|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mastitis
6.8.2011 8:07:47   
tamchy
Živjo.mene pa zanima,če se mastitis zdravi samo z zdravili ali še kako drugače. Mleko si sicer črpam,ampak že od včeraj me boli leva dojka,predvsem v spodnjem delu
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mastitis
6.8.2011 8:52:37   
roladica
Obolelo mesto (rdečino) moraš hladiti s hladnimi obkladki, pred dojenjem (10 min) pa greti da odpiraš mlečne vode. Pomaga da takrat ko se ti pojavi zastoj mleka kakšen dan preležiš, dobesedno ostaneš v postelji in veliko dojiš in piješ ogromne količine vode. Na ta način se izogneš mastitisu in bolečina po kakšnih 8-12 urah izgine. Črpanja mleka pa meni niso priporočili, ker tako nastaja še več mleka in tako večja možnost da bo prišlo do ponovnega zastoja mleka, ker otrok toliko mleka ne bo mogel popiti. Aja, pa veliko masaže obolelega mesta v smeri proti bradavici, med dojenjem in tudi kar tako. Vse to preverjeno pomaga.

(odgovor članu tamchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mastitis
6.8.2011 9:32:16   
Doll
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1985953,1985956#msg-1985956

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1979116
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978089,1978098#msg-1978098



roladica nimaš prav.Če ima mamica prenapete dojke ,lahko tudi črpa mleko iz dojke!!

(odgovor članu tamchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mastitis
6.8.2011 10:19:56   
tikatoka
Sama sem ga odpravila cca mesec dni nazaj. Šla sem v banjo si postopoma dajala čimbolj vročo vodo ki jo še lahko zdržiš in se tam kjer te najbolj boli špricala, zraven pa še masirala. Meni je patronažna svetovala še tople obkladke in mi je bilo res hitro bolje, enkrat sem bila že tako daleč, da sem imela vročino ampak sem se zmazala. Črpala mleka si nisem, ker gre z vročo vodo ven, zaradi črpanja pa ti potem nastaja še več mleka.
Upam da ti uspe.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mastitis
6.8.2011 10:39:56   
Doll
tikatoka se motiš: mamica mora si izčrpat mleko ,ampak samo toliko da ji odleže,da dojke niso napete,da bolečina popusti

Če otrok ne prazni dojke dovolj pogosto, pomagajte tudi sami s črpanjem ali ročno masažo in iztiskanjem

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mastitis
6.8.2011 15:44:33   
tamchy
2 dni nazaj sem res mela vročino 39.5, včeraj pa 38.5,jaz sem pa mislila,da sem bolna.potem je blo najbrž od tega?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mastitis
6.8.2011 21:04:48   
tikatoka
Doll saj sem napisala da pod vročo vodo ti mleko samo izteče iz dojke, meni je toliko, da se mi ni bilo treba črpat mleka. Tamchy če imaš že pordelo kožo je pa že za k zdravniku, vsaj meni je bilo tako rečeno. Ampak s toplimi obkladki in vročo vodo lahko precej rešiš.
Upam da se izmažeš mastitisu.

(odgovor članu tamchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mastitis
26.9.2011 9:10:22   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

tikatoka se motiš: mamica mora si izčrpat mleko ,ampak samo toliko da ji odleže,da dojke niso napete,da bolečina popusti

Če otrok ne prazni dojke dovolj pogosto, pomagajte tudi sami s črpanjem ali ročno masažo in iztiskanjem


Se strinjam.
Sama sem imela okrog bradavice že vse rdeče in sem si pred dojenjem dajala na obolelo mesto tople obkladke, po dojenju sem si preostanek mleka še izčrpala, po tem pa mrzli obkladki...sem uredila v parih dneh user posted image . Mleko je potrebno izčrpat!
Vročine pa hvalabogu nisem imela.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?