|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek po novem
20.7.2011 5:39:55   
Miška2006
Pozdravljeni,
zanima me kateri prihodki in kaj vse drugo se bo upoštevalo za višino otroškega dodatka po 1.1.2012?

Hvala za vaše odgovore.


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek po novem
20.7.2011 11:21:52   
Miška2006
Uau, 300 ogledov teme oz. mojega vprašanja....pa nobenega odgovora user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek po novem
20.7.2011 11:32:58   
Kerensa*
Tukajle vse piše:

http://www.uradni-list.si/1/content?id=99290

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek po novem
23.10.2011 8:53:09   
kate4
Sej ne vem če prav razumem vse skupaj...Se pravi, da se bodo po novem štele tudi vezane vloge in stanje na transakcijskem računu??? Mi živimo v majhnem stanovanju in skrbno varčujemo, da se bomo lahko čimprej preselili v večjega. In zardi tega bom zdej mela nižje otroške dodatke in višje plačilo  vrtca??? 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek po novem
23.10.2011 13:18:06   
juhica
Mislim da v tem primeru, če so obresti od varčevanega denarja take, da se morjo prijavit v dohodnini (mislim da na 100 evrov) - nisem pa ziher...

(odgovor članu kate4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek po novem
24.10.2011 8:12:23   
kate4
Ja obresti nad 1000 EUR so obdavčene. Ampak jaz sem to razumela nekako tako. Npr. maš na banki 20.000 eur privarčevanega denarja, in ta znesek se bo zdej štel kot premoženje in se bo delil s številom čl. v družini in bo štel kot dohodek, ki se upošteva v izračunu. Ne vem... 

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek po novem
24.10.2011 9:48:00   
kate4
Sem zabluzila! Upoštevajo se samo obresti ja.

(odgovor članu kate4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek po novem
25.10.2011 6:54:54   
Kerensa*
Upam, da se privarčevani denar ne bo upošteval (kakor npr. pri DSP, kjer pa se).

(odgovor članu kate4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek po novem
13.12.2011 15:47:06   
vicki
Kdo mora oddati po novem vlogo za otroški dodatek do konca decembra? Samo tisti, ki imajo študente ali tudi mi, ki imamo še osnovnošolce? Hvala za  vsak odgovor

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroški dodatek po novem
13.12.2011 19:48:04   
benika
Kdo mora oddati po novem vlogo za otroški dodatek do konca decembra? Samo tisti, ki imajo študente ali tudi mi, ki imamo še osnovnošolce? Hvala za vsak odgovor


Vsak, ki mu odločba velja do konca decembra. Osnovnošolci, v kolikor je meni znano, nimajo štipendije.

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroški dodatek po novem
19.12.2011 23:19:45   
sunny24
Tle bi mela pa tud ijst eno vprašanje...Jst sem vlogo za OD oddala na CSD oktobra, a zdej jo morem spet (glede na to da je vse na novo) al mi velja do oktobra 201?

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroški dodatek po novem
20.12.2011 6:05:04   
end1
mene najbolj moti, da se kot prihodek moji družini štejejo obresti privarčevanega denarja mojih otrok. Pa če jim dajem denar na račun, ki ga prejmeta za darilo ob priložnostih, jima ja ne bom obresti, dol pobirala, da si bom z njjimi kruh kupovala. Bedno, ampak pri OD so meni to že upoštevali, sicer majhne obresti. Bila sem mejinih odstotkih in zaradi teh odstotkov padla v nižji razred za OD.

Zanima me kako bo pa zdaj ko bo to vse neto se računalo, ker prej so šteli bruto OD, neto obresti. 

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroški dodatek po novem
20.12.2011 8:29:35   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Tle bi mela pa tud ijst eno vprašanje...Jst sem vlogo za OD oddala na CSD oktobra, a zdej jo morem spet (glede na to da je vse na novo) al mi velja do oktobra 201?


Na odločbi piše, do kdaj velja. Če piše do oktobra 2012, ti ni treba zdaj oddajat, razen če predvidevaš, da boš na boljšem. Torej lastna odločitev.

Če imaš otroka v vrtcu, pa boš morala zdaj oddati zaradi znižanega plačila.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroški dodatek po novem
21.12.2011 10:24:32   
Brbs
Zdravo,

saj lahko vlogo za pravice iz javnih sredstev pošljem na csd priporočeno po pošti, ne? Kaj se zgodi, če kaj ne bi bilo prav izpolnjeno, ve morda katera?

Hvala!
lp

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroški dodatek po novem
21.12.2011 10:41:14   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Zdravo,

saj lahko vlogo za pravice iz javnih sredstev pošljem na csd priporočeno po pošti, ne? DA Kaj se zgodi, če kaj ne bi bilo prav izpolnjeno, ve morda katera? Je čist logično ,da če kaj ni prav da boš to morala popraviti,nekaj še izpolniti...

Hvala!
lp

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroški dodatek po novem
21.12.2011 22:38:39   
klaja
Očitno dela vsak CSD po svoje, namreč meni odločba o otroškem dodatku velja do septembra 2012 in ko sem oddala vlogo za znižano plačilo vrtca me je opozorila, da naj označim tudi za otroški dodatek. Sem ji povedala kako dolgo mi velja odločba, vendar je rekla, da ni važno, da se mora vseeno sedaj na novo dat vloga. Ko bi se vsaj enkrat uskladili in bi za celo Slovenijo veljala ista pravila.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroški dodatek po novem
21.12.2011 22:53:41   
Anonimen
Ko sem jaz oddajala vlogo za subvencijo vrtca, sem jo vprašala, če mi bodo otroškega tudi ponovno zračunali kljub temu da mi stara odločba velja do avgusta 2012 ... pa je rekla da če sem jaz dala vlogo za OD potem mi ga bodo ponovno preračunali, če je dal vlogo zanj moj, potem pa ne user posted image

(odgovor članu klaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroški dodatek po novem
28.2.2012 18:58:09   
Die22sel
Joj nujno rabim pomoč če nam lahko kdo svetuje. Skratka v septembru smo dobili drugega otroka in v tem mesecu smo na novo oddali vlogo za otroške, dobili smo odločbo veljavno do avgusta 2012. V decembru je mož oddal na teh novih vloga vlogo za znižano plačilo vrtca za prvega otroka, po dveh mesecih čakanja smo dobili odločbo za vrtec in novo odločbo za otroške dodatke, za katere pa nihče ni vložil vloge, na odločbi pa piše da sem jaz vlagateljica. Skratka sedaj smo zelo razočarani, kajti smo dobili občutno manj, ker so gledali dohodke iz leta 2010 še to nam ni čisto jasno da gledajo dohodke 2 let nazaj medtem ko v letu 2011 mož ni bil zaposlen. Na koga naj se obrnemo v primeru pritožbe kaj lahko storimo prosim za nasvete! Hvala vsem! lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroški dodatek po novem
28.2.2012 19:20:53   
Die22sel
Joj nujno rabim pomoč če nam lahko kdo svetuje. Skratka v septembru smo dobili drugega otroka in v tem mesecu smo na novo oddali vlogo za otroške, dobili smo odločbo veljavno do avgusta 2012. V decembru je mož oddal na teh novih vloga vlogo za znižano plačilo vrtca za prvega otroka, po dveh mesecih čakanja smo dobili odločbo za vrtec in novo odločbo za otroške dodatke, za katere pa nihče ni vložil vloge, na odločbi pa piše da sem jaz vlagateljica. Skratka sedaj smo zelo razočarani, kajti smo dobili občutno manj, ker so gledali dohodke iz leta 2010 še to nam ni čisto jasno da gledajo dohodke 2 let nazaj medtem ko v letu 2011 mož ni bil zaposlen. Na koga naj se obrnemo v primeru pritožbe kaj lahko storimo prosim za nasvete! Hvala vsem! l


Rada bi še dodala to da se mi zdi zelo nekako nepravično, da se nama ne upoštevajo dohodki iz preteklega leta torej leta 2011, ko sva se dejansko preživljala samo z eno minimalno plačo, mož pa brez prihodkov in oni pa se nanašajo na zadnjo odločbe dohodnine na kateri sva pa oba na polno delala! Skratka za ogromno sva prikrajšana, Vrtec se nama je podražil ter otroški zmanjšali! Obup! Obstaja kakršnakoli možnost, da jih prosim glede na to da je mož bil brez prihodkov da nama upoštevajo leto 2011!

(odgovor članu Die22sel)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroški dodatek po novem
29.2.2012 8:51:31   
petea
Napisat pritožbo z navedbo teh napak:
- napačno naveden vlagatelj,
- opravljen nov izračun OD, četudi v vlogi tega nista zahtevala (letos je prehodno obdobje, ko morajo izdati odločbo samo za tiste pravice, ki jih vlagatelj navede v vlogi),
- če je partner še brez službe, se upoštevajo drugačni prihodki (za njega za zadnje tri mesece) ter se je potrebno pritožiti na to, drugače pa je pravilno, da so za oba upoštevani prihodki iz zadnje dohodninske odločbe (torej trenutno za leto 2010), lanski nižji dohodki pa se bodo poznali v naslednjem koledarskem letu

< Sporočilo je popravil petea -- 29.2.2012 8:53:51 >

(odgovor članu Die22sel)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?