|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
24.8.2012 18:29:37   
damjana25
meni je začelo, v začetku nosečnosti, meso grozno smrdeti. Noseča sem 3 mesece in mesa sploh ne jem.Skrbi me pomanjkanje železa.Kaj ve vegeterijanke jeste, da dobite zadosti potrebnih snovi, ki so drugače v mesu?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
24.8.2012 22:03:17   
taška30
Jaz sem vegetarijanka že več kot 10 let, torej tudi med obema nosečnostima. Obakrat sem postala tam po 25 tednu malce slabokrvna, dobila sem železove tabletke in to je bilo to. Ko sem rodila je šlo takoj nazaj na normalo. Hočem rečt da meso ni nujen pogoj za visok hemoglobin, jaz ga imam sicer ves čas okoli 130. Poznam tudi ogromno mesojedk, ki so v nosečnosti jemale żelezo.
Fajn pa je vseeno zaaradi beljakovin jest mlečne izdelke, sir, veliko jogurta, skuta,, jajca kar tako ali omlete, meni je tudi ful dober sir za žar itd... Razne soje, sejtani in tofuji pa meni ne potegnejo. Jej ribe, če ti paše in se ne sekiraj zaradi tega, ker ne ješ mesa. Ene revce prve tri mesece samo bruhajo in praktično nič ne pojejo, pa je z otročkom vse ok.

(odgovor članu damjana25)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
26.8.2012 20:23:26   
arhea
Tudi jaz sem že velik časa vegetarijanka, tudi sedaj (med nosečnostjo) sem. Ker imam le še bl nizko železo, mi je ginekolog predpisal nek sirup ki ga pijem zjutri in zvečer. Sicer pa lahko tud na netu preveriš katera hrana vsebuje železo... špinača, rdeča pesa, baje pomaga tudi kozarec rdečega vina (sam nism tega nikoli prakticirala, ker rdečega vina nemaram)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
2.10.2012 11:10:56   
tečla
Sicer nisem vegatarjanka, ampak.
Z vegatarjanstvom ni nič narobe, če se dobro informiraš o nadomeščanju beljakovin živalskega izvora z beljakovinami rastlinskega izvora.
Poznam pa veliko ljudi ki se odločijo postati vegetarjanci in samo črtajo meso in mesne izdelke iz vojega jedilnika, na dolgi rok to vsekakor ne more biti dobro.

(odgovor članu arhea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
15.10.2012 15:47:09   
NočnaLučka
Mislim, da je tako pri veliko stvareh. Človek hoče nekaj spremeniti, pa nima dovolj znanja, po možnosti so edini vir informacij razne revije Lisa ipd in potem človek naredi več škode kot koristi.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
9.12.2012 11:32:14   
čokolatina
damjana25 za železo je odlična pšenična trava. dobi se jo v prahu in si vsak dan zmešaj 1 čž z vodo, v smooti, sok, karkoli nekuhanega skratka.
prijateljici jo je celo G svetovala, ko ji je v nosečnosti manjkalo železa. in si ga je na ta način popravila.

(odgovor članu NočnaLučka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
17.5.2013 16:47:39   
MALINČICA
Ne razumem vseh teh strahov z vegansko prehrano v nosečnosti in vseh teh svaril v smislu "dobro preuči, naštudiraj kaj boš jedla", ker kako lahko zgrešiš, če se odpoveš vnosu živalskih beljakovin? Razen prehranjevanja s pretežno sladkorjem in hitro prehrano, si težko v telo spravljaš kaj slabšega, kot so živali in živalski izdelki, resno. Mislim, da je postati vegan ena najboljših odločitev, ki jih lahko sprejmeš v svojem življenju.
Prav zanimam me koliko masojedcev si globoko preštudira in pazi koliko beljakovin(ki btw sploh niso potrebne v tako velikih količinah in ki jih imajo rastline čisto dovolj za naše potrebe), mineralov, hidratov....vnaša v svoje telo. Vsak, ki se odloči za veganstvo, je že vsaj 100 korakov pred vsakim mesojedcem v smislu zdrave prehrane. Moje mnenje je, da bi se moralo mesojedce bolj preverjat in prepričevat v študiranje jedilnikov in podobno.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
18.5.2013 7:25:53   
astrid1
Nepravilna prehrana obstaja na obeh straneh. V nosečnosti je potrebno paziti na prehrano iz več razlogov. Sama sem bila v obeh nosečnostih slabokrvna. Prvič kot vegetarijanka, drugič kot mesojedka. Ja, po 13. letih sem zaradi zdravstvenih težav spet vključila meso v prehrano. Moje telo je narejeno tako, da ga potrebuje in pika. Noben nadomestek v obliki soje, raznovrstna zelenjava, alge, oreščki, semena mi niso pomagali. Hudo sem zbolela, moje telo je shiralo, po celem črevesju in v želodcu sem imela hudo vnetje. Lasje so mi izpadli, ker moje telo ni moglo več srkati hranilnih snovi iz hrane. Po tvojih besedah bi morala biti v super kondiciji. Pa sem se komaj še vlekla okrog. Mene je uvedba mesa v jedilnik rešila.
Ko sem parkrat na teden začela jesti meso, se mi je telo totalno preoblikovalo. Prej sem 13 let zgledala totalno anemična in brez mišic. Pa sem kot zaprisežena športnica trenirala vsak dan. Sedaj imam lepe, vitke mišice kljub poporodnemu obdobju.

Ti kar bodi veganka, če ti paše. Sama sem se naučila, da je treba pustiti ljudi pri miru. Naj si bodo vegani, sama veš, zakaj ti to odgovarja, naj si bodo mesojedci. Ne nas vse metiti v isti koš.

< Sporočilo je popravil astrid1 -- 18.5.2013 7:27:41 >

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
18.5.2013 13:58:21   
MALINČICA
Se strinjam, zagotovo se mora vsak sam odločiti. Hecno mi je pač, ker se toliko poudarja, da je veganom treba še posebej paziti kaj pojedo, da bo vnos hranil zagotovljen. Naša cela družina je veganska, razen prvi sin mojega partnerja, ki pa ne živi z nami in moj partner je športnik in športni trener, tako da vsak po svoje, nam odsotnost živalskih vnosov odgovarja, mišic ni izgubil niti on, niti naš skoraj 7 letni otrok, ki sicer je suhljat, ampak krvne slike so vse super, počutje polno energije, brez bprehladov in drugih bolezni...Zdaj pričakujemo še enega otročka, po malo bolj poostrenih pregledih zaradi težkega porajanja prvega otroka, je tudi s tem vse v redu in raste čisto ok. ;) Ne verjamem pa, da je živalsko meso zdravo, za nikogar! Niti ne verjamem, da je treba nadomeščat meso z raznimi sojinimi pripravki, ki pa itak niso zdravi, že samo zaradi same gensko spremenjene soje. Verjamem in počutje moje družine mi to dokazuje vsak dan, da je narava poskrbela za vse snovi, ki jih naše telo potrebuje.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: stop mesu pred nosečnostjo
18.5.2013 19:50:02   
astrid1
Potem vam veganstvo odgovarja, kar je super. Za vas je dobro. Kar je za vas dobro pa ne more biti recept za vse. Tebi meso škoduje, nekomu drugemu bo pa na žalost zelenjava.

Meni meso ne škoduje, ker se kot omnivor počutim dosti bolje kot vegetarijanka. Meni npr. škoduje gluten. Ne smem pšenice, ovsa, ječmena, rži in pire. Ali bom zato okrog govorila ljudem, da je vse to tudi drugim škodljivo? Ne bom. Vsak po svoje. Sicer pa z leti uvidiš, da furaš lasten stil življenja, druge pa pustiš, da furajo svojega. Tako pač je...

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?