteta slik pa super. nobenih problemov nisva mela z slikami :)
lp

(odgovor članu makaya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?